Jump to content

Moto Zajednica

Vibracije kormana.

Recommended Posts

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Er5 šuplja cev , samo guma koja se stezanjem širi drži tegić na položaju.... Izgubio jedan svojevremeno pa znam

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8473 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drustvo,

bio sam do strugara da za sebe neki alat napravim i porucim nekoliko pari tegova.

Moram da javim vest koja nije povoljna, uslovljava me izradom od minimalno 20 kom (10 pari) i cenom koja meni nije prihvatljiva.

Finalno, da se sve zavrsi (plastificira, kupe proh. srafovi, podloske, gume) dok se vozam 10x tamo amo par izadje na 30 eura.

Mislim da je to puno i naredne necu izradjivati!

 

Izvinjavam se svima, u ovoj smo temi bar do univerzalne gramaze dosli, 380grama po tegu vecini umiri guvernal. 

50mm duzine i 36mm precnika.

Dimenzije i tezinu imamo, da izradjujemo kako se ko snadje.

 

Izvinjavam se jos jednom, do mene nije.

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Sve mislim da ću doživotno da čuvam ove NFS-ove tegove što imam, to će ići sa motora na motor, a kad se proda motor otići će sa fabričkim, ove nedam :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400, 2004; Honda Integra NC750D, 2019;
On 5/21/2022 at 10:39 AM, N.F.S. said:

Drustvo,

bio sam do strugara da za sebe neki alat napravim i porucim nekoliko pari tegova.

Moram da javim vest koja nije povoljna, uslovljava me izradom od minimalno 20 kom (10 pari) i cenom koja meni nije prihvatljiva.

Finalno, da se sve zavrsi (plastificira, kupe proh. srafovi, podloske, gume) dok se vozam 10x tamo amo par izadje na 30 eura.

Mislim da je to puno i naredne necu izradjivati!

 

Izvinjavam se svima, u ovoj smo temi bar do univerzalne gramaze dosli, 380grama po tegu vecini umiri guvernal. 

50mm duzine i 36mm precnika.

Dimenzije i tezinu imamo, da izradjujemo kako se ko snadje.

 

Izvinjavam se jos jednom, do mene nije.

Idem ja do mog strugara u narednih dan-dva i zovem te od njega da vidimo može li pasti dogovor da nastaviš sa njim.

Obećao sam ti to i kad sam kupio tegove od tebe jesenas ali je bio u gužvi mesecima jer je radio neke serije za veće firme i sad se konačno oslobodio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8473 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vazi, hvala!
Pitaj za cenu gvozdje i prohrom, njegov materijal (posto ono sto kupim na otpadu nece da obraljuju, vecinom je legirani celik koji je jacine alata)

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Došlo vreme da se i ja upišem u ovu temu... :D Agregat je PC35H (CBR 600 FS 2001)

 

Naime, javljaju se vibracije u heblama (i u nogostopima skoro pa neprimetno), najizraženije od 4500 do 6500 obrtaja. Ne bi mi to smetalo da nisam skoro krenula nazad iz Niša auto putem (nekih 45km konstantne vožnje 130-150km/h). Kad sam stigla u LE kao da sam imala federe u prstima + što me posle 10min takve vožnje načisto umorio motor.

Da izbacimo sumnju da su se gume "deformisale" i da treba da se balansiraju opet, na 100-120km/h sam pritiskom na kvačilo pustila gas, motor je izgubio vibracije.

 

Moram da napomenem da je skroz stabilan na putu, samo što meni smeta i umara me, i ništa ne bi bilo problem da ja ne treba za mesec dana da idem na put. Smatram da nije bezbedno da na auto putu vozim 80km/h u 6. brzini na 4000 obrtaja kako me vibracije ne bi ubijale, jer preko toga počinju, a preko 6500-7000 se polako smanjuju, ali su i dalje prisutne.

Iste se mogu osetiti i kada motor stoji u mestu pri navedenim obrtajima, izbačen na ler.

 

Skidali smo levi teg, hebla deluje ok, tu je i plastična obloga (ali i dalje vibrira), desni teg malo stoji krivo, naprsnuće heble na tri mesta (do 5-10mm) i pola plastične obloge nema. Samo ne znam ko je "normalan" pre mene na naprslu heblu vratio nove tegove i kao sve okej. :lud: 

Natezač lanca se čuje vrlo kratko pri puštanju gasa na oko 5000 obrtaja, to je u planu da menjamo zajedno sa lancem + štelovanje ventila na zimu. Ne znam da li on ima ikakve veze sa svim ovim.

 

Ne znam da li ima neki nosač motora kao kod auta koji se vremenom pojeo pa sad ne služi svrsi, ne znam odakle da krenemo da kopamo, a da ne rasturimo pola motora, makar dok ne dođe zima. :)

 

Koliko je uopšte pametno da po sat vremena na 8-9000 obrtaja vozim motor da bi smanjio vibracije (planirane su dve pauze, Eko Ćuprija tankanje i Golubac), ili da cepam preko Zaječara za Dobru pa laganica.

 

Hvala unapred na odgovorima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 4 minuta, Disko Nindža je napisao:

Rokni mu NFS-ove tegčine i smanjiće vibracije sigurno.

O tome i razmišljam. Premeriću ovih dana težinu ovih što imam, piše na njima i Rizoma i Metzeler (verovatno je neka kinezarija u pitanju).

Moram naći samo desnu heblu da zamenim, pošto je ova oštećena u nekom padu nekad pre mene, klizali su na desnoj strani...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Koliko sam video veeelika većina tih aftermarket tegova su aluminijumski, ne kapiram zašto ih prave tako, ničemu ne služe.

Ako ne stigneš na vreme da nabaviš tegove, uradi kao što sam ja uradio, ima brzo rešenje za prvu pomoć, objašnjenje na 15-oj stranici.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2858 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Не сећам се треба погледати има већ тема са NFS теговима да су моји били по 350-400 гр комад. Раде савршено. Мада треба имати у виду да како се човек осећа ове године не мора да значи да ће тако бити и следеће 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

@Alexandra995mogu ti ja pozajmiti da probas, imam ih na Fazeru. Ako ti resi problem onda napravi. Meni je osetno smirilo mašinu. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 14 minuta, Zlatko LA je napisao:

@Alexandra995mogu ti ja pozajmiti da probas, imam ih na Fazeru. Ako ti resi problem onda napravi. Meni je osetno smirilo mašinu. 

Pa ako se hvataju, što da ne. Koja je gramaža u pitanju?

 

Ja ne budem lenja, skinem i bacim na vagu:

 

0-02-05-a20d50a33c7083ece0a1505f6b0475f46fae4114df1ed24ce4f4188c7ec46eda_58c9dda86cc8b744.thumb.jpg.7efc05be7a51ef8b35c25f3eb5a296e2.jpg   0-02-05-143d8e1a93ef5a19e2cf870a425efc2bedcf6cf35b696e4f2b1613c6dd9e8384_a76267010c6d0f76.thumb.jpg.5ca76362bcbf8ab1662a5f1bca37500e.jpg

 

Slikala sam natpis da ne pomisli neko da sam poludela kad kažem da imam "Rizoma Metzeler" tegiće... :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Ja bih jurio fabricke. Mozda bi nekom dao da ih izradi, ali opet u fabrickoj gramazi. Sve ostalo je maskiranje neceg drugog.   

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 7 minuta, Petre je napisao:

Ja bih jurio fabricke. Mozda bi nekom dao da ih izradi, ali opet u fabrickoj gramazi. Sve ostalo je maskiranje neceg drugog.   

Slažem se, OEM uvek imaju prednost, samo ako ih nađem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 1 minut, Disko Nindža je napisao:

Ne znam za F4, ali na dosta motora OEM nije dovoljno jer gomila ljudi menja OEM za teže

Probaću onu tvoju foru sa šajbnama, pa ćemo videti, da nađem težinu koja će da ga umiri.

Na kraju krajeva, biće mi kao prva pomoć za put koji me čeka. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2731 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 5 sati, Alexandra995 je napisao:

Pa ako se hvataju, što da ne. Koja je gramaža u pitanju?

 

Ja ne budem lenja, skinem i bacim na vagu:

 

0-02-05-a20d50a33c7083ece0a1505f6b0475f46fae4114df1ed24ce4f4188c7ec46eda_58c9dda86cc8b744.thumb.jpg.7efc05be7a51ef8b35c25f3eb5a296e2.jpg   0-02-05-143d8e1a93ef5a19e2cf870a425efc2bedcf6cf35b696e4f2b1613c6dd9e8384_a76267010c6d0f76.thumb.jpg.5ca76362bcbf8ab1662a5f1bca37500e.jpg

 

Slikala sam natpis da ne pomisli neko da sam poludela kad kažem da imam "Rizoma Metzeler" tegiće... :D

Rece mi Jovan sinoc za problem. Ali ne stigoh da reagujem. Drago mi je da si shvatila da su tegici problem. Mozda ima jos nesto, ali ovo je svakako problem koji se mora resiti i 99% je jedini uzrocnik tvojih muka.

Te tegice daj nekom detetu da ih ispaljuje iz pracke. (Predlazem da mete budu limenke CocaCole od 0.25), jer drugu smislenu svrhu nemaju. :jee:

Ako se ne snadjes, javljaj, da pokusamo da resimo. Kum ima strugarsku radionicu koju vodi njegov otac. Ne radi vise mnogo, ali kont da bih mogao da ga zamolim da napravi tegice od nekih ostataka. Svakako sam hteo da ga pitam da napravi meni jedan par.

 

EDIT/P.S.

Ne zameram-ne zamerite, ali imam neku potrebu da ljudima ukazem kad se pogresno izrazavaju jer ce im mozda znaciti.

Ovde se provlaci izraz "gramaza". Ne merimo "gramazu" nego masu. 

Masa tega je (npr) 400 grama.

Nije teg Gramaze 400. 

Isto vazi i za kubikazu (zapreminu)  i konjazu/kilovatazu(snagu), a te greske vidjamo cak i na najjacem oglasniku kod nas. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre 5 sati, abarth_maniac je napisao:

Rece mi Jovan sinoc za problem. Ali ne stigoh da reagujem. Drago mi je da si shvatila da su tegici problem. Mozda ima jos nesto, ali ovo je svakako problem koji se mora resiti i 99% je jedini uzrocnik tvojih muka.

Te tegice daj nekom detetu da ih ispaljuje iz pracke. (Predlazem da mete budu limenke CocaCole od 0.25), jer drugu smislenu svrhu nemaju. :jee:

Ako se ne snadjes, javljaj, da pokusamo da resimo. Kum ima strugarsku radionicu koju vodi njegov otac. Ne radi vise mnogo, ali kont da bih mogao da ga zamolim da napravi tegice od nekih ostataka. Svakako sam hteo da ga pitam da napravi meni jedan par.

 

EDIT/P.S.

Ne zameram-ne zamerite, ali imam neku potrebu da ljudima ukazem kad se pogresno izrazavaju jer ce im mozda znaciti.

Ovde se provlaci izraz "gramaza". Ne merimo "gramazu" nego masu. 

Masa tega je (npr) 400 grama.

Nije teg Gramaze 400. 

Isto vazi i za kubikazu (zapreminu)  i konjazu/kilovatazu(snagu), a te greske vidjamo cak i na najjacem oglasniku kod nas. 

 

Svakako sam zainteresovana, sve što sam našla na netu su isti kao moji, tipa do 50-60gr komad (mislim da to neće da mi završi posao).

Ako nađem danas šajbne odgovarajuće veličine probaću da ih naređam i dostignem makar 300gr da vidimo šta će da se dešava.

Znaš li slučajno gde može da se nađe onaj deo koji se gura u heblu sa gumom i navojem u koji se šrafi teg? Ja bi i to promenila, jer ko zna u kakvom stanju je guma, čisto sumnjam da je neko pre mene menjao. A da, onda ću morati da menjam i heble jer imaju sitna naprsnuća. :wacko:

15. jula idem na put za Dobru (300km jedna strana), znam da su to smešne kilometraže za većinu ovde, ali znajući kako vibrira preko 5k, već mi trnu ruke na samu pomisao... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Samo da dodam jos nesto. Na proslom motoru sam dva puta imao taj problem. Enduro, jedan cilindar, Renthal korman bez tegova (OEM nisu odgovarali, a nisam imao ni potrebe da jurim druge) sa plasticnim stitnicima ustrafljeni na dva mesta.

Prvi put je bio kad je lanac bio pri kraju. Pojavila se neka vibracija na nogostupima i rucicama i to u nekoj zeznutoj frekfenciji da bi mi jedna noga obamrla/utrnula nakon 5 min voznje. To je nestalo kad sam promenio lanac i lancanike.

Drugi put se pojavili nakon stelovanja ventila (ne i na nogostupu).  Prestelovao ventile (bio princip stelovanja bez plocica, lako) i nestali.

"Prva pomoc" mi bila nosenje planinarskih / hiking cipela i rukavice sa otvorenim prstima koje su na unutrasnjoj strani sake imale veoma tanak  sungjer usiven izmegju dva sloja tanke koze. Neverovatno kako je to "ubijalo" vibracije.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8473 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 4 minuta, Petre je napisao:

Prvi put je bio kad je lanac bio pri kraju

Ovo je vrlo cest uzrok vibracija, mali lancanik oko sebe mora da "skupi" razvuceni lanac...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja