Jump to content

Moto Zajednica

Honde CRF 450 X, KTM EXC 450 ,Yamaha WR 450 F ,kawasaki klx 450 R

Recommended Posts

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Zainteresovan sam za ove enduro modele ,lagani a jaki prilicno skupi i mogu se registrovati .

Citao sam i neke testove hvale ih ali nigde ne kazu koliko doticni motori mogu da predju bez

nekih vecih zahvata (klip,klipnjaca).Svi modeli su 4t i u razgovoru sa drugovima nailazim na

oprecna misljenja u vezi odrzavanja , od onoga da od toga treba bezat jer je odrzavanje

papreno i da im je posle stotinak sati rada neminovna manja generalna do onog da ako mu

redovno manjam ulje na svakih 1000km moze i da izdrzi 50 000 bez ikakvih vecih zahvata

na masini.

Molim sve poznavaoce koji imaju iskustva sa navedenim motorima da kazu koju rec o odrzavanju

doticnih motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1332 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Zainteresovan sam za ove enduro modele ,lagani a jaki prilicno skupi i mogu se registrovati .

Citao sam i neke testove hvale ih ali nigde ne kazu koliko doticni motori mogu da predju bez

nekih vecih zahvata (klip,klipnjaca).Svi modeli su 4t i u razgovoru sa drugovima nailazim na

oprecna misljenja u vezi odrzavanja , od onoga da od toga treba bezat jer je odrzavanje

papreno i da im je posle stotinak sati rada neminovna manja generalna do onog da ako mu

redovno manjam ulje na svakih 1000km moze i da izdrzi 50 000 bez ikakvih vecih zahvata

na masini.

 

Teško, jako teško. Takvi motori služe bez rastavljanja uglavnom 3-5 puta manje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Ulje i filteri na 30 Rh ( radnih casova)  ili  100 L pg  (potrosenog goriva).

Isti period za stelovanje ventila.

 

45 Rh ili 300 L pg

- zamena lezajeva radilice

- provera lamela kvacila

- i jos toliko toga da te zaboli GLAVA

 

Po servisnom upustvu za KTM SX/ EXC modele

Po tome treba svakih 300 L pg da se ratura i radi, to je za top stanje u takmicarskoj primeni.

 

Normalne voznje moze dosta duze. Kad na EXC napravis 100 km dnevno, vise ti nije do voznje....

Za ulicu nije u nijednoj varijanti......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

 

      Ni jedan od tih motora nije za ulicu ni malo, stoga je besmisleno traziti motor koji moze da se registruje.

  Ja licno bih kupio jedan kros motor za divljanje po sumama i jedan "normalni" za putovanja.

  Za hobi voznju su jako podesni dvotaktni motori, snage napretek, odrzavanje jednostavno, nema ventila (klasicnih), balansnih tegova, lanaca itd.

  Od 1990-e na ovamo se koriste nikasil cilindri, tu se  menjaju samo klipovi na odredjeni broj radnih sati, u hobi varijanti to moze jednom u godinu-dve! Ja sam imao Kawasaki KX 250 1991, kupljen  nov, vozen dve godine u hobi varijanti ( i par trka), prodat bez ikakvih otvaranja motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Mozda bi tvoje prohteve mogao da resi Suzuki DR-Z 400, lagan, jak, nije los ni za asvalt a van puta dere, . Pogledaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Kupi neku cvaju do 200ccm ako bi da ti ostane i neka kinta za pljeskavicu pored održavanja 4T takmičarskog motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Mozda bi tvoje prohteve mogao da resi Suzuki DR-Z 400, lagan, jak, nije los ni za asvalt a van puta dere, . Pogledaj.

Razmisljao sam i o DR-Z 400 E ,sumnjam i u njegovu dugovecnost 398 kubika a 49 konja cini mi se da je i on nekako

takmicarski nastrojen.Laganiji jeste ali su mu prednja i zadnja viljuska nazovi jeftine,no i to me nebi sprecilo da ozbiljnije

razmisljam o ovom motoru kada bi neki poznavaoc opovrgao moje sumnje u dugotrajnost masine.

Inace o 2t ne razmisljam a ni o dva motora , predlozi jesu pametni ali ne nalazim se u njima .

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

mislim da je jedan član, patak, imao drz i da ga je prepravio u supermoto, mislim da ga je vozio i na trkama pa mu pusti privatnu poruku, imaćeš informacije iz prve ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Posto i mene isti problem muci jedino sto se namece kao alternetiva tim motorima a da nije cvaja je Jamaha TT-600 kawa KLC 600 I  od novijih KTM 690 Enduro.Ovo gore sto si nabrojao je skoro kao cist kros znaci mnogo pruza ali zahteva mnogo odrzavanja menjaje ulja na 1500 km itd .Moras da napravis kompromis sa necim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Ne slušaj bajke evo ti prava informacija. KTM 450 EXC ja prodao sa pređenih 260 radnih sati bez ikakve intervencije na motoru. Moj drug Goran menjač takođe vozio njegov i prodao ga sa preko 200 sati bez kvara. Treba zameniti klip na otprilike 300 sati, a klipnjača bi po mom mišljenju izdržala 500-600 sati. Ja ulje menjam na otprilike 10-15 radnih sati ili isto toliko potrošenih rezervoara goriva, a u motor stane oko 1.2 litara ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Što se tiče DRZ-a imao sam i njega. Motor prilično kvalitetan i dugovečan. Imam nekoliko prijatelja koji se kunu u njega i voze ga i danas.Treba da znaš da su ovo sve hard enduro motori čija je osnovna namena vožnja po terenu i da bi potrošio jeden rezervoar goriva koji se računa kao radni sat treba prilično da se namučiš i to ti ispadne otprilike jedna celodnevna enduro vožnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Patak , kako sam razumeo presao si oko 26000 km sa ktm-om bez ikakvog otvaranja a na 30000 mu se menja klip i menjas ulje na svakih 1000-1500km . Onda to i nije tako strasno pogotovu sto od ovih motora nisam video nista lepse .

Jos ako uzmem u obzir da ti to cepas onda mi se vraca nada u ove motore .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Jos mi nesto nije jasno od svih ovih novih motora ktm najskuplji, na svim uporednim testovima najbolji,a cena polovnog (na primer 2003)

najniza u cemu li je fora .

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja