Jump to content

Moto Zajednica

Dilema oko akumulatora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Hornet 600 '02

skinuh ja danas akumulator sa mog Horneta 600 '02, cenim da mu je vreme za zamenu... unutra je bio Unibat cbtx4l-bs... zaguglam ja isti model i vidim da neki dileri taj model prodaju kao 3Ah a neki kao 4Ah... koji sad meni treba?

 

takodje, primam i predloge za neki drugi model i proizvodjaca akumulatora za moj motor koji bi bio odgovarajuci, sa dobrim odnosom cene i kvaliteta... takodje, ako znate napisite i njihovu okvirnu cenu...

 

hvala unapred....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 616 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Transalp 650

koliko znam to je akumulator bez odrzavanja, kod njih je amperaza uvek za broj manja od onoga sto pise u oznaci tj cbtx4l-bs je 3Ah, barem kod Landport baterija mada verujem da je i kod ostalih proizvodjaca. Al' mi malo cudno da hornet koristi akumulator tako male snage 0stabre.gif ako jeste ta snaga uvek mozes uzeti amper ili 2 vise, nece smetati samo da su dimenzije odgovarajuce. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Sad sam ja htio bas da kazem da nije za horneta. Definitivno . U mog horneta fabricki je dosao 8,6ah, i moj je ove zime crkao tako da se sad spema kupovina novog. Najvjerovatnije cu uzeti 9ah. Da fabricki se preporucuje zatvoreni sistel ili gel akumulator

 

Sent from my HTC One using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Hornet 600 '02

ma sad i ja vidim u Hornetovom service manualu da stoji 12V-6Ah.... to je jedino problem sa dimenzijom, kako da ga ubodem da moze da stane ispod one plastike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 616 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Transalp 650

YTX7L-BS je fabricki za horneta svim akumulatorima te oznake su iste dimenzije tj standardizovano je.

duzina 114mm

dubina 71mm

visina 131mm

 

za ovaj model, premeri prostor, uporedi mere i eto, mada ako nije nista cackano i prepravljano po katalogu je to1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 297 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

Odes lepo u "Andreju' u Kisacku 48,imaju sve vrste akumulatora,ja sam lane kupio gelski akumulator za 3950din za mog kineza :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja