Jump to content

Moto Zajednica

Vibracije kormana.

Recommended Posts

  • Drug član, 1858 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
pre 1 minut, Biker Q je napisao:

Nisam skidao jos uvek, sada smo nesto zapoceli pricu na temu tegova pa mi ovu temu izbaci pretraga. Palo mi je na pamet da uzmem ovaj prohrom pa da se ispolira, mada i farbanje nije losa opcija. Pretrazicu malo temu.

Ja sam za sebe pravio od prohroma,ispolirao do ludila,eno sijaju samo tako.Prohrom je zahvalan za poliranje.Ali treba da se trlja samo tako.Normalno na strugu,ostale kombinacije su moguće,ali muka.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8442 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pazi sad radnju!

Pre 10-ak godina sam izbusio gumu tu negde oko Cuprije, prednju, mislim da si mi bas ti dao na poklon jednu i spasio me...

 

Ukoliko se ispostavi da mugu ovakvi tegovi kao sa slike (nista komplikovanije ovaj moj strugar ne ume) ja bih bio presretan da ti izradim par, plastificiram i licno donesem (ako neces cekati prolece poslacu ti postom). 

33.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
  • Lokacija: Paracin

Moj je problem izgleda kicma i zato mi trnu ruke i bole me zglobovi tako da mozda i nije do tegova. Danas sam zastafio nekoliko srafova srafcigerom malo teze kroz tipli u zidu i odmah problem sa zglobovima. Tako da na rucno poliranje odmah mogu da zaboravim, bolje da potrazim ja majstora da to napravi od metala i da ofarbam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1028 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Izvinjavam se što upadam, ako se budu pravili kakvi tegovi skorije računajte i mene da se učipim, da zamenim one imitacije na Atlanticu :-)

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Ja sam napravio tegove za Bandita, cekam jos jednu laksu varijantu od 200 gr po tegu da mi strugar uradi. Al mi je rekao uradim ti jos ovo sr..e i nemoj ove pica boce da mi donosis :lol3:Covek radi serije pa mu jeba da svaki put steluje strug zbog mojih prohteva. 

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1081 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre 15 sati, Bokes je napisao:

Izvinjavam se što upadam, ako se budu pravili kakvi tegovi skorije računajte i mene da se učipim, da zamenim one imitacije na Atlanticu :-)

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 

Ja mogu da pitam kuma da ti napravi, vrati stranu nazad, videćeš kako su ispali. Jedino im fali plastifikacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1081 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Meni je kum od neke spone napravio, na brzinu smo ofarbali i montirali pred put. Na par mesta se skinula boja... Svakako bi bili lepši da su sivi kao stari. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8442 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vise necu izradjivati kod strugara cije sam usluge koristio, ni za sebe niti za druge, toliko se izbezobrazio da mi je pokazao sliku nekih rizoma tegica koju je na internetu iskopao, kao vidi cenu...

A posao lak, uradio nam je 40 pari tegova, i jos toliko je mogao da je pametan bio!

 

Elem, ja sam se sa @Biker Q odmah preko PP cuo :), jeste on gumu darivao, dobro sam zapamtio, tegovi ce mu biti uradjeni (ili sta vec) samo da zeleno svetlo da...:takoje:

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1028 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@Alexandra995 Hvala Aleksandra na dobroj volji i ponudi. Rado ću uzvratiti ljubaznost ako ti nešto zatreba iz KV.
Javiću se kad odlučim šta mi treba, ako skorije ne uzmem gotove :-)

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja ne mogu da odbijem N.F.S. ako mu se sklope kockice da napravi to (naravno da nema obavezu), ali ce imati obavezu da se provoza do Paracina kada vreme dozvoli:). Ali ako se pravi neka organizacija hoce moj burazer za TA 700 da pravi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8442 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uradio sam za sebe par, sve kada uokvirim da bude spremno za montazu izadje 30eura.
Smatram da je puno i ne nudim ovde.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2848 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Sve je poskupelo. Na kraju će biti....ako 'očeš plati. Možda da ponudiš "glot" opciju bez plastifikacije pa nek' se svako snalazi...farba,plastifikuje,nikluje kako hoće. Glupo je da zbog 10€ bride ruke....mada i tu ima neke čari

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8442 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Skoro sam preko kragujevacke gvozdjare "Matiko" narucio nesto srafova, matica, podloski. Sve je titanijum ili prohrom, kolicina "da stane u saku". M6 i M8, sve u standardu.. GR2 cist titanijum bez primesa .

Jedan sraf, GR2 M8x60 kosta 700dinara.

 

Sve sto sam kupio stane u kutiju cigareta i kosta skoro 10000din! A neko bi rekao "pa to su samo srafovi". 

Eto, dotakao sam se njih posto sam skoro kupovao, i dzaba da objasnjavam nekome zasto su mi na motoru srafovi lepi i sjajni :D 

Otisle cene metala bas!

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7079 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre sat vremena, N.F.S. je napisao:

Uradio sam za sebe par, sve kada uokvirim da bude spremno za montazu izadje 30eura.
Smatram da je puno i ne nudim ovde

Kada se uporedi sa cenama za obične fabričke ili ona aluminijska govna onda uopšte nije puno dati 30eura za tvoje tegove.

 

https://motobikeshop.rs/sr/category/stajling/kormani/tegovi-kormana

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Generalno nije. Ja sam napravio sebi. Al ih jos nisam farbao. Najveci problem je naci srafove duze nego sto su standardni a da je na imbus. Barem ih u Ki i okolini nema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7079 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

I mene je to mučilo, i konto sam da naručim da se izradi još jedan par ali sa rupom za 8mm šaraf jer od osmice ima duži nego šestice, ali problem je što onda nebi mogao da se stavlja na volane-heble koje fabrički na krajevima imaju 6mm rupu, idealno bi bilo imati od oba po par.

Promenio član Disko Nindža

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 375 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Ako već ne može da se nađe M6 dovoljne dužine može ta osmica da se obradi na kraju i nareže navoj za šesticu. Ko radi tegove obrada šrafa je smešan posao. Jedino što se obradom gubi završna cementacija šrafa, osim ako je prohromski. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
On 17. 2. 2023. at 6:36, Disko Nindža je napisao:

ali problem je što onda nebi mogao da se stavlja na volane-heble koje fabrički na krajevima imaju 6mm rupu

Ja sam kod sebe to rešio tako što sam razbušio i urezao navoj za M8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja