Jump to content

Moto Zajednica

Sveta 5.

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1063
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Sveta 5.

  1. Juli 2015g. Rumunija,moja večita ljubav, zemlja dobrih ljudi i prelepe prirode koja svojim lepotama uvek nanovo prijatno iznenadi.Relativno blizu mog mesta boravka posle svake posete obaveže me da je ponovo obidjem jel sam nešto propustio da vidim.Za razliku od prethodnih putovanja ovog puta ne idem sam.U društvu nas je četvorica što putovanje u svakom slučaju čini opštenijim i interesantnijim. Tri Honde Afrike i jedan TDM motor su mašine koje treba da prevale interesantno zamišljen put u trajanju od pet dana i negde oko 1500 km a za mog kuma Slobu iz Beograda još dodatnih cca 500km više. Plan puta je sledeći, polazak je iz Bora ujutru sa namerom da se stigne do Sinaje što je i najduža dnevna kilometraža 433km. a ide se preko Bugarske na Vidin zatim novi most preko Dunava, Kalafat slede Krajova,Pitešti,Targovište i Sinaja kao krajnja destinacija za taj dan i noćenje. Ekipa:Koča,Bane,Sloba i Sveta ispred kluba Easy Riders u Boru Zajednička slika za uspomenu sa drugarima koji nas ispraćaju i krećemo za danas 430 km.Tu su pored nas koji putujemo Manča Easy Riders Bor u crnoj majci ,Siniša Siki Easy Niš sakrio se iza mene i naš drugar Planić iz Bora stara šoferčina. Iz Sinaje dalje plan je Brašov zatim preko najčuvenijeg zimskog turističkog centra Poiana Brašov preko Rišneva i Brana za Curtea de arges gde bi se ponovo prenoćilo. Prelaz bugarske granice je bio bez većeg zadržavanja Bugarski carinici vole da im se kaže da idemo na njihovo Crno more pa su ekstra efikasni. Bugarsko-Srpska granica Sledeće stajanje odmah iza granice na nekoj napuštenoj pumpi ne znam ni ja sada zbog čega mislim da je neko želeo da prekontroliše prtljag Beli luk,spas od gospodina drakule ? Put do Vidina, prošli smo bez stajanja sve do mosta na Dunavu gde je carinska kontrola za ulazak u Rumuniju Tek prelaskom ove granice i mosta preko Dunava za čiji prelaz motorima se ne naplaćuje računamo da počinje putovanje jer ovo do sada zbog blizine je bilo kao "vožnja oko kuće" a Vidin i okolina nama dobro poznati. Evo da započnem putopis pa nastavak sutra.
  2. Ja kad podjem bilo gde tovarim se kao da se selim,sam putujem i onda gledam da nešto ne nedostaje Šator onaj koji može da stoji bez kočića jer ih ja i ne stavljam tipa "iglo" i mislim da ću iduće odnosno ove godine da se baškarim u šatoru za tri osobe jel kad unutra naguram sve stvari u ovom za dve osobe mo je tesno a i malo su kratki za mene pa ću moći ukoso da ležim ,za svaki slučaj nosim i onu molersku foliju tako da se kiše ne plašim a višednevne ture mogu da isplaniram u vremenu bez kiše.Ne komplikujem sebi život sa dvoslojnim šatorima dovoljni su leti i jednoslojni,vojna vreća,čaršav u koji se uvlači dušek jedino jastuk neki na pumpanje još da nadjem za sada jakna i peškir preko nje .
  3. Ne etiketiram ja nikoga kao snoba ,samo sam preneo deo teksta sa sajta koji popularizuje i okuplja ljubitelje kampovnja.Ujedno sam i naveo da je tekst preuzet sa sajta... http://batinacinfo.ucoz.com/index/0-14 da bi eventualno neko koga možda zainteresuje mogao da pročita ceo tekst.Nisam doduše stavio navodnike smatrajući da se vidi da je citat i napisao da je "preuzeto". Izvinjavam ako sam nekog povredio nije mi bila namera a da je tekst pažljivije pročitan mislim da ne bi došlo do zabune
  4. ne
  5. Kampovanje .... Probajte i vi !? Statistika pokazuje da u zapadnoj evropi svaki četvrti turista kampuje, i pretežno su višeg obrazovanja i bolje finansijske situacije. A povodom vraćanju prirodi, skoro sam pročitao podatak u Vremenu da Švajcarska sada više zarađuje od bajkerskog turizma nego od skijanja. Kod nas kada nekom kažeš da si bio na kampovanju uglavnom te gledaju, kao da si pao sa Marsa. Mislim da ovde ljudi čak nisu ni upoznati da takva opcija odmora postoji, a kamoli da su upoznati sa čarima i prednostima. Dok se drugi svesniji i bogatiji nego mi sve više vraćaju kontaktu sa prirodom, mi naprotiv postajemo sve veći snobovi i jedino vrednujemo broj zvezdica na hotelima... preuzeto http://batinacinfo.ucoz.com/index/0-14 Nije mi jasno kako se ukočiš na onom dušeku na pumpanje debelom 20cm
  6. Neko je skoro rekao možda Memedović nisam siguran, da današnja deca pate od nedostatka prirode.
  7. Da,pametan zaključak
  8. Društveni kompromis,kampovanje u motelu neki bi ovo a neki ono,jel neko probao ? Severna strana Transfagarašana ,leto 2015 g. Ovo je već ozbiljna varijanta,kampovanje u sred grada Sinaja Rumunija,ako nekog interesuje mogu da mu dam E-male radi bukinga Mesto Hopa granica Turske i Gruzije god.2014 Neću više da vas smaram sa slikama a ustvari zbog ovakvih stvari kampujem (Turska parking na autoputu) šator je bio tamo iza,kod motora
  9. Teško je isplanirati rezervisati sva prenoćišta na nekom dužem putu. Za mene lično šator je imperativ.Razapinjao sam šator gde god mi je palo na pamet govorim o inostranstvu.Na putu za Gruziju svo vreme sam spavao na parkinzima kraj autoputa kroz tursku uz preveženu dnevnu kilometražu od 500+ - km,tako da to nije baš toliko strašno.Dalje,u lepšoj uspomeni su mi ta spavanja pod šatorom i neki doživljaji na njima od motela ,pansiona itd.Izuzetak je kad iskrsne nešto od 5e zbog lične higijene Parking na autoputu Turskoj I sve to u 66.toj.Inače ti bukinzi rezervacije moteli hoteli mnogo me potsećaju na klasična letovanja sa kojima sam se ja oprostio.
  10. Sveta 5.

    Gruzija 2015

    Svaka čast !
  11. Sveta 5.

    Gruzija 2015

    Uzbudljivo
  12. Fora bi bila neka "Zastava" zašto ne 101 pripremljena za to,vožena na Kilimandžaro, ako ne Nisan mikra je najviše korišćena ali to je već šablon išle su tu i Lade i vespe i svašta drugo
  13. Sveta 5.

    Gruzija 2015

    Prisutan (+)
  14. Da dodam još i da sam prvi vlasnik,ne u Srbiji nego apsolutno prvi. Posedujem sve papire dva ključa tako da se legalnost ne dovodi u pitanje.Gume i akumulator novi,bez ulaganja, osim registracije.
  15. Prodajem HD Dyna super glide cystom 2008god ,zapremina 96 ci ili 1584 ccm sa dosta dodatne opreme. Slike dodatne opreme i raznih detalja šaljem po zahtevu jer ih ima dosta.Ostale informacije na pp ili tel.063/400004
  16. Šta se desi sa putopisom
  17. Šta bi moglo da fali ako ima mesto gde da stane
  18. Evo i mog podmazivača lanca posle malo peripetija.Ugradjen na Honda afrika RD04 i napunjen menjačkim uljem gradacije 90.Ostaje još da se odredi intenzitet mazanja.Za sada je podešen da ispusti jednu kap ulja na svakih 60 sekundi na osnovu pročitanih tekstova na ovom forumu a u praktičnoj upotrebi proveriću ovo podešavanje. Cena koštanja: elektro ventil 10e,slavina za podešavanje oko 1200 din sa poštarinom šelne creva oko250 din i nekoliko dana rada. A da ko nema posudu i ona je oko 200 din,ja sam imao od Lade za kvačilo.
  19. Evo ti jedna tura koju smo nas četvorica izvozali pre mesec dana,spartanska sirotinjska po pitanju troškova hrana konzerve i supe ponete iz Srbije a svašta se videlo nemogo sada kartu da postavljam. Bor ,Krajova ,Sinaja (Zamak Peleš u Sinaji) prenoćište pod šatorom,Brašov (Crna crkva,najuža ulica u Evropii....) preko ski centra Pojana Brašov i planine Rasnov (utvrdjenje) ,sledeće mesto Bran (Drakulin dvorac) Kurte de ardješ (prenoćište kod Jankovića jeftino),Transfagarašan prenoćište šator ispod tende zatvorenog motela po silasku sa planine, zatim Sibiu,Sebeš i Turda zatvoreni rudnik soli pretvoren u atrakciju istog dana prema Transalpini i prenoćište kod jezera Oasa jeftino oko 6 e. prelazak preko cele Transalpine do kuće u Boru. Okupno 5 dana,četiri noćenja 1450km i oko 150e,samo gorivo je oko 100 e.,hrana poneta mada smo se na vrhu Transfagarašana častili suhomesnatim i mlečnim proizvodima a prenoćište kombinovali šator i pansion ako je jeftin,tebi će biti problem iz iskustva što si sam za prenoćište ako ti šator nije stran osloni se na njega imaš slike sa tog puta na mom fb https://www.facebook.com/sveta.petrovic.90Pozdrav Evo i karte kilometraža je nešto manja jel nije obuhvaćena Turda rudnik soli to je severno od Sebeša 80 km.
  20. Sveta 5.

    Regler rd 04

    Ovde je predstavljeno rešenje poboljšanog hladjenja sa dodatnim hladnjakom a smeštaj...
  21. Sveta 5.

    Regler rd 04

    Ako neko ima problem sa grejanjem reglera na RD04 a pogotovu ako ga zameni "Joškinim" koji ne staje ne predvidjenom mestu već uglavnom ispod sedišta evo mog rešenja. Dno reglera je premazano termo pastom i zavrtnjima pričvršćen za hladnjak za čije postavljanje je ukrojena bele plastika i zadihtovano silikonom zbog blata i vode.Hladnjak je sa krupnim rebrima (okrenutim na dole)da ga blato ne zapuni a i kod pranja motora treba ga oprati ukoliko je voženo po blatu.Više mi se ne greju ni žice ni regler .Pre ovoga sam pokušavao varijante i sa komojuterskim ventilatorom ali je problem to smestiti negde .Možda nije najbolje rešenje za one koji voze off road po blatu ali ja nisam od te sorte i definitivno sam rešio problem grejanja reglera.
  22. Lepa destinacija i lepo napisano
  23. Dali je neko vozio putem 704 u Rumuniji.Odvaja se levo kada se ide putem Sebeš -Deva i priključuje se "Transalpini" blizu manastira Oasa.U Rumuniji sam vozio Transfagarasan i Transalpinu dva puta,pa bih ovim putem izbegao manje atraktivan deo Transalpine i obišao taj veliki i u Rumuniji cenjen manastir ali ne znam kakav je put,vozim enduro (Afriku) ali nisam baš za neka lomatanja sa natovarenim motorom.Takodje me interesuje neki predlog za destinacije po Karpatima mimo do sada uobičajenih ali da nije neki teški off road.
  24. To je interesantna ruta
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja