Jump to content

Moto Zajednica

HONDA Silver Wing 400

Recommended Posts

  • Integrisan, 8922 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

... i da pojasnim moj post oko skracivanja pina.

Sve ostaje u funkciji, svaka mera zastite fabricki zamisljena, samo se smanjuje trazeni stisak na nivo "klika" kocnice.

 

 

Odoh da trazim negde transparentnu samolepljivu foliju, da zalepim na delove plastika koji se stalno sutiraju :D

(Kod nogostupa suvozaca, tunel izmedju nogu vozaca.. i tako :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8922 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Muljaz, i kada je skroz ispravan prekidac poluga leve kocnice se mora "divljacki" stisnuti da bi se kolo zatvorilo. Nije kao na drugim skuterima, cim cujes klik, to je to :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki-tsv

Ja se dva dana mučio sa tim. 

Donja sisica na prednjim klestima bila zalomljena. 

Tek kada sam skinuo masku video da crevo ide i napred i pozadi. 

Ovo je korisno! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8922 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zove drugar, nema struje posle zimskog sna ič! Ni tabla se ne ukljucuje... Osiguraci ok, glavni na releju paljenja takodje.

Izeli miši :confused0068: pola instalacije preko zime, 3 sata kasnije i 5 metara zice, paljenje, perionica, vožnja do sela!

Mogu vam reci da je 600-tica primetno jaca! Tih 10 konja razlike se bas, bas oseti u voznji. 

Jedino me je osecaj da je sve labavo i odvijeno odbija, treba mu ljubavi (para i vremena takodje )... Obozavam osecaj "utegnutosti" kod vozila, da po putu klizi, kao po vodi, bez zvukova i drmusanja koje-cega.

1.jpg

3.jpg

4.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda silver wing 400

Drugari jedno pitanje, savet,

nakon zimskog sna i malog sredjivanja 400tke primetih da je punjenje na akumulatoru 16v, pregledah sve kontakte i dzeksne(ociscene, naprskane) ista situacija. Otisao kod Joske u Temerin  uzeo od njega novi regler namontirao i nakon provere  na akumulatoru punjenje 15,6v sta bi mogle biti? Neki savet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda silver wing 400

Jeste, cak mi je i to pako na pamet da uzmem drugi unimer da vidim da nije do njega, obzirom da je mala razlika izmedju originalnog i novog koji sam postavio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda silver wing 400

Iscekivanj dodje kraj, odmah sa posla po komsiluku po unimere i to dva:), nakon merenja rezultat oba 13,9-14v, a moj 16v. Sto bi rekli i moj stari regler je ispravan, ali nema veze da smo mi zivi i zdravi i da se jos dugo vozamo na nasim masinama:jee1:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9154 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Vrati oem regler :aha: Joskin cuvaj za rezervu ma da ti nece trebati 99% ili ga prodaj.

 

Pre 15 sati, N.F.S. je napisao:

Izeli miši :confused0068: pola instalacije preko zime, 3 sata kasnije i 5 metara zice, paljenje, perionica, vožnja do sela!

Gamad koju stetu mogu napraviti kad izglodju sta ne treba.

Drugar ti je imao srece za razliku od mog... pre ihaj godina cim je dao kontakt doslo je do prespajanja zica i ode ecu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8922 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 7 sati, Satelis je napisao:

Gamad koju stetu mogu napraviti kad izglodju sta ne treba.

U toj smo garazi zaticali i dosta zmija, dolaze vrv da jedu miseve :D, ja tu motor ne bih drzao, da mi se zmije zapate pod sedistem, ma idi...:staa2:

Zamolio bih te za savet Darko, na ovoj sam sestotoci zatekao haos pod deklom prenosa, prvo sto primetih je da se tocak (kada je na stenderu) jedva okrece, ostao reduktor suv ko zna kada, izbacuje ulje na semeringu do tocka, sa te je strane sve masno. Sipao sam mu novo ulje (nesto gusce, da sporije izbacuje), pa neka otice ali neka se i podmazuju zubi unutra :neznam:, on to ne zeli nista popravljati i ovo je sve moja dobra volja i pomoc.

 

Ispod varijatora, niz deklu takodje curi ulje, semering ili Oring gumica. Moje pitanje je sledece, gde naruciti (sem Delte) to dvoje (semering i oring ako bude hteo da menja uopste), ja imam u setu 22x2.5 Oring, moze li se po tvom iskustvu on staviti mesto 22.5x2.7 (22x3 ne upada u cauru, probao sam).

 

Tvoj mi savet znaci i volim da saslusam, hvala u napred Darko.

IMG_20220320_143126.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9154 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 1 sat, N.F.S. je napisao:

Zamolio bih te za savet Darko, na ovoj sam sestotoci zatekao haos pod deklom prenosa, prvo sto primetih je da se tocak (kada je na stenderu) jedva okrece, ostao reduktor suv ko zna kada, izbacuje ulje na semeringu do tocka, sa te je strane sve masno. Sipao sam mu novo ulje (nesto gusce, da sporije izbacuje), pa neka otice ali neka se i podmazuju zubi unutra :neznam:, on to ne zeli nista popravljati i ovo je sve moja dobra volja i pomoc.

Lele lele kako se igra sa zivotm :/

 

Dobro je sto si sipao ulje, to je dijagnostika za pravac popravke.

Prvo radiš redukciju jer je lakše dok je na motoru, za drugu popravku ceo prenos ide dole i tad je teze raditi na reduktoru.

 

na ovu rupicu pusti ulje redukcije

IMG-20180330-113652.jpg

 

Sad treba da obratiš pažnju nakon sto si sipao ulje u reduktor... sedi i vozi, osluskuj.

 

Ako reduktor zviždi, pored semeringa trebaće ti novi ležajevi i zupčanici (polovni Motoklinika)

Pretpostavljam da ćeš imati zviždanje jer kad redukcija ostane bez ulja prvo šta strada su zupčanici i tu nema leka nit magije sem da se zamene.

 

ako reduktor ne zvizdi, ondak ce ti trebati sigurno semerinzi

IMG-20180330-121800.jpg

 

stanje osovina, lezajeva videces kad otvoris, bice neki za zamenu

IMG-20180330-112442.jpg

 

IMG-20180330-110440.jpg

 

IMG-20180330-110456.jpg

 

IMG-20180330-112526.jpg

 

Da sumiramo, sigurno ti treba novo ulje, diht masa, kliner neki, semerinzi, ležaj + zupčanici ako ima zvizdanja.

 

Kad reduktor resis, prelazis na......

 

Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Ispod varijatora, niz deklu takodje curi ulje, semering ili Oring gumica. Moje pitanje je sledece, gde naruciti (sem Delte) to dvoje (semering i oring ako bude hteo da menja uopste), ja imam u setu 22x2.5 Oring, moze li se po tvom iskustvu on staviti mesto 22.5x2.7 (22x3 ne upada u cauru, probao sam).

curi mu ulje sa osovine radilice pa sliva niz deklu

IMG_20211202_131242.jpg

 

da bi dotle dosao moras spustiti prenos dole

IMG_20211202_130721.jpg

 

IMG_20211202_130841.jpg

 

IMG_20211202_130830.jpg

 

trebace ti o-ring, bolcna i semering

IMG_20211202_131635.jpg

 

Verujem da to nije nikad menjano kod njega, o-ring vise nije guma i bice spljostena, semering se ispostio, bolcna krene da pravi usek de se usna semeringa naslanjala.

Zamenski delovi ne znam dal pasu, uvek stavim iz originala i nema problema, jedino lezajevi ne moraju biti oem, mogu Koyo.

 

ocistis, spakujes posle sve nazad

IMG_20211202_161456.jpg

 

IMG_20211202_163246.jpg

 

IMG_20211202_165716.jpg

 

Ende djob :) 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9154 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 10 sati, pvp je napisao:

Ma kakvo skidanje, menjanje uh tri puta sam ga rasturao:grr:, bitno je da radi.

Nesam ti bez veze rekao, a ti sad kako ti dusa iste.

Pre nego sto doneses konacnu odluku, premeri potrošnju struje sadašnjeg stanja ;) ... ondak mozda promenis misljenje :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8922 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala drug, cisto sumnjam da ce raditi al ajd... Do njega je.

Servisna procedura mi je poznata, nabavka potrosnog materijala nije.
Za sebe porucujem iz Delte, kada cuju da je jedna o ring gumica 700 dinara misle da se zezam (kineski komplet 500 din/100 kom)...


Sent from my EML-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8922 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

"ajd rekoh pred sezonu da zamenim i ulje u diferencijalu, jedino njega nisam :D 

(apropo price iznad :D )

Prvo voznja, da se zagreje dobro i postane manje viskozno, zatim ispustanje... Iskren da budem, nisam ovu boju ocekivao, nema tu sagorevanja.

Mozda je sipan mos2 aditiv ili liqui moly ulje sa pomenutim. Ono ima ovakvu boju...

 

Za sada ispustanje i zamena na svakih 100km, dok ne opere sve unutra. Koristim lako dostupno a kvalitetno MOL reduktorsko ulje (Hykomol 75-80).

1.jpg

2.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8922 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vozilo (svako) treba biti sive boje! Ne vidi se nista na njemu...

Crno, niti da brises (ostaju risevi i svirlovi) niti da peres svakog dana, ukljucen kompresor non-stop, "duvam" da odleti sta hoce :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja