Jump to content

Moto Zajednica

Sveta 5.

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1063
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Sveta 5.

  1. Da to se zove havariska odrzavanje i problem je kad te na putu zatekne .Eto ja prosle zime menjao na mojoj potrosni materijal razmisljao za lezajeve tocka ,ajd rekoh necu da ih diram skinucu Japance uvalice mi neke Kineze ili Turke pod zvucnim imenim a vreme je bilo za zamenu. Letos sa kumom Lunjom podjem u rumuniju nismo presli 30km od granice ,Djerdap meni crce decni lezaj zadnjeg tocka kuglice poispadale problem, to se na putu ne popravlja treba alat kakav se obicno ne nosi i aparat za varenje.Afrika je star motor ima svoju statistiku kvarova tako da se zna kad sta treba promeniti i sta je problematicno pa je utoliko odrzavanje uprosceno
  2. Ovo sto je Lunja napisao za pumpu nije popravka vec odrzavanje.Afrka ima Micubisi pumpu sa platinama.Platine imaju svoj vek do 50-60 000 izdrzavaju ili kako je rekao zamenske
  3. Poviseni vizir vidi u Bg. kod Ivana mislim da se tako zove ima tu na forumima o njemu, meni je pravio zatamljen i dobar je,fuzaster ako kod nas ne nadjes vidi na Ebay.de, ima dosta polovnih delova .Koje je godiste, to je RD 07a rekao bih Da te dobro sluzi, a za krivine ne brini ide ona dobro osim ako nisu kros gume.Za prilagodjavanje ti ne treba toliko km. koliko si naveo posle 100 km. mislices da si se na njoj rodio osim ako nisi srpska verzija "Valentino Rosi" u tom slucaju si promasio temu.Racunam da si visok bar 1,8m.Srecno s njom
  4. Da dodam jos, resio sam hladjenje reglera ,promenio sam mu mesto i dodao jedan dobar aluminijumski hladnjak tkzv "kuler"spojen je termo pastom sa reglerom . Regler se vise ne greje kontakti ne pregorevaju i znatno je produzen vek i onako dugovecnom joskinom regleru. Preko dodatog hladnjaka odvodi se sav visak toplote.Novo mesto je ispod ploce za centralni kofer , iza zadnjeg sedista.
  5. Razumeo sam sta zelis s tim sto danas i sutra ne nista ne mogu tel. 063/400004 a ako ima nije na prodaju poklonicu ti
  6. Mislim da imam jednu koja bi trebala malo da se doradi pogledacu u garazi
  7. Malo reklame za Afriku RD04 Ian Coates i njegova Honda Afrka RD04 presla 300 000 milja i on sa njom putovao po i oko sveta preko deset godina .poceo je kad je otisao u penziju https://www.youtube.com/watch?v=84UUHgXsb98
  8. Ne Nenade, ja u Boru zivim
  9. Ovako nesto
  10. Ich bin...ja odgovra za RD04 za one mladje ne odgovara manji satovi i jos.... ne znam za trojku dal' pasuje, seceno na water jet cutter
  11. Na PRODAJU !!! CENA 2200 eHonda Afrika twin mod.RD04 god. 91'presla 104.000 i moze iz sale jos toliko gram ulja ne trosi.Na njoj sve je Ok,registracija do sredine Juna, gume dobre,servis radjen pred pocetak sezone, akumulator dobar stoji na C-tec, kocione plocice idiskovi ok, lanac i lancanici letos menjani (RK) presli 2000km tad su promenjeni i svi lezajevi na tockovima i ulje u kocnicama, tri kofera sa nosacima centralni stender, originalni motor gard poseduje, ......tel 063 40 00 04, da jos i povisen vizir sediste "Boban" podmazivac lanca, garancija mesec dana ili 1000km eto toliko od mene Sediste pre presvlacenja Rezervoar tecnosti za mazanje lanca Sediste preradjeno kod Bobana Bg. zbog udobnosti nije bilo iscepno vidi se na prvoj slici Utikac 12v nosac prohrom,instrument tabla sa kontrolama za migavce zelena (fabricki se slabo vide) srednja svetla zuta,zuta gore levo pali se kad se ukljuci ventilator hladnjaka sto se desava jednom ili nijednom godisnje,prekidac levo migavci ,4 migavca i strobo migavci,drugi za dodatno svetlo,prekidac desno je od vazdusne sirene 140 db STEBEL NAUTILUS sirena ne ide uz motor Touratech kacenje kofera Povisen vizir imam i fabricki
  12. Izvini, podrzavam tvoj komentar, to je bilo za ove strucnjake za HD, OEM -originalni rezerni deo koje pravi proizvodjac motocikla , aftermarket svi drugi proizvodjaci koji mogu da imaju losiji ali i bolji kvalitet od fabrickog.A offtopic i ja ne znam sta znaci. Ispade da kad kupis Harlija od radnje do kuce pola ne pretekne.A ta tvoja st 1100 bice moj sledeci motor .
  13. Aftermarket nije OEM
  14. Interesantan podatak
  15. Meni je Boban radio sediste za Hondu i zadovoljan sam . Ovde na forumu sam video samo navijacku atmosferu pa sam zato postavio takvo pitanje jer mislim da vecina nije ni reparirala sedista.
  16. Evo ja bih pitao posto taj deo kvantne mehanike (materijala za izradu sedista) ne znam,kao laik ako ispred sebe imam Bobanovo sediste i sediste Stiva iz Nisa kako da prepoznam koje je cije...osim ako na njima ne pise cena,sta je to sto ih razlikuje i kako da znam koje je bolje ili da se rukovodim onom narodnom ako ne znas sta je dobro vidi sta je skupo tako nekako valjda glasi izreka
  17. http://www.hugosite.com/ evo primer ucenja engleskog jezika bez poznavanja i primene onog prvog jezika
  18. Prodaje se HD Dyna 2008g. 1584 ccm presla 39000 cena 9900e bez ikakvih ulaganja osim registracije
  19. Sad te ne razumem koje je bolje menjačko ili motorno,ja već 2godine koristim sae 90 monogradno znači i ne uočavam nikakav problem idem sa količinom od jedne kapi na 60-90 sec. inače podmazivač je iz moje garaže ručni rad
  20. Zbog čega se ne preporučuje menjačko
  21. Sveta 5.

    Iran 2017

    Da dosta je skupo
  22. Sveta 5.

    Iran 2017

    Apsolutno se slažem da je Turska zanimljiva zemlja ako ideš po njoj da se vozaš,ali ako si u tranzitu onda to sve što ona nudi ne vidiš pa te smori.Što kaže Radić samo bela linija, koju posle sanjam kad zaspim uveče.E sad prvi put bilo mi je interesantno , već ponovo istim putem nepotrebno , govorim sa svoje pozicije.Tih 2200 -300 km i 4 dana do granice sa Iranom skoro da me zasiti sa vožnjom a ustvari tek bi trebalo da se vozim.Šta znam svako ima svoje rezone zato sam uglavnom išao sam na duža putovanja.
  23. Sveta 5.

    Iran 2017

    Taj nam Iran nešto ne ide, ja se već treću godinu premišljam nešto pa nikako da krenem.Ako budem išao iduće godine plan mi je trajektom od Burgasa do Batumija ili Potija u Gruziji 250 evra u jednom pravcu za motor i vozača makar u odlasku jer se za tih 1600 km kroz Tursku smorim pa mi se posle ne vozi tamo gde sam pošao da se vozim .Radićevu odluku pozdravljam, mudar momak.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja