Jump to content

Moto Zajednica

drumskalisica

Uvek sa nama
  • Broj tema i poruka

    5900
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: drumskalisica

  1. Probacu da ti nabavim radnu knjigu za tu jamahu, mislim da ima jedan prijatelj, pa da isfotokopiras !
  2. Da se nastavim na temu - Cesi su bili do drugog svetskog rata naj razvijenija industriska zemlja. Jos davnih dana sam negde procitao pricu o ceskom inzinjeru ( valjda se zvao Lendl ) koji je radio u fabrici Tatra, i kod koga je Ferdinand Porshe radio kao tehnicki crtac. Kad su nemci okupirali cesku - porse je jednostavno pokupio Lendlove planove, i tako je nastala Buba . Al da se mi vratimo kvizu sledeci zadatak je : Koji je sad pa ovaj motor ?
  3. Dok sam vozio BMW-a, njemu se ulje sipalo do cepa za sipanje, i to mu je bio nivo .
  4. Motor se proizvodio u Cehoslovackoj od 1927 do 1929 godine. Pravila ga je Firma BD ( Breitfeld-Danek ) u Pragu. Od 1929 proizvodnju preuzima takodje Ceska firma Praga koja ga je proizvodila do 1935 godine pod imenom Praga 500 BD .
  5. SAE 90 za menjac - osim ako fabrika drugacije ne propisuje !
  6. A omeksivac ? Valjda nisi zaboravio ! ;D ;D ;D
  7. Pun pogodak u pitanju je Galbusera iz 1938 godine . V 8 masina, 500 ccm - dvotaktna. Fabrika je postojala od 1934 pa do 1955 godine. Prototip ovogmodela je bio prikazan na Milanskom sou 1938. Kasnije su pravili i verzije od 250 ccm i one su imale masinu V 4. Konstruktor je bio " Plinio Galbusera. Gorane - pucaj
  8. Mislim da ne bi bilo lose da neko taj docek snimi nekom boljom kamerom ( da zadovolji standarde za prikazivanje na TV-u ), a posle ako je moguce - ko moze da taj snimak proturi na nekoj televiziji, a odgovorni za sport nek se posle cesu sto nisu razmisljali o tom . Ne smem da garantujem, mozda bih i ja mogao da to negde emitujem ( mozda cak i da mu organizujem gostovanje u nekoj emisiji .
  9. Ja imam jedan Dellorto 26 sa kockastim siberom , ne znam tacnu oznaku, trebalo bi da ga nadjem !
  10. Rano je za glasanje, pa ima jos cetri ipo meseca do tad. U medjuvremenu cu i ja ici za Cacak, Pa cu videti sa Vujom i Duletom da obidjem teren, odaberemo par lokacija, islikamo, okacimo ovde, pa onda birajte i glasajte !
  11. Kad bi se prilikom doceka Gabora i Boze napravio neki protest, mislim da se to prvo njima dvojici ne bi svidelo i da bi se osetili iskoristenim , verovatno bi rekli " ne hvala, okrenuli se i otisli " . U takvim stvarima nemam ni je nameru da ucestvujem !
  12. Pre nekih mesec dana sam bio u Yamaha - Rodic servisu u Novom Sadu ( iso da kupim spoljnu gumu ). U radnji je bio covek koji je dosao da trazi te srafove za oklop ( njegovi su bili crni ). Dok sam ja cekao red, momak mu je doneo trazene srafove iz magacina - nove u kesici . Ne secam se koliko ih je platio, ali mislim da nije bilo skupo. Zovite pa pitajte .
  13. Ovo sam nasao : Honda CRM250 Japan Model Parts Manual , a ima ga ovde :http://www.carlsalter.com/motorcycle_manuals.html , pa pogledaj !
  14. To je nekad bilo da se kupi u Dusanovoj ulici - preko puta " Pere Zdere " pre socijalnog. Ne znam dal ta radnja jos postoji - davno sam se odselio iz Nisa. Tu kupis nitne kakve hoces. Sto se nitovanja tice, najbolje je to uraditi presom za nitne, al moze i cekicem, al pazljivo. E sad ima i druga strana medalje. Tu gde stavis nitne - probusis skaj, pa ako te uhvati kisa udje voda u sundjer i tesko se susi. Takodje i nitne znaju da korodiraju vremenom, pa onda izgleda ruzno a moze i da ostavi fleke na odeci. Hoce i sediste da pocne da se cepa tu gde si busio. Sam odluci sta ces raditi !
  15. Ma kakav turbo, Ovo je cista glupost ( Mozda vlasnik motora folira nekog da ima turbo, al moze samo " neke " koji nikad nisu videli turbo ) .
  16. drumskalisica

    NSU 175

    Pa gledajuci po raznim oglasima, ljudi " traze " od 300 do 800 . A moze se po selima naci i za tepsiju ribe !
  17. Sto se tice Kamenice, moj prijatelj ima imanje koje izlazi bas na reku, mogli bi da kampujemo tamo do sudnjeg dana, jadina mana je sto je uz samo selo, a tu bi smo vec izazvali atrakciju svojim dolaskom, i sve sto sleduje uz to. Videcu, pricacu sa njim , a i valjalo bi da odem u " izvidnicu ", a to cu na prolece .
  18. drumskalisica

    NSU 175

    Ventili ti se steluju na 0,08 i usis i izduv . Ako nemas taj spijun, potrazi kod majstora koji rade " Ladu ", ako ni kod njih ne nadjes steluj 0,10 - na tesno . Pretpaljenje se steluje na 5,5 mm pre gornje mrtve tacke pri otvorenom centrifugalnom regulatoru !
  19. Eve ga - pogadjajte :
  20. Ebeni svajcarac " Motosacoche " 350 - m 53 ( takmicarski je nosio oznaku A 50 ). Pravljen 1928 godine sa M.A.G. ovim agregatom !
  21. E sutra cu opet da dodjem sa " Targom " da se upoznate sa njom ! Jes da cu opet morati da ribam hodnik u zgradi, al sta ces - takav mi bioritam !
  22. Podrazumeva se !
  23. Voznja je bila super, uz odgovarajucu opremu - nije ni bilo hladno. Kliza po snegu, al uz malo paznje ni to nije problem. Lepo sam se provozao, dosao kuci, kad posle nekih sat vremena dolazi zet i kaze da mi nesto curi iz motora ( zet se ne razume nista u motore ). Izadjem ja, kad ono sa zoljice se otopio sneg, pa sam morao i zoger da uzmem u ruke i to pobrisem ! To mi je bio ruzni deo danasnje snezne voznje, al sta cu kad nemam garazu pa motor drzim u zgradi
  24. drumskalisica

    MZ Caffe

    E sad da vam ispricam nesto sto mi je palo na pamet - znam da je maltene neostvarivo, al masta moze svasta . Pratim ti ja ovaj Dakar reli, i na TV-u, i na forumu, i gde god stignem, gledam kako se i sta desava i , vidim da je cak i neki tip posao sa nekim krosom od 125 ccm. Sve to gledam i padne mi luda ideja : Zamislite sta bi bilo kad bi se pojavio na Dakar reliju 2010 neki ludak ko ja , i da ode sa MZ - om na reli, odvoza ga , i da u ukupnom plasmanu bude medju prvih pet . Sta bi se desilo, da li bi to bila neka inicijalna kapisla koja bi mozda opet ozivela fabriku MZ - a u Nemackoj . Znam da su ovo samo snovi il mastarije, al sam se jako lepop osecao i pri samoj pomisli na tako nesto ! ;D ;D ;D
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja