-
Broj tema i poruka
1063 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Sveta 5.
-
P Jos samo jedno pitanje, posto se sada Li-Ion zadrzao na 12,77 vec par dana u kom je stanju napunjenosti ,kada sam uzeo motor bio je 13,1 ili 13,2 koliko volti ustvari treba da ima kad je pun 100%
-
Lunja je mislio na prelaz preko mosta na Dunavu izmedju Vidina u Bugarskoj i Kalafata u Rumuniji tim putem se obicno ide za Rumuniju,nekad se prelazilo ferijem,kola plcaju prelaz motori ne.Motorima se i drumarina ne naplacuje
-
Koliko smo mi puni predrasuda.U Rumuniji, prenociste u privatnim pansionima dvokrevetna soba 80 lei 1e oko 4,3lei.Dali ima logike da na putu motorom trazis osim pristojnog smestaja jos i SPA,teretane,kuglane, tajlandsku masazu mozda i tome slicno . Evo slike gde smo prenociste placali 5e Pansion Jankovic Curtea de Arges podnozje i polazna tacka za Transfagarasan.Ne znam kako neko s nipodastavanjem govori o privatnim pansionima ako ih nije ni video a kamoli u njima prenocio. Pansion -lovacki dom jezero Oasa okruzen sa svih strana zimzelenom sumom a ispred protice bistar potok, Transalpina cena za nas cetvoro 100 lei nudili nam za jelo da nam naprave neke njiove specijalitete..Slicne su cene bile i na Delti dunava Murgihiol i Tulca i mnoga druga mesta. Jel se ovde radi o takmicenju ko ce vise para da potrosi ili samo o individualnom hvalisanju velikih putnika.Mozda treba razmisliti onda o putovanju tipa Hotel "All Inclusive" sa prevozom i uzivanje za sve pare.S jedne strane problem drumarina dal' je 8 ili 10 e a posle insistiranje na nekim donjim limitima komfora. Dalje, zabluda je da Turci lose voze prosao sam je motorom od od Edirne obalom Crnog mora do Potija na krajnjem severoistoku(sve spavjuci u satoru, bez bukinga) i nazad sredinom Turske nema ni pomena o nasilnickoj ili nekoj drugoj neprimerenoj voznji postuju ogranicenja i vrlo su disciplinovani i fer vozaci i ljubazni domacini sto isto mislim i za Rumune.Lepo je biti potkovan teoretskim znanjem ali vremenom treba to i prakticno doziveti pa onda izgleda malo drugojacije ....Inace kad te uhvati nevreme u planini spavao bi i na zeleznickoj stanici(ukoliko je ima) okacen za civiluk.
-
Drzis nedelju dana da bi ga pokvario...zaboravio
-
Hvala ,razresio sam sve dileme
-
Moje pitanje za poznavaoce materije bilo bi na primer ako ovaj Li-Ion akumulator punim ispravljacem adekvatne amperaze predvidjenim za olovne akumulatore bez operacija koje smetaju g.Li-Ion-u naponom vise od 14 a manje od 15v kako da znam kada je pun i da prekinem punjenje.Uz harlija u uputstvu za upotrebu imam tabelu koja upucuje za akumulator od 19Ah da kada izmerim napon npr.12,6v to je procenat napunjenosti 75% i onda punjenje sa 3A 1sat i 50' sa 6A 55minuta zatim sa 10A 30' i sa 20A 15minuta pa ima dalje sve to za izmerenih 12,3 V zatim 12V i na kraju i za 11,8 gde je procent npunjenosti 0 %.Inace pise da je akumulator pun 100% kada je napon na njemu 12,7 V.
-
Ja sam sa autopunjacem od 6 A posle nedelju dana stajanja akumulator od 19 Ah pokvario.Kaad sam ga posle nedelju dana skinuo sa ispravljaca bio je vreo.Drzao je dobar napon i posle nekoliko dana ali kad sam ga prikljucio na motor nije hteo n i da pomeri alnaser .Posle toga sam kupio Ctek pa mogu da se kisele na njemu.U medjuvremenu sam mrsio nesto sa sijalicama nekim izmedju aku i punjaca ,citao na forumu savete.
-
Da dobro je ,jednom sam harlijev akumulator stavio na punjac za auto znam da ne valja ali ajd na kratko... pola sata i zaboravio ga nedelju dana
-
tek sad vidim sta sam napisao nije 17,7 nego 12,7v greska u kucanju
-
Ne znam kakvu sam zabunu napravio,Opterecivao sam akumulator i posle mozda pola sata ili sat izmerio napon bio je 12,3v pa sam se zabrinuo i postavio temu sa problemom. Prenocio je (ne na punjacu ) skinut sa motora i preko noci je povratio napon na 12,77v.Nasao sam na sajtu proizvodjaca da ne sme da se puni sa punjacima koji imaju automatski program desulfatizacije pa ga nisam ni punio sa njim
-
Napon akumulatora
-
Kad prodje ova mecava upalicu motor uz pomoc jos jednog akumulatora da radi neko vreme pa cu onda da vidim sta dalje inace taj akumulator je dobar ima neko dugme za testiranje na njemu nisam otkrio kako se kontrolise
-
Cemu sluzi ona rucica koja se preklapa s leve strane odmah ispod sredine sedista jel za dizanje na centralni ?
-
Uplasio se pa se malo povratio .Danas izmerim 17,7v sto bi za olovne bilo super a za njega ne znam koliko je normalno
-
Nije preko nedelje pusto taman kako treba, ali ko kako voli.Tu je vise bitno da te ne uhvati lose vreme a ume za cas da se preokrene Ja sam bio vise puta ova slika iznad je iz Jula meseca po meni najbolje je ici druga polovina avgusta pa i u septembru nije bilo problema
-
Nije se skroz ispraznio sad je 12,2 v. Mislio sam ,posto imam Ctek da ga dopunim.Inace imam resenje imam jos dva akumulatora za motor od 14 i 19 ah i jedan da povezem za startovanje da se ne isprazni jos sa verglanjem.Inace sa Ctekom ne moze jer ima automatsku desulfatizaciju (jel se tako kaze) sto kod njih ne sme, tako su naznacili na svom sajtu.Inace pronasao sam resenje ,covek u mom mestu ima svu tehniku za svemirske akumulatore zvane Lithium-Ion.Da imam inace obican punjac za motocikle sa adekvatnom amperazom prikljucio bih ga na sat vremena "pa nek pukne" da ne jurim NASA laboratorije za njegovo dopunjavanje svaki cas.Ispraznio sam ga tako sto ugradjujem vazdusnu sirenu (140 db) Nautilus pa probao na kratko kompresor da vidim da li sam dobro povezao ,on povuce dosta struje...
-
Tamo treba izbegavati vikend ,tada su velike guzve
-
Ustvari sad nesto razmisljam, isti je alternator i regler i za olovni i za ovaj li-jo a to mu ne pravi problem?
-
Morace onda da se samoodrzava pa dok traje https://www.skyrichbattery.com/index.php?cPath=11 njegov punjac 80 USD
-
Jel mozes da mi objasnis zbog cega ne sa ctekom a to za hladnocu...na - i ne vozim motor Imaju i oni punjac za li-ion ali ko ce vise to sve da kupuje.
-
Uz motor uvezen iz Svajcarske koji sam nedavno kupio dobio sam litijum jonski akumulator.Duplo manji i visestruko je laksi od klasicnog. https://www.skyrichbattery.com/index.php?cPath=10. Da li neko ima iskustva sa ovakvim akumulatorima.Konkretno vidim da ima izvesna ogranicenja oko punjenja strujom od 14-15v i sa punjacima koji nemaju automatsku desulfatizaciju (jel se tako kaze).Imam Ctek 5.0 punjac pa ne znam da li mogu sa njim da ga punim i da se ponasam kao sa obicnim akumulatorom.......
-
U Honda Afrika Motorex 10-40,ful sintetika u novoj masini Honda 1100 Pan European takodje, u Harliju mineralno harlijevo.
-
S tom sirenom sam isprepadao jednu mecku u Rumuniji pa nije znala gde da pobegne
-
Ja sigurno necu ici na Alpe ni ove ni neke naredne godine.Ne negiram lepotu dozivljaja, samo mi je nelogicno (podvlacim, za sebe) da za kratko vreme potrosim vecu kolicinu para a misli me vuku na sasvim drugu stranu sveta.Sto se peglanja krivina tice natovaren kao indiski autobus i da hocu ne mogu ali to je vec moj problem.Ne znam kako je ponasanje na Alpima ali na primer na Transfagarasanu gde se skupi gomila motora iz cele Evrope nisam jos video da neko pegla po krivinama uglavnom se vrebaju prilike za lep pogled slikanje sto podrazumeva stajanje na svakih xx km.Istina je i to da su najzastupljeniji enduro motori kojima brzina nije imperativ za razliku od Alpa gde ima dosta tih nazovimo ih sportskih motora.Ocigledna je razlika u pristupu, enduro i vozaca sportskih motora i u voznji i u odabiru destinacija. E sad tamo..Italija,Alpi u blizini g.Valentino Rossi ,nikad se ne zna mozda bi i meni proradio adrenalin
-
Imas jednog u Cupriji i jednog iz okoline Krusevca uglavnom cena ti je 300 svajcarca ili 250evra
