Jump to content

Moto Zajednica

Italijani - Japanci, razlika?

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Pite, sad bi definitivno trebalo da oladis sa tvoji izjavama jer su mi vene poiskocile od nervoze od tvojih izjava. Ti si prvi krenuo da omalovazavas Evropske motore i nemoj da me teras da trazim citate po celoj temi kako napadas evropljane da su obicni pozeri koje kakve gluposti, znaci covece konacno OLADI! >:(

 

Sad si stvarno preterao sta si se zakacio za mene koj djavo nadji nekog drugog , jedva cekas da nesto napisem da bi mi kontrirao.

BANZAI!!!

arSVP_catfight5zv4.jpg

 

 

 

 

BUAHHABUAHHHAAHAHAHA ::):P :-[ :-\ :-*

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ajao, vi se jos prepirete oko Talijana i Kosookih? Lele... A posle zasto inflacija i slab porast proizvodnje... :D :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

Ova tema je sasvim suvisna, vec postoji ona: Evropa vs Japan, tako da mi nije jasno zasto je autor pokrenuo, osim ako nije zeleo da malo "doda ulje na vatru" ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

pa nije suvišna, u ovoj temi se kokretno traže razlike i na to je maki odlično odgovorio, tako da se lepo vidi na osnovu čega MV ima toliku cenu. takođe i okrad je dao objašnjenje u vezi ventila.

 

ova druga tema evropa vs japan ima sasvim drugačije kriterijume za upoređivanje, ovde se kokretno porede razlike između japanskih i italijanskih motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

A sad o5 ja.

Jedino cega mogu da se setim je da si ti neki klinac koji jednostavno oce da tera inat i da na sve  pici kontru.

 

Pit moze da ti bude otac i po godinama a i po motociklistickom stazu, zato  ne lupaj.

 

Izvini molim te. Na osnovu cega sam ja tacno trebao da znam koliko godina ima covek ? Pola ljudi se ne udostojava da napise godine u profilu. A to koliko ko ima godina staza i tome slicno... Neka fala. Znam ljude koji imaju preko 20 god motore pa su napravili manje km od mog 16ogodisnjeg komsije  koji ne silazi sa skutera.

 

@ Ra$a Sta si tacno hteo da kazes sa onim citatom ? Da je meni motor ukras ? Da ga ne vozim ? Po cemu si ti tacno to uspeo da zakljucis ? To sto ne posecujem skupove je samo stvar ukusa. Nemam razloga da idem tamo. Drugare mogu da vidjam i bez njih, a rok me bas i ne privlaci. Izvini ako te razocaravam ali meni motor sluzi za voznju. Pogledaj malo po putopisima i mozda i nadjes neki koji sam ja napisao. Izvini sto te razocaravam, ali zivot jeste kurva. Kad smo vec kod toga, nisam se ja uhvatio poredjenja rezultata sa trka nego je to uradio Pit, ja sam se samo udostojio da odgovorim.

 

@ Pit, nije ovde u pitanju hvalospev o Italijanskim motorima. Ti si se jednostavno uhvatio za jednu stvar i nje se drzis ko pijan plota. Nisam hteo da te vredjam nego samo da ti skrenem paznju da nisi bas toliko u pravu. Za razliku od verovatno pogresnog misljenja koje ste mogli da izvucete iz mog prethodnog posta, ja sttvarno volim da vozim moj motor. To sto je on meni prelep i savrsen je jos samo jedan veliki bonus. Apsolutno je nemoguce da se ikad nadje pobednik u ovakvom poredjenju tako da ja odustajem. Ako i ti volis svoj motor koliko ja volim moj, onda je to ok. Postujem, ali me je stvarno malo iznerviralo jer mi se ucinilo da namerno teras kontru, cisto da bi nekog nervirao. Moja greska ako je pogresno protumaceno. Mada mi jos uvek nije jasno za ono "pitanje" koje nas ljubitelje Italijana uvek natera da popizdimo ? Meni je jednostavno pun kufer prica kako se ti motori stalno kvare. IZ licnog iskustva znam da nije tako. Mozda njima treba malo vise paznje nego Japancima, ali ja pronalazim odredjeno zadovoljstvo i u tome

Cisto da ti kazem sto se MV Aguste tice, oni su svoju proizvodnju obustavili negde krajem 70ih ako se ne varam, a obnovili je pre manje od 10 god tj. od kad F4 izasla tako da je prirodno da se za to vreme nisu trkali.

Da ne bi vise trazili varnice i ostale gluposti, proglasavam neresen rezultat jer nije stvar izbora izmedju Japanaca i Italijana, po sredi je stvar ukusa. Neko naginje ka kosookim, a neko ka zabarima. Fala lepo na paznji i  :-* :-*  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

ja sam samo citirao ono sto si ti napisao, samo to. ne kazem da ne vozis motor, citao sam tvoj putopis kao i nekoliko tema u kojima si pisao o ducati-ju koje ja licno mnogo volim, mada uostalom ja volim sve motore. ono da poteras motor se odnosilo na to da se malo ozbiljnije prihvatis toga i da pokusas da ga vozis na onaj nacin za koji je on napravljen. ja nisam pominjao trke uopste, ne znam odakle ti to. sto se tice motora mene interesuje samo ono sto ce mi pruziti kad smo on i ja sami i put isred nas, a to da li ce mu prilaziti na skupovima me uopste ne interesuje, a kamoli da mi to bude najvaznije. a da, ni ja ne idem po skupovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

ja sam samo citirao ono sto si ti napisao, samo to. ne kazem da ne vozis motor, citao sam tvoj putopis kao i nekoliko tema u kojima si pisao o ducati-ju koje ja licno mnogo volim, mada uostalom ja volim sve motore. ono da poteras motor se odnosilo na to da se malo ozbiljnije prihvatis toga i da pokusas da ga vozis na onaj nacin za koji je on napravljen. ja nisam pominjao trke uopste, ne znam odakle ti to. sto se tice motora mene interesuje samo ono sto ce mi pruziti kad smo on i ja sami i put isred nas, a to da li ce mu prilaziti na skupovima me uopste ne interesuje, a kamoli da mi to bude najvaznije. a da, ni ja ne idem po skupovima.

 

POteram ga ja kako treba s' vremena na vreme, ali da bi ga vozio kako on trazi ... Recimo da mi za to treba staza, a to mi trenutno nije na listi prioriteta. To sto mi ljudi prilaze na skupovima, je samo nacin da upoznam druge ljubitelje ove marke i vlasnike naravno. Fazon je u tome,da doborg majstora za Dukatija NEMA i onda je sve uglavnom na principu uradi sam. E vidis, tu dolazi do pogodnosti, ja sam radio ovo, neko je radio ono i kad se sve skupi imamo znanje za sve...Toliko o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Meni samo prilaze devojke i hoce da se slikaju, jer kazu, da im je moj motor najlepsi  ;D :D  Kazem ja, R1 je to.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Meni samo prilaze devojke i hoce da se slikaju, jer kazu, da im je moj motor najlepsi  ;D :D  Kazem ja, R1 je to.  ;D

 

a moja kawa od 500 kubika , a vozi je balkanac, pravi maco muskarac, to jest ja. A kawa ljubicasta sa sljokicama (tako je Mina ofarbala za sebe, da ne bude zabune ;D ) , sta da vam kazem, magnet za klinke... Sta one znaju, ventili, karburatori, konji, zamajci, glave, radilice... Boja je fora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Meni samo prilaze devojke i hoce da se slikaju, jer kazu, da im je moj motor najlepsi  ;D :D  Kazem ja, R1 je to.  ;D

 

a moja kawa od 500 kubika , a vozi je balkanac, pravi maco muskarac, to jest ja. A kawa ljubicasta sa sljokicama (tako je Mina ofarbala za sebe, da ne bude zabune ;D ) , sta da vam kazem, magnet za klinke... Sta one znaju, ventili, karburatori, konji, zamajci, glave, radilice... Boja je fora.

Mislim,  nije losa ni kawa, ali Sve su one cule za R1 ;) Za njih oznaka 500 ili 998, ne znaci bas nista ;) Malo moramo i da se salimo i da spustimo tenziju.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Meni samo prilaze devojke i hoce da se slikaju, jer kazu, da im je moj motor najlepsi  ;D :D  Kazem ja, R1 je to.  ;D

 

a moja kawa od 500 kubika , a vozi je balkanac, pravi maco muskarac, to jest ja. A kawa ljubicasta sa sljokicama (tako je Mina ofarbala za sebe, da ne bude zabune ;D ) , sta da vam kazem, magnet za klinke... Sta one znaju, ventili, karburatori, konji, zamajci, glave, radilice... Boja je fora.

Mislim,  nije losa ni kawa, ali Sve su one cule za R1 ;) Za njih oznaka 500 ili 998, ne znaci bas nista ;) Malo moramo i da se salimo i da spustimo tenziju.  ;D

Sad ste je povecali jos vise, moj motor primete tek kad ga razletim u pune obrtaje uz bulevar, mada se i tad nesto ne cuje jako. :D :D :D:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Meni samo prilaze devojke i hoce da se slikaju, jer kazu, da im je moj motor najlepsi  ;D :D  Kazem ja, R1 je to.  ;D

 

a moja kawa od 500 kubika , a vozi je balkanac, pravi maco muskarac, to jest ja. A kawa ljubicasta sa sljokicama (tako je Mina ofarbala za sebe, da ne bude zabune ;D ) , sta da vam kazem, magnet za klinke... Sta one znaju, ventili, karburatori, konji, zamajci, glave, radilice... Boja je fora.

Mislim,  nije losa ni kawa, ali Sve su one cule za R1 ;) Za njih oznaka 500 ili 998, ne znaci bas nista ;) Malo moramo i da se salimo i da spustimo tenziju.  ;D

Sad ste je povecali jos vise, moj motor primete tek kad ga razletim u pune obrtaje uz bulevar, mada se i tad nesto ne cuje jako. :D :D :D:P

 

Skini mu auspuh ima extra da se cuje.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Meni samo prilaze devojke i hoce da se slikaju, jer kazu, da im je moj motor najlepsi  ;D :D  Kazem ja, R1 je to.  ;D

 

a moja kawa od 500 kubika , a vozi je balkanac, pravi maco muskarac, to jest ja. A kawa ljubicasta sa sljokicama (tako je Mina ofarbala za sebe, da ne bude zabune ;D ) , sta da vam kazem, magnet za klinke... Sta one znaju, ventili, karburatori, konji, zamajci, glave, radilice... Boja je fora.

Mislim,  nije losa ni kawa, ali Sve su one cule za R1 ;) Za njih oznaka 500 ili 998, ne znaci bas nista ;) Malo moramo i da se salimo i da spustimo tenziju.  ;D

Sad ste je povecali jos vise, moj motor primete tek kad ga razletim u pune obrtaje uz bulevar, mada se i tad nesto ne cuje jako. :D :D :D:P

 

Skini mu auspuh ima extra da se cuje.  ;D

Jes da idemo malo u off ali aj da kazem ;D

Sto bi reko od drugara cale za bucne motore koji slabao idu: "Ko macke u februaru, nit manje qrca nit vise dreke" :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

test nije bio na stazi.  ;)  a ako čuveni brembo traje kao i japanska konkurencija ne znam odakle im ideja da budu skuplji. ali to nije bitno. loših delova, zakucalih motra i ostalog ima svuda.

 

kao što rekoh neka neko napiše još neku konkretnu razliku kao što je to maki uradio.

 

nisi rekao kad je i ko patentirao i zaštitio desmo sistem pa ga japanci ne ugradjuju?

 

 

Koliko košta Nissin ili Tokico plivajući disk promjera 320 mm?

Aj mi reci da je novi  jeftiniji od 200 eura komad .

Btw i na starije modele FZR-a 1000 pašu diskovi sa Dukatija i obrnuto(ako je 6 šarafa)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Razloga zbog kojeg su Evropljani skuplji od japanaca ima par.  Pre svega je tu veliki faktor obim proizvodnje, sastav komponenata (Honda je vlasnik Showe, Yamaha Ohlinsa itd.) je vrlo bitan, medjutim najveci razlog je taj sto su razvojni troskovi dosta skupi, skupa je i radna snaga.

 

lako je Japancima da prodaju GSXR1000 za $8000 (velikoprodajna cena) kada naprave mali milion motora i ostvaruju ogromnu zaradu.  Dukati/Aprilia nemogu da prodaju 1098 ili RSV za te pare jer nemogu da izvuku troskove. 

 

jedini razlog zasto je Ducati profiabilan je serija 916/996/998 jer je godinama koristila veliki broj istih delova pa su imali mnogo manje troskove a i  svi Ducati modeli dele iste masine.

 

RSV je u pravu, kao i Maki.

Cela japanska industrija se zasniva na masovnosti i to ne samo u moto industriji. Velike serije puta sitne ustede=mnog love.

Tamo vam je sve tako. Da jedes u restoranu je 4$ u centru Tokia. Ali tu udjes, porucis pojedes i ides dalje. Nema tu da zasednes pa ovo pa ono. Da sednes i Italiji u restoran, treba ti mnogo vise love, ali prvo vino, pa sirevi, pa masline, pa ovo, pa ono. Na kraju se sve svede na isto. Jeo si.

Razlika u masovnosti proizvodnje se vidi i medju samim japancima. Honda ima daleko najveci obim, pa samim tim moze da priusti i najkvalitetnije masine blablabla i zato je najkvalitetnija. Da li ima najvise konja ili nema nije bitno, definitivno najkvalitetnija. Pomalo i dosadna.

Ogromne serije koje rade, pa umesto teflon creva stave gumena, pa tako par delova, profit se uzasno povecava, samim tim i budzet za razvoj i druge stvari.

Dakle oni stede na nekim delovima i njima je krajnji cilj cena motora, naravno uz odrzavanje konkurentnosti.

Italijanski motori se ne prave tom logikom, nego logikom da svaka komponenta bude najbolja.

 

Inace Japanci su poznati plagijatori i besramno kopiraju sve sto je dobro. I to vrlo cesto unaprede. A sto i ne bi, zasto bi trosili pare kada vec imaju dobro resenje za dz. Vrlo su racionalni. Tamo imate kopije Kipa slobode i Ajfelove kule. Kic nevidjeni.

 

I na kraju samo o mentalitetu. Evo da se posluzimo fudbalom. Znate ono igra Srbija protiv Nemacke fudbal. I sada vodimo 2-0. 5 minuta pred kraj mi vec slavimo pobedu, a nemac igra dokraja svih 90 min. i zabije 3 gola i ode sve u propast iako smo bili bolji.

E to je razlika izmedju Italijana i Japanca. Japanci sve odrade do kraja a Italijan uvek zakaze na nekom detalju.

 

Jos i jedan EDIT: ono u cemu su japanci daleko od celog sveta to su materijali. Nevezano za motore, pricam uopste, a verovatno deo tih saznanja koriste i u moto industriji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Razloga zbog kojeg su Evropljani skuplji od japanaca ima par.  Pre svega je tu veliki faktor obim proizvodnje, sastav komponenata (Honda je vlasnik Showe, Yamaha Ohlinsa itd.) je vrlo bitan, medjutim najveci razlog je taj sto su razvojni troskovi dosta skupi, skupa je i radna snaga.

 

lako je Japancima da prodaju GSXR1000 za $8000 (velikoprodajna cena) kada naprave mali milion motora i ostvaruju ogromnu zaradu.  Dukati/Aprilia nemogu da prodaju 1098 ili RSV za te pare jer nemogu da izvuku troskove. 

 

jedini razlog zasto je Ducati profiabilan je serija 916/996/998 jer je godinama koristila veliki broj istih delova pa su imali mnogo manje troskove a i  svi Ducati modeli dele iste masine.

 

RSV je u pravu, kao i Maki.

Cela japanska industrija se zasniva na masovnosti i to ne samo u moto industriji. Velike serije puta sitne ustede=mnog love.

Tamo vam je sve tako. Da jedes u restoranu je 4$ u centru Tokia. Ali tu udjes, porucis pojedes i ides dalje. Nema tu da zasednes pa ovo pa ono. Da sednes i Italiji u restoran, treba ti mnogo vise love, ali prvo vino, pa sirevi, pa masline, pa ovo, pa ono. Na kraju se sve svede na isto. Jeo si.

Razlika u masovnosti proizvodnje se vidi i medju samim japancima. Honda ima daleko najveci obim, pa samim tim moze da priusti i najkvalitetnije masine blablabla i zato je najkvalitetnija. Da li ima najvise konja ili nema nije bitno, definitivno najkvalitetnija. Pomalo i dosadna.

Ogromne serije koje rade, pa umesto teflon creva stave gumena, pa tako par delova, profit se uzasno povecava, samim tim i budzet za razvoj i druge stvari.

Dakle oni stede na nekim delovima i njima je krajnji cilj cena motora, naravno uz odrzavanje konkurentnosti.

Italijanski motori se ne prave tom logikom, nego logikom da svaka komponenta bude najbolja.

 

Inace Japanci su poznati plagijatori i besramno kopiraju sve sto je dobro. I to vrlo cesto unaprede. A sto i ne bi, zasto bi trosili pare kada vec imaju dobro resenje za dz. Vrlo su racionalni. Tamo imate kopije Kipa slobode i Ajfelove kule. Kic nevidjeni.

 

I na kraju samo o mentalitetu. Evo da se posluzimo fudbalom. Znate ono igra Srbija protiv Nemacke fudbal. I sada vodimo 2-0. 5 minuta pred kraj mi vec slavimo pobedu, a nemac igra dokraja svih 90 min. i zabije 3 gola i ode sve u propast iako smo bili bolji.

E to je razlika izmedju Italijana i Japanca. Japanci sve odrade do kraja a Italijan uvek zakaze na nekom detalju.

 

Isto tako Honda , Suzuki i Yamaha proizvode i jeftine motore do 200 kubika koje prodaju po Azijskim zemljama u milionskim količinama , pa nije problem imati i jeftinije velike motore jer se je na boraniji zaradila masna lova .

Kawasaki proda jedan brod i još usput ga gratis napuni motorima .

Ali aj ti meni sada reci gdje si vidio Ducati,Agusta,Moto Guzzi,Triumph,Norton ili BMW skuter ili jeftilen masovni motor od 50-200 ccm na kojemu se masovnom prodajom i jeftinom proizvodnjom zarađuje lova , a i da ih proizvode tko bi ih prevozio u Maleziju,Indoneziju ,Burmu,Tajland i ostale Azijske zemlje , a svakako ne u brodu proizvedenom u Kawasaki Heavy Industries.

Ima tu još puno toga , ali ladi mi se ručak pa prekidam raspravu .

I da najbolji je motor koji si sam izabereš srcem , a za ostalo me blago zabole... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

kao sto rekoh to su dva sasvim razlicita pristupa izgradnji motocikala, a vas dvojica (dane@ i m900) ste to odlicno objasnili. a sto se tice diskova kad je na motoru nissin i tokico to se ne naglasava bas preterano, a kad je bremo onda je to BREMBO JEBOTE! ali kao sto rekoh nisu bitni diskovi, a pogotovo da li pasuju na fzr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

a da, procna da je mnogo da se menjaju diskovi dva puta za 50000km nije moja vec test vozaca koji su motor vozili navedenu kilometrazu.valjda oni znaju kako su ga vozili i da li je to opravdano ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Niti Ducati,Agusta,Moto Guzzi,Triumph,Norton ili BMW  ne prave skutere , niti male motore od 50 ccm , a ostali Evropski a samim tim i Italijanski proizvodjaci vec godinama prave jeftine skutere i male motore u saradnji sa Azijskim moto fabrikama , npr: Kadjiva ima model od 650 E, preradjeni Baotian skuter, Pezo ima takodje Baotiana ili Qingi sa znakom peugeot od 700 eura, piagiio zip 100 kineski je jeftiniji od piaggia 50 koji se sklapa u Italiji, itd...

P.S. BMW imao pre par godina neuspesni pokusaj skupocenog i ruznog skutera sa krovom C1.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

a da, procna da je mnogo da se menjaju diskovi dva puta za 50000km nije moja vec test vozaca koji su motor vozili navedenu kilometrazu.valjda oni znaju kako su ga vozili i da li je to opravdano ili ne.

Ha čuj to je relativno , ja nisam 22.000 km mjenjao pločice prednjih kočnica dok ih je moj drug na R1 promjenio tri puta , ali on je stalno wheeley-stoppie , no ni ja ne štedim motor , gume su mi potrošene do rubova , ali stil mi je drugačiji , on mjenja gume svakih 3-5.000 km , a meni izdrže i do 8.000 km .

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Niti Ducati,Agusta,Moto Guzzi,Triumph,Norton ili BMW  ne prave skutere , niti male motore od 50 ccm , a ostali Evropski a samim tim i Italijanski proizvodjaci vec godinama prave jeftine skutere i male motore u saradnji sa Azijskim moto fabrikama , npr: Kadjiva ima model od 650 E, preradjeni Baotian skuter, Pezo ima takodje Baotiana ili Qingi sa znakom peugeot od 700 eura, piagiio zip 100 kineski je jeftiniji od piaggia 50 koji se sklapa u Italiji, itd...

P.S. BMW imao pre par godina neuspesni pokusaj skupocenog i ruznog skutera sa krovom C1.

 

Zadržimo se na crvenom , i sam si rekao "skupom" , koliko su Japanci izradili takvih prototipova (poznati na sajmovima inovacija,od robota do letjelica i kosilica) ali se nisu niti jedan usudili pustiti u masovnu proizvodnju i prodaju jer imaju ziherašku (dilersko-drogerašku) prodajnu politiku , navuci kupce pa nudi samo ono što se traži , a za ostalo neka se brinu drugi .

I na kraju mi reci da nisu isfrustrirani jer pored svih tehničkih "specijaliteta"  koje nude svijetu najviše Ducatija 888 prodano je u Japan , a i sada su ludi za markama poput HD-a,Aguste,Ducatia itd. , a tamo nemožeš kupiti japanski motor jači od 400 ccm niti položiti vozački ispit ako nemožeš podignuti urušen motor .

Moto nacija :P

A da bi nam se svima uvukli pod kožu imaju proizvodne pogone u Italiji , Španjolskoj , Brazilu i SAD-u zbog oslobođenja uvoznih taksi .

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

pa m900 to ti pricam, oni su ga vozili i gledajuci nacin voznje i predjenu km ucinilo im se da je to mnogo. znam ja od cega sve zavisi trajanje kocnica, guma, lanca i lancanika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja