Jump to content

Moto Zajednica

Ruma - jednim udarcem - 7motora + biciklista

Recommended Posts

  • Drug član, 376 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Istorija nam je bila burna i mnogo puta tragična po naš narod, pa smo valjda mogli nešto da naučimo iz iste. Pa recimo za ovakvo pijano govedo mogli smo naučiti da je NENAMAŠĆEN KOLAC sasvim primerena kazna za učinjeno delo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nije prošao na crveno, ali i da je vozio normalnom brzinom - verovatno bi bilo mnogo drugačije !

Da je neko možda stajao sa motorom u traci za levo - verovatno bi bio mrtav ili ubogaljen za ceo život - isključivo zbog prebrze vožnje audija !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

U veze NS-a ... Kriv je sto je ostao ziv. Da je on poginuo, vjerovatno bi kudili vozaca Pola.

Iako je ovoliko prekoracenje brzine neodgovorno / brutalno / bahato i neprihvatljivo, ne vidim kako je to gori prekrsaj od prolaska kroz crveno.

Pretpostavljam da je i vozac Pola bio umoran / pijan ili slicno... jer, ako vec ides kroz crveno, onda te jedino neki opijat moze spreciti da extra obratis paznju... ili moras biti lud.

Sve u svemu tuga i jos jedna opomena.

 

edit: @lisac, nije iskljucivo zbog audija, vec i (rekao bih cak i vecim) dijelom zbog Pola.

 

http://www.youtube.com/watch?v=FwDq6z7-t7A

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Krivi su obojica vozaca. Vozac audija da je vozio 50, ostali bi verovatno svi zivi s obzirom da bih ga i primetio pa uspeo i da prikoci. Vozac golfa, ne razumem ljude koji prolaze na crveno. U Beogradu toga ima svaki dan i to opusteno.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ko nema greha neka baci prvi kamen.

 

Svi ste bre ko fancuske sobarice.

 

A ovamo voze motore.

 

Pa svi ste stalno u prekrsaju i ovde dozvoljavate sebi da nekoga zbog toga osudjudjete.

 

Kriv je onaj ko je vozio Pola.I do kraja ce se vajni novinari setiti da je to bila devojka kao i sto verovatno jeste.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@-GhostMile - Da je audi išao 50 km/h koliko je dozvoljeno u gradu i da je tom brzinom udario u WV Polo - možda bi ga pomerio par metara, ne bi ga odbacio preko cele raskrsnice i semafora ( negde sam pročitao da se polo zaustavio 50 metara od mesta udesa) .

Svi ljudi prave greške u životu pa i u saobraćaju. Zbog toga je u naseljenim mestima i ograničena brzina na 50 km/h, da ako već neko pogreši - posledice budu manje .

Postavlja se još jedno pitanje na koje treba dati odgovor, a to je da li je semafor bio ispravan. Na snimku se vidi u gornjem levom uglu semafor za pešake u ulici iz koje je došao polo. Na tom semaforu se upalilo crveno svetlo za pešake, a na glavnoj ulici ( kojom je išao audi ) - trepće zeleno svetlo. Pitanje je sad - koje svetlo je bilo upaljeno ovom WV Polu ? Valjda postoji i neki snimak kamere i iz ove druge ulice .

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Slusam na motoskupu lika kako se hvali vozi samo 250km/h+ R-a jer tako se R treba i voziti i kao pljuje na nekog lika sto ima noviji motor koji on ne moze da priusti. U fazonu, on ne vozi dovoljno brzo sta ce njemu taj motor :lud:

I tako se lik hvali celo vece ovi okolo se vec smorili od hvalisanja. Rekao je zeni jos ce sledeci motor kupiti R-a a da ga cepa za sve pare pa ce onda da se smiri i kupi nesto mirnije. Inace ima i decu. Koliko je samo ovakvih kretena bog ce ga samo znati. Neizivljeni, iskompleksirani likovi!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Ne branim vozaca audija,platice skupo svoju suludu voznju ali nikako nemojte skidati odgovornost sa drugog vozaca...kakvi semafori,teorije,cuda,muda..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

Policije nigde nema a cesto,bas cesto su i policajci vinovnici ovakvih nesreca.

Danas prolazim pored jednog na motoru,on u hladu nabacen seretski sedi na motoru,raspojasan i kuca poruke na telefonu smeskajuci se istom.

S'ti prijatelju na poslu ili?

Mislim da je anarhija zavladala svuda u Srbiji i da novac sve resava.

Voleo bi da se vrati murija iz devedesetih....na svakom cosku,radari,kontrole itd....

Ne volem ih bas ali da se uvede neki red u saobracaj.

I sto rece Dzoks,blokade bre....dok ne isteramo serife na ulice da rade svoj posao.

Ne videh nigde u novinama ovaj incident iz Rume.

Sto se tice Novog Sada,po meni su oba vozaca kriva,ali moje misljenje je da je vozac audija vise kriv....da je vozio 50,to bi bilo cukanje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

@-GhostMile - Da je audi išao 50 km/h koliko je dozvoljeno u gradu i da je tom brzinom udario u WV Polo - možda bi ga pomerio par metara, ne bi ga odbacio preko cele raskrsnice i semafora ( negde sam pročitao da se polo zaustavio 50 metara od mesta udesa) .

Svi ljudi prave greške u životu pa i u saobraćaju. Zbog toga je u naseljenim mestima i ograničena brzina na 50 km/h, da ako već neko pogreši - posledice budu manje .

Postavlja se još jedno pitanje na koje treba dati odgovor, a to je da li je semafor bio ispravan. Na snimku se vidi u gornjem levom uglu semafor za pešake u ulici iz koje je došao polo. Na tom semaforu se upalilo crveno svetlo za pešake, a na glavnoj ulici ( kojom je išao audi ) - trepće zeleno svetlo. Pitanje je sad - koje svetlo je bilo upaljeno ovom WV Polu ? Valjda postoji i neki snimak kamere i iz ove druge ulice .

 

Dadoh ti plus. (za ovo o svima koji grijese i brzini). Moguce da je Polo previdio crveno, ali takve greske jednostavno znaju da kostaju dosta i nebi bio ni prvi ni poslednji koji bi poginuo od 50km/h u ovakvoj situaciji.

A crveno za pjesake se uvijek upali malo ranije, da i bakice stignu da predju koje su posle na zeleno, tako da to ne pije vodu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 445 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Iako je ovoliko prekoracenje brzine neodgovorno / brutalno / bahato i neprihvatljivo, ne vidim kako je to gori prekrsaj od prolaska kroz crveno.

Sve u svemu tuga i jos jedna opomena.

 

 

Nešto pre nesreće ,na putu za kući prošao sam tu raskrsnicu kod Merkatora.

Vikendom posle 24h(pa i ranije) malo je čistih vozaća. Starno me strah od prvenstva prolaza i zelenog svetla .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ljudi ...

 

Citao sam komentare svuda pa i ovde. Dakle po raznim novinama itd. Ono sto sam zakljucio jeste da su svi,ama skoro svi napali decka koji je vozio Audija.

 

Ja ne sporim da je vozac Audija isao oko 160km/h,ali budimo realni ovde u Pancevu imate xxxx motora R koji su se vozili pored moje kuce dok nisu stavili lezece policajce i preko 200km/h,a napomenucu da je preko puta moje kuce zabaviste,a malo dalje i Osnovna skola.

 

Konkretno da taj motor koji ide 160km/h ide ulicom sto za neki R motor nije problem i da mu tako izadje Polo ili koji god auto kako bi prosao vozac motora ? Poginuo bi ili MOZDA ostao ziv. Velika je verovatnoca da bi ljudi u kolima ostali zivi.

 

Dakle u ovom slucaju to nije bio motor,nego masivan auto koji je isao tom brzinom i igrom slucaja rulet je dao drugi rezultat.Neprilagodjena brzina OK ! , ali crveno svetlo ??? Rodjache da je isao neko skuterom i da je udario bocno u taj auto mozda bi poginuo.

Ja se apsolutno NE SLAZEM da je vozac Audija toliko kriv,sta vise stavio bih krivicu 70:30 i to je to.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Burgman 650

Svi mi gresimo svakodnevno, neki svesno a neki nesvesno zbog nedostatka iskustva, uticaja alkohola itd... Ja sam uglavnom od onih koji svesno "grese", uvek preko ogranicenja tamo gde ja ocenim da mogu itd itd... Ali to sto cu ja prekoraciti brzinu ne daje nikom dozvolu da me ubije oduzimajuci mi prvenstvo prolaza... Da nema smrtnog ishoda u ovom slucaju iz Ns-a, vozac audija bi odgovarao za neprilagodjenu brzinu i prekoracenje iste, ali bi vozac pola morao da odgovara za mnogo vise... Svi znamo da je crveno svetlo i oduzimanje prvenstva prolaza mnogo veci prekrsaj nego prekoracenje brzine... Nazalost ovako se tragicno zavrsilo i ljudski zivot niko ne moze da plati i zameni... Pamet u glavu kolege i bolje da su ruka/noga u grcu zbog svega sto nas ceka cim se ukljucimo u saobracaj...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Ono sto ja garantujem, cak sto vise mogu da secem ruku ako nije tako.

 

Gledajte snimak. na 40-toj sekundi zaustavite, ali tacno na 40, i videcete da je auto tacno iza pesackog, taman treba da nagazi.

 

I lagano pomerajte na 41 sekundu snimak, videcete da je tacno na 41 sekundi udarac u POLA.

 

E sada, to je citava SEKUNDA do udarca, maksimalna razdaljina nije mogla da bude preko 25-30 metara od pesackog do sredine raskrsnice, gde se POLO nalazio.

 

Ili ti bolje receno, auto nije mogao da se krece vecom brzinom od 90-100km/h, sto predstavlja cistom matematikom 25-30m/s.

 

Ono sto stvara OSECAJ brzine kod auta sto dolazi, jeste to, sto je A8 velik ko sleper, i onda izlgeda ko da leti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Opet splet okolnosti..noć, nema guzve, vikend pa se opustili a možda i i popilo.. dobro auto pa je osećaj brzine puno manji i čini ti se da može. Polo takodje bi imao razloge zašto je prošao na crveno..mozda nije očekivao nikoga tako brzo??

 

Ne želim ni u koga da upirem prstom jer je to prevelika odgovornost a takodje smatram da je ovo samo jedna refleksija stanja u državi.

 

Samo bih postavio pitanje da je audi vozio 50 kmh da li bi mogao da stane na žuto? Sto i jeste poenta žutog, da se stane a ne da se doda gas. Za tu jednu sekundu i da nije stao nego da je počeo kočiti umanjio bi sa 50 na bar 15 kmh i impact bi bio skroz drugih proporcija.

 

Da li je Polo mogao da spreči njega da ga udari? Ne, mogao je samo da mu ne da priliku što nije opravdanje da nekoga zaista i udariš.

 

Ako se okrene situacija i da je poginuo vozač audija, polo bi bio kriv za prolazak kroz crveno ali ne za prebrzo vožnju što je uzrok tragedije.

A ostatak bi prepustio veštacima i krivičnom sudu.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5903 postova

Ne tvrdim 100% ali na toj raskrsnici mislim da cak i kada se upali crveno svetlo iz pravca odakle kamera snima ostaje zeleno za levo iz pravca odakle ide Audi. Sto ce recida nema nikakve sanse da polo nije prosao na crveno. Kao sto neko rece da je bio motor umesto audia sami bi on najebao. Prvo sam bio jako besan na momka iz audia ali ovaj snimak mi menja misljenje jako. Na zalost preskupa greska vozaca pola i decko iz audia ce isto tako preskupo platiti. I slazem se sa kolegom da prvi baci kamen onaj ko nikada po gradu nocu nije vozio 100+

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

Strasno kako vi razmisljate....pa sta da je bio motor,u stvari pajser na motoru...ili kao sto je auto bio.....brzina se pusta negde drugde.....crveno svetlo jeste prekrsaj i to opasan ali hvatati zeleni talas sa 160 je gori zlocin....sta da uopste nije bio polo nego neki pesak krene da predje ulicu na crveno....tolike brzine ne mogu da se ocene a ne ocekuju se u gradu.

To sto opravdavate R-ashe,trkace i akache da je normalno da se u gradu vozi 200 na sat je slucaj za doktora.

I da je bio motor i vozio 50 i da ga je ubio ne daj boze vozac pola....vozac motora je u tom slucaju bio svestan da je potpisao ples sa djavolom i da su mu sanse da prezivi i najmanje prekrsaje ravne nuli a kamoli neciji prolaz na crveno svetlo.

Vozac motora nocu,na sirokim bulevarima i raskrsnicama a posebno vikendom treba da koci i na zeleno svestan mesta i vremena gde zivimo.Sve to ne opravdava ovog nesretnika u audiju i ne spori pitanje da li je kriv.Krivi su i jedan i drugi vozac podjednako ali opet naglasavam da je savesna voznja vozaca audija bila kao sto nije,tri zivota ne bi bila ugasena.

Nasilnicka voznja je gori prekrsaj od crvenog svetla,jer u ovom slucaju nije pitanje brzine vec pijanog i bahatog sivonje za volanom koji misli da se svet vrti oko njega.

Svako od nas je nekad prosao kroz crveno svetlo,namerno ili slucajno,kazna,zabrana,po dzepu,robija ako treba...ali ona bahatost i brzina je cist zlocin i samozivost.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

Nasilnicka voznja:

Beograd - Zbog vozača koji svojim ponašanjem ugrožavaju bezbednost ostalih učesnika u saobraćaju u novi zakon o bezbednosti na putevima uveden je pojam „Nasilnička vožnja“. Za taj prekršaj predviđene su rigorozne kazne, od 30 do 60 dana zatvora, 15 kaznenih bodova, kao i oduzimanje dozvole na najmanje na devet meseci. Nasilnička vožnja je po definiciji postupanje vozača koje je u suprotnosti sa pravilima saobraćaja, odnosno prilikom koje vozač ne pokazuje obzir prema bezbednosti ostalih učesnika u saobraćaju. Vladimir Rebić, načelnik Odeljenja za kontrolu i regulisanje saobraćaja Uprave saobraćajne policije i jedan od autora zakona, objašnjava za „Blic“ da se pod nasilničkom vožnjom smatraju ona postupanja vozača koja sadrže barem jedan od navedena dva elementa. - Oba ova ponašanja nose veliki rizik od nastanka saobraćajne nesreće sa kobnim posledicama. Zakon predviđa dve konkretne situacije koje se tretiraju kao nasilnička vožnja - ukoliko vozač u intervalu od 10 minuta dva ili više puta prođe na crveno svetlo, ili pretiče kolonu vozila, odnosno najmanje tri vozila preko pune linije. Međutim, ima mnogo situacija koje se mogu okarakterisati kao nasilnička vožnja, ali njih će biti teško dokazati u praksi. Poslednju reč daće sudovi - kaže Vladimir Rebić. Nasilnička vožnja kažnjavaće se sa najmanje 30 dana zatvora, a vozaču će biti zabranjena vožnja na devet meseci. Odmah po evidentiranju saobraćajnog prekršaja, vozač će biti isključen iz saobraćaja na 24 časa i dodeljuju mu se 15 do 17 kaznenih poena. Kazna se uvećava za još dva poena ako je u vozilu dete mlađe od 12 godina. Ukoliko je prilikom nasilničke vožnje vozač izazvao saobraćajnu nesreću, predviđena kazna zatvora je od 45 do 60 dana i 17 kaznenih poena, a dozvola se oduzima na 10 meseci. Ove oštre mere imaju za cilj da se podigne svest kod vozača jer od 1,3 miliona prekršaja koji se godišnje naprave u Srbiji, više od pet odsto počinilaca mogu biti tretirani kao nasilnici u saobraćaju.

 

Crveno svetlo:

Nepoštovanje svetlosnih saobraćajnih znakova je veoma opasno za sve učesnike u saobraćaju jer se činjenjem ovog prekršaja narušava načelo poverenja između učesnika u saobraćaju.Imajući ovo u vidu, može se istaći da je nepoštovanje crvenog svetla jedno od najopasnijih nebezbednih ponašanja u saobraćaju.Prema prelimininarnim podacima, samo u prošloj godini na raskrsnicama u naselju dogodilo se 7.340 saobraćajnih nezgoda u kojima je poginulo 39 i povređeno 4.018 lica. Mnoge od ovih nezgoda i posledica dogodile su se zbog nepoštovanja svetlosnih saobraćajnih znakova.Na semaforizovanim raskrsnicama daleko veće posledice su za pešake i ostale ranjive kategorije učesnika u saobraćaju, posebno kada se na crveno svetlo semafora prođe velikom brzinom kretanja.Za prekršaj prolaska vozilom kroz crveno svetlo Zakonom o bezbednosti saobraćaja propisana je novčana kazna u iznosu od 15.000 do 30.000 dinara, 6 kaznenih poena i zaštitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom od najmanje tri meseca.Agencija za bezbednost saobraćaja Republike Srbije, imajući u vidu posledice prekršaja prolaska vozila na crveno svetlo semafora, apeluje na sve vozače i ostale učesnike u saobraćaju da poštuju svetlosne saobraćajne znakove i time zaštite sebe i druge od stradanja.Prilikom nailaska na raskrsnicu koja je regulisana svetlosnim saobraćajnim znakovima, smanjite brzinu kretanja i obratite pažnju na svetlosni znak na semaforu. Nakon toga, ukoliko je zeleno svetlo na semaforu, nastavite svoje kretanje uz povećanu pažnju u odnosu na pešake i ostale učesnike u raskrsnici.Kada je na semaforu žuto ili trepćuće zeleno svetlo, nemojte naglo povećavati brzinu kretanja kako biste što pre prošli kroz raskrsnicu. Bolje je zaustaviti se i sačekati da se na semaforu pojavi zeleno svetlo. Kod ovakvih situacija, dodatnu pažnju obratite na vozila koja se kreću iza vas, kako biste pravovremeno sprečili naletanje na vaše vozilo i moguće posledice.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Strasno kako vi razmisljate....pa sta da je bio motor,u stvari pajser na motoru...ili kao sto je auto bio.....brzina se pusta negde drugde.....crveno svetlo jeste prekrsaj i to opasan ali hvatati zeleni talas sa 160 je gori zlocin....sta da uopste nije bio polo nego neki pesak krene da predje ulicu na crveno....tolike brzine ne mogu da se ocene a ne ocekuju se u gradu.

...

 

Odakle je podatak da je vozio 160 km/h?

 

Vozac Audia jeste neodgovoran i sigurno ce dobiti neki zatvor, ali sumnjam da ce u presudi biti obrazlozenje da je prouzrokovao udes,

vec ce biti kaznjen zbog uvecavanja posledica. Ako ti je crveno, onda nemas sta "da ocjenjujes i ocekujes".

Licno mislim da je prolaz kroz crveno veci bezobrazluk, ali u ovom konkretnom slucaju (sudeci po videu)

mislim da je vozac Pola bio ili pijan ili zauzet trecim stvarima.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Crveni Krst

...apropo iako nije bas jako tema ovog posta, kad pucam na svadi to je mozda i zanimljivo, kada bi na toj istoj svadbi pucajući iz potpuno istih razloga nekog ubio da li bi bio za osudu ili bi i dalje bilo mozda zanimljivo što sam pucao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja