Forum arhiva
Članovi-
Broj tema i poruka
4869 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Forum arhiva
-
Uvoz iz Švajcarske - koja je fora?
Forum arhiva je odgovorio članu Singularitet u Motoristi Na Drumu
VIN dekoder je prihvatljiv za podatke koji su unoseni u kompjutere zvanicnih servisa prilokom servisiranja motocikala. Ako motocikl nije servisiran u zvanicno mservisu ne mogu se dobiti podatci stvarne kilometraze ve csamo provjera identiteta motocikla i godina proizvodnje. Ja sam recimo kucao VIN broj za moj auto i izbacilo mi tacnu kilometrazu na kojoj je radjen poslednji servis u ovlastenom servisu. Poslije toga vise nema podataka posto sam presao na odrzavanje auta kod privatnog majstora. -
aaah, dobro. U svakom slucaju prva i jeftinija varijanta je preload, ako ne fercera onda jaca opruga.
-
@Zer0 Moj Dunlop guru i mentor za stazu (covek pro trkac vozi vec preko 10 godina na njima), kaze da je prema tvojoj slici preload na amortizeru nedovoljan, a moze da bude i slaba opruga za tvoju tezinu i stil voznje.
-
Medium guma?
-
bar smo eliminisali ogibljenje. A najbolji savet, ako te mrzi da sve to pratis, je da predjes na gume koje su manje osetljive na to da li si bas ubo pravi pritisak (Dunlop) u odnosu na senzibilna bica kao sto su Michelin i Pirelli.
-
@severianDa nema onog slivanja desno rekao bih isto. Posto nije isao do ruba dosta gume je skinuto voznjom i nije se zadrzalo. Kada sam video prvi put i ja sam mislio da je cold tear, ali nije bio kod ovih par sto su imali slican problem sa RS. No kao sto rekoh, nista bez probanja. Trebalo je da proba da podigne/smanji pritisak pa da vidi. Ogibljenje je pomerao, ali pritisak ne.
-
da se nasalim zbog jet kacige.... Xmax 250 -----> Niken
-
Ceo krug, znaci pritisak u gumama. Problem je sto je tvoja guma bi-guma, znaci meka sa strane a tvrda u sredini. Imao je moj drug i jako tesko za podesiti, narocito kad pojacas ritam posle podne. Ako pogledas na sredini gume imas odlican pritisak na fotki, imas takozvanu "pescanu plazu". Pritisak je dobar za sredinu gume, ali ne i za rubove. Neki ce ti reci spusti pritisak i oni su isto u pravu, jer je meksa guma sa strane. Ja ti kazem prema drugarovom iskustvu i jos par na stazi na temperaturama od 15-20C, za te gume je radilo da povecas pritisak za 0.1, naravno na hladno, koliko je moguce kad se ohlade gume bas pre izlaska na sledeci stint/sesiju. Sa grejacima je druga prica. U svakom slucaju, kada imas slicno probas gore ili dole za 0.1 pa pratis da li se popravlja ili pogorsava.
-
Po slici mi se cini da ti ide ceo krug? Ako ide ceo krug oko gume, nedovoljno napumpana guma pa ti nije dobro radila guma. Trebalo je jos dopumpati za mozda 0.1-0.2 bara max za popodnevne sesije. Ako se pojavljuje pa nestaje, pa ponovo pojavljuje u trakama onda je podesavanje ogibljenja.
-
Placa danak neiskustvu. Kad se malo oslobodi pritiska bice to opasan vozac.
-
Potrebna mi je mala pomoc iskusnijih vozaca!!!
Forum arhiva je odgovorio članu IXIDreamerIXI u Generalno
Suzuki GSX-R 750 SRAD vrh! -
Tih 260km su ti na izgled najkraci, ali mogu postati najduzi. Zato smo ti i ja i Jelenko napisali kakvo je stanje na tom putu. I sam google maps, bez guzve danas ti kaze ovo (bez autoputa) Google Maps GOO.GL Ja sam godinama letovao dole, a i vozio sam te puteve i sa motoraske tacke gledista pored obale jedino sto je vredno paznje je od Kana do St-Raphaela uz obalu i nesto oko granice Francuske i Italije. Iskreno da ti kazem jesu neki gradovi lepi, ali zavisi sta hoces da vidis. Meni iskreno kako idu godine vise i vise priroda prija, dok me gradici i gradovi sve manje i manje privlace. Kad si video jedan u nekom kraju video si u principu sve na isti kalup, sa vise ili manje stanovnika. No dobro.. to je stvar zasicenja. Po meni bi vam bilo lepse da odete u prirodu ka kanjonu Verdon, pa se vratite ka obali i pri povratku ka Savoni da zadnji deo odvozate autoputem. Ja to svima koji nisu bili preporucujem, a neki clanovi foruma, kao @Velimlje2 su i bili tamo. Google Maps GOO.GL
-
ha, ha, ha.. dobar izbor, samo da nadjes u ok stanju. Raw power TL
-
Cetvrti dan, ako ne ides autoputem, vec obicnim putem pored mora ti je najmanje 7 sati voznje kroz nacickana naseljena mesta na obalí, sto vazi i za peti dan ako se vracas nazad istim putem. Usput racunas i da stajes.. Gde su vam tacno cetiri dodatna dana za landranje izmedju kojih destinacija? Ovako je zbrda zdola malo, i meni je ovaj cetvrti pa peti dan nejasan, zbog vracanja u istom smeru. Pretpostavaljam da cete praviti dan pauze u San Tropeu? Ne? p.s. trebalo bi da tema ide u predlozi za izlete i putovanja
-
Uvoz iz Švajcarske - koja je fora?
Forum arhiva je odgovorio članu Singularitet u Motoristi Na Drumu
To je ta fora. https://www.olx.ba/artikal/30591072/kawasaki-z1000/ VS https://www.vindecoderz.com/EN/check-lookup/JKAZRT00FGA018689 -
To nepazljivi motoristi placaju cenu nepaznje.
-
AGV je za ovalne, duguljaste glave. Okrugli balkanski tip nikako ne ulazi. Ni je nikako nisam mogao da se uglavim niti u jednu AGV. S druge strane svojevremeno sam probao neke Shark i lepo su pasovale. Kad razmislim probao sam svojevremeno i neke Scorpion i uvek mi je nesto smetalo kod tih kaciga. LS2 je u Francuskoj na stazi pravi hit, best value for money i usput super vidno polje. Kaciga sa najsirim vizirom. Naravno i to se kibicuje na netu i kupuje kada se ulovi dobra cena. Moju sam uzeo za 250 evra sto je vise nego dobra cena, a sad sam preko Motocard-a narucio carbon za 320. U odnosu na 299 za Scorpion mislim da razlika vredi. BTW LS2 su blago ovalne i nju imam u XL, iako sve ostale kacige koje sam ikad imao su bilie L (59-60cm). Ali ova LS2 XL super pase.
-
[mention=16674]dvlns[/mention] Vec sam te preduhitrio. Pre ove kacige sam narucio x-803 ultra carbon (vise se ne zovu RR) ali mi isto nije odgovarala. Nije ista verovao ili ne kao 802RR SBK ultra carbon koju sam imao. Svaku kacigu sam merio i nova x-803 ultra carbon je teza 80 grama u odnosu na bivsu 802RR. 802 u L velicini je bila 1310 grama, a 803 je bila 1390 kad sam je izmerio. Kada bih nasao neku koja je ostala 802RR na nekom sajtu, da nije nenormalna cena uzeo bih je ponovo. Na X-803 su poboljsali sistem ventilacije na temenu, ali mi nije isti "fit"kao 802RR. Ona mi je bila potaman, ali mi kod 803RR nesto ne odgovara, stiskala me sa strane. Promenili su kalup malo, ali dovoljno za mene da mi bude neudobno. Ova Scorpion Exo carbon je na merenju bila 1460gr u L velicini. Evo I slika 803 ultra carbon
-
Jes da smo oteli temu Savanu o SHOEI kacigi, ali bar da zavrsim sa Scorpion EXO. Stigla, probao je, ok je udobna je, ali u odnosu na LS2 ARROW EVO za iste pare je ipak za nijansu slabijeg kvaliteta. Resio sam da je vratim i uzecu jos jednu LS2 Arrow kao rezervnu, dok ih jos ima u prodaji. usput i moja razmisljanja, dok preturam kacige
-
Sa srecom! Sa Yamanom se mirnije spava.
-
Bio u TRN-u i sve pohvale.
-
Nesto si ti druze ovdje obrnuo.
-
Pozdrav drugari posle duze pauze. Evo jos jednog nastavka track day turizma. Plan je bio da od marta vozim bar jos par puta, a usput i da vam prezentujem bar jednu novu stazu, ali bilo je malih i velikih pehova i neiskoriscenih voznji. Poceh da pisem ukratko sta i kako, a onda shvatih da bi to bila citava tema, pa sam odustao. Ovo je tema za snimke za staze. Staza je Le Vigeant (l'Vižon), ili circuit du Val de Vienne (val de vjen) na recimo "zapadu" Francuske. Vrlo zahebana staza. Posto nisam vozio sa svojim motorom, dobio sam "zuti prsluk" jer sam prvi put na toj stazi, na motoru koji prvi put u zivotu vozim (R6 2003 - sve fabrika) i koji ne poznajem, na gumama koje nisam do sad vozio (Dunlop GP racer 211). Medjutim, prsluk je bio prvenstveno zbog drugih (lokalaca), da me ne bi pri preticanju ocesali laktom, to jest da bi bar malo vodili racuna. Moram priznati da su uglavnom bili korektni, sem dva tri puta. Inace je staza poznata sto je "vrlo zahtevna" iako ne izgleda na prvi pogled. Izmedju ostalog poznata po tome sto ima i najvise padova u svim kategorijama, kada se voze track days. Dok sam vozio prvi krug, gledam i ne verujem koliko ima linija koje presecaju popreko stazu, najvise od fuzastera, ali i od drugih delova motora. Ja sam vozio oprezno, zbog milion razloga (bar dva sam naveo gore), ali za prvi put na stazi koju ne znam, na motoru koji ne znam sam zadovoljan, plus nisam pao. Cak sam i uzivao zadnje dve sesije. Sto se tice videa, mislio sam da sam snimio bar tri poslepodnevne sesije (stinta), ali nisam. Tek na kraju provalio da nisam obrisao klipove sa kartice koju sam prebacio sa GoPro-a u Garmin. Na toj kartici sam snimao i Spaniju sa Garminom i vise proba motocikala na nekom test danu sa GoPro i magarac ostavio sam sve snimke, a 360° raw trazi mesta, puuno mesta. Snimak koji je uradjen je samo 3 kruga, ako se ne varam, i to posto smo se vratili u padok posle sudara neke dvojice na stazi. Inace prva sesija u mojoj grupi na 4 krivine 4 tipa u sljunku u istom krugu, posto su odvrtali na hladnoj pisti (khm, khm kao ja u Alkarasu, ali to je druga prica - a i nema snimka). Trazio sam i presao u nizu grupu (druga od cetiri) i tu mi je bilo ok. Inace ceo bogovetni dan u svakoj grupi u svakoj sesiji je bilo od 2 do 4-5 motora koje su dovozili sa staze. To jos nisam video. Posle sam razgovarao sa jednim profi trkacem koji radi coaching tamo i on kaze da je to uvek tako ovde Prvi snimak je 1080p Hyperframe koji prati stazu, a 360 nesto zeza, ali pokusacu i njega da stavim. Ovaj put nisam iskljucio zadnji mikrofon. evo i 360, youtube odradio (prvo javljao neku gresku)
-
@vlad77 "Mnogo brzi" za citava 3km/h?! Ajj ne brukaj se, ako APN6 ne ide bar 80km/h nije nista. Moj je isao (kad sam ga nekakad 80-tih imao ) preko 100km/h.
-
Da ju je ubio na vrijeme, odavno bi je odrobijao i bio slobodan covjek , a ovako mora sve da djeli.
