Jump to content

Moto Zajednica

Super Tenere VS. Africa Twin

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Bokilicu .. Iz dosade sam neshto kopao po netu i pronashao tvoje priznanje na nekom drugom forumu  ;D

 

 

Odg: Honda Afrika Twin

« Odgovor bokilic#1 poslato: јануар 27, 2008, 11:15:34 »

 

Citat

vrh,motor je strasno izdrzljiv,podvozan,mozda nije za tezak off road ali je za 2 klase bolji od konkurencije   ;D

 

Mislim da je svaki komentar suvishan  ;D ;D

ajd i tebi da nacrtam posto je nekima lakse tako nego objasniti,ili ti po narodski nekima je lakse u dupe uterati nego uglavu,

taj komentar sam dao pre nego sto sam kupio super teneru  i ziveo sam u zabludi da je afrika bolji motor

:) :) :) :) :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Bokilicu sad je gotovo, ni sveta reka Jang Ceng Jang te nece oprati. Moraces ovo da citas svakih desetak strana. ;D ;D ;D

 

 

      MaBolkilic nije nista slagao sve to stoji za afriku,samo sto kad je probao ST shvatio je da je to kod ST puta 2,sta vam tu nije jasno.Svako drugacije dozivljkava neki motor.Ja recimo kad sam, probao afriku na autoputu ziv sam se usro da me ne zgazi neki sleper,tol;ko je spora i sterilna ali nekome ko jke pre nje vozio skuter afrika je kraljica....al za mene je samo kraljica seoskih puteva jer joj je tu i mesto...DZADA BRE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ti cuti,ti imas xl a da se vozis dok pokusavas da zavrsis generalnu na africi.. ;D ;D ;D :P :P :P :P

a i posle ce da stoji i stoji dok ce i dalje xl da se vozi,a da si pazario st bar bi se ko covek vozio....

a ko je i kad rekao da je afrika kraljica autoputeva ?

pa zasta je onda,za seoske drumove ako nije za auto put,nije za neki tezi off,za sta je za makadam... :D :D :D pa po makadamu moz i apn 4 da ide...

:D :D :D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

a ko je i kad rekao da je afrika kraljica autoputeva ?

 

 

    Ona je kraljica seoske dzade i tu se njeno kraljevstvo zavrsava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

a ko je i kad rekao da je afrika kraljica autoputeva ?

ko je rekao da je kraljica  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Beograd

Bokilicu .. Iz dosade sam neshto kopao po netu i pronashao tvoje priznanje na nekom drugom forumu  ;D

 

 

Odg: Honda Afrika Twin

« Odgovor bokilic#1 poslato: јануар 27, 2008, 11:15:34 »

 

Citat

vrh,motor je strasno izdrzljiv,podvozan,mozda nije za tezak off road ali je za 2 klase bolji od konkurencije   ;D

 

Mislim da je svaki komentar suvishan  ;D ;D

No comment za ovo  ;D

Hitman  nemoj da vise  caprkas po  istoriji hehe :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

a ko je i kad rekao da je afrika kraljica autoputeva ?

 

 

    Ona je kraljica seoske dzade i tu se njeno kraljevstvo zavrsava.

Br je kraljica necega, cega je ST kraljica, garaze ? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

a ko je i kad rekao da je afrika kraljica autoputeva ?

 

 

    Ona je kraljica seoske dzade i tu se njeno kraljevstvo zavrsava.

Br je kraljica necega, cega je ST kraljica, garaze ? ;D

 

 

      Kraljica je samo u vasim glavama i nigde drugde.Cuj afrika kraljica AHAHAHAHAHAHAHAHA.kRALJICA CRNOG KONTINENTA...CIGANSKA KRALJICA MOZDA ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Beograd

a ko je i kad rekao da je afrika kraljica autoputeva ?

 

 

    Ona je kraljica seoske dzade i tu se njeno kraljevstvo zavrsava.

Br je kraljica necega, cega je ST kraljica, garaze ? ;D

Bratko ST je  kraljica  rafinerije  ULJA ;D

Izbacise  ljudi 2t motore ali  imali  aduta  u rukavu a to je ST :P ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

a ko je i kad rekao da je afrika kraljica autoputeva ?

 

 

    Ona je kraljica seoske dzade i tu se njeno kraljevstvo zavrsava.

Br je kraljica necega, cega je ST kraljica, garaze ? ;D

Bratko ST je  kraljica  rafinerije  ULJA ;D

Izbacise  ljudi 2t motore ali  imali  aduta  u rukavu a ti je ST :P ;D

 

 

 

      BR,TE ako nisi znao ST trosi ulje fabricki ako nisi znao i ne znam sto si se uhvatio toga kao slep za motku...i jos nesto ako nisi znao a vidimn da ne znas cim pominjes potrosnju ulja svaki napominjem ozbiljan motor(gde afrika naravno ne spada) trosi ulje kad ga nagazis i lazu oni koji tvrde suprotno.E sad afrika sa svojim skromnim performansama naravno da ne trosi ulje kad ide kao kornjaca tj do nekih max 3-4000 obrtaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

...Inace sudije voze BMW motore. ;D ;D ;D

 

BMW! Ne Rotax sa plastičnim rezervoarom!

 

;D ;D ;D

 

El ti to nesto na moj racun, usi cu ti iscupati  ;D

 

BTW taj BMW sa plasticnim rezervoarom danas se penje na Rudnik u pratnji Versysa i jednog TA a povod je svinja od 100 kila koja ce cela zavrsiti na rostilju. Ko dodje do mene do 9 h moci ce da ucestvuje u tamanjenju pomenute ;D ;D ;D ;D ;D

 

Versys i TA uspešno se popeli na Rudnik i prisustvovali genocidu (dobro, ne baš genocidu, ali pogubljenju) dotične svinje. Ono što je još važnije, Versys uspešno sišao sa Rudnika  ;D  a i TA   ;D

 

Svinja nije....  :o

 

Svaka pohvala za praaaavi srpsko-šumadijski doček ... gibanica (takozvana četnikuša), kafa i rakijica... da se spremimo za put

 

nadam se da će biti otvorena posebna tema pa da postavimo i po koju fotku (a bilo ih je  ;D)

 

Veliki pozdrav naturalizovanom Vraćevšničaninu  ;D

 

 

Samo da ilustrujem sa par slicica jucerasnji provod na Rudniku, i tako dok se neki svadjaju ciji je motor bolji, oni treci uzivaju! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Beograd

a ko je i kad rekao da je afrika kraljica autoputeva ?

 

 

    Ona je kraljica seoske dzade i tu se njeno kraljevstvo zavrsava.

Br je kraljica necega, cega je ST kraljica, garaze ? ;D

Bratko ST je  kraljica  rafinerije  ULJA ;D

Izbacise  ljudi 2t motore ali  imali  aduta  u rukavu a ti je ST :P ;D

 

 

 

      BR,TE ako nisi znao ST trosi ulje fabricki ako nisi znao i ne znam sto si se uhvatio toga kao slep za motku...i jos nesto ako nisi znao a vidimn da ne znas cim pominjes potrosnju ulja svaki napominjem ozbiljan motor(gde afrika naravno ne spada) trosi ulje kad ga nagazis i lazu oni koji tvrde suprotno.E sad afrika sa svojim skromnim performansama naravno da ne trosi ulje kad ide kao kornjaca tj do nekih max 3-4000 obrtaja.

Zamisli to da nisam znao za potrosnju  ulja :P,pa  druze samo  objasni kako je to  ST ozbiljan  motor i  kako to  nagazis  ST  ;D ;D

Kada fabrika kaze da  fabricki  trosi  ulje znaj da  ima  gresku i da je to opravdanje za  propust u  izradi  istog a ne zato sto  treba tako  da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

A to je kao neki pozitivan argument sto fabricki trosi ulje ? ;D ;D Ja se bas time ne bi hvalio, nego bi je sakrio ispod nekog cebeta da niko ne zna da vozim teneru il' bi umro od sramote ;D ;D ;D Cime jos necete da se hvalite, cuj trosi ulje i to tako treba fabricki hahahaha ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Bokilicu .. Iz dosade sam neshto kopao po netu i pronashao tvoje priznanje na nekom drugom forumu  ;D

 

 

Odg: Honda Afrika Twin

« Odgovor bokilic#1 poslato: јануар 27, 2008, 11:15:34 »

 

Citat

vrh,motor je strasno izdrzljiv,podvozan,mozda nije za tezak off road ali je za 2 klase bolji od konkurencije   ;D

 

Mislim da je svaki komentar suvishan  ;D ;D

ajd i tebi da nacrtam posto je nekima lakse tako nego objasniti,ili ti po narodski nekima je lakse u dupe uterati nego uglavu,

taj komentar sam dao pre nego sto sam kupio super teneru  i ziveo sam u zabludi da je afrika bolji motor

:) :) :) :) :) :) :)

jel to iz iskustva iz podruma? ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa neznaju ni sta  pisu  vise  ;D ;D

Jel vidite da je  gosn Popsy  krenuo na  krmetinu i  cvarke ali  nema ga na slikama ,cuti kao  zaliven sigurno je fabricki morao da stane da  dolije  Ulje ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

a ko je i kad rekao da je afrika kraljica autoputeva ?

 

 

    Ona je kraljica seoske dzade i tu se njeno kraljevstvo zavrsava.

Br je kraljica necega, cega je ST kraljica, garaze ? ;D

Bratko ST je  kraljica  rafinerije  ULJA ;D

Izbacise  ljudi 2t motore ali  imali  aduta  u rukavu a ti je ST :P ;D

 

 

 

      BR,TE ako nisi znao ST trosi ulje fabricki ako nisi znao i ne znam sto si se uhvatio toga kao slep za motku...i jos nesto ako nisi znao a vidimn da ne znas cim pominjes potrosnju ulja svaki napominjem ozbiljan motor(gde afrika naravno ne spada) trosi ulje kad ga nagazis i lazu oni koji tvrde suprotno.E sad afrika sa svojim skromnim performansama naravno da ne trosi ulje kad ide kao kornjaca tj do nekih max 3-4000 obrtaja.

ja sam mislio do sada da sam vozio pristojne motore, ali ti mi upravo objasni da su to sve krsevi, ni jedan nije trosio ulje, ni posle 80000km  ;D ;D

u stvari lazem, CBX 1000 mi je trosio ulje i to je fabricki tako, ali uzmi u obzir da ima 6 cilindara i vazdusno hladjenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

nego aco,vidim da je tebi doslo iz dupeta u glavu pa prodajes tu afriku,i nehvalis se da kupujes teneru,,e aco aco,kazem ja da je san svakog afrikanca da kupi kraljicu,,super teneru  ;) ;) ;)

a sto se potrosnje ulja tice,pa i st posle 120.000 130.000km pocne da trosi ulje nista nenormalno,ona bar predje toliko ,a ne ko afrika,samo na papiru ima toliko...

a i afrika kolko znam zna da porosi ulje,za par dana primam jednu na servis koja je u tom problemu,trosi na 1000km oko 1 do 1,5 litra ulja,ima kaze vlasnik oko 80.000km,verovatno su gumice ventila,nista strasno,aali covek je bar priznao,a neki ovde sto voze afrike dolivaju ulje i cute,,,

znam za neke cbr ke koje trose 1litar na 500 do 800km,pa sta sad,treba da kazem das je kanta,meni je 911 normalno trosio ulje na 1000km po 800grama,pa sad cik nek mi neko kaze da je porche krs,pogotovu stari 911,,,bmw dizel mi stvarno netrosi ni kap dok ga zena vozi,cim ga ja dohvatim u ruke,zna da popije i po 1litar na 1000km,zeni od zamene do zamene ni kap,sve je stvar u zavijanju gasa,to sto nesto trosi ulje nemora da znaci da je to krs,naravno,moz da bude i nemora,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Pa normalno da je krs pred izdisajem cim trosi nesto sto nije predvidjeno... a, da zaboravio sam, teneru su jos u fabrici predvideli da bude krs i trosi ulje :P Kazu ova nova ST1200 ce da trosi i antifriz jer jos bolje ide ;D

 

i meni je XL trosio litar ulja na 300 km, pa ne znaci da to tako treba. Posle zamene karika i gumica ne trosi vise ni gram, a afrika takodje ni gram od zamene do zamene - Honda je to :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Beograd

nego aco,vidim da je tebi doslo iz dupeta u glavu pa prodajes tu afriku,i nehvalis se da kupujes teneru,,e aco aco,kazem ja da je san svakog afrikanca da kupi kraljicu,,super teneru  ;) ;) ;)

a sto se potrosnje ulja tice,pa i st posle 120.000 130.000km pocne da trosi ulje nista nenormalno,ona bar predje toliko ,a ne ko afrika,samo na papiru ima toliko...

a i afrika kolko znam zna da porosi ulje,za par dana primam jednu na servis koja je u tom problemu,trosi na 1000km oko 1 do 1,5 litra ulja,ima kaze vlasnik oko 80.000km,verovatno su gumice ventila,nista strasno,aali covek je bar priznao,a neki ovde sto voze afrike dolivaju ulje i cute,,,

znam za neke cbr ke koje trose 1litar na 500 do 800km,pa sta sad,treba da kazem das je kanta,meni je 911 normalno trosio ulje na 1000km po 800grama,pa sad cik nek mi neko kaze da je porche krs,pogotovu stari 911,,,bmw dizel mi stvarno netrosi ni kap dok ga zena vozi,cim ga ja dohvatim u ruke,zna da popije i po 1litar na 1000km,zeni od zamene do zamene ni kap,sve je stvar u zavijanju gasa,to sto nesto trosi ulje nemora da znaci da je to krs,naravno,moz da bude i nemora,,,

Bato pa naravno  da nije  krsh 911,razlog  potrosnje  ulja je  nesrazmerna  kubikaza i  konjaza  agregata a  samim tim  i  dugotrajnost  istog.I zavijanjem gasa ako si  mehanik znas i sam  da se  poveceva  pritisak  ulja  u  motoru pa samim tim i  trosi se na veliki  obrtajima  .

I novi Merc-Benz   S 500 trosi  ulje fabricki  pa svi  ipak  kupe S 600 jer nema taj  problem .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja