Jump to content

Moto Zajednica

Odlepljivanje registracione nalepnice.

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: MZ 150cc

Zdravo narode, evo za koji dan mi istice registracija... al me brine, kako da skinem nalepnicu koja je zalepljena na vizir a da pritom vizir ne ostetim? Cujem da se skida acetonom, nitrom i sl., pa se plasim da time ne ostetim vizir. Da li ste imali tih iskustva, vizir, nalepnica i tako to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Samo odlepi nalepnicu ono sto ostane poprskaj sa nekim sredstvom za pranje kucnih prozora i stakala,i protrljaj nekom krpom skida se bez grebanja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Налепнице на лаку (фарби) лако скидам тако што их мало овлажим сирћетом, пустим да одстоји мало (2-3 мин) и полако одлепим. Можда може и на визиру.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Ja sam kod mene resio problem sa karbon folijom. Nalepnicu zalepis na foliju, opseces visak folije i to uredno zalepis na motor. Ne brini se, ako neko pokusa da skine, nalepnica kao sto je namenjena ce biti unistena kao i da nema folije, samo te iskreno u ovom slucaju bole briga za to, bitno je to sto se mnogo lakse skida kada dodje registracija i ne ostavlja tragove kao da sama nalepnica stoji direktno na povrsini.

 

A sto se ciscenja tice za ovo sad sto imas, medicinski benzin, nemoj aceton, tecnost za ciscenje stakla i probaj da nekako ugrejes nalepnicu, sa fenom ili necime slicnim da popusti lepak (ako budes koristio industrijski fen mozes lako upropastiti vizir). Uzmi obican fen za kosu, stavi ga na trojku i grej dok ne postane vrelo, a onda polako skidaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Svi komplikujete za medalju.

 

Uzme se obican fen i alkohol na 70 % . Navlazis krpu ili vaticu prebrises par puta nalepnicu i grejes i polako skidas prstima tj noktima.Kada krene da se skida navlazis od dole sa istim alkoholom da malo udje ispod nalepnice i skinuce se ocas posla bez ostatka lepka.A ono i sta ostane se jako lako skine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

4 puta skidao sa istog mesta na viziru od SV-a. Fen nikako na plastiku!

Dva koraka:

Odlepis ono sto se da odlepit (folija), ostaje lepak i deo holograma! To naprskas WD - om ili medicinskim benzinim ili ZIPPO benzinom(ja njega koristim).

Krpa ili toalet papir, malo trljanja i skines bez muke!!!!! Sredstvo za pranje stakala naprskas posle skidanja, da ocisti povrsinu na koju lepis nalepnicu. I naravno , pre lepljenja, novu nalepnicu makazama izrezes da bude sto manja! ;)

 

Ako probas nitro ili aceton, pocece da nagriza plastiku! ;)

A i fen joj nece prijati! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 590 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

ja sam napravio alumnijumsku plocicu velicine nalepnice,srafi se sa strane za ram blizu viljuske,kad dodje vreme za novu nalepnicu,skinem plocicu,skinem nalepnicu s nje,prsnem plocicu crnim mat sprejem,stavim 5 min na sunce,kad se osusi nalepim novu nalepnicu i namontiram na motor.jednom godisnje 10 min posla.cak i lepo izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Svi komplikujete za medalju.

 

Uzme se obican fen i alkohol na 70 % . Navlazis krpu ili vaticu prebrises par puta nalepnicu i grejes i polako skidas prstima tj noktima.Kada krene da se skida navlazis od dole sa istim alkoholom da malo udje ispod nalepnice i skinuce se ocas posla bez ostatka lepka.A ono i sta ostane se jako lako skine.

 

Slazem se. Malo benzina i spakla i skida se lagano. Samo ne zapinjite spaklom kao sivonja da ne izgrebete vizir. Takodje fen pomaze. Nikad problema oko skidanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

da napisem,mozda pomogne nekom za auto,jer na motoru lepite na razlicicte materijale,ALI za auto tj sa soferke najbolje i najlakse skidanje ziletom onim od 20din berberskim

 

a ima jos bolja varijanta,ja dobio u agenciji gde registrujem auto,ima kao plasticni kalup u koji staje taj najobicniji zilet i jako je zgodno za koriscenje bez povrede.

 

Odlicno radi posao,prvi put sam uzeo sam da skinem nalepnicu i skinuo je bukvalno celu u komadu,mogao sam ponovo da je zalepim bez da se ista primecuje kao nova je skinuta.

 

sad nadjoh na gugletu da se to cak i prodaje http://www.kupindo.com/Ostalo/10544463_Skidac-registracionih-nalepnica-i-vinjeta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

I ja imam taj skidač, kupio u uradi sam. Platio nešto smešno tipa 50din a skida extra nalepnicu. E sad za vizir ne bih se igrao jer je to ipak plastika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW F 650

Samo jedna preko druge !! Kad skidas prvo oljustis,pa axel sgrasso da deluje 5 mina i onda lagano gulis ili ziletom ili plocicom za cistcenje staklene ploce na sporetu! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: MZ 150cc

Drugari, hvala puno na savetima! Isprobacu neki sigurno. Ali mislim da cu prvo noktima kolko moze da se skine, a posle nekom tecnoscu za pranje prozora ili medicinskim benzinom. E, a sta mislite.. da li dolazi u obzir i cista domaca rakija? Da nakvasim neku krpu rakijom i da onda gulim dok se ne skine taj lepak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja