Jump to content

Moto Zajednica

Sveta 5.

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1063
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Sveta 5.

  1. Izgleda da je samo SUP dobio,osiguranja jos ne znaju odnosno ne primenjuju
  2. Upravo tako
  3. Nisam znao gde da stavim ovu temu pa evo je ovde.Danas sam uradio prvu registraciju uvezenog motora Honda ST 1100 Pan European iznelo je oko 23000 bez tehnickog.Predao na salter i u pola posla sluzbenica me pita sto ne koristim parcijalnu skracenu registraciju.Odgovorio da nisam znao a ustvari primmena je od danas 3.april. Tehnicki pregledi osiguranja ne znaju ali SUP je dobio nalog da primenjuje .Primena je na sledeci nacin : godisnja podeljena na 12 meseci puta onoliko meseci koliko hoces.Za moj motor registracija bi ispala dosta jeftinija za oko 10000 din.ako bih iskljucio voznju od novembra do kraja marta.Ovo pisem da se ne biste zurili sa registracijom bez neke nuzde .Ovo je korektno uradjeno i sve cestitke Moto Asocijaciji Srbije za ulozen trud i postignut rezultat.Da i tablica se ne vraca pre nego sto prodje godinu dana od isteka registracije. Da smo malo slozniji i agilniji mozda bi smo mogli jos jednu nepravdu prema nama vozacima motora da ispravimo.Radi se o ceni polise osiguranja za stetu nanetu trecim licima.Da li motor moze da nanese vecu stetu trecem licu prilikom nezgode pa da nasa polisa bude toliko skupa cak skuplja od polise za mnoge automobile.Eto meni je za ovu moju hondu polisa kostala oko 17 000 dinara sto je pojedinacno i najskuplji iznos prilikom registracije. Osiguravajuce kompanije sednu i dogovore se za cene i nikom od njih nije u interesu da nesto tu kvari po pitanju cene.Moramo da znamo da smo izlozeni nezasitim i preko svake mere pohlepnim vlasnicima kapitala .Ako cekamo da nam drzava nesto pomogne jalovo je iscekivanje jer nazalost poslednje veliko poskupljenje osiguranja kazu da je bilo na zahtev nase drzave,zasto to oni znaju a i ja imam neke pretpostavke.Moglo bi tu jos svasta da se doda....
  4. Prodajem nosace bocnih kofera za motor Honda Afrika RD 04.Nosaci su fabricke proizvodnje za kofere Givi i ostale koji imaju monokey sistem bravljenja.Nisu krivljeni ispravljani i u dobrom su stanju. Cena 70 e
  5. Pozdrav od 60+
  6. Nek je sa srecom
  7. Ajd' i ja da ne izostanem slucajno...."nova" masina
  8. Neka ti je laka zemlja prijatelju moj
  9. Novi Sad
  10. Arso rebra su i sa donje strane
  11. PRODATO!
  12. Lanac ti je pretegnut
  13. Da nisi mozda pretego lanac probaj da ga olabavis malo pa da vidis sta se desava
  14. jebo ja reglere.....haha pa da
  15. Sad je malo jasnije verujem.Probao sam i sa ventilatorom vrlo je tesko smestiti to ispod oklopa barem kod Afrike ne verujem ni da je na CBR bolja situacija spakovano je to sve knap
  16. Vidis to se i meni ranije desavalo.Pravdano je losim kontaktima sve moguce nacine spajanja zica sam primenio ali bez uspeha sada se to vise ne desava.Regleru mozes da promenis mesto produze se zice ,ja sam to uradio.Isto je bio sastrane a sada je u repu motora
  17. Kod mene Afrika RD 04 je smesteno ispod ploce treceg kofera prosecen je blatobran i hladnjak sa krupnijim rebrima da ih blato ne bi zapunilo okrenut je na dole prema zadnjem tocku.On je fiksiran sa 4 zavrtnja sto se na slici vidi okolo zaliven silikonom da tocak ne baca vodu .Zatim termo pasta i regler s gornje strane vise se apsolutno ne greje.Inace sve Afrike imaju problem sa reglerima.E sad ovo je "Joskin regler"koji je inace pouzdan i sa ovim hladjenjem bice jos dugotrajniji.Ovo ovako funkcionise bez problema vec trecu godinu.Vise i kontakti na zicama reglera ne pregorevaju sto se ranije cesto desavalo.
  18. Na slican nacin sam resio na Honda Afrika RD04
  19. Karpati Transalpina
  20. Kapadokia ,Turska
  21. Posle 15 dana konacno sklopio tu gomilu plastike i srafova (Honda ST 1100 Pan European) Na novonabavljenom motoru promenio sve fluide ugradio leziste upaljaca za cigarete a najvise muka zadala ugradnja Nautilus sirene od 140db.Toliko je u tom motoru sve spakovano da je nauka citava pronaci mesto unutar oklopa za bilo sta ali eto zavrsih,da i zadnje plocice sam promenio ,cekam pocetak Aprila pa registracija.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja