Forum arhiva
Članovi-
Broj tema i poruka
4869 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Forum arhiva
-
Izvini moja pravopisna greska, tako je: Đonlagić. Nego malo mi sad cudno to vremensko razdoblje izmedju tvoga djeda i tebe? Ti se bas kasno rodio?
-
Pitaj je onda jel se sjeca Nikolic Nedeljka-Nedo i Veselinke-Vese i njihove cerke Nadezde-Nade? To su moji djed, baba i majka. Cudo jedno koliko se puta ponovi ona izreka da je svijet tako mali. Bas bi mi bilo drago da se prica moga djeda Nede poklapa sa tvojom i da su nam djedovi bili drugari. Ja bas tacno ne znam djedovo "kretanje" do II SV rata, tj. znam da je imao roditeljsku kucu sa trgovinom u centru Modrice-Srpska varos gdje ga je zatekao rat sa porodicom. To su drzali on i njegov brat koji je emigrirao poslije rata u Italiju ( Bergamo kod Milana ) i tamo otvorio Robnu kucu. Moja pok. majka je rodjena u Derventi i znam da je imala ujka ( Radic )posto sam kao dijete cesto isao u Derventu kod djeda i babe. Djed je radio kao trgovac, ali sad kod Narodne vlasti. Ali ta njegova prica o drugaru sa kojim je dosao iz Zagreba na Harleyu se uklapa u pricu o tvom djedu. E sad kako sam ja cuo od njega tu pricu: Kad sam ja htjeo kupiti svoj prvi motor CZ350 1975. moja majka je bila protiv i on je da bi nju udobrovoljio da popusti ispricao tu pricu o tom Harleyu u Derventi. Poslije koje je on nju ubijedio da me pusti da kupim motor i u tome uspjeo. P.S. Znam da je moja pok. majka spominjala Dzonlagice iz Dervente, posto je imala kolegicu na poslu u Tuzli gdje je radila.
-
aah, ok. Sad se razumemo. Agresivnije na ulici/putu je delic kako ces biti (pozitivno) agresivan ako nastavis na stazi. Next level.
-
@elprogramero Slazem se da se ne slazemo.
-
@FFBikerSar Na zalost nemam, jer je moja pokojna majka bila jedinica u porodici, a baba i djeda su umrli 70-tih godina prosloga vijeka. Mislim da je baba bila iz Derventske porodice Radic, pa bi mozda mogla tvoja majka znati? Tvoja majka bi mogla znati Sadzake i Grbice iz Dervente jer je to generacija ( vjerovatno ) tvoje i moje majke, a nasi dobri prijatelji. Moja majka je bila 30-to godiste.
-
Ovo vec pocinje dobijati smisao, jer je moj djed pominjao i prikolicu. Kao sto rekoh moja baba je iz Dervente i udala se za djeda i zivjeli su u Modrici do drugog svjetskog rata, kada su ih ( imali su vise srece nego pameti jer su dopustili da ih pokupe ) zajedno sa mojom majkom koja je tada bila dijete, Ustase protjerale u Srbiju - Beograd gdje su docekali oslobodjenje. Po povratku u Modricu sve im je bilo oduzeto, radnja , kuca, zemlja kao kapitalistima od strane Narodne vlasti, pa je djed sa porodicom morao u tazbinu - Derventu. Eto slucajnosti, mozda su nam djedovi bili drugari?
-
@Dane Deda Pravac na najlon i kupi sve staro da stavis na APN.
-
Bice to sve jos bolje dok plocice legnu.
-
To je taj motocikl sa fotografije iz cca 1933.god. Medjutim meni je interesantan taj podatak da je fotografija nastala u Derventi? Posto se poklapa sa pricom moga djeda koji je bio trgovac u to vrijeme, ali u Modrici, a moja baba je bila iz Dervente. On mi je pricao da je sa drugom trgovcem ( mozda je bas bio tvoj djed ) isao na Velesajam u Zagreb tih godina u nabavu robe i da su umjesto robe kupili Harkey Davidson. Inace poslije WWII moj djed je zivio u Derventi do smrti.
-
@FFBikerSar Topcase Made in PRC. Za te novce "dobra", ali povedi racuna da nakon nekog vremena ispadaju osovinice sarki, bravica ( zakacka ) dobije lufta i cupaju se sarafici koji drze vezice poklopca. Srafice sam stavio deblje posto su originalni vemoa mali i tanki. Nakon par godina pukne ploca sa jedne od strana ( kod mene desne ) gdje se uglavljuje-kaci kaseta.
-
Prava fotka...Milioni ljudi u svijetu leze potrbuske i kontaju kako ce nekoga zajebati i uzeti novac.
-
Samo bih dopunio da mozes da vozis do svojih granica i na putu, ali sam uveren da nema sanse da dodjes do granica svog motora. Te granice mozes samo da priviris na stazi i iz mog licnog iskustva da polako dobijas ideju sta sve tvoj motor moze, a sta ti ne mozes.
-
Iz Slovenije "pofočkat se" do Grčke i nazad - 2019
Forum arhiva je odgovorio članu Ćale u Predlozi za izlete i putovanja
Aaa, ok. Cekam da se "zapljunete", pa da vidimo kako je bilo. -
Iz Slovenije "pofočkat se" do Grčke i nazad - 2019
Forum arhiva je odgovorio članu Ćale u Predlozi za izlete i putovanja
@Ćale Ja ocekivao putopis, a ti tek razmatras. Treba da ide u "predloge za putovanja", a posle da nas castis sa jednim knjizvenim delom u ovom delu foruma. -
Onda nesto nije u redu.
-
Majstore nemoj zaboraviti stapove ispolirati.
-
Posto je prvobitna fotka nestala da obnovim. Moj EX TDM.
-
@štampar Svaka ti j k`o u Njegosa.
-
Ima isti vizir kao i SHOEI MultiTec, SHOEI X-Spirit, SHOEI XR1000, cisto da znas ako trazis.
-
@bdada Sjebali bi oni i geviht od 5 kila.
-
@Mali Caca Znaci lopovija svuda u svijetu?!
-
Ti druze ko svabo trajla-la. Nije samo rijec o kubikazi vec i o broju cilindara ( sto vise cilindara mirniji rad ), uglu radilice, rasporedu palenja, obrtnom momentu, kontra tegovima itd. Lijepo je sto se trudis da svatis neke stvari, ali ti tesko ide. Zato uzivaj u voznji svog motocikla i man`se mehanike, definitivno nije za tebe.
-
Ja kupio svojevremeno na Aliju za mog DR650, ali izgleda da nema vise sa Suzuki logom. 200mm Round handlebar Bar Pad 7/8 Bike Motorcycle Cross Chest protector Grips For CRF YZF KTM RMZ DirtBike ATV Quad-in Grips from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group WWW.ALIEXPRESS.COM Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com Izgleda da ima na ebay-u, ali crni kakav sam i ja imao (moj DR je bio crn) Handlebar Round Cross Bar Foam Pad Cushion Protector For Dirt Bike ATV Enduro WWW.EBAY.COM 500mm Motorcycle Braided Stainless Steel Brake Clutch Oil Hoses Line Pipe Enduro. 7/8" Rubber Motorcycle Hand Grip...
-
Druze ti mjesas babe i zabe. Jedno je 2 cilindra i 1000ccm, a drugpo je 4 cilindra i 1000ccm da ne pominjem 6 cilindara. Jaci su udari kod boxera koji ima po cilindru 500ccm od boxera koji ima po cilindru 250ccm ond je tu jos uravnotezenje radilice, kontra tegovi, obrtni moment itd. Vozi BMW i uzivaj, jer se isti voli ili ne voli. Pokusavao sam vise puta u mojih 47 godina voznje motocikla da sa rednih motora predjem na boxer ( BMW ) i svaki put me je odbilo to ljuljanje masine-vibracije pri ubrzanju iz nizih obrtaja. Skoro sam vozio badzin BMW R1200ST i jednostavno se ne mogu navici na te vibracije sto je mozda do mene. I dalje to nema nikakve veze sa kardanom.
-
Druze nisi u pravu. Imao sam Suzuki GS850G sa kardanom pa nije ljuljao. @stari roker ti je rekao da je u pitanju polozaj radilice, tj. boxer motor. Ista stvar je na svim R modelima.
