Jump to content

Moto Zajednica

Sveta 5.

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1063
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Sveta 5.

  1. Meni od svih Afrika najvise prirasla srcu gde sam sve s njom bio nikad je maltene nisam dvaput zaverglao.Isto to i od Evrope ocekujem koliko sam se pre kupovine informisao
  2. Da razlicita su iskustva na primer ,ja sam s mojim Harlijem presao cca 40 000km jedini kvar TP senzor ,senzor polozaja gasa 30e sto mislim da nije skupo ulje svecice veruj mi nista skuple nego za ove nase Evrope. Malo ih kod nas ima pa se oko njega vrte razni mitovi svacega sam se naslusao uglavnom pogresno.Znas ovde su uvozeni motori zbog cene u losem stanju pa onda problemi.Mercedes je super auto ali kad uzmes kantu dzabe mu napred zvezda dusu ti pojede.
  3. Promenio sam i ulje u motoru Motorex "Top Speed 10-40 a filter ulja odgovara od Honde Afrike koji sam imao.
  4. Znas Baki Harli ,BMW ,Triumf su stari provereni brendovi i svi su sa velikom cenom. Iza toga stoji i imidz i kvalitet i dobar marketing tim marketingom Harli je ispao nesto vise od same voznje.
  5. Gledao sam danas oko kvacila mislio sam da skinem cilindar ali treci sraf podvucen ispod auspuha nisam bio siguran da ce da izadje pa sam odustao.Obrisao sam dobro lonce imalo neki talog i promenio ulje.Podiglo se kvacilo iz meni neobjasnjivih razloga ali eto desilo se.Probu sam izvrsio na centralnom pa jos nisam siguran u ovo sto pricam ali takav mi je utisak.Kad probam na zemlji znacu tacno.Moguce je da kad se skine cilindar da postoji mogucnost nekog podesavanja ,sa npr. nekim odstojnim listicima ili nesto drugo. Ali sada mislim da sam resio problem.
  6. E kad harlija gurnes u prvu mislis da se ceo snop polomio
  7. Niko ne osporava lepotu voznje po alpskim prevojima,ukus talijanske kuhinje i nocenje u bajkovitim austrijskim selima.Ocigledno i da je cifra od 100e polazna osnova kada se pogleda u tom pravcu. Cinjenica je i to da je takva avantura nedostupna prosecnom srpskom bajkeru pa tako ulazimo u uslovno receno "rasprave" E sad, ne znam ovi malo zahtevniji dal' se i kod kuce bas svako jutro kupaju i da li kad podju na posao ili fakultet idu u restoran na dorucak ili za evro ili evro i po pojedu nesto s nogu.Za nas siromasnije jos ranije sam shvatio rezervisan je istok i da za tih 30-50 e/dan obilazimo npr. Rumuniju,Bugarsku, Tursku,Albaniju i dalje na istok....IRAN (gorivo 0,3 US dolar),razvlacimo satore gde nam padne na pamet bez bukinga i kuvamo supu na primusu.......Izaso sam iz teme svesno,mislim da je pitanje dobilo i vise nego potrebnih odgovora, covek vise i ne mora tamo da ide, a ako mu ovo sto sam napisao smeta mogu i da obrisem. Nije lose ponekad izaci iz zone komfora, meni motor za to sluzi
  8. Za kvacilo i ja isto mislim ali kad dodjem do cilindra kvacila videcu.Kvacilo odvaja saltuje se bez problema odgovaralo bi mi malo vislje A na skidanje plastika navikla me Afrika .
  9. Nisam vozio istovarili je iz prikolice ni tablice nemam a neka milicija vazdan po gradu.Ja imam kontakt sa vlasnikom iz svajcarske reko mi je da promenim ulje u motoru jer ona nije zadnje tri godinne vozena pa cu to sutra da radimima, neki zavrtnji da se takodje pritegnu (brave kofera) i da je pregledam malo.Necu ni da je registrujem tamo do kraja marta.Vozicu je ima vremena.Antifriz i ulje u kocnicama i kvacilu takodje zamena .Kvacilo isto nisko da se nasteluje, ako ima gde.
  10. Ustvari nasao sam https://www.ebay.de/itm/Honda-ST-1100-Pan-European-SC26-Zahnriemen-Steuerriemen-original-Neu/362217289559?fits=DEM_Make%3AHonda|DEM_Model%3AST|DEM_CCM%3A1100|DEM_StreetName%3APan+European&epid=641444779&hash=item5455d53757:g:8SUAAOSwOYFaYOy7 ima i jeftinijih a ima i skuplih ovo je neka srednja cena sa spanelima nesto malo iznad 300e Stigla "Evropa" Bivsi "Arikanci"
  11. Ustvari nasao sam https://www.ebay.de/itm/Honda-ST-1100-Pan-European-SC26-Zahnriemen-Steuerriemen-original-Neu/362217289559?fits=DEM_Make%3AHonda|DEM_Model%3AST|DEM_CCM%3A1100|DEM_StreetName%3APan+European&epid=641444779&hash=item5455d53757:g:8SUAAOSwOYFaYOy7 ima i jeftinijih a ima i skuplih ovo je neka srednja cena sa spanelima nesto malo iznad 300e
  12. Da li znas posto je kais samo
  13. ja registracione nalepnice zalepim na (na parcetu malo vecem od nalepnice) one samolepljive tapete kako da objasnim ima u farbarama rolne u raznim bojama sirine oko 60cm one se posle lako odlepe sa sve nalepnicom i ne ostane nista
  14. Mislim da smo ti ija to komentarisali ja bih kod mene zamenio samo kais spanele mislim da nema potrebe ako se necuju
  15. Ne smeta ni ovaj kais na 150h se menja... masala
  16. Na sta se odnosi podatak
  17. Pa posle
  18. Narode jel planira neko neku voznju duzu-kracu kad dodje vreme
  19. kao kod "Stojadina" i bregasta direkt na plocice naleze?
  20. Jel "evropa" ima hidraulicne ventile
  21. Eto enigma je razresena
  22. Prodata i ona i jos jedna 7a po koju su dosli ovi drugari iz vrsca ,ostala je jos moja RD04 na oglasu i mislim jedna RD 03 ako nije vec prodata
  23. Iz sela nisu iz Vrsca, jedan od njih vozi afriku RD04 dao sam mu onu plocu za instrumenta tablu
  24. Ne znam moguce i iz nekog sela rekose da su iz Vrsca ,soferi su rade u nekoj spediciji imam kontakt s jednim ovde na BJB kad pronadjem reci cu ti Afrika je poslednja kolor sema plavo i crvena
  25. Danas bili neki momci iz Vrsca u Bor kupili jednu Hondu Afriku RD07a
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja