Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje u vezi varena papucice kocnice.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: ...

Evo polomljne papucice kocnice,pitanje je sme li se to variti (u pitanju je aluminijum),obzirom da je u pitanju kocnica?Ukoliko ima neko iskustva sa slicnim problemom bio bi mu zahvalan ako me posavetje.

 

post-514-12878993489165_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kako vidim aluminijumska je, moze da se zavari bez problema. Od gazenja nogom sigurno nece da popusti, jedino ako ponovo udaris negde njom. A i to je zadnja, ona se ionako ne gazi besomucno :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: ...

Hvala ljudi na savetima,ja sam temu i postavio iz razloga sto jedni mi kazu:Slobodno zavari i ne brini hoce li ponovo puci na varu (naravno da se podrazumeva da majstor to O.K. zavari),a drugi kazu:Ne zajebavaj se sa time jer ...,e sada ja nemam iskustva i ne poznajem nikoga ko je radio slicne stvari tako da sam i dalje u nedoumici.Ipak svaki savet je dobro dosao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Evo polomljne papucice kocnice,pitanje je sme li se to variti (u pitanju je aluminijum),obzirom da je u pitanju kocnica?Ukoliko ima neko iskustva sa slicnim problemom bio bi mu zahvalan ako me posavetje.

 

Ako se ne varam ovo je tzv "ŠPIALTER". Može da se zavari, doduše jako teško, var je debeo, grub, i ne sme da se brusi. Deluje da nije sa japanskog motora (Suza), te ako možeš da nađeš, bolje kupi novu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Aluminijum!

 

Dobar majstor ce ti uraditi kako valja, neka napravi "kanal" sa unutrasnje strane (estetike radi) i neka ga dobro napuni.Ti posle fino doradi brusilicom i smirglom i nece se ni primecivati, a bice skoro jace od fabrickog. Nema sanse da ti vas popusti ako je dobro ociscen (nisam strucnjak za varenje AL, ali mislim da je vazno ocistiti delove pre spajanja, variti u inertnom okruzenju, i paziti da ostatak shljake ne udje u var), nemoj da brines.

 

Meni je Kawa pala sa stendera, pa sam imao slicne jebade (meni je puk'o CEO nosac fuzastera), za 500 din i pivo majstor mi je super izlio var, a ja ga sredio da nema sanse da primetis. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: ...
link=topic=14916.msg201504#msg201504 date=1202480958]

20-ak eura je u louisu nova... chak mislim da imash jednu od boljih na popustu, proveri  ;)

 

Proveravao u Louisu nema tako nesto za moj model, :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

bas tako zavari i uzivaj ionako ti je radna kocnica prednja...:) zavari i drzace dobro nemas ti potrebe da toliko jako gazis na nju da bi je slomio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Nemoj da varis, neka ti majstor zavari  ;D. Devojci, koja je vozila motor pre mene je pukla rucica prednje kocnice. Cak sam i tako mogao da vozim ali sam ipak zavario. I onda motor padne na stranu i nista ne bude osteceno, samo kocnica pukne ponovo i to na spoju vara i osnovnog materija. Odem da mi zavare (400din), ali ispadne da je zavareno krivo. I onda narucim iz Louisa. Ne secam se cene, ali je bilo malo skuplje nego sto sam platio varenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

A imas i drugu foru, ima dovoljno mesa da se izbusi rupa malo pre mesta gde se prelomilo. Stavi samo neku lepu polugu i resio si posao. Naravno, mora da se lepo fiksira ta polugica. Bice malo kraca, ali, mislim da ti to nece smetati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

sto se tice varenja, slobodno zavari, ako imas dobrog majstora, moj majstor bi ti to odradio vrhunski, ja dajem garanciju, i skoro da se ne poznaje gde je vareno, a jako je, meni vari felne, i ja je posle ispravljam hidraulikom na to mesto i ne pukne :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Stojim iza toga da se ovo moze kvalitetno zavariti bez problema i da nece puci osim ako ne padnes ili tako nesto ne daj Boze.

Mnogima sam vario nosace motora, nosace farova, papucice i sve ostalo pa cak i ramove na motorima i to 100% uspesno.

Ima ovde dosta ljudi sa fourma koji su varili kod mene pa se mogu javiti.

 

I gledaj da ti majstor to zavari TIG postupkom a ne autogenim bocama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Stojim iza toga da se ovo moze kvalitetno zavariti bez problema i da nece puci osim ako ne padnes ili tako nesto ne daj Boze.

Mnogima sam vario nosace motora, nosace farova, papucice i sve ostalo pa cak i ramove na motorima i to 100% uspesno.

Ima ovde dosta ljudi sa fourma koji su varili kod mene pa se mogu javiti.

 

I gledaj da ti majstor to zavari TIG postupkom a ne autogenim bocama.

pa bre brko aluminijum se i nevari autogeno  iliti autogenim bocama ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

E pa Mati_16V covek vari felne autogeno. ;)

 

Inace ja posedujem pravi aparat za varenje aluminijuma, TIG postupak sa Volframovom elektrodom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

ko zna da vari brenerom je tata, ne osporavam tig, ali treba znati raditi sa njim, zato ja i ne varim, vec nosim kod proverenog, :)

 

covek vari tenkovske glave, sta ne radi, nosi na rendgen da snime dali se poznaje linija gde je puklo, kod njega nesme to da se desi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Naravno, ne osporavam ja Gavrin rad jer je on stvarno odlican majstor nego autogene boce.

Njemu coveku svaka cast ali ne moze niko da me ubedi da su boce od 250e bolje od Tiga koji kosta 5000e.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

brko, nije autogeno, jedna boca je plin, a druga je jedno od onoga sto se koristi za autogeno, covek cisto zagreva, pa dodaje aluminijum i odbacuje sljaku, to treba znati, nisu ga za dzabe vratili ponovo u drapsin, znaci napustio firnu, uzeo im pare, i ponovo su ga zaposlili, nema mu ravnog, zato vari sve sto nadjes od aluminijuma, uci, kad vec imas aparat, ja necu ni da pokusavam...:)

 

ko smatra da nije dobar sistem zavarivanja brenerom, gresi i to silno, ja sam ispravljao svakakve felne, na varu, roki sto je vario, puca na varu, tikina takodje, a i tvoj var cinimi se da je pukao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

E sad ispade da je i Alu Roki los majstor i Tika sto je prvi u Srbiji poceo da radi sa tim los majstor i ja sam isto los majstor i svi smo losi samo je Gavra dobar...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Ja sam moj AC/DC Eurotig 200a platio 900 evra polovan,vari sve obojene metale a uzeo sam ga samo zbog alominiuma.A kutiju elektroda sam platio oko 50 evra nesecam se tacno.A imam i Co2 od 500 ampera koji takodje vari alominium,mada vise sam zadovoljan sa tigom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja