Jump to content

Moto Zajednica

drumskalisica

Uvek sa nama
  • Broj tema i poruka

    5900
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: drumskalisica

  1. Mislim da se ovde radi o izvesnom " svabi " - redak model - Schottoff 347 ccm iz 1927 godine.
  2. Imas dve varijante lanca - sa spojnicom i bez spojnice. Ovaj sa spojnicom ti je isto skidanje kao kod bicikle, a a ovaj bez spojnice - nemoj sam, bolje idi kod nekog ko zna !
  3. Ja sad gledao na E-bay-u, tamo bre sve prodaju neke " felericne " Kawe, vecina presla po 50, 60, neke i po 105.000 km .
  4. Pogledacu u mojim motorima posto u svakom imam domacu pp kupljenu davnih dana, pa bi trebalo da ima i uputstvo i spisak. ako ima - skeniracu , pa cu postaviti .
  5. Operi i podmazi lanac za pocetak. Verovatno ti se od stajanja malo ukoci, pa deluje zategnut. Kad se provozas - od trenja se zagreje i opusti i eto lufta. Mozda i nije od ovog, al pranje i podmazivanje mu nece stetiti . Probaj, pa vidi kako ce biti posle toga .
  6. drumskalisica

    MZ Caffe

    Ja još pružam herojski otpor, Honda u garaži a MZ u stalnoj upotrebi. I ja, Suzuki se vozi, ali se i dalje vozi i MZ, a imam i jos dva koji se ne voze !
  7. Taj mali ( nije bas ni mali ) sto je nedeljom kao slep na najlonu, se preko nedelje izuzetno dobro snalazi izmedju automobila na semaforu. Jednom sam bio na najlon pijaci, on sedi i prosi a ispred njega onaj karton na kome pise - to sto pise, dune vetric, karton poleti - u sekundi je odreagovao i uhvatio ga ( ne znam dal bih ja to uspeo ) - pa vi vidite . Moj zakljucak - nije slep !
  8. drumskalisica

    MZ Caffe

    Vujo, jel stigla Honda, kakvi su utisci - uzivo, je si li provozao, neka slika ?
  9. Mozda - posle posla - pitaj ga ;D
  10. Bese ovakvih stvari i na nasim putevima pre pedesetak godina. Evo nekoliko slika Velorexa pogonjenog Jawinim agregatom , a ova zadnja je od " Traborexa " - to je neki tip napravio od Trabanta .
  11. U kombiju obicno postoje na patosu alke za fiksiranje tereta ( u novijim tipovima ), vec sam pisao o tome. Ako motor stavis da lezi na podu hladnjace - preporucujem da skines i akumulator da ti ne bi iscurela kiselina - moze da napravi stetu !
  12. Ajd da se ne mucite vise - priznacu ovo kao tacan odgovor. Evo i zasto: U pitanju je motor Koehler Escoffier ciji je konstruktor ucestvovao i u konstruisanju Monet-Goyan-a . Firma je funkcionisala od 1912 do 1957 godine kao i Monet Goyyan. Ne znam francuski, ali postoji zajednicki sajt, pa kog interesuje nek pogleda. Revolution - ti si na redu - pucaj !
  13. Pozdrav Tomo i dobrodosao. U forumu " Garaza " imas podforum - MZ - svet , koji je posvecen vozacima i ljubiteljima MZ motorcikala. Dodji tamo, i bice ti zanimljivo, a i mozes dobiti pomoc u vezi motora, delova - saveta, kao i da skines radnu knjigu za tvoj motor ( manuel ) .
  14. Lep rad - svaka mu cast. Kako vidim to bi trebalo i da ide - ima metalnu masinu. Jedino bas nisam siguran u kurblu, kolko ce izdrzati ako je od drveta - il je mozda ubacio anlaser ?
  15. Nije , ali si dosta blizu ( i po azbuci - abecedi kako ti draze ) ! A jesam vam zadao motor - svaka mi cast !
  16. drumskalisica

    MZ Caffe

    Ajd da ti i ja cestitam , mada sam ja to vec znao ;D , a posto znam i Ofseca i tu hondu ;D - vec sam ti sve rekao
  17. Jeste francuz ! Nije !
  18. Pozdravljam i cestitam, nisam " Afrikanac ", al mozda postanem !
  19. Jos da dodam - ovi stitnici sto sam ja montirao se nisu kacili na srafove od rucki kvacila i prednje kocnice, vec su imali i svoje selne tako da stitnik obidje celu rucku i preko selne se kaci na volan, i bili su duzi. Ovi tvoji su verovatno predvidjeni za neki skuter .
  20. Mora da moze da se odvrne ( rucke su potrosni materijal, i menjaju se ) , Proveri da nema mozda neki zeger osigurac od dole, il neko srafce sa strane . Mora da moze. Ili potrazi negde manuel o tvom motoru pa pogledaj u njega !
  21. Ja sam ovo letos montirao na par motora, ali sam u kompletu bio dobio malo drukcije delove. Naime bilo je i dva dela koji se ubacuju u cev volana sa strane ( prethodno se odsece kraj gumica rucki ) . Ti delovi su bili od punog materijala, jedan je bio probusen da sraf prolazi kroz njega, a drugi je u sebi imao navoj. Izgledali su kao jedan komad koji je na sredini presecen ukoso. Sve sastavis, gurnes u volan i onda stezes. delovi se ukose i zaglave u volanu. Takav sistem kacenja ima i volan na sportskom / trkackom biciklu ! Treba pripaziti na desnu stranu i ostaviti malo lufta da bi rucica gasa mogla lepo da radi .
  22. drumskalisica

    NSU 175

    Rastojanje bregaste i radilice je odredjeno onom trecom ( Fiksnom ) polugom koja ima samo tu ulogu ( nema na sebi ni one bronzane caure ). E sad - sa jedne strane te poluge su one druge dve poluge koje se vrte, sa druge strane te poluge je ostatak bregaste i most u kome se ona nalazi. Taj most se stavlja na dva brezona na kojima su opruge da bi ga gurale na gore, a sa gornje strane su poluloptaste navrtke kojima se most priteze na dole. Njima se podesava ugao bregaste prema glavi. Ako se to ne pogodi kako treba - stradaju caure u polugama, mozda i bregasta - i jednostavno receno - motor crkava !
  23. Jednog od vas dvoje - nikad nema u kadru !
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja