Jump to content

Moto Zajednica

Sveta 5.

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1063
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Sveta 5.

  1. Dragane, ove godine avgust je bio toliko kisovit da su dani bez kise mogli na prste jedne ruke da se nabroje.Sa drustvom sam trebao u avgustu da budem 22.08 u Sibiu odrzavao se Hard enduro Red Bul reli pa da nastavimo ,Moldavija Ukraina konkretno Odesa zatim Delta dunava.... itd pa smo zbog kise odlozili i posle nacisto odustali.Svakodnevno smo pratili prognozu na celoj relaciji kojom smo trebali da idemo.Imao si srece sto te magla koliko vidim nije uhvatila na Karpatima .Septembar moze da bude dobar, ko moze da bira vreme ,nema vise onih vrucina.U svakom slucaju napravio si jednu lepu voznju koja se dugo pamti.
  2. TA i TF , uvek atraktivne destinacije
  3. Da 73V indeks nosivosti i brzine
  4. i sa ABS je ista dimenzija,bez ABS -a je prednja razlicita jel tako
  5. Naslov je sve rekao ali da ponovim , fabricki nosaci bocnih kofera za Givi i Kapa kofere sistem "Mono key" polovni uptrebljavani , nisu krivi niti krivljeni pa ispravljani.Nisam ih slikao ali mogu po zahtevu kupca.....cena 50e
  6. Jel zna neko cemu sluzi ono rebrasto crevo koje ide prema rezervoaru goriva
  7. Ne moras da pravis reducir cevcicu na strugu, uzmi u prodavnici delova za kamione teflonsko crevo koje se koristi na kamionima za vazdusnu instalaciju,debljina zida mu je 1mm i navuci parce umesto te cevcice ja to redovno koristim za takve prepravke.Znaci to crevo sa rupom 8mm je spolja 10mm i mozes onda i ove nase auto filtere da koristis koje imas u svakoj radnji .Crevo se potopi malo u vrelu vodu pre navlacenja da omeksa.
  8. Ne moze pumpa da se opterecuje jer na pumpi ima presostat kao (na kompresoru) kad gorivo dostigne pritisak pumpa se iskljuci. To sam video na mom Harliju mislim i da Honda to ima, odnosno sve el.pumpe.Danas sam sipao gorivo i potrosnja mi je kao i ranije pre ovog kvara ,ujutru pali kao i obicno bez duzeg verglanja tako da nema problema .Da i vakum crevo sam blindirao.Kad budem rasturao ovih dana ponovo jer mi je jedna zabica (kopca) ispala kod montaze na levoj oblozi slikacu.
  9. Po kojoj ceni se membrane prodaju u Austriji

    1. debeljan

      debeljan

      Oko 20 evra. To je Air Cut-off ventil. Ulaz goriva, izlaz i vakuum iz usisne grane. Otvorio, pogledao, gledao lupom i ne videh nikakvu pukotinu. Oprao i vratio. Videću. U setu je membrana, opruga i mali O-ring.

    2. Sveta 5.

      Sveta 5.

      Treba dve membrane da budu jedna sa vakumom povlaci onu drugu koja otvara i zatvara gorivo

  10. U prilog mog misljena da taj vakum ventil nije neophodan evo imam objavu sa nekog ST sajta gde covek objasnjava reparaciju karburatora i vidim da je skinut taj vakum ventil https://translate.google.com/translate?depth=1&hl=sh&prev=search&rurl=translate.google.rs&sl=en&sp=nmt4&u=http://www.st-riders.net/index.php%3FPHPSESSID%3D4sdii3t9t32h4qg06r3u0n2at4%26topic%3D10249.0&xid=25657,15700023,15700043,15700105,15700124,15700149,15700168,15700186,15700201
  11. Isto mi se desilo..Potrosio mi na 160 km 17l goriva pre neki dan brzo resenje je da sam izbacio taj vakum ventil koji po meni nije ni neophodan uzeo nas domaci Fradov metalni filter sa ulazom i izlazom 8mm pola metra creva 8mm namontirao i za vikend presao 350km moto skup Smak iz KG u Knicu u onoj kafani na temu filma "Ko to tamo peva" Gorivo u rezervoar ne vraca duvao u crevo koje ide iz rezervoara a ne preliva ni u karburatore tako da ne verujem ni da cu da ga montiram.Membrane sam video na E bay oKo 45$ a ceo ventil oko 130$, mogo za dve membrane malu oprugu i tri ili 4 srafa.Mogao sam da zadrzim i hondin filter ali je problem sto su mu prikljuci 10 mm a prikljuci koji idu na karburatore i rezervoar 8mm pa treba specificno crevo koje moze da se rastegne sa 8mm na 10mm ili da je stepenasto sto ja ne mogu brzo da obezbedim. Kod mene je ona manja memrana koja otvara i zatvara gorivo
  12. I to je sada nauka zbog novih propisa o tehnickom pregledu
  13. Za Afriku to nije neka kilometraza,ja sam moju prodao sa oko 100h km gram ulja nije trosila
  14. Kod nas se u svemu postuje forma a ne sustina
  15. Zbog duzeg stajanja zapekla mi je benzinska pumpa na motoru. Potopljena je u rezervoaru goriva i zapertlovana .Osim kupovine nove pumpe ima li mozda neko drugo resenje.Da li bi mozda vredelo da se napuni i odstoji sa onim sredstvima za ciscenje sistema za dovod goriva.
  16. Zasto si iz Zajecara isao u Kladovo mogao si Zajecar ,Vidin ,Kalafat(preko Dunava) Krajova ,Pitesti Curtea de Arges TF Sebes TA.....
  17. Ista situacija plan je bio Rumunija ,Moldavija,Odesa ali vreme ,ne ide
  18. Kakvi servisi na 2000km, osim ako pranje ne zoves tako
  19. Cekamo vas ...srecan put javite se iz Milanovca
  20. Posto 22.07. idemo na put kroz (opet) Rumunuju skroz na sever do Sapante "Vesela groblja" valja videti pa zatim na istok Jasi i dalje sta je preporuka od onih koji su bili ,sta bi vredelo obici na toj relaciji Sapanta -Jasi.Motori su putna varijanta tako da su malo probirljivi po pitanju podloge . Od 24.07do 28.07. po terenima u okolini Sibiua se odrzava Hard enduro Red Bul reli koji cemo posetiti pa zatim na sever Sapanta posle toga na istok Jasi pa preko granice na dalje dok nam ne dosadi
  21. Velimlje2 Drug član, 1138 postova Sta bi druze nista pasovi, fensi ture,preovladlo 30e/dan u odnosu na 100e/dan.Salim se druze vidis da je istok za prave momke.Ustvari tek ces da vidis kad budes izvozao.Kojim motorom ides pa te plase putevi ? Ako nisi mnogo radoznao i ides uobicajenim rutama neces naici na te krseve od puteva.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja