Jump to content

Moto Zajednica

živke

Članovi
  • Broj tema i poruka

    2999
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: živke

  1. Šta je ovo ?
  2. Gledam nešto tomose ovih dana I , ima li nekog update-a, koji je status ?
  3. Prvi put čujem, aj malo detaljnije, i ako može izvor tog hack-a?
  4. @Nole Bg može link (i za nosače)? Koliko su ti izašle ?
  5. Koje maglenke, gde si uzeo ?
  6. Bog dušu nek mu prosti.
  7. @Gvozden neću licitirati za ovaj motor kao što rekoh, ali poenta ove priče je da se upiše u AMSS prava snaga tj 51kw. Ne treba ti potvrda od Barela da je fabrički na 25 jer takav motor ne postoji. Od njih ti treba samo potvrda da su "skinuli" blokadu jer je svakako u 99% slučajeva skinuta.
  8. Nije bilo neko interesovanje, ali da napišem, možda nekom bude značilo. Razgovarao sam sa ljudima iz AMSS tehničkog pregleda Progres tamo na Pančevačkom putu, i moguće je registrovati motore iz CH koji imaju upisanu smanjenu snagu, obično 25kw. 1. Uzima se potvrda od Barela (za slučaj Yamahe) da je blokada skinuta. Može i neki drugi servis ako Barel nije u mogućnosti da izda potvrdu. Nisam zvao da pitam za cenu. 2. Zakazuje se merenje snage na valjcima i radi se petkom. Cena je 150 evra, ali caka je da ne sme da bude više od 8% odstupanja. Dakle za ST od 51kw ne sme da pokaže manje od 47kw. Sad veze nemam u praksi kako to ide i koliko može da pokaže motor preko 30 god star ... 3. Sa rezultatima merenja i potvrdom od servisa se uzima AMSS uverenje kao da je od starta upisana normalna snaga. E sad - i sve ostalo je poskupelo. Dovoz za ovaj motor je 400 evra a carina, AMSS uverenje i ostalo 725. Tako da on lagano ide preko 2000 evra što mi ipak nije bilo toliko zanimljivo
  9. Ne znam šta bih ti rekao, nikad nisam razmišljao o tome niti obraćao pažnju.
  10. Idemo!!! Držte mi fige
  11. Pa kad ih Ogi podseti
  12. Mene nešto zeznu, lepo sam aktivirao akciju jutros - a sad mi piše activity has ended
  13. A što na carini, carina nema veze sa tim, ti možeš da cariniš ali ne možeš da dobiješ AMSS potvrdu zar ne ?
  14. @bdada @triton gde to konkretno može da se meri ? Dajte neki kontakt (ja sam iz Niša pa ne mogu eventualno lično da odem). Mada reče mi čovek koji se time bavi , tj uvozi veliki broj motora da nema ništa od toga, da zaobiđem. Inače zapao mi za oko jedan lep primerak sa malom km na licitaciji, ali prodaje se kao neispravan. Ako dobro razumem (prevod) on vergla, kompresiju ima dobru, menjač šalta, ali ne pali. To ne zvuči kao neki veliki problem mada nikad se ne zna. Doduše dugo je stajao ispod 300 chf, sada već preko 600, pitanje je koliko vredi dati za ovakav primerak uz sve potencijalne komplikacije.
  15. I ja ugrabih sat dva da se provozam asfaltom da dopunim akumulator. Al ne mogah da odolim malo da dam gas po makadamu. Do prve senke, tu je već sneg. Ajde to je ok. Ali nikako da naučim da na ovakvim vožnjama ne skrećem s puta "samo da vidim gde ovo vodi" Pa sam se po ko zna koji put zeznuo i zaglavio na 200m od asfalta. Na kraju duže prao motor i stvari nego što sam se vozio Ali dobro, makar napravih krug.
  16. Aj da ponovim pitanje. Kakva je situacija, ako je u CH registrovana na 25kw, nema šanse da se dobije AMSS uverenje ?
  17. Šta je sve moguće naći i pročitati na ovom našem forumu Gledah juče nekog gpz-a na oglazima, pa naleteh i na ovo. Kupiti motor za 200 evra, i ovako ga vratiti iz mrtvih - prosto neverovatno! Koliko vremena, rada i truda je uloženo u ovaj projekat je za svako poštovanje. Eto morao sam to da napišem iako @brzi gonzales više nije na forumu.
  18. Društvo, hvala puno svima! Ako ništa - naučio sam nešto novo
  19. Zdravo. Pa sve si sam lepo napisao, nema šta da se doda. Voge 300 ili cfmoto, zavisno od budžeta. Još ako izleti neki povoljan polovan - odlično. Za stari enduro - dobro ti se čini Opremu ne kupuj bez probe. I eto to je to, očekujemo izveštaje sa vožnji
  20. Da da, zagledah ga i ja malo detaljnije. Ceo rep je čudan, ne vidi se stop svetlo kakvo je, retrovizori, ručice, sedište deluje prerađeno i ko zna šta još sve.
  21. @stari roker @Nightrider Z jel ne smaram ako pitam šta je sve neorginalno i šta se vidi da fali na ovoj kawi, osim očigledno ove desne dekle ?
  22. A što se tiče dostupnosti delova itd ? Jel ovaj 750 dosta manje tražen od 900 ? @markovisacki koja beše tvoja kawa? Kako se tebi čini ovaj motor ?
  23. E ovaj emtejac iz mog prethodnog posta je stvarno bolje išao od ostalih iz grupe, iako je euro5+ i teoretski bi trebao da bude slabiji . Sad da li je do razrade, i ako jeste - koliko dugo će on tako da ide - to je druga priča
  24. Gledam ovu kavu, pa se pitam zašto li je ovako jeftina ako je stanje kao na slikama i u opisu. Nije toliko poželjna kao veći brat? Nema delova, neki poznati problemi? Deluje mi baš zanimljiva za neko sređivanje. @stari roker kako se tebi čini ? Poz Kawasaki gpz 750 - KupujemProdajem WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM Vlasnik na mom imenu. ispravan pali, lepo radi . moze zamena za nesto jeftinije uz doplatu. Sto se tice motocikla.
  25. Drug moj je bio u tom fazonu, ma kakve razrade, pič**e materine. Voziću ga kao da sam ga ukrao! Možda prvih 100 km pazio malo , i onda pun gas, da dokaže svoju poentu. Na 600 - 700 km mu je upalio lampicu za ulje u vožnji. Potrošio je ulje. Nije mu bilo sve jedno, baš se iscimao (a i dobro se namestio za zajebanciju ). Dolili u servisu, i završio razradu. Posle toga nije imao problema niti je motor trošio ulje. Prešao preko 10 hiljada. Ja pretpostavljam da to ulje koje je u motoru inicijalno nije isto kao normalno ulje koje se kasnije sipa. Ali da, mislim da se malo preteruje sa potenciranjem značaja razrade. Malo zdravorazumskog pristupa i to je sve.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja