Vuce vas Istok haha...D.Milanovac ili Borsko jezero. Mislim da je Milanovac bolji.Zbog cega?Do Bora put vodi ili auto putem do Paracina sto je ne interesantno pa onda dobrim putem do B,jezera Put je na celoj ruti kvalitetan .Druga varijanta Beograd, Pozarevac pa kako mi zovemo taj put preko "Crnog Vrha" to je ustvari preko Petrovca na Mlavi i Zagubice ali to je vise za neke druge motore,puno krivina ima dosta kratkih i asfalt kako gde.Dobro je sto moze prenociste jeftino da se obezbedi i od danas pocinje gitarijada u Zajecaru Bor -Zajecar cca 30 km.Takodje bih mogao da vidim da u prostorijama jednog moto kluba u sopstvenoj reziji organizujemo rucak ili veceru.Steta sto je lose vreme pa jezero nije za kupanje.
Donji Milanovac..Lep put pored Dunava do njega ,nekima je poznat lepa priroda moze i poseta lokalitetu "Lepenski vir"voznja do Kladova.Drugari sa severa posle Kladova mogu i rumunskoma stranom Dunava nazad.I u Milanovcu nije skupo prenociste ispod 1000din mislim da je 600 ili 700din.Nekoliko restorana dobrih ima sa ribom ili rostilj.Milanovac ima i lepu plazu ali opet vreme.U obe varijante ko voli ima mesta i satori da se postave. Onda je to nesto drugacije.Milanovac nema kamp ali ima mesto za satore a Borsko jezero ima uredjen veliki kamp sa svom infrastrukturom. U tom slucaju bi u kampu mogli da rostiljamo .U kampu ima puno prikolica koje se ne pomeraju preko cele godine i dosta Borana tu provodi letnje dane sa decom ,unucima ko sta ima.Kamp ima svoju plazu sa tusevima ,kupatilo WC i prodavnicu sa svim dnevnim potrepstinama i lepo je uredjen.Mogli bi smo da obidjemo i da vidite deo rudnika odnosno najveci povrsinski kop valjda u evropi .Znam da pricaju nesto da je najveci ali ja ne znam cega.Postoji i velika Lazareva pecina samo ne znam da li radi proverio bih, takodje i Lazarev kanjon koji je isto nesto najveci .U blizini je i Brestovacka banja sa termalnim vodama u bazenima za kupanje i nekim vodama koje se piju kako deklarisu za oci zivce i sta ja znam jos.Videli bi ste i Hotel jezero i jedan privatan motel radi mozda porodicnog dolaska na neki kraci ili duzi odmor.Postoji varijanta dolaska na Borsko jezero i Dunavskom magistralom do Donjeg Milanovca pa onda Borsko jezero (Milanovac -Bor oko 70km pregledajte to na Gugl). Licno mi se dopada ideja sakupljanja i druzenja ali mislim da bi bila steta po ovakom losem vremenu potrositi ovako lepe destinacije koje su vezane za prirodu i otvoren prostor.Licno sam na raspolaganju ako odlucite i dobro dosli.Takodje primeti ce te da sam obuhvatio i prenociste jer kroz sve sto sam nabrojao steta je samo protrcati.