Jump to content

Moto Zajednica

to crank

Članovi
  • Broj tema i poruka

    14056
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: to crank

  1. Despreu vratili 8 min. zato što blato nije bilo na mapi te je sad Coma u vođstvu sa minut i nešto. Coma je u procesu jurnjave za Despreom sjebao motor i verovatno će da ga menjaju. To je dodatnih 15min. Ima sreće pa ni Despreov neće dugo te će i on da dobije istih 15min. Pretpostavljaju da će KTM (koji inače donosi odluke o ovim stvarima) da odluči da im obojici od jednom zameni agregate. p.s. postoji teoretska (mala) mogućnost da će Coma da se žali na odluku o vraćanju vremena Despreu.
  2. oće li odma' da dobije full A ili će prvo dve godine da vozi 125 dok se malo ne navikne na snagu.
  3. Sledeće godine? 2013?
  4. Jel se zadržavate u Budimpešti?
  5. Ovaj Pernat je još jedan i nizu retarada kog je mrzelo da pročita pravila ali ga ne mrzi da ima mišljenje o istima. "BMW i Aprilia neće da ulažu u agregat ako će neko da im ga otkupi za 20.000 E." Pa naravno da neće, ako budu uvodili takav agregat uvešće ga kao prototip a ne kao CRT... pa onda: CRT-ovi će da budu par sekundi sporiji i grid će da se podeli u dve grupe... pa Valentino Rossi je sekundu i po sporiji od S. L. P. D. S. pa jel treba da ga izbace iz takmičenja? O Abrahamu da ne pričamo.
  6. Gde je motor sada?
  7. Nije baš! Ima on-board generator za dopunjavanje baterija. Nema tih baterija koje stanu u ovoliki auto i u trkačkom (kavom - takvom) ritmu pređu 300-400km.
  8. Ko toga nije svestan teško da je ičega svestan
  9. Ona statistika što je dobila bezbroj pluseva je šuplja (neko reče i da nije tačna). Šta znači odustao? Pokvario se, pao i polomio motor, povredio se vozač, razboleo se vozač...?
  10. Za menjanje agregata 15min penal. Te sigurno ne menjaju.
  11. PROPALI marketinški poduhvat! Profit iz pretpostavljenog povećanja prodaje zbog izloženosti potencijalnim kupcima putem učestvovanja u takmičenju ne pokriva troškove proistekle iz tog takmičenja a u nekim slučajevima je čak višestruko manji od dotičnih troškova.
  12. Čekaj, gume stare dve godine? Ne razumem to... Imaju tačno (ne otprilike, tačno!) koliko komada guma treba da isporuče ove godine, onda oni naprave više komada, pa onda sledeće i one tamo sezone to daju nekima a "nekima" ne, nego nove. A razlog je... zavera da bi se pravile zvezde. Jesam dobro razumeo? Ma lova burazeru. Te gume koštaju ko sam đavo. Puta 120 kom. po vozaču... Plus r%d. Verovatno te starije umešaju sa novima i podele buraniji. Kao pljuge, za Švajcarce ovó a za Srbe onó. Ceo taj posao oko guma (a i svega ostalog u moto i drugim sportovima) spada pod meidijske aktivnosti, kako za fabrike motora tako i za gumare. Da bi uvideli kakvo je sranje u industriji evo jednog primera iz susedne vam Mađarske. Toyotin budžet za medije za 2011 je iznosio 20% od budžeta za 2008. Naravno S. L. P. R. i još par njih imaju ugovore u kojima je verovatno naglašeno da gume moraju da budu najnovije. Nadam se samo da je Elias jedan od ovih što je dobijao drvene gume jer mi je inače teško da objasnim toliku razliku u vremenima.
  13. Evo napokon jedne iskrene reflexije na stanje u gumarskoj industriji. Gomila ljudi se sprdala sa aberom da su nekima davane "još bolje" gume nego drugima i sve se to pripisivalo zlobi i kompleksima. A sad... from the horses mouth Loris Capirossi novi delegat za bezbednos u MotoGP-u o gumama i njihovoj raspodeli: http://www.crash.net/motogp/news/175808/1/safety_officer_capirossi_weighs_in_on_motogp_tyres.html
  14. Pa nema nikakvog objašnjenja, možda su finansijski razlozi u pitanju.
  15. Yamaha napokon dobila jednog sponzora nakon što su je FIAT i Petronas nategli u d. Japanski naftni gigant ENEOS je rešio da udeli nekakvu crkavicu za popularnu marku. http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=9834 Kao što se na priloženoj slici vidi, biće menjanja boje.
  16. Parkalgar se povlači iz takmičenja u 2012! http://www.gpone.com/index.php/201201025791/SS-Parkalgar-Honda-si-ritira.html
  17. Govnjari iz Dorne nisu Bradlu dozvolili da se takmiči sa svojim brojem, 65 te se momak opredelio za broj 6. Nek mu je sa srećom!
  18. Ioda racing (Petrucci) umesto Suter/BMW na Ioda/Aprilia CRT-u http://www.crash.net/motogp/news/175792/1/petrucci_ioda_set_for_aprilia_crt_in_motogp.html
  19. Pa sad kad već pitaš... Imamo EU, EU i EU. Mađarska spada pod ove EU. U Bugarskoj, koja pak spada u EU, verovatno ima više sumnjivih nego čistih. A u Danskoj koja je za razliku od ove dve u EU mislim da sumnjivih u oglasima (a pogotovu na najvećem sajtu kao što je ovaj koji sam ja postavio) nema ni u promilima. Nisu svi kradeni, neki su kupljeni neregistrovani u Italiji ili Austriji jer su voženi na stazi (ili stunt) pa su kroz par ruku završili u Mađ. A drugi se pretstavljaju kao ovi ali su u stvari "nepoznatog porekla". Ovih drugih je više. Taj papir koji vlasnik ima je uglavnom kopija rukom ispisanog teksta na nekom jeziku sa potpisima i nekim datumom. Kao bill of sale u Americi. Ovi poznatog porekla imaju odjavu registracije ili originalni račun sa overenim prenosom na novog vlasnoka koji ga nikad nije registrovao. I svi se nazivaju "strancem". Na kupcu je da proceni o čemu se radi. Moja procena je da se na stazama u Mađ. vozi oko 20% (a možda i svih 30!) motora koji bi iz ovog ili onog razloga mogli da budu oduzeti. Mislim na one namenjene isključivo stazi.
  20. A-ha, 100%!
  21. Pomodarstvo.
  22. Nema staze, nema ni vozača! Najbolji primer su Mađarska i Grčka. U Mađarskoj je pre 25g. bilo možda par stotina motora (milsim na Japance i Italijane) a u Grčkoj verovatno milion. Mađari su napravili stazu, pa još jednu i stigli su do svetskog prvaka i još par vozača koji bi da nije krize imali mesto u 125 i moto2, a Grci nemaju ni jednu, pravu stazu i ni jednog vozača nigde a kamoli u svetskom prvenstvu ili SBK. Kad smo već kod čoveka iz komšiluka, bio sam sinoć na nekoj nadrkanoj žurci u VIP sekciji (poznajem nekog ko poznaje nekog) kad tamo i Gabor Talmacsi. Startujem ga ja lepo da mi objasni šta se s njim dešava. Kaže momak da treba da plati min. 700.000 Evra da bi ušao u Moto2 a konkurencija ogromna i otprilike je lutrija sa malom šansom da se isplati. Planira da vozi rally. Nisam hteo dalje da ga gušim sa potpitanjima, došao čovek da se zajebava a ne da ga ispituju pijani Srbi.
  23. Pa da, i sad zamilsli nađeš motor u oglasu, piše registrovan u Srbiji, napališ se kao ker, pozoveš kad on "stranac". Potpuni! Ni ne seća se odakle je stigao.
  24. Jesi ti stvarno u Magadanu ili se zajebavaš?
  25. Skoro 700e za polovan amort je malo mnogo. Na ebay-u se krecu oko 350-400e. Jedino ako evro ojaca, a lik pristane da kupusa motor za razumne pare, onda mi se isplati da se zaputim preko u kupovinu. Mislim da je i amortizer volana uključen, a Ft bi mogla solidno da prsne uskoro, videćemo! @ Gixxer: Mislili smo da je lažna kilometraža i da ima nekih neprijavljenih oštećenje + prodao je originalne oklpe... jebi ga, inače se ne dešava da na ovom sajtu ovako kulovski lažu. Ako ima papire ima - ako nema napiše da nema, kao ovaj rođak npr: http://www.hasznaltauto.hu/motor/suzuki/suzuki_gsxr-5191760 Četvrti red - Okmányok nélkül
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja