Jump to content

Moto Zajednica

Forum arhiva

Članovi
  • Broj tema i poruka

    4869
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Forum arhiva

  1. Najbolja masina za to je Honda VTR250 i cuvena NSR250R (bar tako kazu Japanci). Problem je sto je prva preskupa, a druga je istorijski primerak i postaje preskupa za odrzavanje.
  2. Ne budi na kraj srca @Rade koenigpazicu ga i maziti samo sto ce imati visak padova pri malim brzinama, zato cu i uzeti crash bars i ostalu zastitu. A sto se tice uvaljivanja to ne radim, niti sam radio. Uvek sve informacije dajem o motoru. A za arhivu evo slicice ER5 sa zenskim sedistem, da se uporedi kad ga prodam jednog dana. [emoji16]
  3. Ma to sto ja hocu je blesavo. Hocu da pocnem da radim motogymkhanu, ali moram da imam registrovan motor, pa onda gledam da je registracija dovoljno mala, da nije neka velika investicija i da motor opet moze da se proda za priblizne pare, posto ga izbubecam. S druge strane ako mi dune (mada ne verujem posto sam batalio voznju po putu) da se neki put provozam sa drugarima ipak je bolje 500cc nego 250cc (koji bi bili laksi za gymkhanu, ali su prdavci i relativno skupi). Inace, bas sam probao i drugi ER5 i imam isti utisak sto se tice "vrtenja u prazno". Cekajuci sad neku CB500 mrzi me, a mogu da dobijem ovaj od poznanice za dzabalesku (500 jevreja), tako da ga na kraju mozda i uzmem, sredim kocnice, stavim crash bar i udri.
  4. Hvala obojici, sad sam pogledao ima u blizini jos jedan ER5 pa cu da pogledam da probam njega. Ako ne, onda cu da ipak se vratim na CB500 (koju sam imao pre X godina) kao opciju.
  5. Ne znam sta da ti kazem. Vozio sam i imao motore koji nisu "jaki" i nisam ni ocekivao nesto super, super... ali mozda kao sto kazes da li je do stelovanja ili cega vec. Mislim motorce pali kao mina, ali taj nedostatak snage (kao da se vrti u prazno) i nikakve kocnice, kao i korman koji je mali i previse unazad (ali to se da srediti) su me malo oladili. Upravo sam probao NT 650 i to 25kw i nekako mi je motor kako treba cak i tako ustrojen, koci normalno za motor koji je 1997., nije mina ali bar osetis da vuce i na nizim obrtajima. Ne znam probacu da je pozovem i probam u utorak ponovo taj ER5, mozda promenim misljenje.
  6. Gledaj motor izgleda tip-top 36000km (pravih), svi servisi radjeni po PS-u i od prvog vlasnika (poznanica od jednog mog poznanika), zato mi je bilo bzvz.
  7. Idem da probam jos staru Hondu NTV650 (Revere) pa cu da uporedim.
  8. CB500 je dvocilindras kao i ER5
  9. 36KW
  10. Upravo sam probao jedan ER5 2004 godiste i motor nema nista do 5000 obrtaja, bas sam se neprijatno iznenadio. Mislio sam da je blizu starog CB 500, ali CB 500 vuce ko lud vec na 3000 obrtaja. Bas sam se razocarao, plus prednja kocnica je samo da uspori motor, kakvo crno kocenje...na mom starom Suzukiju DR 650 su bile bolje... bez veze.. a taman sam hteo da ga uzmem da se malo zezam sa njim... mozda sam previse ocekivao od motora...
  11. Bravo, lep rad. A naked je najlepsi kad nema nista dodatno na sebi, jos samo da skinas taj kufer sto je pozadi.
  12. Provozao se, nasuo pun rezervoar goriva i pokrio motor u garazi.
  13. Napoleon je vec istorija. Kada i ako i mali uradi nesto i udje u Istoriju nece im smetati. Za sad im je Zarco blizi jer je bio prisutan kod njih u Francuskoj tokom svoje karijere. Zna ga puno obicnih ljudi, cak i sa kojima sam vozio ja na stazi. Cak sam vozio s jednim u Andaluziji koji je kupio od njega motor. A, mali je odrastao u Spaniji i sve napravio tamo i pojavio se za njih niotkuda, otud to malo zaziranje.
  14. Ako sam dobro razumeo noviji ER5, recimo 2005 imaju resen problem magneta ili ne? Hvala na odgovoru.
  15. Napisao sam na jednoj temi, ali stvarno sto vrv umesto vErOvATNO? Jedina rec koju si skratio. Nista licno, ali vidim da nisi jedini koji uopste ne pise rec verovatno, vec je skracuje, a ne skracujete ostale reci.
  16. Mali off: Sto je i normalno, Fabio je poreklom Italijan. Baba i deda su sa Sicilije. Prezime je cesto u okolini Palerma (ima neko zanatsko znacenje - oni koji prave vaze, tako nesto) . Inace i Nica je bila deo Savoje i Sardskog kraljevstva i pripojena je Francuskoj tek 1860. Dosta italofona je tada emigriralo u novonastalu Italiju, ali su neki ostali, tako da cesto imas ljude iz Nice cija prezimena, ako ne i imena odaju italijansko poreklo.
  17. Odlicnu si gumu uzeo. Imao sam je u dva navrata na mom bivsem Tuonu. Lepi dobro za asfalt, a vise nego odlicna i po kisi.
  18. Lep al' skup ko otrov.. RSV4 RR jeftiniji 1.5 K skoro
  19. Nema od toga nista, momak je iz "ugledne obitelji" u Splitu. Zavrsice se sa onom narodnom: Tresla se gora rodio se mis!
  20. Kakvi predeli.... fenomenalno.
  21. Aaah, kapiram te. Samo je problem sto nema dovoljno kupaca u danasnje vreme za tu kategoriju, a sa novim Euro 5/6/7 standardima bi motor otisao na 900 kubika za takve performanse.
  22. Voleo bi ovaj look na 750ici umesto standardnog nakeda koji je sad u ponudi?
  23. Malo 150 konja?
  24. Super makina. Verovao ili ne, turaju ga u supernaked kategoriju.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja