Forum arhiva
Članovi-
Broj tema i poruka
4869 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Forum arhiva
-
Razgazio gume jedno 100km.
-
Dobro operes naftom ( cetkom, pa izduvas pod pritiskom ) i dobro podmazes mascu, a osovinu isto ocistis i ispoliras, pa sve lijepo vratis nazad.
-
@Astral Koji je problem sa tim koji su u viljusci?
-
OK, svako ima svoje misljenje, ko sta voli ili ne, ali se ne bih slozio ko je ciljna grupa. Nisu oni koji se plase, vec oni koji voze cele godine, cak i po snegu i ledu. A to su ljudi koji idu na posao u velike gradove, a zive u predgradjima, selima ili okolnim varosicama. To sam vec negde ranije napisao u ovoj temi. Masa ljudi koji dnevno idu i do 30-40 km u jednom pravcu imaju izbor ili kola ili Piaggio MP3, a sad sve vise vidjam i one skutere sa cetiri tocka. Ovde se masovno voze skuteri, a bogami motori i po najvecim kijametima, jer predstavljaju jedno od prevoznih sredstava, sto zbog parkinga, sto zbog kraceg putovanja posao-kuca-posao nego kolima. Ja sam vozio ranije skuter dok ne padne sneg, i na -15 i 5 radnih dana za redom po kisi koja lije. Samo sam ostavljao kad napada 10 cm snega i ne ociste jos kako treba kolovozne trake, ali uvek ima avanturista koji se probijaju sa 2 tocka na posao i sa posla, cak i po tom kijametu, 5 na sat, 5 na sat sa obe noge na zemlji. Sa pojavom Piaggio MP3 ima mnogo vise ljudi koji voze po svakakvom vremenu. Za neke je resenje MP3 + motor za vikend ili lepo vreme, za neke ce mozda biti resenje samo Niken. U svakom slucaju je za ljude koji mogu da plate, ali svako ima svoju racunicu kada nesto kupuje, da li se nama svidjala ili ne ta racunica. Sto se tice sirine, ukupna sirina je 88c m, sto i nije mnogo. Za provlacenje ti garantujem da bih se probijao bez problema, mozda ne u Beogradu, ali u vecini zemalja Zapada sigurno. U samom klipu nisam stavio deo gde obilazim kolonu koja stoji sa vozilima koja idu iz suprotnog smera pri malim brzinama. Moze se i to mi se svidelo. Inace vecinom na Zapadu su sire trake, a i gde nisu vecina ljudi ti naprave mesta ako mogu. Provlace se ljudi sa GoldWingom i nekom mrcinom od Harley-ja sto ne bi i sa ovim. Mislim da na yutubetu imas neke ljude koji su snimali filtering sa Nikenom, tako da smatram da ti argument ne stoji iz kratkog licnog iskustva i onog sto videh od klipova.
-
Da ozivimo temu. Kod nas je bio pod imenom Sprint u 125cc, ali evo u Francuskoj na velika vrata ulaze pod imenom Zontes najpre sa 310 u tri varijante u kategoriji A2. Naravno tu su i 125cc modeli za A1 kategoriju. Inace svi hvale kvalitet izrade. Na testu raznih marki motora, gde sam bio za vikend, video sam izlozen Zontes 310T, ali sam mislio da nije za probu. Tek kad sam odlazio video sam da se neka devojka vraca sa probe, ali je vec bilo kasno, pa me mrzelo da se vracam. Elem, sva tri modela imaju dobar look po meni, a kao sto rekoh zavrsna obrada je stvarno odlicna, ono sto sam video uzivo, a i sto moto novinari u Francuskoj napominju. Firma je nastupila ozbiljno i vec su napravili solidnu distributersku mrezu za jednu novu marku. Vidim da su i kod Engleza se iskrcali (da vas ne smaram sa tekstom na francuskom :)) New zontes Models - Clements Moto Limited WWW.ZONTES.CO.UK A list of all zontes models, including the R 310, X 310 and T 310 Evo samo par slicica 310 deklinacija Zontes-a 310X (4.690€) 310R (4.590€) i 310T (4.890€)
-
Znaci Japanac je Japanac, makar ga napravili Italijani u Italiji.
-
@dvlns Tehnicki moze verovatno da uveze i Hondu Hornet bez carine, jer je proizvedena u Italiji, ali CBR250R je Tajlandjanka.
-
Ako se ne varam od 2016 se ne naplacuje carina ni iz Svajcarke, ako je verovati ovome PolovniAutomobili.com WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM Ova vest sigurno će obradovati sve koji imaju želju da uvezu polovan automobil iz Švajcarske Novi propisi doneli su...
-
Ko ide na skijanje zimi odlicna prilika?! Ne trebaju mu skije. Srecna prodaja.
-
@Mali Caca Diploma ima dvije strane, sa prednje je zvanje, a sa zadnje znanje.
-
Pazi koga nazivas "kolegom".
-
Vidi sa @štampar-om da ti ih kromira ili nikluje.
-
@Astral Ja zamjenio prednji tocak na ex TDM zbog 18-tki guma, a sad ih ima na poklanjanje. Svaka pohvala za gest.
-
Rekoh negde u temi da cu da probam da vidim i to cudo. Elem probah je danas i moram priznati da je to ipak motor, cak i pored toga sto ima jedan tocak viska. Sirina prednjeg kraja te prvo prepadne, ali posle pet sekundi zaboravis da ima taj jedan tocak viska i opustis se. Mozda zato sto mi nije bio prvi test motora koji sam radio danas, bio sam vec bio zagrejan, pa sam bio maksimalno opusten sa Nikenom. Mislio sam da ce motor od MT09 kao pogonska jedinica biti bez daha, kad se prvo pogleda motor, ali moram da priznam da cak i ovde se pokazala kao jedna od najboljih na trzistu. Naravno, za zaludjenike motor od MT10 bi bio...., jer bi i na nizim obrtajima cupao ko lud. Svakako nisu hteli da naprave previse "radikalan" motor pa su isli na siguricu sa motorom od MT09, sto zbog cene, sto da ne preplase ljude, koji bi mozda i probali i kupili ovo cudo. Jedino sto je totalni shit su retrovizori kao kod auta. Inace probao sam model GT sa bocnim koferima i duzim vizirom. Ako bih je ikad posedovao, prvo bih njih pocupao i stavio retrovizore na korman. Inace, cak i ovde na Zapadu gde su svi vrlo otvoreni za novotarije, ljudi se nisu previse otimali da je probaju, onako skepticno gledajuci ispod oka to cudo. Kada su me videli kako se vracam s probe, dosta ljudi okolo me pitalo sta i kako, i dvoje, troje su probali posle posto sam ispricao svoje utiske. Suma sumarum, vreme ce pokazati da li je ovo rodonacelnik jedne nove kategorije.
-
To je ono staro pravilo da se covjek uci dok je ziv, a ovom pametnjakovicu ( znama ko je ) koji stavlja zbunjene smajlije hvala sto mi podize rejting-reputaciju na Forumu.
-
Po tvojoj prici zmigavac se ne iskljucuje vracanjem ruckice u sredisnji polozaj vec pritiskom ruckice prema prekidacu-guvernalu? Ako je tako ondna nisam znao pravilno upotrebljavati prekidac, moracu vidjeti prilikom prve sljedece voznje.
-
Nisi razumio poentu moga nezadovoljstva prekidacem zmigavca. Prekidac je ispravan i radi kako treba, ali nema one "kuglice" ili vec cega koja se osjeti pod prstom kad se vrati u neutral polozaj. Kada ga lagano vracam u pocetni polozaj - iskljuceno on tu ostaje i iskljucuje zmigavac, ali kada malo grublje to uradim, prebacim ga skroz na suprotnu stranu, sto nije bio slucaj kod drugih motocikala. Ili se ja jos nisam navikao na "mekocu" prekidaca.
-
"Vlasnik" od septembra 2017. ali je kod mene od juna 2018. posto je do tada bio kod sina u Becu. 1. Godiste motocikla koji ste vozili: Suzuki GSF 650 SA ( ABS ) L0 - april 2010. - Face lifting modela K8. 2. Vrijeme provedeno na motorciklu: 10 mjeseci 3. Sta mi se dopada: Zovu ga "mali" Bandit ( zbog veceg brata po kubikzi 1250 ), ali je pravi veliki motocikl sa 236kg. Potezak za manevrisanja na malom prostoru, ali kad` se uhvati puta postaje pravi turer koji odaje utisak ozbiljnog putnog motocikla. Do sada nisam imao priliku voziti saputnika, ali moj sin redovno vozi djevojku i zadovoljan je udobnoscu za njih dvoje iako su relativno oboje visoki. Izuzetno veliki obrtni momenat i primarni prenos 15/47 za "malu" kubikazu ( 656ccm ) da me vec podobro "nervira". Voziti u 6-toj brzini 80km/h i po davanju gasa pokusavati ubaciti u brzinu vise mi postaje "smaranje". Motocikl tako lako poteze kao da je 1-2 brzine nize, a vozi se u 6-toj brzini na 2500-3000 rpm glatko. ABS kocnice u svakom trenutku zavrsavaju posao do savrsenstva i mislim da poslije ovoga motocikla ( planiram uzeti starijeg brata od 1250 ccm ) vise nikada necu kupiti motocikl bez ABS-a. Sa originalnim izduvom ( fenom ) predstavlja uzivanje u voznji, a lezanje u krivinama dobro odradjuje trvdje trimovan ovjesa, prema mom nacinu voznje i gume Continental Sport Attack 3 koje su na motociklu. Sve u svemu jedan dobar sport turing motocikl u donjoj klasi, sa prostorom za sitnice u sklopu vjetrobrana i fabricki ugradjenom uticnicom od 12V. 4. Sta je moglo biti bolje: Mjesto za sitnice u vjetrobranu je sa poklopcima bez bravica, tako da nije za dokumenta i neke skuplje stvari. Originalni vjetrobran je za voaca do 175cm, a za visocijeg ( kao ja 193cm. ) treba uzeti touring vjetrobran. Tezina pri manevrisanju na uskom prostoru zbog tezine motocikla sa punim rezervoarom goriva. Prekidac zmigavaca koji se ne vraca ( ne ostaje u neutralnom polozaj poslije iskljucenja ) vec zna preletiti u suprotnu stranu, pa ukljuci suprotni zmigavac. Mora se biti veoma njezan prilikom islkjucenja zmigavca. I najveca primjedba ide na nedostatak mjeraca temperature motora na instrument tabli. 5. Moj utisak: Veoma dobar ili cak odlican motocikl u toj klasi. Dovoljno udoban ( ima regulaciju vozacevog sjedista po visini ) i ne zamara prilikom duze voznje sa relativno velikim radijusom kretanja, jer mu je potrosnja 4.5-5L/100km sa rezervoarom od 19L sto je dovoljno za cca 350km bez razmisljanja.
-
Moto Skupovi na kojima se ne naplaćuje ulaz.
Forum arhiva je odgovorio članu Kum_Mixer u Moto Skupovi
@gixxer S.Mitrovica 03.-05.05.2019. Do sada je bio 500din. -
Sto se tice kvaliteta Silkolena, ako nije falsifikat ulje je vrhunsko. Moj diler Aprilije je skroz presao na silkolene i stavlja ga u RSV4, Tuona i ostale modele. Kaze da mu se najbolje pokazao i u motorima koje sprema za trke. A tek tu je bitno kakvo je ulje.
-
ok, ce vidjame. Sa LS2 Arrow sam vise nego zadovoljan kako deluje kaciga, sad samo da proverim scorpion-a.
-
probaj preko airbnb, zavisno od datuma moz da imas dobre cene za sobu
