Jump to content

Moto Zajednica

Satelis

BJB Vitez
  • Broj tema i poruka

    9820
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Satelis

  1. Proveri osigurace za pocetak, ma da kad nema varnice vrlo lako moze biti komp.....moras krenuti nekim redom.
  2. Koliko te razumem, ti hoces da otvoris far da bi ugardio led sijalicu pa da zatvoris far, jer ti je to ne izvodljivo normalnim putem zbog gabarita sijalice......jel tako?
  3. Ako ces da busis, busi granu pri loncu a ne lonac i to sa donje strane pa ce ti ujedno i kondez tu izlaziti. Lako ces zavariti tj srediti kako je bilo u slucaju da se predomislis iz nekog razloga i nista neces poremetiti sam motor.
  4. Jest, ako se ne varam taj zajebani model nosi i 400-ka.
  5. U temi Moto servis Joca Barajevo, covek kod Boban sajli kupi teflonska creva za 5.400din.
  6. Satelis

    Xenon

    Pozitivno iskustvo imam sa xenonsijalice.rs
  7. 1. Exide 2. Nekad neko, stavio je slabiji aku 12V/12Ah, treba biti 12V14Ah tako da ide druga oznaka (kako god bilo trazice ti podatke motora pa ce ti prema katalogu dati) 3. Akumulator shop Poprilicno jak akumulator, na cemu ga gonis?
  8. @GCB Hvala, ako nemas sta pametno raditi, ne vozika ti se sam......pridruzi se.
  9. Bice ovo lepa druzina, najavljeni smo u Divljakovcu tako da nema brige oko stola/klope Vidmo se sjutra
  10. Kad menjam opanci, obavezno sledi provera lezajeva oba tocka, provera kocnica (plocice, klizaci, disk) jer ako nesto ne valja, eto prilike da se sredi. Ako je sve uredu od gore pomenutog, pre ugradnje tockova, sledi zastita lezaja bakarnom mascu u spreju. ........ja do sada nisam video ni jednog vulkanizera da to radi, sve je sistem demontiraj - zameni - montiraj - teraj.
  11. 15KM za oba točka ili po točku? Kod nas je zamena guma oba točka (bez demontaže-montaže, točkovi donešeni), zamena ventila, balansiranje= skoro 4Krsd (dranje). PS. ne bi da imenujem vulkanizera, na Konjarniku je radnja/servis
  12. Satelis

    Xenon

    To je već nešto drugo i definitivno ti nije problem u naponu, verujem da će se isto desiti na 3Krpm. Prvo proveris probnom lampicom konektor tj napajanje xenona (+ i -) jer se na recimo Opel Astri H zna desiti da isključi napajanje oborenog svetla kad ne prepozna otpor sijalice. Ako imaš napajanje, xenon ne radi, prvo zameni balast jer je lakše pa vidi šta se dešava, ako je potrebno zameni i sijalicu.
  13. Satelis

    Jeftine priče

    Nema na čemu, šta se mora nije teško....reko, taman materijal za pisanje....no biće prilike [emoji6]
  14. Ja tu varijantu nisam hteo jer sve sam radim, polako na tenane, obraća se pažnja na sve i svašta što vulkanizeri teško da tako rade, kod njih je to više rutina. Posebno obratiti pažnju na zadnju kočnicu i način montaže jer vrlo lako se može sjebati navoj nosača/klizaca. Sledeće nedelje trebao bi da odem po moje gume (ostale u Balatunu) ujedno da svrnem do njih po jos jedan par opanaka za SW a ni Stanišići nisu daleko, klopa odlična....spojiti lepo i korisno.
  15. Satelis

    Jeftine priče

    Due, idemo sutra do AR, corbica u Divljakovcu, start 10h kod 1000 Ruza, oce moj Jefta casti pa ti vidi dal se tvoj Jefta slaze s'cinjenicom?
  16. Koliko znam, rede program Pirelli i Metzeler, Dunlop pomenuli nisu.....si siguran da pricamo o istim ljudima? 10KM zamena gume sa demontazom-montazom ili ti 5eur..... zvuci nestvarno.
  17. Da li imaju servis....verovatno imaju, imas na predhodnim stranama njihov kontakt pa pitaj sta te zanima, vrlo su ljubazni za razliku od nasih prodavnica. Da, treba zeleni karton.
  18. Satelis

    Xenon

    Slazem se, do sada uvek je bila sijalica ta koja je pred gecrk menjala boju. I te kako ima veze sa reglerom i punjenjem jer od toga ti zavisi koliki ce biti napon na akumulatoru/instalaciji. Kad je napon dobar, ispravan xenon ce raditi kako treba, kad je nizi napon, ispravan xenon nece raditi kako treba tj nece raditi uopste, javlja se brzo zujanje/treperenje sijalice i odmah gasenje iste.
  19. Da da vidimo se tamo, vracamo se preko Rogace i mozemo zajedno do Ralje, odatle mi levo a vi desno ka Popovic - M. Pozarevac - SD
  20. Nema na cemu momci
  21. Tako je Mito, ima tu Nis pumpa, taman tankanje goriva i
  22. Na Aliu mozes naci pristojne alarme za male novce. Ako ti Bev nema kodirano paljenje, mozes uzeti alarm npr. ovaj alarm, dobra strana ovog alarma sto imas kljuc i daljinac u jedno, narezes samo mac i gotovo. Sledeci koji mi deluje da je ok je ovaj alarm, njegova dobra tj odlicna stana je sto ima pejdzer. Mozes da ne vidis motor ali zato ces cuti na pejdzeru ako neko cacka. Bitno je da uzmes alarm predvidjen za motor jer je projektovan da trosi malu klicinu struje za razliku od alarma za automobile. Ima ko je ugradio u motor alarm od automobila, sve radi sve fercera ali zato aku malo malo pa na punjac. Leva rucica kocnice je integralna kocnica ili ti koci prednji desni disk svega 30% dok zadnji 70%, desna rucica samo prednji levi disk. Koriscenjem obe rucice istovremeno, dobije se dobar rezultat na drumu i nije to niakav kvar pod uslovom da je kocioni sistem ispravan na motoru. Pa i ne mozes cuti jer potrosnja zavisi od vise faktora, neka normala je 3.8 - 5.5L/100km sve zavisi da li je jedna osoba il dve il na te dve dodas jos stvari tj opterecenje (bisage, torbe). Sve ispod 3.8...... gazda bas zinculira, sve preko 5.5.......nesto nije u redu.
  23. Satelis

    Jeftine priče

    Opa bate, dotle doslo... e sto ne volim kad dodje taj dan pa srce mi se cepa. Moj Jefta moze jos da prolongira, kaze ima jos koji mesec fore. Kupio sad novu obucu pa ide sl nedelje po opanci, cisto podrska u znak proleca
  24. Satelis

    Jeftine priče

    Lepo, mirisljavo, pitko.....sve je tu, svidja mi se. Kaze Due da se Jefta malko preladio, pije neke cajeve umotan u cebe.....sad ce , samo sto nije a eto ga i sunce, odma selakse dise.
  25. Ako se slazete, skup svatova u 10h kod Hotela 1000 Ruza na Avalskom.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja