-
Broj tema i poruka
336 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: DeusExMachina
-
Imao sam slican problem. Na nekih 60-70 ako pustim korman krece wobbling. Problem je nestao nakon servisiranja vila i zamene guma. Prvo sam servisirao vile jer je jedna procurela ali se ne secam da li sam testirao izmedju pa ne mogu sa sigurnoscu reci da li je bilo do vila ili do guma. Mozda bude nesto banalno tipa otpali tegic sa prednje gume pa ti sama guma vise nije u balansu.
-
Ortak godinama ne lepi i uvek je nosi u novcaniku. Kad ga smaraju kaze da mu klinci ispred zgrade stalno odlepljuju i ne moze vise da vadi nove nalepnice. Ja sam imao situaciju dok sam jos uvek imao probnu da me pita patrola gde mi je nalepnica a ja misleci da me pita za P nalepnicu rekoh nemam je. Covek rece nema problema i proverio sve sto je zeleo po broju tablice. Mislim da vecina normalnih nece praviti nikakav problem ma gde god da je zalepljena dokle god moze da se vidi info na njoj. Cela poenta te nalepnice je da lakse provere da li je motor registrovan po datumu na samoj nalepnici.
-
Iskreno ne znam bas da li bih zastitnu opremu kupovao na Aliexpress-u. Koliko vidim cene im nisu drasticno nize da bih rizikovao. Prve moto rukavice koje sam kupio (dok jos uvek nista nisam znao o motorima i opremi) bile su neka kopija Icon-a verovatno sa Aliexpressa i bile su kao flis papir tanke. Bile su ekstra udobne za nosenje ali verujem da nikakvu zastitu nisu pruzale. Razmisljao sam da porucim vizir za kacigu ali nakon ortakovog pada gde mu se grana zabola direkno u vizir odustao sam istog momenta od rizikovanja sa ne proverenim stvarima. Sreca njegov vizir nije bio kineski pa je bio dovoljno elastican da ne pukne i spasio mu glavu. Inace juce saznah da 2XL nije isto sto i XXL
-
Vecina boljih brendova imaju takozvane short modele koji su siri i kraci u odnosu na regularne velicine.
-
Imas na Aliexpress-u kao sto rece kolega iznad. Npr: https://www.aliexpress.com/item/1005006826569030.html?spm=a2g0o.detail.pcDetailTopMoreOtherSeller.3.49b5yhygyhygeQ&gps-id=pcDetailTopMoreOtherSeller&scm=1007.40050.354490.0&scm_id=1007.40050.354490.0&scm-url=1007.40050.354490.0&pvid=aa0f8136-992e-4729-8322-6371b4398d73&_t=gps-id:pcDetailTopMoreOtherSeller,scm-url:1007.40050.354490.0,pvid:aa0f8136-992e-4729-8322-6371b4398d73,tpp_buckets:668%232846%238114%231999&pdp_npi=4%40dis!EUR!52.06!21.34!!!392.04!160.74!%402141113617301248024722625e4047!12000038428553990!rec!SRB!190273728!XZ&utparam-url=scene%3ApcDetailTopMoreOtherSeller|query_from%3A Sigurno ima i jeftinije varijante. Nesto mi deluje mnogo 40e za verziju od 2 cm debljine ali mozda ti i ova od 20e i 1 cm bude radila posao. Ili pak ova varijanta pa da prilagodis moto sedistu: 3D gel podloga za sedenje Mekani jastuk za stolicu i sedište - KupujemProdajem WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM Može se očekivati da će aerodinamični 3D oblik poboljšati izobličenje karlice. Samo sedeći ćete prirodno zadržati položaj nagnut napred, a vaša kičma će se prirodno istegnuti...
-
Pao sam ja prosle godine bas u Enter pantalonama. Proklizao mi je zadnji tocak u krivini i klizao sam po asfaltu nekoliko metara. Paradoksalno ali ojacanje na kolenima od cordure se pocepalo a ripstop ostao citav Jedino sam na kolenu imao oderotinu mada je asfalt bio skoz uglacan pa nije najbolje merilo koliko te pantalone mogu izdrzati. Verujem da bi na hrapavijem asfaltu mnogo gore prosao. Planiram ponovo da uzmem Enter i to vise komada jer iako nisu prave moto pantalone za svaki dan su fenomenalne. Super im je ta fora sa merama na licu mesta jer ti naprave perfektnu velicinu. Pre pada nisam izlazio iz njih 2-3 godine i osim malo izbledele boje iznad kolena (pretpostavljam od sunca) pantalone su bile u odlicnom stanju do poslednjeg dana. Ne znam da li im je kvalitet i dalje na tom nivou ali mogu slobodno reci da bolje pantalone (ne moto pantalone) nisam nikad imao.
-
Mozda si upravu za tu kvazi vodootpornost ali meni je telefon x puta pokisao na motoru i nikakvih problema sa njim nisam imao. Prosle godine je bio mokar od Beograda do Rovinja gotovo celim putem. Nikakvu zastitu sem QuadLock maske na sebi nije imao. U pitanju je Iphone 12. Sto se tice opreme za voznju po kisi i hladnijem vremenu vodootporne cizme su po meni obavezan deo opreme. Vise puta sam pokisao u moto patikama i uvek su mi bile mokre noge cak i kada su imale gumene natikace preko sebe. Voda se sa pantalona nekako uvek provuce pored i iskvasi mi noge. One najlonske navlake preko obuce u stilu kisnog odela su ok ali ne znam kako je hodati u njima satima kao dostavljac. Sto se tice kisnog odela, ono je jedino u mogucnosti da te sacuva kompletno od kise ali je problem u tome sto se ukuvas u njemu posle nekog vremena. Ukuvas se i dok samo sedis na motoru a ne kao dostavljac koji ce ici gore dole non stop. Najbolje resenje je verovatno neka GoreTex jakna i pantalone ali sve sto u nazivu ima GoreTex kosta duplo.
-
Prikazivanje pređene kilometraže(prilikom prodaje)
DeusExMachina je odgovorio članu DAR'C NS u Generalno
Mislim da je vecina svesna da kilometraza koja je na satu nije prava ali se pre odlucuju za takve masine jer kad dodje dan da se ta ista masina proda ako ima preko 100k niko te nece pozvati (izuzetaka naravno da ima ali generalno ce ljudi izbegavati takve motore). Trziste je preplavljeno nalickanim lomovima iz zapadne evrope a vecina ljudi nije dovoljno strucna da na osnovu jednog gledanja proceni realno stanje motora pa je kilometraza jedan od presudnih faktora pri kupovini. Siguran sam da u moru ponuda postoje i motori koji zaista nisu presli boga oca ali verujem da je broj takvih masina statisticka greska. Takvi motori i preko kostaju dosta tako da se preprodavcu vise isplati da isti model plati duplo manje, vrati kilometrazu za 100k a zatim ponudi na PA po konkurentnoj ceni. -
.
- 2091 odgovora
-
- dual-sport
- tourensport
-
(i 2 more)
Označeno tagovima:
-
Uzeo sam TKC70 prednju i TKC70 Rocks zadnju. Motor je dosao sa Anakee Adventure na sebi. Cini mi se da je prethodni vlasnik presao nekih 5k na njima a ja sam jos sigurno 10-15k (nisam 100% siguran ali mogu pogledati u servisnoj knjizici kad dodjem kuci). Bio sam zadovoljan sa Anakee Adventure ali mi TKC70 uliva vise poverenja iskreno. TKC70 nisam imao prilike da nesto previse testiram ovog leta jer sam imao prelom sake pa sam mozda svega nekoliko hiljada na njima ali nisu kliznule ni jednom do sada. Mozda nije ni realno poredjenje jer TKC70 su kod mene od 0km a Anakee su ipak presle vise hiljada kilometara pre nego sto su dosle do mene. Ne znam da li je do guma ili do moje glave jer sam sa Anakee imao klizanje na suvom asfaltu u krivini (istina kao staklo je bio asfalt i temperatura je bila preko 40c) pa posle vise nisam imao poverenja u njih. Ovo se desilo na preko 15k predjenih tako da je guma vec bila pri kraju zivota. Negde sam cini mi se i procitao da u drugoj polovini radnog veka dosta gube na kvalitetu prijanjanja. Ako ti je offroad prioritet ja bih licno pre isao na TKC70/Rocks varijantu. I prednja i zadnja imaju znacajno veci razmak izmedju blokova u poredjenju sa Anakee, sto ce ti kod offa dosta znaciti. Ocekivao sam da ce biti bucnije na asfaltu. Preko 80km/h se cuje zujanje guma ali nista strasno. Verujem da nece biti ni problizno dugotrajne kao Anakeee Adventure. Deluju dosta mekse ali tek treba videti koliko ce se brzo trositi.
- 2091 odgovora
-
- dual-sport
- tourensport
-
(i 2 more)
Označeno tagovima:
-
Meni isto. Prvi put za 10ak godina koriscenja Aliexpress-a da mi paket ne stigne. Paket je imao pracenje ali poslednja promena se desila 29 jula od kada je iz Madjarske krenuo ka nama. Stoji status "Arrived at local delivery center". Tu mu se gubi svaki trag. Prodavac me upucuje na lokalnu postu a tamo nemaju blage o cemu pricam. Na parcelapp-u stoji da je dostavljac ecsc-logistics (madjari). Cak su me i za refund otkacili i pored toga sto nigde ne stoji da je urucen paket a status nakon odjeba je completed
-
Prvenstveno obrati paznju na kilometrazu koja je u 99% vracena poprilicno. Kod nas ih mozes naci za 6000e sa manje od 50k na satu dok bilo gde u inostranstvu kostaju cesto i vise. Od mehanickih problema te prve generacije su imale problema sa steper motorom za regulisanje ler gasa i losim alnaserom koji hoce da zajebava kada se temperatura agregata podigne. Takodje je cest problem da im se odlomi pin na selektoru brzina ili dodje do pucanja opruge za vracanje istog u samom menjacu. Osim ovoga poprilicno su dobre masine. Ja vec drugu sezonu vozim Tiger 800 verziju sa 19/17 tockovima i prezadovoljan sam. Zamenio bih ga trenutno samo za Tiger 800 novije generacije ili za Tiger 900 ako se Triumph odluci da batali T-plane crank engine. Mozda bi trebalo da otvorimo temu za Tiger 800/900 i prestanemo da spamujemo Naked podforum pricama o ADV/Touring motorima
-
Kao neko ko je posedovao i kopiju i originalni Akrapovic mogu ti reci da nisu za poredjenje sto se zvuka tice. Kopija je bila glasnija ali originalni ima mnogo lepsi zvuk naravno. Kvalitet izrade je nebo zemlja razlika. Kopiju nisam dovoljno dugo koristio da je spalim ali verujem da ne izdrze mnogo. Naravno i medju tim kopijama ima razlike. Mozda su neke i ok ali bih uvek pre uzeo polovan original. Sto se performansa tice tu nema razlike odnosno ako ih i ima u pitanju su nijanse koje neces nikada primetiti u voznji. Promenom samo topa neces dobiti nista sem zvuka a sa kompletnom linijom koja nema katalizator mozda i hoces ali opet sumnjam da je tih par konja primetno u svakodnevnoj voznji. Imam dva ortaka koji imaju full Akrapovic linije na MT07 i po meni je to previse glasno. Taj CP2 motor sam po sebi ima odlican zvuk ali sa Akrapovicem je previse huliganski. Jedan od njih dvojice je na starom MT07 modifikovao fabricki auspuh (cini mi se da mu je Istvan izvadio DB killer ali mozda sam nesto pomesao) i po meni dobio mnogo prefinjeniji zvuk od full Akrap linije.
-
Ako si uzeo ispravnu duzinu lanca nije mi jasno sto bi ga majstor kratio. Koliko vidim po googlu na CBR125R ide DID 428HD sa 128 linka. Kad god menjas lanac menjaju se i lancanici. Zadnji ti je jeziv i menjaj to odmah (prednji takodje) jer ces unistiti lanac vrlo brzo. Treba ti prednji sa 15 a zadnji sa 44 zuba (po googlu) ali ne uzimaj na svoju ruku vec negde gde ti mogu sa sigurnoscu reci pravu velicinu. Napomeni za koji lanac ti trebaju lancanici. Novi lanac je uzi zato sto nema o-ring/x-ring gumice dok stari ocigledno ima. Ne mogu da verujem da ti je stavio nov lanac na ovakav zadnji lancanik Menjaj majstora pod hitno!
-
Nesto su se povampirili u poslednje vreme. Ja htedoh da kod njih porucim TKC70 jer su uvek imali najbolje cene kad ono 5k skuplje nego na autogume.rs za ceo set. Sa VIP karticom bih imao popust od 2500din ali toliko im je i VIP kartica tako da bi i dalje bile 5k skuplje.
- 2091 odgovora
-
- dual-sport
- tourensport
-
(i 2 more)
Označeno tagovima:
-
Ja sam na svoj Hondi farbao i ispalo je fenomenalno.. Drzalo je lepo jednu sezonu ali na kraju je boja krenula da bledi na prvoj krivini. Na zalost na osnovu svog a i tudjih iskustava skapirao sam da nikakvo farbanje izduvne grane nije trajno reselje. Ni sam nisam poverovao kada mi je @N.F.S. rekao da nece dugo izdrzati jer je prve sezone boja bila fantasticna ali vec sledece sam morao ponovo da farbam. Nisam farbao preko stare farbe vec sam je ponovo skinuo skroz pa farbao iznova. Drugi put je izdrzala jos manje pa sam na kraju skinuo boju i ispolirao celu granu autosol pastom. Nakon toga sam je svakih par meseci lagano tretirao autosolom i nije mi vise padalo na pamet da farbam granu. Prvi put sam koristio Motip farbu (800c) drugi put Dupli (isto 800c cini mi se). Motip je bila dosta bolja ali nije ni ona izdrzala duze od jedne sezone.
-
Razmisljao sam i o TKC80 napred (nisam ljubitelj mesanja proizvodjaca) ali realno moj motor nije predvidjen za neki ozbiljniji off tako da je odluka pala na TKC70 napred i TKC70 Rocks nazad. Za povremene izlete po makadamu i sumskim utabanim zemljanim putevima bi trebalo da bude ok. Za bilo sta vise bi mi trebale agresivnije gume za off i manji i laksi motor.
- 2091 odgovora
-
- dual-sport
- tourensport
-
(i 2 more)
Označeno tagovima:
-
Hvala @Blackened za tabelu.. Po njoj su gotovo identicni utisci ljudi za Anakee Adventure i TKC70 Rocks. Sto se mene tice dovoljno dobro Ja sam je upario sa TKC70 jer bi mi TKC80 bila overkill za moje potrebe. Ipak najvise vremena vozim po asfaltu pa mi ova kombinacija vise odgovara.
- 2091 odgovora
-
- 1
-
-
- dual-sport
- tourensport
-
(i 2 more)
Označeno tagovima:
-
Jel ima neko iskustva sa Continental TKC 70 Rocks? Trenutno su mi na motoru Michelin Anakee Adventure koje su odradile svoje. Planiram vise offroad voznje ove godine pa porucih TKC 70 Rocks kao neku zlatnu sredinu. Vidim dosta pozitivnih iskustava ali u eri placenih review-a vise verujem licnom iskustvu obicnog coveka
- 2091 odgovora
-
- dual-sport
- tourensport
-
(i 2 more)
Označeno tagovima:
-
Takodje nisam kompetentan da pricam na ovu temu jer i sam nemam nekog offroad iskustva. Kapiram sta hoces da kazes ali TC nece skroz blokirati gas vec ce ga dozitati toliko da ne dodje do proklizavanja tocka. Kad se ukopas skroz tu ce svakako vise smetati nego sto ce biti od koristi ali to je vec ekstremna situacija koja se najcesce nece odmah desiti cim uletis u blato. Jedina situacija gde vidim da bi ovo moglo biti problem je da u sekundi uletis u dubok pesak pa da ti ne dozvoljava pun gas koji bi ti pomogao da se ne zaglavis ali te situacije nisu bas nesto sto se desava tek tako iznenada i opet sve i da motor to dozvoljava neces imati vremena da se prebacis u offroad mode pre nego sto se ukopas do pola tocka
-
Vidim da mnogi imaju problem sa pucanjem vizira ali meni vec cetvrtu godinu izdrzava bez ikakvih problema. Jel vam viziri pucaju pri skidanju/kacenju ili pri otvaranju/zatvaranju? Pretpostavljam da se to desava pri vracanju vizira pa moguce da ja samo nisam dovoljno puta skinuo vizir sa kacige
-
Smesno je tako nesto uzimati kao neku veliku zamerku. Pa zar stvarno mislis da ces moci da udjes u meni prelistas modove i odaberes Offroad brze nego sto ces zaustaviti motor? Pricas o nekoj hipotetickoj situaciji koja se desava nikada. Ne znam sta mislis da se desava u tom Offroad modu? Ti mozes voziti offroad u bilo kom modu bez ikakvih problema i jedina razlika je sto su ABS i TC aktivni. Sta vise ako se zaglavis u pesku/blatu kao sto rece, bolje je da nisi u offroad modu vec da imas ukljucen TC.
-
Nisam probao da ga prebacim u offroad mod ali iz Road u Sport i obrnuto cini mi se da moze u toku voznje. Kapiram da je to iz sigurnosnih razloga jer prebacivanje u Offroad iskljucuje ABS i TC. To su stvari koje ne zelis slucajno da iskljucis u toku voznje.
-
Nisam obracao paznju na obrtaje iskreno tako da moze biti da je do toga. Ako ne naletis na neku 800tku pre, cim zamenim bobinu mozes da testiras moju i uporedis. Trenutno nije reprezentativan jer stuca na 3500RPM Inace meni je Tiger 900 najslicniji F850GS-u. To je ta klasa i gabariti a i slicne su snage (2024 model je malo jaci od GS-a ali tu su negde).
-
Verovatno je do toga. Ako ga poredim sa npr F850GS jeste malo mirniji ali opet GS je dvocilindras i ocekujes da bude nemiran. Mozda je do mene i mog nerealnog ocekivanja da ce biti miran kao 800 ali vidim da se dosta ljudi zali na vibracije kod 900. Pored tih vibracija u niskim obrtajima cini mi se da se pojacavaju izmedju 70 i 100 km/h. Tada pocinju fuzasteri da vibriraju. Ne secam se da li je imao gumene ublazivace na njima ili su bili skinuti pa je moguce da je i do toga.
