Jump to content

Moto Zajednica

Malo istočne Srbije

Recommended Posts

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Razmišljajući gde da idem u nedelju, zaključim da jako dugo nisam išao na istok Srbije - ima sigurno 7-8 godina kako nisam prošao dunavskom magistralom, na lokalitet Lepenski vir svraćao sam jednom kao srednjoškolac na ekskurziji, D. Milanovca i Kladova se sećam kao kroz maglu... Gledajući kartu, odlučujem da idem rutom Beograd - Požarevac - V. Gradište - Golubac - D.Milanovac - Majdanpek - Kučevo - Petrovac na Mlavi - Velika Plana - Mladenovac - Beograd. Na ovoj ruti, posebno sam želeo da prođem dunavskom magistralom od Golupca do D. Milanovca uz svraćanje u Lepenski vir, zatim od D. Milanovca do Majdanpeka brdskim putem koji ide posred N.P. Đerdap i na kraju od Kučeva do Petrovca ponovo interesantnim putem preko brda... Ostatak puta je trebao da bude što brže peglanje od tačke A do tačke B.

 

Evo sad malo fotki :)

 

Negde na putu prema Dunavu

golubac_00.jpg

 

Golubačka tvrđava

golubac_01.jpg

 

golubac_02.jpg

 

golubac_03.jpg

 

golubac_04.jpg

 

Verni konjić

golubac_05.jpg

 

golubac_06.jpg

 

Pogled ka Rumuniji

golubac_07.jpg

 

Snimak vožnje od Golupca do Lepenskog vira:

 

 

Lepenski vir - pogled niz Dunav

lepenski_vir_00.jpg

 

Arheološki lokalitet

lepenski_vir_01.jpg

 

Karakteristične statue od peščara

lepenski_vir_02.jpg

 

lepenski_vir_03.jpg

 

Rekonstrukcija kolibe iz doba mezolita sa ovog lokaliteta

lepenski_vir_05.jpg

 

lepenski_vir_06.jpg

 

Inače nastambe i svetilišta iz doba mezolita na ovoj lokaciji imale su trapezoidni oblik. Pretpostavka je da su takav oblik imale zbog stene prikazane na fotki ispod koja dominira čitavim krajem. U odnosu na lokalitet naselja stena je na istoku - sa rumunske strane Dunava. Na žalost nisam poneo sa sobom DSLR aparat i sve sam fotkao mobilnim telefonom koji ima širokougaoni objektiv, tako da fotka ne može da dočara monumentalnost ove stene. Lako mogu da zamislim te praistorijske ljude i njihov doživljaj okruženja, verovatno i verovanje da na toj steni obitavaju neka božanstva.

 

lepenski_vir_07.jpg

 

Iz Lepenskog vira produžio sam ka D. Milanovcu. Malo ispred Milanovca, odvaja se desno ukoso put za Majdanpek. Ko je pogledao prvi video snimak, video je da se neka buba u jednom momentu razmazala po objektivu kamerice :lol: . Na žalost nisam to skontao dok nisam stao na pumpu negde oko Kučeva, tako da i snimak sledeće deonice - od dunavske magistrale, prelepim putem (ne u smislu kvaliteta asfalta :D) do Majdanpeka sadrži slobodnu umetničku intrpretaciju zvanu "mrljavost od sredine pa na levo" :lol:

 

 

Elem, snimak ne može lepo da dočara, ali ovaj put je dušu dao za soft enduro (više soft nego enduro :D). Ima da se vozi između pola sata i 40 minuta po putu gde nema nigde nikog, kroz fantastičnu prirodu. Ima i dosta odvajanja raznim makadamsko-šumskim putevima koje bi vredelo obići. Problem je što u jedan dan ne može da stane ni delić onoga što bi čovek hteo da obiđe.

 

U Majdanpeku možete da vidite ovo:

 

majdanpek_00.jpg

 

Kopa se na sve strane:

 

majdanpek_01.jpg

 

Toliko za ovaj put što se tiče fotki/videa - polako je dan osvajao i vreme je bilo da se požuri kući. Iz Majdanpeka sam okrenuo za Kučevo - pristojan put kroz lep predeo dolinom Peka (s jedne strane pruga, s druge reka). Iako je asfalt mestimično lošiji, može brzo da se pegla. Od Kučeva sam okrenuo opet preko brda za Petrovac, lep put, sa lepim vidicima, praktično bez saobraćaja. Iz Petrovca dalje za Veliku Planu, Mladenovac i Beograd. Cajger je na kraju pokazao oko 450 km.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Lep kraj za voznju koji uvek iznova pruza neki nov uzitak.Kako sluzi novi kofer i kakvi su vam utisci o njemu?

P.S sreli smo se na sajmu automobila kad ste se parkirali ispod nadvoznjka i popricali smo o kamerama za snimanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Odličan kofer. Napraviću ovih dana u podformu o moto opremi neki prikaz i poređenje sa Kappa i Givi koferima koje sam imao ili još uvek imam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Taj predeo od Donjeg Milanovca do Majdanpeka je planina Oman. Prelepo je, i bas steta sto je asfalt los, bila bi to top deonica za bajkere svih vrsta.

Odlicnu si turu napravio. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

ja sam taj put prema majdanpeku prosao sa kineskim kruzerom koji malte ne nema amortizere i nije mi nista falila :)

 

prelepa tura..mogao si svratiti u rajkovi pecinu kad si vec bio nadomak nje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ma što bi ti falilo bilo šta :) Može svaki motor da prođe, ima i gorih puteva. Hteo sam i do Rajkove pećine da svratim, ali me je već hvatao cajtnot. Biće prilike - ovo je bila jednodnevna izvidnica. Planirali smo žena i ja bar jedan vikend - od petka do nedelje - da odemo do Kladova i da se onda lagano izmuvamo po celom kraju. Nama dvoma "prava" sezona kreće tek kad počne letnji raspust i kad liferujemo decu kod babe i dede na čuvanje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Isao sam juce na tu tvoju turu, dunavsku magistralu znam, ali ka majdanpeku sam sad prvi put isao...stvarno je prelepo i za voznju i gledanje :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Citao sam o voznjama ovim krajevima. Izgleda da su te ture bas super. Moracu i ja da prodjem koji put tim putevima... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

Sličnom rutom sam vozio pre 5 godina (sa noćenjem u Lepenskom Viru) i imam najbolje utiske. Još preporučujem deonicu od Petrovca-Žagubica-Borsko jezero, preko dela Homolja, a takođe i deonicu Negotin-Kučevo i dalje za Majdanpek ili Petrovac, po želji. Gde god vozio motor, lepo je, ali istočna Srbija je nešto veličanstveno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja