Jump to content

Moto Zajednica

Nova Tenere (Super Tenere) 1200

Recommended Posts

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Jos uvek mi smrdi na fake. U svakom slucaju, razbusena TDM900 masina na 1200ccm, 110-120 konja, prodaja najavljena za 2009. Daj Boze. A ako ne, neka pogani majstor za Photoshop nikada u zivotu ne posedovao motor koji zeli.

 

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Istina je da nova tenere 1200 stize u 2009-toj godini samo nije istina da je vec potpuno uoblicena, tako da joj to ne moze biti finalni izgled. Ako bi tako izgledala, uvek bi pre kupio xt660 tenere iz 2008-me. Lepsa je i ona moja na prvoj slicici ;D

  Bice predstavljena na sajmu motora u Nemackoj oktobra meseca 2008-me, imace direktno ubrizgavanje goriva, paralelni twin, ali ne TDM masina. Konkurisace BMW-u 1200GS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Istina je da nova tenere 1200 stize u 2009-toj godini samo nije istina da je vec potpuno uoblicena, tako da joj to ne moze biti finalni izgled. Ako bi tako izgledala, uvek bi pre kupio xt660 tenere iz 2008-me. Lepsa je i ona moja na prvoj slicici ;D

  Bice predstavljena na sajmu motora u Nemackoj oktobra meseca 2008-me, imace direktno ubrizgavanje goriva, paralelni twin, ali ne TDM masina. Konkurisace BMW-u 1200GS.

 

Mislim da bi masina od TDM-a 900 bila idealna za novu ST. A ako bude 1200, mala je verovatnoca da ce je praviti od nule, vec ce Yamaha iskoristiti postojecu TDM platformu. Ipak se taj dizajn masine vuce od 1989, vec je proverena stvar koja dobro radi. Sa druge strane, povecanje sa 900 na 1200 ne donosi znatno povecanje u masi agregata, buduci da se radi o modifikaciji precnika i hoda klipa. Ostaje samo da eventualno prilagode menjac novoj funkciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Ipak se taj dizajn masine vuce od 1989, vec je proverena stvar koja dobro radi.

 

mislim da masina od tdm900 nije ista kao na 850, pomeren je ugao kolena radilice za 120 stepeni. nisam poznavalac yamaha ali sam ovo negde pročitao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ipak se taj dizajn masine vuce od 1989, vec je proverena stvar koja dobro radi.

mislim da masina od tdm900 nije ista kao na 850, pomeren je ugao kolena radilice za 120 stepeni. nisam poznavalac yamaha ali sam ovo negde pročitao.

...to je uradjeno 1996.god na TDM-u 850...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ipak se taj dizajn masine vuce od 1989, vec je proverena stvar koja dobro radi.

 

mislim da masina od tdm900 nije ista kao na 850, pomeren je ugao kolena radilice za 120 stepeni. nisam poznavalac yamaha ali sam ovo negde pročitao.

 

Vrlo su slicne i u praksi gotovo da i nema razlike ,u startu do negde 130-140 podjednako ubrzavaju tek posle te brzine do izrazaja dolaze tih nekoliko konjica prednosti koji daju TDM 900  prednost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Ipak se taj dizajn masine vuce od 1989, vec je proverena stvar koja dobro radi.

 

mislim da masina od tdm900 nije ista kao na 850, pomeren je ugao kolena radilice za 120 stepeni. nisam poznavalac yamaha ali sam ovo negde pročitao.

 

Mozda se nisam dobro izrazio, pricao sam o dizajnu masine, a ne o tome da li su iste.  Super Tenere je prva dobila taj tip masine koji je kod TDM-ova do 95te razbusen na 850ccm bez znacajnijih izmena, sem duze 3,4 i 5te brzine. Naredni modeli TDM-a (tip 4TX) imaju promenjenu radilicu i ponovo povratak na menjac iz XTZ-a a ostalo je isto. TDM 900 ima jako slicnu masinu kasnijim TDMovima 850, ali uz ubrizgavanje i menjac sa 6 brzina. Zato mislim da je TDM900 agregat prosao kroz nekoliko faza i sada predstavlja jako dobru masinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Podatak da masina nece biti niti je ista je stigao iz Italije gde testiraju masinu! Ja bi voleo da je masina manja od 1000ccm, ali ne radi se o tome sta bih ja voleo, vec o cinjenicnom stanju takvom kakvo jeste. Ovo su podaci sa testiranja i ja ih samo prenosim ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Mozda se nisam dobro izrazio, pricao sam o dizajnu masine, a ne o tome da li su iste.

 

nisam mislio da si rekao da su iste mašine, nego znam da je bilo i nekih drugih promena sem povećanja zapremine, a kao što rekoh nisam baš poznavalac ovih modela pa sam i napisao post kako bi neko dao detaljnije objašnjenje razlika između prve mašine od 850ccm i sadašnje od 900ccm. hvala!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Gledajuci sliku i najavu -- bas lepo. Ono sto meni ne ide u glavu je enduro masina od 1200ccm. To neminovno vodi drasticnom povecanju tezine sto je u direktnoj suprotnosti sa filozofijom enduro masine. Od jednog enduro motora ocekujete i silazak sa puta,malo u prasinu,malo u blato,o makadamu necu ni da pricam. Kako jedan teskas od 220kg (manje ne moze da ima) da pruzi upravljivost i sigurnost jednog endura od npr. 170kg? Imamo primer Trijumfa Tigra od 1150ccm koji je sve ovo i jos mnogo,mnogo lepsi. Po meni, mnogo bi bilo bolje da su TDM prepravili u jedan pravi enduro motorcikl i to bi bio pun pogodak. Da se pojaca ogibljenje,smanji tezina,stave zicane felne i to je to !!   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1330 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Mislim da bi masina od TDM-a 900 bila idealna za novu ST. A ako bude 1200, mala je verovatnoca da ce je praviti od nule, vec ce Yamaha iskoristiti postojecu TDM platformu. Ipak se taj dizajn masine vuce od 1989, vec je proverena stvar koja dobro radi. Sa druge strane, povecanje sa 900 na 1200 ne donosi znatno povecanje u masi agregata, buduci da se radi o modifikaciji precnika i hoda klipa. Ostaje samo da eventualno prilagode menjac novoj funkciji.

 

Ne vjerujem da će koristiti TDMovu mašinu - prevelika je i preteška, vjerovatno će ići na koncept sličan

BMWu F800, uži i lakši motor. Moja pretpostavka, tj. ja bi tako postupio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Mislim da bi masina od TDM-a 900 bila idealna za novu ST. A ako bude 1200, mala je verovatnoca da ce je praviti od nule, vec ce Yamaha iskoristiti postojecu TDM platformu. Ipak se taj dizajn masine vuce od 1989, vec je proverena stvar koja dobro radi. Sa druge strane, povecanje sa 900 na 1200 ne donosi znatno povecanje u masi agregata, buduci da se radi o modifikaciji precnika i hoda klipa. Ostaje samo da eventualno prilagode menjac novoj funkciji.

 

Ne vjerujem da će koristiti TDMovu mašinu - prevelika je i preteška, vjerovatno će ići na koncept sličan

BMWu F800, uži i lakši motor. Moja pretpostavka, tj. ja bi tako postupio.

 

Slozio bih se sa tim kada bih znao koliko je masina od f800 manja i laksa od TDMove. U svakom slucaju, ako je tvoja pretpostavka tacna, Yamaha bi napravila potpuno novu masinu koja bi se koristila za pogon nove game putnih enduro, SM i naked motorcikala. Zvuci lepo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Evo novih vesti, pokupljenih sa jednog foruma posvecenog adventure motorima:

 

"Thought you might like to read the Motor Cycle News (UK) article on the forthcoming

Super Tenere 1200. Also scanned their artists impression picture which is in Photos

section of the site, in the Super Tenere 1200 folder;

 

This is from MCN 13th Feb 2008:

Yamaha's Super Tenere model name is set to rejoin the firms line-up in 2009, with the

launch of an all-new 1200cc adventure sports bike.

The firm revived the classic Tenere for 2008, with its new 660 single cylinder machine, and

that bike will be joined by a whopping 1200cc parallel twin-engined version at bike shows

before the end of the year.

The all-new bike is already undergoing rigorous endurance testing, although Yamaha is

not sticking to testing in Japan, where it normally puts its new machines through their

paces to keep them out of sight of prying spy photographers. The new XTZ1200 Super

Tenere is covering most of its test miles in Europe, which will be the main target audience

for the bike.

 

According to Yamaha insiders, the Super Tenere prototypes are currently based at

Yamaha's Italian headquarters near Milan, and are being taken in and out by truck on a

daily basis. The trucks then drip the bikes in secluded spots to allow real-world testing to

be carried out while minimising the risk of photographs being taken.

Insiders also revealed that Yamaha is serious about giving the new Super Tenere real off

road capabilities, making it a competitor for the much loved and best selling BMW

R1200GS for world travellers. As well as testing in Italy, where the bikes can easily be

ridden the Alps or to hotter climes in the south of the country, Yamaha has also taken

prototypes to the frozen wastes of Sweden, using the same facilities as the many car

manufacturers who put their new models through cold-weather testing there every winter.

 

Despite the bike's advanced state of development, many of its technical secrets are still

unknown. The capacity of 1200 as been revealed but little else. The engine is likely to be a

parallel twin, as used on previous versions of the Super Tenere, but its enlarged capacity

means that it is unlikely to share much with Yamaha's other parallel twin offering, the

TDM 900.

Power-wise, the water cooled motor should be more than powerful enough to compete

with every other bike in the big trailie market. Even in a mild state of tune, developed for

torque rather than outright power, the bike should easily offer 110-120bhp. And by

following the same design ethos as the single cylinder Tenere 660, weight should also be

kept to a minimum, marking the Super Tenere out as a serious, long distance off- road

machine rather than just a road based-bike with off-road looks.

The bike is likely to be officially unveiled at the Col0gne bike show this October, and go on

sale in early 2009.

 

Family Style

 

A glance at the original XTZ750 Super Tenere and the old 600CC Tenere gives a big clue

to how the new bike will look.

 

This year sees the revival of the Tenere name with the XT660 Tenere, which was revealed

at shows in 2007. The bigger XTZ1200 Super Tenere twin ,developed alongside it, is set to

share the family characteristics by being almost indistinguishable from the 660 single-

cylinder machine.

 

A larger fuel thank and, of course, bulkier twin-cylinder motor will be the giveaways, but

its set to share a distinct family look, with a similar headlight to the smaller bike, the same

style of seat, with no bodywork around it, and tough-looking plastic crash guards on the

tank, engine sides and under the sump.

Wire wheels and knobbly tyres show its off-road intentions, in comparison to other

`adventure bike' pretenders which often feature road spec alloy wheels."

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja