Jump to content

Moto Zajednica

drumskalisica

Uvek sa nama
  • Broj tema i poruka

    5900
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: drumskalisica

  1. Pogledaj snimak na 1,46 ( zaustavi ga tu ) . Tu se ispod puta nalazi neki propust za vodu i sa obe strane kolovoza ima po par metara izbetonirano. Sa leve strane puta na početku i kraju tog betona postoje oni kameni stubovi ( kao što su se nekad postavljali pored puteva ), a sa desne strane nema ni jednog stuba. Verovatno je motor otklizao i udario u taj stub , otkinuo ga i odbacio u jarak , a možda se to desilo i sa drugim stubom ( osim ako ga nije neko ranije otkinuo ) . Verovatno je motor na taj način havarisan .
  2. Tog lika u pretstavništvu nemoj da pitaš sa Lauru jer mu to nije poznato. Pitaj ga za delove za Tomos automatik NT !
  3. Kolika je zapremina ovog rezervoara ?
  4. I ovo na slici je neko nabudžio. Vozio sam Moto Guzzi falkone koji je imao takav menjač fabrički i nije bilo nikakvih problema . Jedino možda da obratiš pažnju kad ubacuješ petom u brzinu ( kad nagaziš petom menjač ) - u zavisnosti od tog koji motor voziš - da budeš malo nežniji, jer petom nemaš baš osećaj kao kad ubacuješ prstima. A različiti motori imaju različite menjače ( zupčanici menjača iz falkonca, koliki su - ladno bi se mogli staviti u neki traktor ) . Prema tome - napraviš onako kako to tebi najbolje odgovara i rešen problem.
  5. A mogao je taj goci i da se oklizne na stepeništu u mraku pa da padne !
  6. Ma zato treba imati što jaču sirenu, pa kad im zasviraš - da im se smrzne govno u dupetu još pre nego i pogledaju ko im svira - odmah pomisle da je šleper !
  7. Kad krećeš u Južnu Ameriku ?
  8. Savane,ovaj treci link,na kome je teget auto...e bas ta stopka mi treba-desna...Onaj prvi je hatch back,na drugom ne vidim sliku.Ali nije bitno,treca je pun pogodak... I drugi i treći link - u pitanju je isti auto, samo što je na jednom sa štop lampom, a na drugom bez nje. Ista vozila stoje oko auta na oba linka, a i adresa prodavca je ista .
  9. drumskalisica

    MZ Caffe

    Dugo to traje !
  10. Probaj sutra ove da nazoveš ( sad je već kasno ). Znam da rade sa novim delovima, dal imaju polovne - ne znam ! http://www.auto-delovi.org/prodavac/autokaroserija-medison-388/
  11. drumskalisica

    MZ Caffe

    Ma našao sam vremena da to uradim, Nego kad smo već kod toga - nađe li ti majstora da tebi uradi tvoj MZ ? Moj MZ nije ni stajao, samo je manje vožen jer me mrzelo da ga palim na guranje, A tvoj MZ stoji već 4 - 5 godina !
  12. drumskalisica

    MZ Caffe

    Ponovo radi bioskop ! Moj MZ ponovo pali na kurblu ( dosta sam ga palio na gurku ) - konačno sam mu zamenio polumesečasti zupčanik :
  13. Lepo urađeno !
  14. Lepo izgleda, boja nije loša, al mi izgleda nekako " prazno " bez onih njenih šara na rezervoaru i kasetama .
  15. Pa za početak skini svećicu i lagano rukom počni da kurblaš i slušaj zvukove iz mašine. Ako ništa ne škripi iz cilindra - trebalo bi da bude sve u redu. Ako nešto škripuće - sipaj malo dvotaktola kroz otvor svećice ( al nemoj puno, pa ga opet rukom kurblaj - ako prestane da škripuće možeš pokušati da ga upališ. Poželjno je da prvo isprazniš staro gorivo iz rezervoara i da sipaš novu mešavinu.
  16. Pa mogao si da zaračunaš i autobusku kartu i burek ! Registracija je registracija, a ovo ostalo su drugi troškovi !
  17. Ma skineš auspuh, mislim da mu se sa zadnje strane vadi prigušivač i njega skineš. Kod tih malih dvotaktnih se najviše gareži skupi u izduvnoj grani. Odeš kod nekog ko ima autogeni aparat, pa gurnete plamen u izduvnu granu i zagrejete do usijanja, a onda je olupate drvenim čekićem dok je još usijana - videćeš šta će sve da ispadne. Takođe proveri i cilindar - izduvni otvor, više puta sam video da se nakupi garež i da ga skoro zatvori potpuno !
  18. To su ti loše izračunali ! Evo lepo piše da registracija može da košta maksimum do 19.657 dinara ! http://www.polovniautomobili.com/motori/6580875/honda-nx-650-dominator
  19. @-Malitomić - rekao bih da ti je auspuh začepljen - što od gareži - što od masnoće. Valjalo bi da ga skineš, rastaviš i očistiš !
  20. Ma, kombi može biti i sa nekog placa za prodaju vozila - okače neke lažnjak tablice i posle ih bace.
  21. Mislim da je to matica zavarena za ram !
  22. Imam ja zadnji niklovan blatobran .
  23. A možda su se samo malo popustili šrafovi, pa da ih treba pritegnuti ?
  24. Pa kod tog sa cevastim ramom, lepo odšrafiš ceo zadnji deo rama, pa vidiš šta je krivo - dal samo taj zadnji deo ( cevi sa blatobranom ) il je povuklo i centralni deo rama ( imaš one bravarske metalne lenjire, pa ih prislanjaš uz centralnu cev sa svih strana i gledaš dal je prava , ako nemaš takav lenjir, može da posluži i neko staklo ). Ako je prednji deo u redu, onda gledaš ove zadnje cevi kakve su. Il ih ispravljaš ( sa nekim ko to zna da radi, il potražiš druge negde po buvljaku il po oglasima. Evo kako mu izgleda ram bez zadnjeg dela :
  25. Koji T 14 , sa cevastim ramom ili sa limenim ?
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja