Jump to content

Moto Zajednica

Italijani - Japanci, razlika?

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Niti Ducati,Agusta,Moto Guzzi,Triumph,Norton ili BMW  ne prave skutere , niti male motore od 50 ccm , a ostali Evropski a samim tim i Italijanski proizvodjaci vec godinama prave jeftine skutere i male motore u saradnji sa Azijskim moto fabrikama , npr: Kadjiva ima model od 650 E, preradjeni Baotian skuter, Pezo ima takodje Baotiana ili Qingi sa znakom peugeot od 700 eura, piagiio zip 100 kineski je jeftiniji od piaggia 50 koji se sklapa u Italiji, itd...

P.S. BMW imao pre par godina neuspesni pokusaj skupocenog i ruznog skutera sa krovom C1.

 

Zadržimo se na crvenom , i sam si rekao "skupom" , koliko su Japanci izradili takvih prototipova (poznati na sajmovima inovacija,od robota do letjelica i kosilica) ali se nisu niti jedan usudili pustiti u masovnu proizvodnju i prodaju jer imaju ziherašku (dilersko-drogerašku) prodajnu politiku , navuci kupce pa nudi samo ono što se traži , a za ostalo neka se brinu drugi .

I na kraju mi reci da nisu isfrustrirani jer pored svih tehničkih "specijaliteta"  koje nude svijetu najviše Ducatija 888 prodano je u Japan , a i sada su ludi za markama poput HD-a,Aguste,Ducatia itd. , a tamo nemožeš kupiti japanski motor jači od 400 ccm niti položiti vozački ispit ako nemožeš podignuti urušen motor .

Moto nacija :P

A da bi nam se svima uvukli pod kožu imaju proizvodne pogone u Italiji , Španjolskoj , Brazilu i SAD-u zbog oslobođenja uvoznih taksi .

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Bas htedoh da napisem nesto ali Maki rece i vise nego sto sam ja hteo.

Moram da priznam da se nikada nisam interesovao mnogo za neke druge motociklle osim za japance valjda zato sto je izbor modela najveci.

Ducati nisam nikada gledao jer su imali 996,998, itd imali 2 cilindra i sta znam ne volim takav rad motora.

Nisam privrzen ni jednom proizvodjacu, vozio bih sve i sve bih probao.

 

Ako pricamo o delovima koji se ugradjuju npr na 1098 Ducati evidentno je da je to sve skuplje nego na npr mom GSXR 1000K6.

Pogledas malo kocnice, malo vesanje, tockove i sve ti je jasno. Plus manje serije za talijane i cena ide gore.

Da li je to sve toliko bolje nego na K6?

Sigurno da jeste ali ne znam koliko.

Garantovano jedan kompletan paket dobrog rama, vesanja. kocnica doprinosi da se motor lako krece i okrece.

Ko vozi ovakve motore oni uvek traze neki maksimum i zato je vazno koliko ti tocak ili guma ima kila, kocnice, vesanje itd.

Ko nije probao da na svoj motor stavi magnesium ili carbon tockove taj ni ne zna koliko to vredi.

Skupo je ali ko voli i ima para zasto ne. Naravno ima smisla samo za one koji traze maksimum.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova

Ja mislim da ovo nema kraja,ali ajde ipak italijani stavljaju pomalo egzotike na svaki model pa ima i dosta stvari koje se rade manuelno i na kraju ipak su dobili to da su ekskluziva .Pa pogledajte samo AUGUSTU . ps.  ja vozim hondu....a sta je sledece ipak zavisi od para

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova

Hm, tek sad videh temu - razlicite koncepcije, razliciti stilovi, razlicite potrebe. Ja sam uglavnom odushevljen Italijanskim designom, i stvarno su tate sto se toga tice, medjutim, najbitnija stvar u celoj prici je bezbrizno dupe na pouzdana dva tocka. Lako odrzavanje, lako do delova, majstor gde oces, dostupnost, pouzdanost, itd... Objasnicu svoj stav: kad sam ishao na more motorom pa do Hrvatske, sa grupom ortaka, posle prvih par stotina kilometara je motor bio toliko prljav i prashnjav da se nije znalo koji je to motor uopste, nakon preticanja kolona i kolona kamiona moja lepa Shoei kaciga je bila toliko izubijana mushicama i kamencicima da je licila na neko kinesko njesra, moja crvena jakna je bila siva, itd... U mojoj glavi, pomucenoj isparenjima asfalta, linijama, suncem, znacima,  ali cudno zadovoljnoj - je bila samo jedna stvar bitna - stici tamo gde sam naumio. Nekako se percepcija i odnos prema makini menja iz korena nakon takvih iskustava. Fensijana i prestiz su ok, ali kad ti sunce dovoljno spali mozak i asfalt udje u krvotok - gledash malko dalje. Sam cin voznje je nekako sve cega se secas i sve sto se racuna. A i gluposti tipa npr - dal ja mogu naci majstora i delove za Dukca ili Augustu u svakom gradu/selu kroz koji prolazim? Kad sam ishao na more, do CG-a, nesto me zezalo paljenje, pa su mi Lazarevacki bajkeri to nahtelovali. Dal bih to mogao izvesti sa Italijanom? Ne kazem da ne bi moglo - nego pitam? Posto do sada nisam imao iskustva sa Italijanima. I koliko su Talijani pouzdani? Motor treba da je sloboda a ne zabod. Meni se sa ove tacke gledishta preterana exoticnost cini nepotrebnim opterecenjem, jer je dobra za fensijanu, kafice i gradsku voznju, ali smor kad se zabodesh negde zbog neke sitnice a nema ko da je nashtela. Jer u principu, vishe bih voleo da razmisljam o voznji, nego o samom motoru i sta cu sa njim, a svaki motor moze zbog neke gluposti da zakaze. Kakva su vasha iskustva sa evropljanima po tom pitanju? Konkretno me zanima Dukac...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Izbor motora je uvek individualan iz vise faktora.

Gde se vozis, cemu motor sluzi, koliko kg imas, koliko si visok i jos mnogo toga.

Verujem da mnogi i pored svega toga opet biraju onaj model koji im se svidja na oko sto je opet vazno.

Ja moj sadasnji motor nisam uopste zeleo jer mi na oko nije bio lep kap R1 2004 koju sam vozio do tada i na neki nacin sam ga silom prilika kupio novog u radnji ali tek kada sam poceo da ga vozim skontao sam koliko je vazno probati sve sto moze da se proba.

 

Vozio bih sutra 1098 Ducati bez problema a kako i koliko bih ga vozio zavisi od toga koliko bi mi motor odgovarao.

Nikada ga ne bih vozio zato sto je to fancy motor jer ja ionako se ne pojavljujem tamo gde se to gleda.

Zato je to individualno.

 

Moras da probas sve u toj kategoriji koja te zanima i tek tada mozes da kazes sta tebi vise odgovara i samo tebi...jer za druge to ne vazi.

Vazno je pronaci sebe na svom motoru i uzivati u voznji

Oko servisa se podrazumeva da se gleda jednostavnost to je veoma vazno.

Od Japanaca npr 1000ccm nove generacije za podesavanje ventila kao ozbiljan posao najjednostavniji je GSXR1000, pa R1, Kawa ZX10R i Honda 1000RR su tu negde. Pominjem podesavanje ventila jer je to najozbiljniji deo posla na redovnom servisu i trazi najvise vremena jer na nekim modelima ima mnogo posla samo da pridjes poklopcu.

Probajte sve tek tada cete znati sta se vama i samo vama vise svidja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja