Jump to content

Moto Zajednica

Koriscenje motocikla na kratke relacije

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 615 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Pozdrav svima, posto nisam uspeo da nadjem temu konkretno za koriscenje motocikala na kratke relacije tipa do posla i natrag po gradu itd. Naime ove godine sam resio da sa 250cc predjem na 500, konkretno suzuki gs500e, posto su neki planovi za leto i putovanja takoreci otpali pa necu imati neke potrebe za istim razmisljam kako je koriscenje takvog motora za 3km u jednom pravcu i natrag bi verovatno za isti bilo "stetno"(ili ne) 1neznam.gifpa se nosim mislju da pazarim neko jeftino skuterce od 50cc trajno registrovano, naravno ako bi za suzukija bilo stetno.

 

Zamolio bih iskusnije kolege koji se malo vise razumeju u mehaniku, za misljenja iskustva i slicno.

 

Takodje molim admine da ako sam promasio kategoriju premeste temu gde treba 1zdravo.gif

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Slobodno mozes GS500 nista mu se nece desiti cak i na krace relacije, jedino sto su troskovi oko njega veci nego kod skutera, registracija i odrazavanje itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Nema sta da mu bude stetno, dok god si ti dobar vozac (lagan na menjacu i gasu, da ga ne pustis na 1000 obrtaja pa ko budala da mu zavrces gas da izvuce, a on sav jadan trese) Nemas nikakav problem.

Kawasaki zx6r 2000 godiste sto sam nedavno prodao je vozen svaki dan na Posao 2 i po godine, po gradu,Novom Sadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • slàinte mhath, 1071 postova
  • Lokacija: Holandija
  • Motocikl: FZS1000 Fazer

Naravno, koristices full opremu svaki put na tih 3km. Dok ti ne dopizdi. ;)

3km mozes i pjeske ili sto Mile rece biciklom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Znas kako se kaze, 98% habanja je u prvim minutima rada, dok je motor hladan.

Za 3 km u jednom pravcu, ja bih koristio bicikl ili tomos automatic. ;)

nisam znao ovo za habanje. dobro za znati!

hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Samo nemoj da ga cepas odma hladnog u crveno, pogotovo ujutro kad kreces na posao. Pustis ga malo da se zagreje ili ga lagano vozis dok masnia ne postigne radnu temperaturu (a dotle si vec stigao na posao 1nanana.gif).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Ma kakvo habanje sto plasite coveka, pa je li suzuki ima toliko goru masinu od opela ili golfa, recimo ja sam na posao isao opel astrom G benzinac 1.6 svaki dan osim nedelje proslih 5 godina udaljenosti 500 m, moze i peske samo sto sam u toku dana isto morao sa posla da odem do grad jos 2 km jedan ili dva puta dnevno i nista joj se nije desilo. Niti sam je grejao nit nista samo upalim i odma krenem. Pre nego sam je prodao merio kompresiju i bila je u granicama fabricke, sad to isto radim ali sad sa golfom 5 1.9 tdi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ma teraj slobodno, sta ima da mu bude. Samo nemoj bas hladnog po gasu, ali ovo je gotovo normalna eksploatacija. Povremeno isteraj van grada i razvuci malo da ga mine zelja i natrag na svakodnevni zivot.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ma biciklom. Ja 21 km u jednom pravcu sa biciklom do posla. Neće se ni zagrejati a već ces ga gasiti.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

'Vako , kad se masina ugreje nema nikakve veze dal redi 5 minuta ili tri sata.Dok god ima ulja i normalnu radnu temperaturu duzina rad ne igra nikakvu ulogu.Malo ce biti vece habanje, jer se preko 90% habanja desava dok je motor hladan ali samom motoru nece biti nista, Pozeljno bi bilo da ga malo zarejes pre voznje ali nije da bas moras.Jbg ni jedan motor ne traje zauvek, zato se opusti i vozi sa uzivanjem.Pozdrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ne bi se ja maltretirao sa paljenjem motora, sauhom, kacigom, opremom za 3 km, pa da mi dzaba daju gorivo. Dok ti upalis motor, navuces opremu, biciklom si skoro stigao. E sad jedino ako si kompleksas, pa te sramota da ides biciklom na posao, onda teraj motor, nece nista da mu fali.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Ne bi se ja maltretirao sa paljenjem motora, sauhom, kacigom, opremom za 3 km, pa da mi dzaba daju gorivo. Dok ti upalis motor, navuces opremu, biciklom si skoro stigao. E sad jedino ako si kompleksas, pa te sramota da ides biciklom na posao.

 

Zato je skuter izmisljen od 250ccm :D

 

Upalis sednes, odes, jos trosi 3.5 litara, ako je Honda :D milina :D1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Razna misljenja su napisana ovde pa ajd´ da i ja lupim nesto:

 

Ja na to gledam ovako:

 

Voznja motora je kao seks, pozeljno je da traje sto duze ali ni tri minuta "na brzaka" nisu za bacanje...!

 

Zato, vozi i uzivaj! Da li si se zapitao koliko se ti habas na kratke relacije?! NISI?!

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

kolega Sr3ck0 je najbolje objasnio i u potpunosti se slazem! 1care.gif1care.gif1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Da sam na tvom mestu: do posla pesice ili biciklom, a GS500 ispred kuce, nikad ne znas kad ce da iskoci mogucnost za voznju pa makar na jedan dan. Mislim da bi kupovina skutera za tako malu relaciju bilo bacanje para, a habace se koliko i veliki pa mozda i vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1657 postova
  • Lokacija: Paracin

GS u garazi, kinez skuter od 200 e za do posla samo ako si u mogucnosti. Ja sam kratko vreme imao takav skuter, ekstra je za zavrsavanje obaveza po manjem gradu, bolje nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

 

 

Zato je skuter izmisljen od 250ccm :D

 

Upalis sednes, odes, jos trosi 3.5 litara, ako je Honda :D milina :D1moto3.gif

 

Kakva je razlika, isto se moras obuci i na skuter od 250 i na taj GS. Cak i na skuter od 50ccm je ista stvar, Tih 3km vozis jednako brzo i sa jednim i drugim.

 

Jedino ako mislis da manje boli ako padnes sa skutera :zvizduk:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2524 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Zato je skuter izmisljen od 250ccm :D

Upalis sednes, odes, jos trosi 3.5 litara, ako je Honda :D milina :D:moto3:

 

Ovo se slažem sa Gagijem , imam u planu kasnije da za grad zamenim ovih 125 za neki skut od 250/300 cc. Mene toliko smori vožnja po Beogradu motorom da nemam volju da ga palim i isterujem iz garaže za gradsku vožnju već se vozikam skuterom.

 

Ja isto kad krećem motorom, prvi start, ostavim ga da radi u leru i dok zatvorim garažu otvorim kapiju, okačim kofer, nabacim kacigu i ostalo on se fino zagrejao i samo gasssss. :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2524 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Po Zemunu koliko hoćeš imam kratkih relacija od 1-3 km. Odem do radnje, banke, keja, drugara ...... kad bih svaki put išao motorom presvisnuo bih. Po meni skuter je izmišljen za veći grad :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja