Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc na putu za Evropu - gde se uclaniti?

Recommended Posts

  • Andragog, 4869 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05 KTM RFS

Ne placam nista. Kad crkne, placam sve i gas. Mnogo mi je sigurnije ovako, nego da se uzdam u neki broj telefona koji radi kao migavac. 😆

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1703 postova
  • Lokacija: Paracin

Jeste ko nosi puno kesa sa sobom. Atlas ako je kao sto kazu za 10 000 din nije skup ako zatreba. Dokle moze da se stigne sa 10 000 din ako stane negde preko...

Promenio član Biker Q

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4869 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05 KTM RFS

A možda su nedostupni, nemaju slobodno vozilo, promenili paket ..... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1703 postova
  • Lokacija: Paracin
pre 58 minuta, srbac je napisao:

A možda su nedostupni, nemaju slobodno vozilo, promenili paket ..... 

To sam iskusio na svojoj kozi sa vozzijem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5540 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
13 hours ago, Biker Q said:

Jeste ko nosi puno kesa sa sobom. Atlas ako je kao sto kazu za 10 000 din nije skup ako zatreba. Dokle moze da se stigne sa 10 000 din ako stane negde preko...

S druge strane, male su šanse da se problem dogodi svake godine, a ako uplaćuješ godinama, ode lepa suma. 

Zavisi kako ko to doživljava...neko jednostavno plaća da se oseća sigurnije uz "pomoć na putu".

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1829 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 44 minuta, doktor je napisao:

Zavisi kako ko to doživljava...neko jednostavno plaća da se oseća sigurnije uz "pomoć na putu".

 

Najviše o tome se radi.

 

Do pre par godina nisam razmišljao o tome uopšte, a onda mi je drugar "ubacio crva".

Do tad mi je samo ovaj Yugo sa slike stao par puta u lokalu (nisam nikad ni krenuo na put s njim).

Od kako sam uplatio Vozzi, tri puta sam ih zvao, ali zanimljivo, svaki put isto samo u lokalu - meni su se isplatili.

E sad, skoro sam uplatio Tesla, i stalno ponavljam - iskreno se nadam da sam "bacio pare", i da samo plaćam mir.

Poslednjih godina idem najmanje jednom mesečno u BiH, jednom-tri puta godišnje u CG, jednom godišnje u Hrvatsku... 
Prelazim 22-25,000km godišnje, a ne idem na posao ili sl, tj. osim 4km dnevno do škole, sve ostalo je "neobavezno", uglavnom sa ženom i decom, i više mi znači taj neki mir, "da imam nekog da zovem", nego novci koje sam platio.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1703 postova
  • Lokacija: Paracin

To je to. Vidjam i kod nas novija vozila cesto po auto putu cekaju slep. Imao sam problem sa alternatorom zbog ovih vrucina, i sada mi je non stop na pameti alternator ili nesto oko sklopa hladjenja, creva, hladnjak. Stvarno je to toliko ugreje da mozes jaje da isprzis i na haubi i ispod haube.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1229 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
Pre 7 sati, doktor je napisao:

S druge strane, male su šanse da se problem dogodi svake godine, a ako uplaćuješ godinama, ode lepa suma. 

Zavisi kako ko to doživljava...neko jednostavno plaća da se oseća sigurnije uz "pomoć na putu".

sta to znači svake godine, ja predjem mesečno od 5 do 10 hiljada ,kako koji mesec, celoj familiji i prijateljima su moja 2 meseca kao cela godina nekima i vise, sve zavisi koliko se vozi a svi znamo kvalitet danasnjih vozila tako da za nekoga ko prelazi mnogo verovatnoća da će nesto crći je veća.

Ti verovatno mislis jednom godisnje se ode na more i ostalo si na max 200 km od kuće pa će te neki prijatelj pošlepati ako nesto crkne.

Ja dok sam mogao tako da se vozam, oko 25 hiljada godisnje nikada nisam uplaćivao pomoć na putu a sada mi je to nekako normala jebem li ga, jedva čekam da smanjim voznju kolima i povećam na motoru:na_glavi:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1829 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 2 sati, piki je napisao:

...max 200 km od kuće pa će te neki prijatelj pošlepati ako nesto crkne.

 

Možda samo ja ne umem, ali po meni ovo više nije opcija - ne bih da šlepam (ni da me šlepaju) auto koji ima servo kočnice, a nije upaljen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1229 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
pre 14 minuta, zaludan je napisao:

 

Možda samo ja ne umem, ali po meni ovo više nije opcija - ne bih da šlepam (ni da me šlepaju) auto koji ima servo kočnice, a nije upaljen.

ma sve moze kad muka natera ali naravno da je bolja druga opcija, kad se ne potrefi da je firma prevarantska

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5540 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
14 hours ago, piki said:

sta to znači svake godine, ja predjem mesečno od 5 do 10 hiljada ,kako koji mesec, celoj familiji i prijateljima su moja 2 meseca kao cela godina nekima i vise, sve zavisi koliko se vozi a svi znamo kvalitet danasnjih vozila tako da za nekoga ko prelazi mnogo verovatnoća da će nesto crći je veća.

Ti verovatno mislis jednom godisnje se ode na more i ostalo si na max 200 km od kuće pa će te neki prijatelj pošlepati ako nesto crkne.

Ja dok sam mogao tako da se vozam, oko 25 hiljada godisnje nikada nisam uplaćivao pomoć na putu a sada mi je to nekako normala jebem li ga, jedva čekam da smanjim voznju kolima i povećam na motoru:na_glavi:.

Nisam uopšte mislio na kilometražu, već uopšteno na verovatnoću da se nešto desi. Svakako da ko prelazi veliku kilometražu povećava se i verovatnoća da se nešto dogodi. Ali i pored svega ne znam nikoga da mu se stalno/često/barem jednom godišnje bez obzira na kilometražu nešto dešava i da mora da koristi usluge "pomoći na putu toliko često.

Svako za sebe pravi neku računicu, osećaj sigurnosti, na osnovu koga procenjuje da li je "pomoć na putu" njegova mera.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1388 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Za 3000 din , Evropa ....

bebcf59c298fba1cdda463d78afaee0f.jpg

e9cf880ed949f9ec49bcb822d20482a1.jpg

PS - RETARDIRANA PRICA !!!


Kako sam ih sad naduvao... 

uzmem ovo osiguranje od 7500 ( preko sajta je 6750 din ) , i mogu da povezem samo jedno vozilo !!! ako hocu motor , morm uzeti drugo clanstvo !!!

hahahahahaah, srbistan mrtvi

Promenio član Darko Mihajlovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 768 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, zeleni.

Poslao sam danas zenu da zavrsi za putno osiguranje i zove me iz DDOR-a i pita da li da uzima pomoc na putu u istom trajanju koliko je i ovo zdravstveno/putno osiguranje. Obzirom da je neka smesna cifra (cirka 350 din) rekao sam joj da doda i to pa cu pogledati veceras kada dodjem sa posla sta je tacno ukljuceno u to.

 

Ako je ok prica, a ne samo pokrice busne gume i praznog rezervoara, onda ovo moze da bude zanimljivo ljudima koji retko putuju van zemlje pa nemaju potrebe da placaju punu cenu "Evropa" paketa zarad 10-ak dana godisnje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2479 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: AfricaRD07 KAD TAD OPET
6 hours ago, grafigo said:

Poslao sam danas zenu da zavrsi za putno osiguranje i zove me iz DDOR-a i pita da li da uzima pomoc na putu u istom trajanju koliko je i ovo zdravstveno/putno osiguranje. Obzirom da je neka smesna cifra (cirka 350 din) rekao sam joj da doda i to pa cu pogledati veceras kada dodjem sa posla sta je tacno ukljuceno u to.

 

Ako je ok prica, a ne samo pokrice busne gume i praznog rezervoara, onda ovo moze da bude zanimljivo ljudima koji retko putuju van zemlje pa nemaju potrebe da placaju punu cenu "Evropa" paketa zarad 10-ak dana godisnje.

Ajde bas javi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ja danas uplatio Atlas 10 000 din, cela godina, cela Evropa i Srbija. Preporucio mi drug da je dobra prica. Ipak vozim auto 2002g i bolje da imam. Sutra idem u Rumuniju na 3 dana, pa u Avgustu u Grcku 10 dana, Bosna i Crna Gora u septembru... neka ga, da imam

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1831 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900 124ccm
pre 38 minuta, Darko Mihajlovic je napisao:

Sranje je sto je to samo za auto. Za motor jos + 5k din 

Uplatice Zlatko.. 😁

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Sranje je sto je to samo za auto. Za motor jos + 5k din 
Hoćeš ti da voziš kawasaki.
Kupi yamahu

Poslato sa MNA-LX9 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere
7 hours ago, Markone88 said:

Ja danas uplatio Atlas 10 000 din, cela godina, cela Evropa i Srbija. Preporucio mi drug da je dobra prica. Ipak vozim auto 2002g i bolje da imam. Sutra idem u Rumuniju na 3 dana, pa u Avgustu u Grcku 10 dana, Bosna i Crna Gora u septembru... neka ga, da imam

Ja uzeo onaj Atlas Internacionalni praktik što je neko linkovao malo ranije za 5500, pravo da ti kažem nisam ni siguran u čemu je razlika.

Ali evo već me nerviraju, uplatio sam online ima skoro 24h , a navodno njima još ne prolazi uplata. Još su to napisali u mailu, potrebno je 2 do 3 dana da se evidentira uplata (da bi se aktivirao paket).
Kako da ne - sve što plaćam online prolazi gotovo instant, i svi mogu da vide novac na računu odmah, samo kod njih je to 3 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1703 postova
  • Lokacija: Paracin

Mislim da taj paket vazi samo u slucaju saobracajne nezgode i samo ako se desi u inostranstvu, nedaj Boze. Ako se bilo sta desi u Srbiji ne vazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

@Biker Q video sam da si to pisao već, ali ne znam odakle ta informacija, ja nisam tako shvatio.


Da naravno, nema neograničenu kilometražu , to mi je ok. Ali ima "Šlepovanje do najbližeg servisa u slučaju kvara ili saobraćajne nezgode", nigde ne piše da to ne važi u Srbiji. Zvaću kasnije svakako da proverim.
 

PROMO.ATLAS-SERVIS.COM

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1703 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja sam zvao i tako razumeo, imas da skines ugovor u PDF-u na sajtu, ali ja sam skinuo na tel pa mi je bilo nezgodno da procitam sve. Ne znam kako ide kod njih nadogradnja paketa, ranije mislim da i kod njih moglo, doplatis razliku za drugi ali ti vazi od trenutka uplate prvog, tako nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

Šta znam, ja sam shvatio ovako kako sam napisao - a ako je zaista ovako kako ti kažeš - onda mi to baš deluje kao obmanjivanje. Evo iz ugovora sa sajta, ali nisam mnogo išao u detalje:

image.thumb.png.1026fb49fbd47039ad3308caddc2b956.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
12 hours ago, živke said:

Ja uzeo onaj Atlas Internacionalni praktik što je neko linkovao malo ranije za 5500, pravo da ti kažem nisam ni siguran u čemu je razlika.

Ali evo već me nerviraju, uplatio sam online ima skoro 24h , a navodno njima još ne prolazi uplata. Još su to napisali u mailu, potrebno je 2 do 3 dana da se evidentira uplata (da bi se aktivirao paket).
Kako da ne - sve što plaćam online prolazi gotovo instant, i svi mogu da vide novac na računu odmah, samo kod njih je to 3 dana.

Ovaj sto sam ja uplatio je i srbija i evropa, i nije samo u slucaju nezgode, nego i kvar, i servis na putu, i prevoz putnika... provereno je dobar Atlas, a ja se nadam da ga nikad necu zvati :)

 

Sto se uplate tice, pise im i na sajtu, 2 dana mora da prodje od uplate da aktiviraju, ja zvao u 27-jun, i kazem hocu sve, placam odma, putujem 28-jun, kazu oni zao nam ja, najbrze sto mize je da bude aktivan 29-og u 00:00, to im je i zastita, da neko ne zove da se prijavi kad se vec negde slupao ili pokvario...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja