Jump to content

Moto Zajednica

Sveta 5.

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1063
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Sveta 5.

  1. Sveta 5.

    Iran 2017

    Verovatno desni taj je 6203
  2. Sveta 5.

    Iran 2017

    Ako si otkrio "luft" u točku menjaj ležaj što pre jer ako se raspadne posle bez aparata za varenje i muke se ne menja.A koji točak je u pitanju prednji ..zadnji ?
  3. Sveta 5.

    Iran 2017

  4. Ako ga uredno održavas samo pribor za gume a ako ga samo voziš i ne gledaš sedi kući
  5. Vrlo precizno opisano i korisno za nekoga ko bi eventualno krenuo tim putem.S nestrpljenjem očekujem Ukrainu.
  6. Pošto je tvoj razdelnik za crevo 4mm ova moja kombinacija otpada mislim na crevo u crevu ali bi ja ipak umesto bakra stavio plastično crevo 4mm spolja ,koristi se za vazdušne vodove na kamionima njegov vrh možeš da oblikuješ po volji zagrevanjem lakše je od bakarnog i baš je za taj tazdelnik predvidjeno .Razdelnik ima one "zube" unutra i oni ga čvrsto drže.Ja sam neki dan kupio na buvljaku nešto čime se pumpaju lopte kao igla za inekciju i to mi je sada na kraju.Iače moj lanac se maže samo sa jedne strane spolja lepo je podmazan i ne prska po felni
  7. Nekad je bilo pravilo u auto industriji da svi gumeni proizvodi koji se ugradjuju na vozilima budu uljno otporni ili moderno rečeno "oil-resistant" Mislim da to pravilo važi i danas.Šta reći ako znamo da na kamionima sa većom predjenom kilometražom kompresori propuštaju ulje što se vidi kada se ispušta kondenzat iz onih boca za vazduh trebalo bi da sve gumice propadnu i ostane bez većine komandi npr.kočnice,menjač i dr.Toliko o agresivnom SAE 90 i uljno neotpornim pneumatskim "O-ring" gumicama. Osim SAE 90 ulja postoji i SAE 120 ili 140 jer neko se požalio da ne može dovoljno da smanji protok. Umesto one dve bakarne cevi na vazdušnom razdelniku na kraju sistema za mazanje može da se stavi pneumatsko crevo od (6mm spolja) pa u njega da se uvuče parče takodje pneumatskog creva od 4mm pasuje jer mi nekako ne ide bakarna cev umetnuta u onaj razdelnik. Ja sam kod mene tako mogu i sliku da postavim ako nekog interesuje. Slažem se da je najelegantnije rešenje elektronska regulacija,izbegavaju se neki spojevi ,uvlačenje vazduha i sa njim nekontrolisano kapanje ulja ,što bi se reklo "Staviš i ne misliš" škljocne i onaj ventil na neko vreme čisto da te obavesti da radi
  8. I meni se duša vrti po predelima koje nabrajate s tim što lično mislim da je Ukraina za izbegavanje i da je problem obalom Crnog mora preći u rusiju ima fery iz burgasa na tamo oko 300e u jednom pravcu za motor i jednog putnika ja sam kroz Tursku išao za Gruziju i opet bih po Kavkazu vitlao.Meni je Iran na duši malo je možda sada nezgodno iz Turske preći postoji varijanta i Gruzija,Jermenija pa Iran.Ovih dana samo to gledam
  9. Tu je veci problem kilaza a ne konjaza. Mislim 115ks na 380kg... Uzmi odmah Harlija da ne lutaš
  10. Lep putopis i prelepe slike
  11. Sveta 5.

    Gruzija 2015

    Čestitam na putu i na putopisu
  12. 94'godište su rd 07 a ova je rd04 nešto ne štima
  13. Sveta 5.

    Maroko 2016

    Svaka čast na putu ,mislim na destinaciju i na putopisu i na hrabrosti za samostalnu vožnju
  14. Svaka čast na opisu,eto ovo je u mom dvorištu,a tvoji putopisi su zarazni ,palim motor.
  15. Kojom brzinom se krećeš pa ti je potrošnja afrike preko 6l/100 i malo mi je nejasno kako si išao iz Curtea de Arges na Transalpinu
  16. Lepo
  17. Sveta 5.

    Gruzija 2015

    Baš tako i ja.
  18. Kolega fali dosta toga, nešto je opravdano a nešto i nije. Prvo što mi pada na pamet je što moram ko zna koliko puta da siđem i da se popnem dok to spakujem(drugi sprat). A ja ne mogu u stanu da ih napunim pa da snesem na montiranje, jer se moji montiraju iznutra. Zatim kada budem otvorio kofer da nešto uzmem ima da počne da mi ispada, ako ga prepunim. Može da me zadesi kiša, pa da pokisnu stvari. Ali vidim da se "praktikuju" kese. Što je i bolje od golog pakovanja. Ja kada bih našao neku pomanju torbu da u to spakujem stvari a nju samo ubacim u kofer bilo ni super. Uzmeš na pijaci one torbe od 150 kinti od onog pletenog materijala i rešiš problem.Po meni je najveći problem kofera na daljem putu ako ti padne motor pa se kofer izlomi (kinezi koje ja koristim) šta onda sa stvarima, ili ga upropastiš u skuploj varijanti.Govorim s pozicije enduro vozača za koga pad motora nije katastrofa pri tom i ne mislim na off road nego na vožnju po putu.
  19. Vrlo lep tekst.Pošto volim putovanja na dužim relacijama na kojima često nisam u prilici da biram put enduro je za mene logičan izbor.Vozim Hondu afriku i to model RD04.Bez sve one elektronike kojom se diče novi motori daje mi šansu i da neki eventualni kvar na putu i bez servisa otklonim jer destinacije na kojima putujem često i nemaju neke servise. Delta Dunava
  20. https://www.facebook.com/Transalpina pogledaj ovde imala je ranije i Web kamera ali nešto od prošle godine ne radil.Moje iskustvo do sada je da je najpovoljnije avgust ,septembar jer kad udari loše vreme obavezno je i magla ništa se ne vidi http://jurnalul.ro/webcam/sinaia-telegondola-406.html
  21. Ide sezona i lepo vreme i ako ti se svideo putopis eto prilike da kreneš našim putem i iskoristiš naša iskustva. 10-og juna veliki moto skup u Mamaji-Konstanci na Crnom Moru. Svira rok sastav iz Bora "NJu Dil" pa eto prilike da se obidje deo Rumunije. Iz Bora najavljena brojna ekipa .
  22. Dobrodošli !
  23. Ma opušteno, piši slobodno, nije mi ovo diplomski rad
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja