Jump to content

Moto Zajednica

Dilema..

Recommended Posts

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

@Nucleus. Jbga druze hvala za savet ali R-ovi mi se dopadaju tako da ko prezivi pricace :D. Ja licno bi najradije 848 al nema se kesha  :( tako da ce nejverovatnije da padne 6-ica.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo.

Ma novo uzmi i nemoj da razmisljas, dve godine garancije .. itd ... Razradis svoju mashinu i znas bar sta vozis ..

 

Istina. 100% se slazem sa outlawbg.

Ako imas za novo, kupis novo, ako nemas kupuj polovno.

Moj predlog  - Yamaha.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista
Ducati jeste ljepsi, excluzivniji...

 

dukati mozda je excluzivniji,ali da je lepsi to je subjektivno jer je meni 749s smesan naspram nove r6..elem bas si na slatkim mukama,ja bih uzeo r6 naravno,jer je 3 godine mladja i nikad se ne bih dvoumio izmedju polovnog i novog pogotovo ako je isti tip motor(R npr)..srecno ,pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ducati jeste ljepsi, excluzivniji...

 

dukati mozda je excluzivniji,ali da je lepsi to je subjektivno jer je meni 749s smesan naspram nove r6..elem bas si na slatkim mukama,ja bih uzeo r6 naravno,jer je 3 godine mladja i nikad se ne bih dvoumio izmedju polovnog i novog pogotovo ako je isti tip motor(R npr)..srecno ,pozz

Prijatelju, jesi li ti video uzivo 749s? Je da su ukusi razliciti ali... ;) Evo slike, a uzivo mnogo mocnije izgleda na slici...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ima jedna poslovica..za dukati motor ti treba mnogo dukati da ga servisiras popravljas.....i kupis....i to moras da znas ;)ali da je ekskluziva ko sto neko rece,,,jeste,,vrh  je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

ima jedna poslovica..za dukati motor ti treba mnogo dukati da ga servisiras popravljas.....i kupis....i to moras da znas ;)ali da je ekskluziva ko sto neko rece,,,jeste,,vrh  je...

U tom slucaju reko bi da je kod Dukca najmanja stavka kada treba da ga kupis, zato kasnije na delovima deru... Svako zadovoljstvo se placa, mozda bi bilo naj pametnije uzeti novu R6, mada i Dukac nije mnogo preso, ali nista dok on sam ne odluci jer ce ipak on voziti kasnije jedan od ta dva motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Da li ti je bitno to sto Ducati ima jedno sediste? Inace ja sam ti uvek za nesto drugacije a i mom drugu se pokvarila prosle godine nova r6 posle predjenih 3.500 km. Ipak je odluka na tebi.

 

V2 - PRAVA STVAR

 

 

 

 

 

 

Ako imas za novo, kupis novo, ako nemas kupuj polovno.

 

 

 

???  JEL POSTOJI TRECA OPCIJA  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

dodji ti do mene brate da vidis par italijana to jest da probas dukatija,pa posle idi da vidis drugi motor,,pa uporedi..

ah da,ako hoces kukati  kupi polovnog japanca isto to dodje ko polovan dukati,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Lepo si mu rekao - probaj jedan pa drugi i odluci.

Samo da se zna i da ta r6 kad izadje iz salona vredi odmah mnogo manje a Ducati je toliko koliko je i slabije ce da mu pada vrednost jer su najkriticnije prve dve godine kad vrednost najvise opadne.

Malo je bezveze da protiv Ducatija pricaju oni koji ga nikad nisu osetili nego prenose bezvezne komentare koje su culi opet od nekoga ko ne voli Ducati samo zato jer mu je nedostizan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

dodji ti do mene brate da vidis par italijana to jest da probas dukatija,pa posle idi da vidis drugi motor,,pa uporedi..

ah da,ako hoces kukati  kupi polovnog japanca isto to dodje ko polovan dukati,,

 

 Pa kolega cemu nervoza pa je si li ti licno nekoliko puta na ovom forumu napisao kako si imao velike probleme sa Ducatijem .Ja nisam folirant i ne pricam napamet i stojim iza onoga sto kazem.Prosle godine sam se zapalio za Ducati ST-3 valjda mu je oznaka i uzeo sam da ga probam.Ruku  na srce motor je zver ,stvarno brutalno ubrzava i retko ko moze da mu stane od semafora do semafora.Motor je bio u odlicnom stanju star neko;liko god 17000 km ,nepadano sa njim sve okej.Medjutim konsultovao sam se sa dosta ljudi trazeci misljenje o Ducatiju i bio sam iznenadjen da mi niko ama bas niko nije savetovao da ga kupim.A radi se o ljudima koji ne posecuju ovaj forum i imaju dosta iskustva sa motorima .Ako sumnjas dodji u Nis odvescu te kod jednog ime necemo preko foruma mislim i ti da ga znas.Covek godinama vozi Ducatije mislim da sad ima dva ili tri komada i veliki je obozavaoc Ducatija,.i dobar mehanicar sto je po njemu jedan od razloga sto uspeva da     vozi Ducatije. Posle toga sam posetio hrvatski forum i tu sam ne sve teme o Ducatiju video mnogo negativnih komentara.Pa nemoguce da su svi ti ljudi budale i neznalice a da par pametnjakovica zna sve.(tu ne racunam vlasnike Ducatija)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

dodji ti do mene brate da vidis par italijana to jest da probas dukatija,pa posle idi da vidis drugi motor,,pa uporedi..

ah da,ako hoces kukati  kupi polovnog japanca isto to dodje ko polovan dukati,,

 

Da li to znaci da si o5 pazario Dukca ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

tako nekako  :D :D :D ,nije jos pazaren,dogovaramo se oko cene,,,priznajem ja da dukatiju fali malo snage,,ali sam to rekao za 900ss,,vazi i za monstera 600,,a ja inace vozim endure tako da me r motorici nezanimajusem u nekoj mojoj kolekcijici,,,ali kupi dukatija pit,pa ga vozi par meseci pa onda napravi poredjenje sa japancem i zadivices se sam sebi,,kako si uspeo da promenis misljenje,nego da neidemo u o off,,nije ovo tema za raspravku,,,,nek dodje covek da vidi sta je dukati,nek proba i japanca pa ce sam videti sta mu vise lezi,,na kraj krajeva treba da proba mozda jos neki motor ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

tako nekako  :D :D :D ,nije jos pazaren,dogovaramo se oko cene,,,priznajem ja da dukatiju fali malo snage,,ali sam to rekao za 900ss,,vazi i za monstera 600,,a ja inace vozim endure tako da me r motorici nezanimajusem u nekoj mojoj kolekcijici,,,ali kupi dukatija pit,pa ga vozi par meseci pa onda napravi poredjenje sa japancem i zadivices se sam sebi,,kako si uspeo da promenis misljenje,nego da neidemo u o off,,nije ovo tema za raspravku,,,,nek dodje covek da vidi sta je dukati,nek proba i japanca pa ce sam videti sta mu vise lezi,,na kraj krajeva treba da proba mozda jos neki motor ....

 

 

Vidi Bokilic ja imam predstavu sta je Ducati vozio sam ga jedno sat vremena  sasvim dovoljno da steknem odlican utisak o njemui stvarno nemam sta da mu prigovorim u vezi ubrzanja lezanja u krivinu kocnica i td .Sto se tih stvari tice on moze da se nosi sa Japancima normalno u okviru svoje klase,Problem nije tu vec problem nastaje kod odrzavanje ,kod glupih kvarova koji su cesci nego kod Japanaca , tu nastaja zajebancija koju normalnog konzumenta koji nije mehanicar ili nema servis DUCATIJA U blizini dovodi do ludila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ja mislim da je bolje, ako ce vec ubrzo da menja motor, da uzme Yamahu, i to polovnu, jer ce izgubiti mnogo na vrednosti ako je uzme novu a proda je za 2-3 godine.

 

Sto se Ducatija tice, slazem se da je on prica za sebe (iako mi je licno, 999-749 serija UZASNO ruzna  >:(). Takav motor trazi zaljubljenika, koji ce ga maziti i paziti, i dobar SERVIS!

 

Nije problem kod starijeg Dukca biti sam svoj majstor, ali sta ce te uraditi kad vam 749 i noviji upale onaj znak kljuca na kontrolnoj tabli? Mislim japanci mogu da se dovedu u samodijagnosticki rezim, pa cak i da se greska nakon opravke sama izbrise iz memorije. Dukac zahteva posebene dijagnosticke uredjaje, i ovlasceni servis, a takvih u Srbiji ima JEDAN JEDINI!

 

Nemoj sad neko pogresno da svati, i ja bi uzeo Dukca da sam u prilici, ali ako uzimas motor da se vozas par sezona, i prodas ga, a sto manje da brines i investiras u njega, onda ti je bolja varijanta japanac, dve-tri godine star.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Molim za pomoc iskusnije kolege da se oglase :D.

Elem dilema se sastoji u sledecem, dal uzeti Ducati 749s ili R6.

Ducati je 2005 godiste i presao je 4500km, regularan. Sa njega je padano al je sredjen ko nov (ocesana desna strana). Cena 9200e

R6 nov, 10500e izadje kad se uracunaju i kamate za kredit.

Dajte mi neki savet posto nisam pametan,

Hvala unapred

ipak ti uzmi spediter i upregni 2 konja i zaboravi na r6 i dukatija!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja