Jump to content

Moto Zajednica

Vibracije kormana.

Recommended Posts

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
FILES.FM

Visit this link to download: IMG_20230330_210516.jpg and 2 other files

 

Ja sam ovako napravio tegice. Nisu plastificirani. Samo lepo ofarbani. Gramaza jednog 370 gr. U toku voznje su anulirane vibracije, ali sada kada se naidje na neravninu vise se retrovizori zatresu. Ipak mu to daje na krak odredjenu silu. 

Tepih je da se bandit ne preladi ;)

Promenio član Zarkela
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8443 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nisam nasao nekog ko ce ih po normalnoj ceni praviti, odradio za sebe, ugrizao se za jezik dok sam strugaru placao...

Promenio sam malo i dizajn, veca ukupna gramaza a spolja teg manji, dodat je i deo koji ide unutar guvernala (unutrtasnji teg, slicno Hondinom resenju) vidna masa jednaka onoj unutar tega, mesto za ekspanziju gume koja je u kontaktu sa guvernalom je u balansu... To mi je upravo na motoru, testiram....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Najbolje resenje po meni bi bilo da se uradi ceo unutrasnji teg, a spolja da ima samo ukrasnu kapu, time bi se smanji krak sile na krajevima guvernala a ucinkovitije smanjile vibracije. Meni je veci problem da pronadjem imbus dovoljno dug nego da se napravi tegic.

Promenio član Zarkela
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8443 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nije ta prica nesto zazivela a bilo je takvih tegova, pravio i ja :D 

Teg nije samo metal vec i silikon kojim sam punio guvernal na banditu npr... Pesak u guvernalu z750s :D 

 

Tom logikom krosbar je dovoljan, ali!

..ne bude uvek tako, vibracija je rezonovanje na istoj frekvenciji, mi dodavanjem kojecega pomeramo rezonancu u opseg koji nam ne smeta.

Znaci izmestamo a ne neutralisemo/

 

(Laicko razmisljanje)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8443 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 26 minuta, Zarkela je napisao:

pronadjem imbus dovoljno dug

Od prohroma u kg ima m6x80, gvozdeni m6x100. Ako treba vici!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8443 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo trenutnog "setapa" :D 

 

Upaljac je tu za poredjenje dimenzija, guma do tega se zavijanjem srafa sabija i siri, drzi sve na mestu.

Ovo resto su primeri unutrasnjih tegova dok sam tezinu trazio, suzenje na kraju navoja nije slucajno, zvog velike razlike u masi izmedju tela i suzenja ono generise silu koja aktivno kontrira vibriranju (i tako aktivno dampira vibraciju).

Fora je da tegic spolja i tegic unutra jedini kontakt sa guvernalom imaju na mestu gde se guma siri pri zatezanju.

 

Sa ovim sto trenutno vozim to nije moguce zbog dimenzija...

1.jpg

2.jpg

4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8443 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kao "pomoc" tegovima (i dubokom guvernalu) vozim i pomenuti "crosbar" (evo ga nosac telefona na njemu) i rukohvate troslojne (guma, tvrdi sunjdjer, meki sundjer do sake)

 

Prosle sam godine vozio do Sutomora nocu, stao sam samo dva puta na 3min, da mokrim i pijem sok :D 

Sake nisu osetile zamor!

4.jpg

5.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8443 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Rucice sundjeraste probah od kineskih do americkih... Raznih cena i kvaliteta. 

Ove sa slike su pobednik u udobnosti, traju celu sezonu, ne pokidaju se vec izgube od mekoce. Kostaju 500dinara...

 

planetbike.rs

 

7.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

@N.F.S. lepo odrađeno. Od čega su ti gumeni zupcanici? Na motoru imam napravljene klasične tegove 350 gr svaki i sunđeraste ručke sa ališke. Učvršćivač kormana sam isto sa alija ali se odpusta tako da sam njega skinuo. Gde si poručio kosku za korman?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8443 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

"Kosku" sam uzeo od Srbende (forumasa), dosla je fabricki uz neki kros motor, gume su original hondine, sa unutrasnjeg tega.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7079 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Trebalo bi uraditi nešto na fazon ovih od Yamahe, samo bez navoja na kraju i da taj unutrašnji deo što ide u cev da bude i duži ako treba, i bušiti veći fi za saraf osmicu, one mogu da se nađu veće dužine od šestice

hbr027.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Mogu to jeste, ali je problem onda mora da se pravi matica, jer zapinje u cevki od kormana, tj bude na knap. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7079 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ma nije to ništa, ja sam vec budžio kad mi je trebalo na brzaka za Bandita još sam ja stavljao šaraf desetku jer mi tako pasovalo zbog gomile podloški koje su mi glumile teg, obrusio sam maticu da ne zapinje i vozi Miško na more bez vibracija :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 592 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC
12 hours ago, N.F.S. said:

Nisam nasao nekog ko ce ih po normalnoj ceni praviti, odradio za sebe, ugrizao se za jezik dok sam strugaru placao...

Promenio sam malo i dizajn, veca ukupna gramaza a spolja teg manji, dodat je i deo koji ide unutar guvernala (unutrtasnji teg, slicno Hondinom resenju) vidna masa jednaka onoj unutar tega, mesto za ekspanziju gume koja je u kontaktu sa guvernalom je u balansu... To mi je upravo na motoru, testiram....

sutra ja pokusavam da pravim, pa videcemo,strug naravno nemam :)

 

unutrasnji teg otpada u mom slucaju,jer su krajevi kormana suplji u punoj sirini samo nekoliko cm,posle se,unutra suzava naglo na otprilike 10tak mm.

 

sto je najjace,hocu konusne tegove,videcemo...imam neki komad gvozdja fi 31-32 mm,sutra cu da vidim jel cev ili pun presek,ako je pun,pravimo  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Meni je strugar odradio bas lepo i pustio mi je na noz da ima rebrastu strukturu. Nisam ih plastificirao jer mi skupo, nego sam ih ofarbao farbom protiv grebanja, crn sprej, cena 600 dindzi. Naravno prvo primer, pa osnovna i na kraju crni sprej. Farba 1500 din i pravljenje tega sa mojim materijalom sam dobio gratis jer mi je strugao delove za setvospremac. Najlepse je ako moze da se nabavi nerdjajuci celik, onda nema farbanja samo se fino ispolira. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 592 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

ja sam nasao nekog strugara hoce da pravi za "okvirno oko 10 e" (njegove reci) za par.

 

posto indijanaca ima na sve strane,necu da sirim dok ne vidim da li je prevara ili ce da uradi.  ako sve bude ok,prosledicu ovde broj,to je stvarno povoljno.

 

dimenzije koje sam ja zamislio,i za koje je rekao ovu cenu su konus fi 32 na fi28 mm,(mislim da nije "prejak" konus ) duzina 50 mm,sa rupom fi6 mm kroz sredinu,sa upustanjem za glavu srafa na uzoj strani konusa u dubini od 7 mm

 

cucemo se posle praznika on i ja,pa ako uradi ok,delim broj.

Promenio član brankoXM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 592 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

ja napravih. ovaj sto kao jeftin,naravno neozbiljan,ne javlja se,nema od toga nista.

ovi sto voljni da prave-15 e komad. 4 crvene sa postarinom.

ne dam :)

 

stradala je jedna nepotrebna auto kuka. jedini pun materijal odgovarajuceg preseka koji sam imao.

 

 

1682876475629.thumb.jpg.0d8f1bd262e468a450c1b1713e9a710d.jpg

 

dugi su 50 mm,siri deo je 31mm,do jedne trecine duzine je valjak,a  onda ide u konus do 28mm.  nisam hteo da bude bez konusa,nekako mi ruzno

 

strug za sirotinju :)

 

1682876475645.thumb.jpg.966ea2536d052450755cb0378c9511ac.jpg

 

u busilicu pa poliranje

 

1682876475634.thumb.jpg.9e5c9f4bd36417acf7d0a3e526b61963.jpg

 

i gotovo:

 

1682876475620.thumb.jpg.b5129f6679b9353e265bf74e886f38f8.jpg

 

260 grama teski.  sutra svecana montaza na motor umesto onih kineskih igracaka koje su na njemu

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 minute ago, brankoXM said:

ja napravih. ovaj sto kao jeftin,naravno neozbiljan,ne javlja se,nema od toga nista.

ovi sto voljni da prave-15 e komad. 4 crvene sa postarinom.

ne dam :)

 

stradala je jedna nepotrebna auto kuka. jedini pun materijal odgovarajuceg preseka koji sam imao.

 

 

1682876475629.thumb.jpg.0d8f1bd262e468a450c1b1713e9a710d.jpg

 

dugi su 50 mm,siri deo je 31mm,do jedne trecine duzine je valjak,a  onda ide u konus do 28mm.  nisam hteo da bude bez konusa,nekako mi ruzno

 

strug za sirotinju :)

 

1682876475645.thumb.jpg.966ea2536d052450755cb0378c9511ac.jpg

 

u busilicu pa poliranje

 

1682876475634.thumb.jpg.9e5c9f4bd36417acf7d0a3e526b61963.jpg

 

i gotovo:

 

1682876475620.thumb.jpg.b5129f6679b9353e265bf74e886f38f8.jpg

 

260 grama teski.  sutra svecana montaza na motor umesto onih kineskih igracaka koje su na njemu

Bravo. Svaka čast za ideju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8443 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja nadjoh lika kod koga radim. 10eura po komadu, sve njegovo.. Ja posle nosim na plastifikaciju, plus prohromski srafovi... Kako god okrenes 30e...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 592 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

poliracu,a ako mi dosadi,uvek moze da se ofarba.bitno da su dobro ispali.sad je lako doradjivati.

 

bilo dosta posla,s obzirom da je bez struga pravljeno.pa se 4 mm burgija zalomila na pola busenja prvog tega,pa nece da izadje a duboko je... lupao sam sat vrema o stegu dok je ispalo

Promenio član brankoXM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja