Jump to content

Moto Zajednica

mali_veseljak

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1026
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: mali_veseljak

  1. Ma naravno da se ja salim. Jedna od opcija je bila i da uzmem nc umjeato tracera.
  2. Ovo je tema za nas sa ozbiljnim motorima a ne za vas sa nc750
  3. Ljudi koliko vam trosi motor? Ja sam prosle sezone imao prosjek 4.1-4.2. Kako sve vise vozim i sticem iskusyvo tako sve vise i zatezem. Ove sezone 5.1.
  4. Imas kljuc i onaj nastavak. Malo teze ide ali samo polako.
  5. Nisam za sada imao problema sa svjetlima. Sto se tice amortizera na Tracer 700...fabricki je podesen za vozaca od 75kg. Ja sam se preporodio kad sam ga malo postelovao.
  6. Hvala za info o Soriskoj planini. Nikako se sjetiti nisam mogao. Extra je bilo mada malo sablasno
  7. Pjesnicka sloboda...
  8. 2017. jos dok sam isao na casove za A kategoriju i nisam ni kupio motor, Mangart mi je zapao za oko. Slucajno sam naletio na neki klip o usponu na Mangart motorom. Prosle godine mi se izjalovilo ali zato sam uspio ovaj vikend U petak, nakon jutarnje kafe i dorucka, polako auto putom preko Zagreba i Ljubljane dodjoh do Bleda gdje sam nasao smjestaj. Malo sam odmorio i provozao se do Ribcevog Laza gdje sam rucao. Ribcev Laz i Bohinjsko jezero su, za mene, jedno od najljepsih mjesta na planeti. Na Bledu i Bohinju sam bio tri puta ali uvijek autom. Nakon rucka, produzio sam prelijepom cestom do slapa Slavica. Slap nisam obisao posto treba da se pjesaci 20min. Nije mi se bas u opremi dalo Nakon kafe i uzivanja u tisini vratio sam se do Bleda. Uz nezaboravnu kremsnitu i kafu privedoh dan kraju. U subotu ustajem u 7:00, doruckujem, pakujem se i cekam kolegu (vvladoo sa foruma). On je noc ranije stigao na motorijadu kod MK Katastrofa u Zagorje ob Savi. Oko 10:00 krecemo prema Kranjskoj Gori. Plan je da preko prevoja Vršič predjemo Triglav i nastavimo prema Mangartu. Prvo cemo da produzimo do Planice da vidimo cuvenu skakaonicu. Vozimo sporednim putevima sto se pokazalo kao pun pogodak. Nevjerovatna ljepota gdje se god okrenemo. Sume, livade, rijeke i jezera mame da stajemo svakih par minuta. Nakon Planice vracamo se do Kranjske Gore i zapocinjemo uspon preko Triglava. Ovdje se vec osjeca guzva ali nije katastrofa. Stajemo kod Ruske crkve i pravimo kratku pauzu za slikanje. Do vrha Trsic vodi put sa nekih 30 serpentina. Sve su uredno oznacene znakovima. Pred samim prevojem je vec ozbiljna guzva i zastoj. Sreca mi smo na motorima i brzo se provlacimo. Sve je puno turista. Veliki je broj biciklista i porodica sa djecom. Stari, mladi, djeca...svi voze bicikle. Veliki je broj i motorista. Spustamo se serpentinama i uz rijeku Socu vozimo prema Bovecu. Put i priroda su fenomenalni. Svuda su parkirana auta i ljudi se kupaju i rijeci. U Bovecu pravimo malu pauzu i krecemo ka glavnom glumcu ovog putovanja: Mangartu. Iako su guzve inace standardne na ovom prevoju, mi smo taj dan imali srece. Do vrha smo sreli svega par automobila i motora. I onako uska cesta prema vrhu postaje sve uza. Tuneli, serpentine i duboke provalije odusevljavaju. Stizemo na vrh i uzivamo u pogledu. Tu je i granicna linija Slovenije i Italije. Srecemo i kolege sa foruma: Lion5 i damjandugi. Vjetar postaje sve jaci i nakon cca sat odlucujemo da krenemo nazad. Planinarenje na sam vrh ostavljamo za drugi put. Sa Mangarta odlazimo do jezera Lago del Predil u Italiji. Pravimo malo duzu pauzu za spavanje i kupanje. Poslije odmora vozimo preko Boveca i Tolmina do Mosta na Soci gdje pravimo pauzu za kafu. Nastavljamo do Petrovog Brda gdje se rastajemoj, ja skrecem lijevo prema Bohinjskoj Bistrici i Bledu a Vlado prema Skofja Loki i Zagorju ob Savi. Vec me hvata noc. Vozim sam preko neke planine, kroz sume i izmaglicu. Bilo je interesantno Stizem na Bled i nakon vecere pravac krevet. DAN ZA PAMCENJE. Vratili smo se danas. Kroz Sloveniju smo izbjegavali auto put a kroz HR smo sprasili istim. Mangart se definitivno mora opet obici.
  9. I jos ni manje ni vise nego na vrhu.
  10. Mangart osvojen. Jos smo se i sreli
  11. Polozio u julu 2017. Na prvu duzu voznju otisao u maju 2018. Do tada sam ukupno presao 5.000km. Iz Banjaluke sam otisao za Istanbul. Nisam bio sam nego sa jos tri iskusna vozaca.
  12. E hvala ali ne idem tuda. Krecem od Bleda pa Kranjska gora - Trenta - Bovec - Mangart pa nazad na Lago del Predil - Bovec - Tolmin Most na Soci - Zgornja Sorica - Ribcev laz pa nazad na Bled.
  13. Ovo mi je plan za subotu. Ako vidim da fali vremena onda cu izbaciti Idriju i iz Tolmina ici na Ribcev Laz.
  14. Ako sam dobro shvatio zadnja tri kilometra su zatvorena za saobracaj???
  15. Jblo vas odlaganje...
  16. Isto i ja. Hm Ko prvi nadje nek ovdje napise
  17. Ima li gdje da se skine service manual za ova nasa cuda?
  18. Rezolucija savim ok. Opusti se.
  19. Ja mangart gledam. Trebao sam prosli vikend otici ali mi je dinete dobilo temp. Jesinli siguran da ke vikend dovoljan za oboje? Ja bih izbacio balaton i obisao Bled, Mangart, Socu, Bohinj. Razmisli o ovom predlogu mada...tebi iz srbije jeozda i ok.
  20. Ima li iko belly pan na traceru? Sve gledam ali skupi majku mu.
  21. Dodje danas i treca regiatracija na red Nakon dvije pune godine i 24.000km i dalje uzivamo
  22. Dobro izgledaju trake. Daj malo opisi kako si radio.
  23. Ovo je bilo jace od mene...
  24. Princezo javi se...
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja