Jump to content

Moto Zajednica

Kajanje posle brze voznje

Recommended Posts

  • ODUSTO OD DIJETE, 2592 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

kosooki

A ovima sto savetuju "teraj po gasu za to motori postoje, jer jednom se zivi a od sudbine niko nije pobegao" zelim zaista puno srece i da na putu nemaju nikad ni jednu jedinu baksuznu situaciju.

 

Ako se ovo odnosilo na moje mišljenje onda nisi dobro shvatio šta sam hteo da kažem i nigde nisam napisao da treba divljati sa motorom već izbaciti crne misli i slično tome i uživati u vožnji jer ako voziš i non stop razmišljaš šta i kako imaš veće šanse da napraviš kiks u vožnji. Ja ne divljam, bilo nekad davno kad sam imao 20god. sad uživam u vožnji, opušteno i smireno. kad imam mogućnosti odvrnem gas da malo osetim adrenalin a kad nije bezbedno vozim kako mi uslovi diktiraju. I jeste moj moto jednom se živi i život kratko traje. Sve u svoje vreme ima smisla. Ne treba mi prvi motor u 50-tim, samo zato što imam kintu pa da probam da budem bajker pod stare dane na skupom motoru i fensi opremi, glumim neko ludilo i da vozim 80km/h i da se tresem ko prut od straha.

Vozim :moto3: i ne razmišljam o posledicama, ako mi je suđeno to je to. Mogu da se pazim koliko hoću ali drugi neće paziti na mene, za to ti je dokaz tema koju je postavio Dule - neko je složio kockice tako i on je bio nemoćan da bilo šta učini. I još jednom veliki sam protivnik divljanja i ne bezbedne vožnje tamo gde joj mesto nije ali nisam ni za penzionersku vožnju po saobraćajnim propisima. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

:) u sustini nisam nikoga konkretno isprozivao, takodje sam malo i namerno iskarikirao stvari, ali sam generalno bio izrevoltiran savetima u stilu "ma ne razmisljaj mnogo, teraj samo po gasu, ako ti je sudjeno skrljaces se na stepenicama i slomiti glavu".

Covek je pao sa motora, delom zbog svoje, vise zbog tudje greske, na samom pocetku moto karijere i ostao delimicno invalidno lice. Ne mozemo da mu otresemo prasinu sa jakne i kazemo nije ti nista, teraj samo. Logicno je da ce se razmisaljti koji mu djavo sve ovo treba i ja ga apsolutno razumem i podrzavam. Ako odustane, razumem ga, ako nastavi (kao sto je nastavio), opet ga razumem. Ali sad bogatiji za jedno veliki i bolno iskustvo ce sigurno znati sta i kako, a ono sto nikako ne treba je brzo, posebno ne sad dok je jos zelen vozac, a pritom dobro naplasen.

 

ZEMZEM i ja sam vozac koji je daleko van granica "polako ali sigurno" i "sta ako" voznje, ali tebe licno ne poznajem, a nagledao sam se stvarno svakakvih budala na putu koje samo bog cuva jer ocito sami ne umeju, pa sam pomislio da i ti pripadas toj ekipi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1296 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Kosooki,kao i uvek na visini zadatka :takoje:

 

ZEMZEM,Druze previse naglasavas:"Matorci kojima je dunulo da postanu bajkeri",prvo nisam matorac a drugo nije mi dunulo da budem bajker,vec je to moja dugogodisnja(zivotna) zelja koja zbog mnogo raznih okolnosti nije mogla biti ispunjena.A kintu nemam vec sam motor i opremu kupio na kredit,a sad da li je fensi ili ne,to ne znam niti sam birao opremu i motor po tome vec mi je na prvom mestu bila sigurnost i dobra zastita pa sve ostalo..

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako mogu da se nadovežem na samouverenost u svoje sposobnosti što je svakako dosta pozitivna stavka u većini slučajeva.

Radim u firmi gde se vadi prosek nastradalih na godišnjoj bazi. Otprilike se ta cifra kreće oko 15 tak. Prosek nesrećnih slučajeva sa lakšim povredama kao i trajnim invaliditetom je daleko daleko veći. Pre neki dan je kolegi eksplodirala pumpa ispred nosa i odnesen je u bolnicu sa teškim opekotinama i povredama. Najnovije vesti su da će preživeti ali je i dalje kriticno. Inace čovek je sa širokim i dugogodišnjeg iskustvom ali eto...snaslo ga.

Svaki incident čak i od incidenta koji se nije desio tzv near miss se istraži od početka do kraja. I kao što sam već ranije pominjao uvek je tu sklop okolnosti, nikad ništa skoro nije samo po sebi.

Druga zajednička stavka je upravo to da se radi o osobama sa gomilom iskustva i osobe koji su taj kobni handling odradili pre toga već milion puta.

Dešava se da nešto postane toliko rutina da ti koncentracija opadne i ...

Uvedeno je LMRA..last minute risc analysis, pre nego što bilo šta počneš da radiš moraš da staneš na loptu i osvrnes se oko sebe i popunis check listu, jel radno mesto bezbedno, jel ima drugih u okolini, jel smetaju oni meni ili ja njima itd itd itd. Uz stepenice se penje obavezno sa jednom rukom na gelenderu, i koliko god to izgledalo basic i smešno dva puta me je spaslo da se ne skrljam kući niz stepenice. A i klincu tupim u glavu da ne sme da krene niz stepenice sa punim rukama.

 

Smatram da koliko god da si oprezan, nikad nije previše. Vožnja motorom spada u rizične radnje i kad se npr osiguravas imaš to pitanje koje ukoliko odgovoriš potvrdno negativno utiče na visinu mesečne rate. Isto kao i pušenje.

Nije sad da treba da se plaši voznje motorom ali da treba dobro paziti, svaku akciju dobro promisliti..to je više nego evidentno. Na taj naćin povećavas sebi šanse da ćeš se vratiti kući svojim voljenim.

 

Možda bi ovaj topic trebalo prekrstiti jer kajanje nije prava reč. Radi se više o osvescivanju(nažalost posle lošeg iskustva na svojoj kozi).

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ja bih se slozhio sa ovim shto je spettacollo rekao za SAT reviju i voznju. al isto tako kad se zaputim na raljaring, desi mi se jednostavno nisam u elementu, to kad prepoznash kod sebe, najpametnije je da se vratish u zonu komfora i odesh na cilj da popijesh kafu.

razvlachenje na pravcu me apsolutno ne privlachi, kata mozhe malo preko 200, to smo nas dvoje jednom probali i to nakon 2godine, meni dosta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2592 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

ZEMZEM,Druze previse naglasavas:"Matorci kojima je dunulo da postanu bajkeri",prvo nisam matorac a drugo nije mi dunulo da budem bajker,vec je to moja dugogodisnja(zivotna) zelja koja zbog mnogo raznih okolnosti nije mogla biti ispunjena.A kintu nemam vec sam motor i opremu kupio na kredit,a sad da li je fensi ili ne,to ne znam niti sam birao opremu i motor po tome vec mi je na prvom mestu bila sigurnost i dobra zastita pa sve ostalo..

 

 

Ja nisam rekao da si ti u ovoj grupi, sam si sebe našao prozvanim, Na kraju onaj ko ne zna a hoće da nauči neka stupi u kontakt sa nekim iskusnijim, sa foruma ili van njega i verujem svako će mu pokazati to što ga zanima. Na njemu ostaje posle da to uvežba i usavrši dok ne postane rutina. Niko se nije naučen rodio. Postoje razni kursevi bezbedne vožnje što besplatni a i oni koji se plaćaju.Po meni niko preko foruma, postova i klipova sa YT neće naučiti da vozi a smara ljude sa glupim pitanjima i dilemama. Možda nekom to ne smeta ali meni smeta po malo kad vidim na šta neke teme liče. Pokušavam da ih zaobiđem ali neće one mene. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sto smatraš svoju i tuđu bezbednost bzvz?

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 908 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Africa Twin AS 2024

 

Sa 14 sam vozio MZ, u sorcu, bez kacige, bez vozacke dozvole, bez reg tablica..i sve mi je to izgledalo OK. Sad 25 god kasnije ne mogu da zamislim da sednem na motor bez kacige, da ne pominjem ostalo :)

 

 

Ovo kao da sam ja napisao :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 645 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Ja se eto slazem sa ovom temom i razumijem OP .

 

Svaki put kad se vracam doma , zurim na hebeni trajekt , iako sebi kazem da ne treba , ima uvijek bar jos jedan iza , za sat vremena .

 

Ali ne da vrag mira , pa samo odvrcem gas i struzem li ga struzem sa obe strane ...

 

A onda kad stignem na trajekt , se mislim , koji mi je hurac ovo trebalo , ima sljedeci moga sam pivu popit i odmorit , umisto da hranitelja obitelji pokusavam ubit brzinom ...

 

I onda se kajem , pa zaboravim , pa opet ispocetka ...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

....

A onda kad stignem na trajekt , se mislim , koji mi je hurac ovo trebalo , ima sljedeci moga sam pivu popit i odmorit , umisto da hranitelja obitelji pokusavam ubit brzinom ...

 

I onda se kajem , pa zaboravim , pa opet ispocetka ...

 

Kao sto kazu stari kinezi, ne laje pas sela radi... niti ti struzes trajekta radi. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ajd' i ja da izmudrujem koju...

 

Ovo je u biti rasprava dal' je lepša crnka ili plava. Ima nas svakavih i bespredmetno je uopšte raspravljati se čiji je stil ili još bolje, čija je filozofija vožnje ispravnija.

 

Ja lično vozim malo brže u odnosu na neki "prosek" kod motociklista. Ali to je opet neka moja granica sigurnosti. To se u principu svodi na koliko informacija u datom momentu mogu da procesiram i shodno tome doziram brzinu. Prosto, ako je previše informacija dolaze a ti ne možeš sve da ih obradiš i prilagodiš svoju vožnju tome, otpuštaš gas. Ako su sve informacije kojima treba da prilagodim vožnju dobar asfalt, toplo vreme i mala količina saobraćaja na laganom putu, pa tada mogu da vozim zaista brzo.

 

U brzinomer skoro i da ne gledam. Gledam onako, rekao bih informativno da znam kojom sam brzinom prošao neku deonicu ali glavno merenje brzine je uvek i isključivo relativan odnos brzine i manevara koje moram da obavim. Prosto, gledam na put i brzinu prilagođavam putu i stvarima koje se dešavaju oko mene. Koliko je to kilometara na čas? Koga to briga...

 

Sa većinom izjava bih mogao da se složim ali mi se posebno sviđa izreka koju je citirao Spettacollo da su pravi trenuci u životu van zone komfora. I jesu, ali za neke. A i ta zona komfora je neka rastegljiva stvarčica.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Druze jedan konkretan savet...ako postoji mogucnost na toj deonici odvrni gas na 200+...smanji na 180 i nece te vise gristi savet i biti toliko brzo...veruj motoru,veruj sebi i vozi koliko ti se vozi u tom trenutku...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Druze jedan konkretan savet...ako postoji mogucnost na toj deonici odvrni gas na 200+...smanji na 180 i nece te vise gristi savet i biti toliko brzo...veruj motoru,veruj sebi i vozi koliko ti se vozi u tom trenutku...

 

Odlican savet 0takoje.gif

 

Cesto kada sam vozio brze, i kada vozim "sporije" oko 150km/h mislim da stojim, a pre toga sam vozio preko 200km/h, a kada vozim konstantno 100km/h i dignem na 150km/h mislim da idem brzo.... Tako da, samo po gasu sto vise mozes, u nekoj tvojoj granici komfora, i onda samo malo spustis, i da vidis kako se lagodno vozas pri velikoj brzini, koja ti je pre toga bila zajebana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

180 je 180, dosao tamo sa 300 ili sa 100. Samo je osjecaj drugaciji, a osjecaj je stara varalica.

 

Ne postoji univerzalni savjet. Ne treba treperiti kao prut, ali ne treba ni potcjenjivati 180, samo zato sto je mnogo manje od 250.

Uz silne 299 youtube klipove, 180 mu dodje kao neka brzina za djevojcice, dok je sansa za neki kusur ako se nesto pogrijesi extremno mala.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Tako je Mile. Gravitacija, inercija i trenje te ne pitaju za misljenje

 

Ali to je opet neka moja granica sigurnosti. To se u principu svodi na koliko informacija u datom momentu mogu da procesiram i shodno tome doziram brzinu. Prosto, ako je previše informacija dolaze a ti ne možeš sve da ih obradiš i prilagodiš svoju vožnju tome, otpuštaš gas.

U brzinomer skoro i da ne gledam. Gledam onako, rekao bih informativno da znam kojom sam brzinom prošao neku deonicu ali glavno merenje brzine je uvek i isključivo relativan odnos brzine i manevara koje moram da obavim. Prosto, gledam na put i brzinu prilagođavam putu i stvarima koje se dešavaju oko mene. Koliko je to kilometara na čas? Koga to briga...

 

:care: esencija

 

Ovome bih samo dodao jos svesno predvidjanje realnih potencijalnih prepreka u i van vidnog polja i preventivno ostavljanja dovoljnog prostora da se ista izbegne ukoliko se pojavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A drugi učesnici, da li su oni spremni na 3x veću brzinu koju ne očekuju? Ili neko želi da skrene desno suprotno tvom smeru, da li on očekuje da ćeš da predjes punu liniju?

 

Polazimo od toga da smo izvršni vozači i da sve imamo pod kontrolom, ali zar nismo svi ljudi koji grešimo? Kako ćeš objasniti sebi, svojima, drugima ako se desi nešto? 'Jbg..ne znam ni ja..uvek je bilo sve ok i nikad se ništa nije desilo. I sad ne znam sta se desilo, odakle se odjednom stvorio, možda je do sunca koje je bljesnula odjednom iza krova. A mozda i do nove kacige, stara je bila puno bolja. Stvarno nemam reci da opišem koliko mi je zao..'

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Da se ne razumemo pogrešno, ne upirem prstom ni u koga.

Samo smatram da ne treba potcenjivati vožnju motorom i ignorisati rizike.

Apsolutno se ne slažem da je potrebna velika brzina da bi uživao. Puno više volim lep krivudav put Kroz prirodu. A kanim se ovih dana da upišem kurs za krivine po stazama.

 

A ako ti je ipak neophodna brzina a nisi na stazi..imam jedan savet..otvori vizir na kacigi i doživećes brzinu dosta vise bez da voziš preterano brzo. :)

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

Ajd' sad da malo podgrejem temu brze vožnje, da vidite kako čiča tera kad poludi, ali s razlogom. Nije mi krivo što sam brzo vozio, nije mi krivo što sam prošao kroz crveno svetlo na jednoj od raskrnica u Batajnici a na drugoj, za dlaku izmakao nekom glupanu koji je kao i ja žurio da stigne na određeno mesto(moj razlog je bio sigurno veći) Nije mi krivo što sam upao u rupetinu na sred asfalta put, Batajnica -Ugrinovci i skoro slomio točak.Ali mi je krivo što nisam stigao na vreme u Ugrinovce i pored sulude vožnje na ne bezbednom putu, na ne bezbednom motoru sa očajnim kočnicama ( kle 500) nije mi krivo što sam u ovim godinama izgubio glavu za jednom prelepom mladom učiteljicom zbog koje sam sve ovo i čino i koja me je uzaludno čekala i na kraju otišla busom, jer sam debelo kasnio. Krivo mi je što sam zakasnio e, to mi je krivo, to je tragedija, da i pored dogovora od pre dva dana ja kretenčina zakasnim i ne sastanem se sa nekim zbog koga ne spavam danima i o kome non-stop razmišljam, i kome bih dao neznam šta sve. Da su me tad pitali daj motor stvorićemo je pored tebe odmah bi pristao bez razmišljanja, iako sam grcao da bih ga kupio. To treba da doživite pa da vidite kakav je to osećaj, kad ti je ispred očiju samo dragi lik i ništa više.Kakva brzina, kakav vetar u kosi sve je to sranje šta je bezbedno a šta nije ma zabole me uvo, bitna mi je samo ona- ona i ništa više.

Okrenuo sam motor nazad prema Batajnici i najzad ugledao 703 sustigao ga na jednoj od stanica, stao ispred njega i dok me je vozač zabezeknuto gledao, ona je već silazila iz busa pala mi u zagrljaj i znate već šta je sledilo....E sad kad smo zajedno uživali smo u vožnji od tridest na sat. 2Ljubav.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Da ti je toliko stalo do nje koliko se sad ovde poetski hvalis ti bi krenuo na vreme. Odlozio bi druge obaveze i krenuo siguricom da stignes bar pola h ranije od nje i da je docekas. NE BI jurio i rizikovao da izgines da je nikad ne vidis, niti ona tebe i umesto zagrljaja da ti dolazi na sahranu ili u zatvor zato sto si nekog drugog ubio.

 

A da si negde zaginuo, znas sta bi se pricalo? Budala, jurio ko bez glave tamo zbog neke..eh da je imao pameti :)

 

PS: Shvatam ja da si ti to napisao sa jednom namerom, ali me je strah da ce to procitati neki momak/devojka sa 18 godina i da ce pomisliti - vidis da je OK da jurim i da ce to ima happy end.

Promenio član Savan
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

Da ti je toliko stalo do nje koliko se sad ovde poetski hvalis ti bi krenuo na vreme. Odlozio bi druge obaveze i krenuo siguricom da stignes bar pola h ranije od nje i da je docekas. NE BI jurio i rizikovao da izgines da je nikad ne vidis, niti ona tebe i umesto zagrljaja da ti dolazi na sahranu ili u zatvor zato sto si nekog drugog ubio.

 

A da si negde zaginuo, znas sta bi se pricalo? Budala, jurio ko bez glave tamo zbog neke..eh da je imao pameti :)

 

PS: Shvatam ja da si ti to napisao sa jednom namerom, ali me je strah da ce to procitati neki momak/devojka sa 18 godina i da ce pomisliti - vidis da je OK da jurim i da ce to ima happy end.

 

U pravu si za sve, ali kad se zaljubiš shvatićeš, ali kad se baš zaljubiš jer ljubav je slepa ne poznaje razum godine....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

U ulici kod nas u Loznici ima dosta mladih devojcica i decaka. Devojcice privlace neke momke a domaci momci luduju opet za nekim curicama na drugim lokacijama. Uglavnom ima ih vise takvih kao ti koji se zanesu pa jurcajju uzanom ulicom gde ima i skroz male decice. Sto na motorima, sto u tatinim automobilima. Hormoni rade naveliko sta ces..

 

Ali zato imamo i jednog komsiju koji voli da cuva nasu najmladju decu(sam ih ima dvoje) i zivi negde na pocetku ulice te ih on kad preteraju doceka bejzbolkom i skida ih sa motora. A mi mu aplaudiramo :D To komsho, neka si mu pokazao.. :D Prosle godine i jednog lika u Mercedesu, polupao mu farove, soferku haubu. Ne vredi, covek se zaljubio i ne vidi nista ne cuje nista a svako ko je vozio mercedesa zna kako to plovi i kako se ne oseca brzina u njemu. Ulica je maks 50km/h ali je tako uzana i loseg kvaliteta da je i 30 previse. A oni dripci puste gas na pravini ispred moje kuce kao da ih djavo goni.

 

A nekome je valjda bilo krivo pa su resili tom mom komsiji nabuse gume na puntu u toku noci, i tako je punto stojao 2 dana sa izbusenim gumama, dok je treci dan negde predvece se zacula kuknjava iz njegovog dvorista. Komso uzeo mlati nekog momka jednom rukom a u dugoj ruci drzi sekiru. To je i meni bilo previse pa sam morao uci u kucu da ne bih bio svedok :D Naravno zavrsilo se dobrim batinama a naravoucenije je da i nad budalom ima budala. :zvizduk: Cetvrti dan je punto bio na novim gumama.

 

U ulici imamo i kao nekog odbornika kojeg stalno smaram za lezece policajce, ali nekako joj to nije bas nesto prioritetno, valjda se misli da su njena deca porasla i njoj ne preti neka opasnost, a vol'o bi da je neki zakaci, bar retvorizorom! Kuk malo da iscasi, pa da vidi jel su bitniji glasovi, partija ili bezbednost/buducnost dece.

 

Naravno ja i dalje smatram tvoj komentar saljive prirode i ne uzimam za ozbiljno, ali ima dece koje ne znaju za salu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja