-
Broj tema i poruka
1063 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Sveta 5.
-
Odmah uzmi za 3 kineza ne ides na zimovanje motorom,kad ubaci sve stvari kofere kacigu cizme moto odelo da imas mesta i za sebe Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
-
Najlepsi geo Dunavske magistrale je od Golupca tacnije od Dobre pa do otprilike Tekije Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
-
Jedino da slikam tu osovinicu ali mislim da je iz opisa sve jasno,ajde sutra cu da slikam
-
Dosao sam do resenja dole na cilindru kvacila sve sam varijante probao i ne moze nista definitivno.Medjutim gore poluga ili rucica kvacila gura onu pumpicu preko jedne osovinice (al sam se raspisao u deminutivu) e tu osovinicu sam napravio novu da ne pokvarim fabricku u fazi eksperimenta i iz vise pokusaja skratio je kod mene 4mm posto volim nize kbvacilo a kod mog druga sa istim motorom za 3mm .Bilo da strah da krati jos haha.To je prost deo za masinsku izradu. Ako pored ovog opisa treba slika mogu kasnije da postavim. Ja sam moju ocovinu kratio sa strane koja ide prema rucici . Meni je sa onako visokim kvacilom bilo naporno manevrisanje pri malim brzinama visoko pa jos tvrdo e kome ne smeta nikom nista
-
Hoces da te odviknem haha
-
Jel ima jos neko problem sa visokim kvacilom na Evropi
-
Ja mislim na ove nove High tech. tvoj moze da tera i SSS
-
A sta fali Ladi Nivi
-
Da li voznja BMW motora podrazumeva uslov masinski fakultet ili ETF sa SI usmerenjem
-
Kad se kaza "Afrika"misli se na RD04
-
-
Gde ovo ode covek samo prodaje motor.....
-
Uzbudljivo,svasta se vidi i obidje a nije skupo ...to je Istok
-
Da isao sam za Negotin,mom suraku koji nije motorista zapao nekakav motor Kavasaki Ninja pa sam isao da ga malo pregledam i pripremim za prodaju.Ubi se da ga upalim kad na kraju presavijeno crevo za gorivo......
-
Harlije izgleda ne vole oni koji ih nisu vozili
- 28 odgovora
-
- 5
-
-
-
-
- harley davidson
- sporster
-
(i 2 more)
Označeno tagovima:
-
Moguce nisam se mnogo interesovao oko te problematike
-
Hvala za manual
-
Ja se sa ovim sto si objavio apsolutno slazem i upoznat sam sa tim da je izbacena iz upotrebe engleske policije Honda ST 1300 Pan European zbog nekih vibracija pri vecim brzinama.Jedan policajac je cak i poginuo moje pisanje se odnosi na ST 1100 koja je predmet polemike ako ja ne gresim i koju ja imam.Honda je mozda sa tom 1300 evropom napravila jedan korak unazad s cim se verovatno nece sloziti mnogi zadovoljni vlasnici
-
Milane ,ti si koliko vidim ustvari opredeljen za BMW pa samo trazis potvrdu.Zimus sam i ja bio u dilemi Honda ST ili Diverzija 900 posle Afrike RD 04.Diverzija zato jer nije bilo Honde ST uopste u ponudi.Hteo sam da izbegnem vibracije koje neminovno proizvode dva cilindra kod Afrike pri odredjenom broju obrtaja.Zbog cega mi BMW nije bio opcija. Prvo zbog dva cilindra,hteo sam 4 cilindra.Ta prica o njegovom diferencijalu za koji nije neobicno da se pokvari a popravka je dosta skupa.Zatim potrosnja ulja koja se navodi kao fabricki dozvoljena u nekoj tamo kolicini pri odredjenoj kolometrazi.Kako da znam da li trosi ulje a motor je OK ili zato sto je motor istrosen .Ta teorija vazdusno hladjenje mora da trosi ulje po meni ne stoji.Imam Harlija sa 39000km ne trosi uopste ulje a imao sam i kamion Magirus takodje vazd. hladjenje isto nije trosio ulje. E sad ako je to specificnost BMW-a to je onda nesto drugo.Gde mu to ulje prodje kad je na copavcu pa trosi to mi bas nije jasno.Dalje 1150 ccm sto bih eventualno pazario ima EFI koji ne zelim a i tih 50 ccm zbog kojih je registracija u najvecoj zoni i nije bas toliki problem ali je jos jedan minus.Sto se tice Honde prethodnici u ovoj objavi koji je duze voze su dossta rekli o njoj.Navode se neke mane teska zatim provlacenje po gradu.Tezina mi nije problem a za provlacenje skunes kofere pa se provlaci do mile volje svaki motor kad mu se nakace koferi ima problem u gradu.Potrosnja izuzetno niska za tu kubikazu i snagu 5l do 120 km/h.A ustvari najveca preporuka meni je bila ta sto je Hondu ST vozila policija Engleske ,Australije i jos nekih zemalja racunam da su mnogo bolje poznavali materiju od mene pri izboru motora za policiju.Kazu da je na tenderima redovno pobedjivala BMW cime ne zelim da umanjim vrednost BMW motora.Za Afriku sam se takodje opredelio citajuci o onom englezu( Ian Coat) koji je pod stare dane sa RD04 obilazio svet i nisam pogresio. U svakom slucaju kad su polovni u pitanju kupi onaj koji je u boljem stanju ,ako imas izbor
-
Sa takvom prepravkom mozda se bolje "dere" a nikako bolje ne ide..KN, veci unos vazduha siromasnija smesa ne ide to bas tako potrebno je posle toga i na karburatoru ili EFI nesto uraditi malo je komplikovanije nego sto se cini. Siromasna smesa vodi ka grejanju motora .....idealan odnos 14,7 :1
-
Ma to je sve u dogovoru sa osiguranjima
-
Nista ova nasa vlast ne zna ili nece da uradi korektno.Prevarantska i sibicarska drzava
-
Razmišljanje unapred - BMW F650 / Aprilia Pegaso / KLE
Sveta 5. je odgovorio članu Sveti Atila u Enduro
Pedaso, imao sam ga i u Italiji mi jedva nasli neke delove posto ti ne odgovaraju veliki motori Afrika i Tenera Transalp je pravi izbor -
Bruno 5.5 zavrtnji ne idu na motor,to su "stolarski" srafovi pomenuo je neko da postoji lepak za zavrtnje koji osiguravaju, mislim da ako idu preko gume onda ide ona sajbna kako majstori kazu sa "Sesirom" ona ogranicava dubinu pritezanja srafa a sto se tice sile sa tom sajbnom stezi koliko hoces pazi da ga ne pokidas samo i ostaje efekat koji guma treba da pruzi.Sto se tice lepkova, boje oznacavaju cvrstocu lepljenja, ja za Harlija koristim sa plavom bojom ,mislim da je crveni najjaci, treba i da se odviju, pogotovu ti zavrtnji malog precnika.
