Posto smo i ovako odavno van teme, ispricacu vam jedan dozivljaj iz Rumunije.Ako kazete da obrisem obrisacu jer je ovo vise za putopis. Godina 2016 nas desetak motorima krenuli na moto skup u Konstancu.Svira rok sastav iz Bora Nju dil. Ja na celu kolone i kroz Bukurest po ne znam koji put promasim obilaznicu i uvalimo se u takvu guzvu da nas je jedva i policajac na motoru razmrsio i izveo na pravac kojim treba da idemo.Na periferiji opet upadnemo u neku slepu ulicu stanemo da vidimo sta dalje ,vec je kasno mrak pada, trebalo bi negde da prenocimo.Dok smo se tu vrzmali prolazi neka zena mala sitna i nesto joj je ispalo da ona nije primetila.Jedan od nas je to primetio sustigo je i dao joj taj predmet.Posto su sa nama bili ljudi koji znaju rumunski zainteresovala se sta tu radimo i kad joj je objasnjeno da imamo problem sa prenocistem resila je da nam pomogne.Odmah preko puta ulice na 100m manastir,povela je nas nekoliko, da vidi tamo za smestaj.Nisam razumeo bas ceo razgovor ali ponesto rumunskog znam,uglavnom svestenik je trazio 30e za sve nas da prenocimo.Skupo rece ona,idete kod mene na spavanje.Sta bre skupo mislim se 3e po coveku al ne vredi ona iskljuciva idete kod mene i tacka.Podjosmo ja doduse ne voljno,ona kolima ispred nas kuca joj bila u blizini a tu gde je nas zatekla bio joj parkiran autu sa natpisom neke firme na vratima.Velika kapija veliko dvoriste i velika lepa nova kuca na sprat ,ustvari dve kuce sastavljene, okruzenje rekao bih elitno.Sa snebivanjem uterasmo motore gurajuci ih pristojno da ne pravimo galamu.Sad ja preko nasih prevodioca pitam gde mozamo da razapnemo satore i da zelimo da platimo odnosno ne zelimoda spavamo besplatno.Mala zena ali energicna .."spavanje je u kuci a ako zelite da platite onda nazad u manastir" nije ostavila mesto nikakvoj diskusiji.Znate i u nekoj vijugi mog mozga je zaostala neka predrasuda.Mislim se i tiho komentarisem sa jednim drugarom sta li ce ujutru da bude da smo silovatelji plackasi ..bem li ga.Tu se sad mi razmileli klopamo veceramo planiramo sutrasnji dan ako se izvucemo odavde bez posledica,pa na spavanje. Francuski lezaj , trosed, dvosed, ko sta dohvati, neko na sprat ja dole u prizemlju mislim da je neko i dusek napumpao.Pita nas dalje kad ujutru nastavljamo put. Rekosmo oko osam, devet.NJoj radno vreme od sedam ali poslace rece nekoga da zakljuca kucu.Da ne razvlacim dalje pisanje ona je dosla ujutru oko pola devet u jednuj kutiji spakovala proizvode kozmeticke kuce za koju radi i dala kao poklon devojci koja je sa nama bila.....Jos jednom nudimo da platim sto ona sa osmehom odbija pozelevsi nam srecan put
Mala zena velikog srca.... i sto ne reci i hrabra da sama sve ovo pusti u kucu
Zbog cega sam ovo napisao...Jeste lepo voziti motor krivinariti ili bespucima prasinariti, posmatrati lepe predele ,moto skupovi,druzenja ali ovakvi dozivljaji se vecno pamte i vise vrede (za mene) od svih krivina bilo na Alpima ili Karpatima ,motela ,hotela i obroka u dobrim i skupim restoranima.I upravo taj kontakt sa ljudima kako je vec neko ranije napisao u ovoj temi nas obogacuje voznji motora dodaje novu dimenziju a od mene pravi zavisnika .... Ne placa me rumunska vlada ali me je ova zena zauvek kupila.