Jump to content

Moto Zajednica

Parkiranje motora na mestu za auto

Recommended Posts

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Garaža je naravno sigurna.

Onaj ko upravlja garažom je odgovoran za svaku štetu na vozilima, bez obzira što su napisali da ne odgovaraju.

 

Можеш ли ово нечим да документујеш?

Сви који раде у гаражама у Београду тврде да гаража не одговара за штету или крађу. У тржном центру у коме радим шеф гараже је наш човек из Свилајнца и он исто каже да његова фирма не одговара за било шта.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Inace da citiram kolegu @Darko Mihajlovic

 

"Ja u svom zivotu nikada , ali slovima i brojevima , NIKADA , nisam platio parking i auto put kad sam motorom..."

Bravo, veliko zivotno dostignuce.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova

Sta je lose u tome sto hocu vozilom da udjem ko covek u garazu i platim kao i svi... Meni je to najnormalnija stvar, necu da se provlacim kroz rampu, lomim bezim ili sta vec

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)
kad budes sledeci put imao u planu da dodjes motorom do aerodroma, javi se meni, imas parking siguno.......1zdravo.gif1zdravo.gif1zdravo.gif

Hvala kolega, cudno jeste da covek dodje motorom na aerodrom, ne kazem da im svaki dan dolaze al bi brate mogli da izdvoje jedno parking mesto za automobil i od njega da naprave 4 za motore. Mada je ipak ovo Srbija, svasta se ovde moze videti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: 2005 Yamaha TMAX 500

Ne mogu da poverujem u ovo sto sam ovde procitao.

Neverovatno u kakvoj smrdljivoj sredini zivimo.

Kretenizam od drzave, kad ovoliko propusta ima. Sta zgresih da ovde budem rodjen? :(

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Pa mogli bi ljudi iz auto moto saveza da potegnu to pitanje.Ima ih i na forumima.Jbg,mnogo je propusta u zakonu,treba im ukazati na to.Ali da nije definisano-nije.Vec pocinje da smara normalnog coveka.Ne das mi da parkiram nigde,a naplatis mi i puteve,i sranja i odrzavanje prilikom registracije i to debelo.A kad parkiram,naplatis mi kaznu.Da sam normalan,ja bih sad poludeo.0stabre.gif1care.gif1staa.gif1lud.gif1jezik.gif3gaa.gif0ljut2.gifcitaj_pravila.gifrat3.gifklovn.gif3besan.gifonhishead.gif1grr.gif2jee3.gifdupe2.gifstaa3.gifdupe.gifi taaakooo....

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Inace da citiram kolegu @Darko Mihajlovic

 

"Ja u svom zivotu nikada , ali slovima i brojevima , NIKADA , nisam platio parking i auto put kad sam motorom..."

Bravo, veliko zivotno dostignuce.

 

 

vrhunsko poredjenje , nema greske 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Bila je ovde tema, kolega je najkulturnije parkirao skuter na onom širokom trotoaru preko puta SKC-a, u Kralja Milana i popio kaznu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

To je zato sto u Srbiji motociklisti organizuju striptiz, umjesto npr. politicko-lobisticku akciju za ostvarenje svojih ciljeva.

Mislim moze i skup, ali je valjda vaznije da se prvo uredi da motore ne odnese pauk dok se pije na skupu?

Ima li neki visoki mupadzija motor? Ima li neko u agenciji za nesigurnost saobracaja? Ima li neko u vladajucoj partiji? Opozicionoj?

Gradskoj skupstini? Zaselku? RTS-u? TV Prtopopinci? Propeleri svih legura ujedinite se.

 

Vrlo je vazan PR u cijelom procesu. Recimo oni deda mrazovi su obrnuli moju staru majku i njenu viziju motorista generalno.

Nekako se odjednom onaj celavi na zadnjaku u Nikole Tesle obreo u manjini, na margini. Zasjenilo ga stotine deda mrazova.

A i sto ne dati takvim ljudima da se parkiraju gdje ne smetaju, provuku, plate manje registracije, kad su dobri,

zasluzni i jos time cine drustvu samo korist?

 

Jeste plivanje uzvodno, ali sa dovoljno vesala....

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

hm, "drago" mije da i ostali imaju slicne 'probleme".

 

Posto nemam dozvolu motor sam vozio samo 10ak dana dok sam ziveo u blazenom neznanju kolika je zapravo kazna za voznju bez A kategorije- za to vreme sam uvek bio u dilemi gde da parkiram motor u gradu...

 

tako sam jedan dan otisao na Adu i posto nemam pojma sta cu i kako cu, a i nemam dozvolu pa se trudim da sve bude po ps-u :D, stanem u kolonu i cekam da udjem na parking... Prodje par automobila i ja dodjem na red, spremio cak i stino, i lik na rampi me malo cudno gleda i zbunjeno kaze: Paaaa, za motore se ne naplacuje parking, samo se ti provuci pored rampe :) i tako bi...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

tako sam jedan dan otisao na Adu i posto nemam pojma sta cu i kako cu, a i nemam dozvolu pa se trudim da sve bude po ps-u :D, stanem u kolonu i cekam da udjem na parking... Prodje par automobila i ja dodjem na red, spremio cak i stino, i lik na rampi me malo cudno gleda i zbunjeno kaze: Paaaa, za motore se ne naplacuje parking, samo se ti provuci pored rampe :) i tako bi...

 

Da ne placa se cak ni ulazak na Adu sa motorom. Kad idem samo se provucem pored kola koja cekaju na rampi, ali se za uzvrat trudim da kad vec udjem vozim sto sporije, parkiram na mesta predvidjena za parking a o izlasku/prelasku/parkiranju na pesackim zonama nema ni govora naravno iako cesto vidjam i takve likove.

Slicnu filozofiju imam i po gradu. Uparkiram motor tamo gde nece nikome smetati, ali na trotoar naravno. Nekako mi je bezveze da po gradu zauzimam regularna parking mesta kad je ionako premalo parking mesta. Sa druge strane ne poznajem nikoga ko je imao pozitivno iskustvo sa komunalcima, tako da ce biti zanimljivo...

 

P.S. Koliko se secam drugu koji zivi u Balkanskoj su obili kola u garazi na Zelenom Vencu. Koliko je meni poznato nije dobio nikakvu odstetu ili sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Hm, hvala za info... Cisto da znam kako funkcionise cela prica sa Adom mada tamo idem da vozim rolere a ne motor :)

 

I kad smo kod toga, izludjuje me to sto pustaju motore/skutere na biciklisticku stazu...jes da sam i sam motorista ali ove bih kaznjavao za sve pare...

 

 

 

 

Sto se tice obijanja kola u garazi to treba stvarno proveriti u zakonu, vecina njih ima interna pravila koje su vrlo cesto cisto krsenje zakona ali niko od nas to ne zna i onda to tako prolazi... Slicna prica je i za placanje parkinga u gradu, sa vise strana sam cuo pricu da je to protiv ustavno i da ne smeju da ti naplate posto nista ne dobijas za uzvrat... Cak sam cuo price da su ih ljudi tuzili i dobijali sporove, ali koliko je sve to istina...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Ja ne razumem sta je to lose sa Srbijom kad ne naplacuje parking za motore. Dali je to nas stil da se uvek nesto bunimo? Pa koliko nas ce da pocne da se buni kad se naprave parking mesta sa placanjem i pocnu da pisu kazne za parkiranje na trotoaru. Naravno mesta nece biti dovoljno i onda ce i bajkeri da hodaju do parking mesta kao u citavoj "kulturnoj" Europi.

Ja nemam ni jednog stranca-biker-prijatelja koji nije bio odusevljen nasim parkiranjem i nije pozeli da isto bude i u njegovoj zemlji.

Zato ne prizivajte nam probleme, radije se bunimo protiv postojecih.

 

Npr. FARBANE BELE LINIJE

 

Pozdrav svima

 

http://ukfrancebikers.com/2010/11/16/how-to-park-your-bike-in-westminster/

 

westminster-parking-16-11-10-12.jpg

car-drivers-would-not.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja