Jump to content

Moto Zajednica

severian

BJB Vitez
  • Broj tema i poruka

    9109
  • Pridružio se

Sve što je postavio član: severian

  1. @Robin Hood E jbg... poslednji krug, poslednja krivina moto gp trke, zar si zaista očekivao da ne pokuša? Tako su baždareni.
  2. Divna trka i divna, divna staza (gledajući sve 3 trke, ceo vikend!). Dovi, bravo, bravo! Zaslužuje 3. pobedu ove godine! Markez, veliki zabavljač, hvala Bogu što ga gledamo, plus je impresivno kako taj dečko uživa u dobroj trci čak i kada izgubi. Pedro, sjajno, šta reći, ako se ne varam 7. podijum u 9. trci!! Lorenco i Zarko odlično, Vinjales trećinu trke nije mogao ništa Zarku na soft zadnjoj! Odlična trka, šta reći kada se sve rešava u poslednjoj krivini. Vrhunska zabava!!
  3. A ja mislim da je najbolje da se svi zajedno potrudimo u širenju dobrog vajba i promociji vikenda u svom okruženju. Realno, mnogo je veća razlika između imanja i nemanja vikenda, nego između imanja savršenog (kakav nikad neće biti ) i nesavšenog...
  4. Obojica su na momente delovali brže, ali Morbideli je 'ladan ka špricer pod pritiskom. Definitivno spreman!
  5. Odlična trka moto2! Markez sjajno odbranio sve napade Lutija, a ovaj kidisao kao osica. Morbideli, sa svoje strane, je definitivno spreman za GP! Kapa dole, iako za Lutija ove godine navijam više nego za bilo koga drugog, u bilo kojoj konkurenciji . Luti je toliko pokušavao na kočenju, da mislim da je jedno 5 puta otišao preširoko. Oliveira, kakva vožnja! Spržio gume i onda onako težak pad, mislim da ga je i motor udario... I na kraju, moj prošlogodišnji moto3 miljenik BB (Bred Binder), sjajno! Posle svega nekoliko trka posle oporavka od povrede, startovao sa 17, završio 7. Odlično. PS: Stvarno mi je drago i što se Pasini ustalio mađu najboljima. Sve ukupno, merak trka
  6. Nije Erceg, nogu je povukao Kračlou na KZŠ juče, pa se i drugi prirtužili... Ali, izgleda biće suva trka. Inače, odlična moto3 trka i još jedna fenomenalna vožnja Mira (3. pobeda za redom!!). Ali, meni je heroj Horhe Martin, u kakvom stanju je izvezao podijum to je za čuđenje (ako mu isti ne uzmu, zbog prolaska kroz cilj van staze, usled slavlja. Bilo bi brutalno!).
  7. 1. Neće da se vozi 2. U slučaju da se vozi: 93, 99, 04
  8. Jedino validno biće sortiranje po vremenu. Izbor te vrste o kojoj pričaš, realno nije moguće napraviti...
  9. Postoje dve osnovne klase: do 750ccm i preko toga. U okviru te podele sortiramo po vremenu, pa ko u koju trku upadne (ako ima više prijavljenih). PRIMER: ako ima npr. 28 prijavljenih za trke sa motorima ispod 750 ccm, biće sortirani po vremenu u dve trke (15 učesnika sa boljim vremenima u trku 1 i 13 učesnika u trku 2). Isti princip važi i za prijavljene sa motorima iznad 750ccm. Za ovu godinu dakle važi podela po kubikaži i to je definitivno, jer smo u razgovorima sa ljudima sa puno iskustva u trkanju, i domaćim i stranim, formirali mišljenje da za TRKU (ne brzi krug) na ovoj stazi, ova podela ima smisla. Naravno, nismo sujetni i ako se podela ne pokaže kao bitna, razmotrićemo odluku ponovo za sledeću godinu. Ipak, od nečega mora da se krene i sada je ovako kako smo odlučili. Predlažem da, za svakog ko misli da stvar ima smisla i da je dovoljno zanimljiva iako smo je nesavršeno postavili i ne odgovara svakome u svakoj pojedinosti, polako masovnije krenemo sa prijavama, kako priča ne bi ubrzo postala čisto akademska ...
  10. Da. I motori i oprema (šatori itd).
  11. NEROGIARDINI MOTORRAD GRAND PRIX VON ÖSTERREICH MotoGP Qualifying Nr. 2 Classification 2017 Spielberg, Saturday, August 12, 2017 Pos. Num. Rider Nation Team Bike Km/h Time Gap 1st/Prev. 1 93 Marc MARQUEZ SPA Repsol Honda Team Honda 310.8 1'23.235 2 4 Andrea DOVIZIOSO ITA Ducati Team Ducati 306.0 1'23.379 0.144 / 0.144 3 99 Jorge LORENZO SPA Ducati Team Ducati 305.3 1'23.621 0.386 / 0.242 4 25 Maverick VIÑALES SPA Movistar Yamaha MotoGP Yamaha 305.5 1'23.754 0.519 / 0.133 5 9 Danilo PETRUCCI ITA OCTO Pramac Racing Ducati 302.6 1'23.780 0.545 / 0.026 6 5 Johann ZARCO FRA Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 305.9 1'23.879 0.644 / 0.099 7 46 Valentino ROSSI ITA Movistar Yamaha MotoGP Yamaha 304.2 1'23.982 0.747 / 0.103 8 26 Dani PEDROSA SPA Repsol Honda Team Honda 308.0 1'23.985 0.750 / 0.003 9 35 Cal CRUTCHLOW GBR LCR Honda Honda 303.7 1'24.024 0.789 / 0.039 10 29 Andrea IANNONE ITA Team SUZUKI ECSTAR Suzuki 302.5 1'24.185 0.950 / 0.161 11 17 Karel ABRAHAM CZE Pull&Bear Aspar Team Ducati 308.6 1'24.220 0.985 / 0.035 12 76 Loris BAZ FRA Reale Avintia Racing Ducati 303.2 1'24.483 1.248 / 0.263 Weather Conditions: | Track Condition: Dry| Air: 20º| Humidity: 52%| Ground: 27º Q1 MotoGP Qualifying Nr. 1 Classification 2017 Spielberg, Saturday, August 12, 2017 Pos. Num. Rider Nation Team Bike Km/h Time Gap 1st/Prev. 1 9 Danilo PETRUCCI ITA OCTO Pramac Racing Ducati 303.5 1'23.754 2 26 Dani PEDROSA SPA Repsol Honda Team Honda 309.1 1'23.849 0.095 / 0.095 3 94 Jonas FOLGER GER Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 306.2 1'24.015 0.261 / 0.166 4 8 Hector BARBERA SPA Reale Avintia Racing Ducati 313.2 1'24.036 0.282 / 0.021 5 45 Scott REDDING GBR OCTO Pramac Racing Ducati 306.5 1'24.037 0.283 / 0.001 6 44 Pol ESPARGARO SPA Red Bull KTM Factory Racing KTM 308.4 1'24.101 0.347 / 0.064 7 19 Alvaro BAUTISTA SPA Pull&Bear Aspar Team Ducati 316.5 1'24.202 0.448 / 0.101 8 36 Mika KALLIO FIN Red Bull KTM Factory Racing KTM 308.6 1'24.261 0.507 / 0.059 9 43 Jack MILLER AUS EG 0,0 Marc VDS Honda 308.6 1'24.321 0.567 / 0.060 10 41 Aleix ESPARGARO SPA Aprilia Racing Team Gresini Aprilia 304.2 1'24.447 0.693 / 0.126 11 42 Alex RINS SPA Team SUZUKI ECSTAR Suzuki 305.4 1'24.448 0.694 / 0.001 12 38 Bradley SMITH GBR Red Bull KTM Factory Racing KTM 305.6 1'24.530 0.776 / 0.082 13 22 Sam LOWES GBR Aprilia Racing Team Gresini Aprilia 306.1 1'24.852 1.098 / 0.322 14 53 Tito RABAT SPA EG 0,0 Marc VDS Honda 306.6 1'24.900 1.146 / 0.048
  12. Na ovoj trci... teško za dedu.
  13. Izbacivaćemo naravno liste prijavljenih (kao što radimo za svaki TD), čim bude bilo dovoljno uplaćenih kotizacija, pa da imamo šta da izbacimo E sad, ako svi budu čekali da vide ko je na listi, pre nego se prijave i uplate kotizaciju... razumeš šta hoću da kažem
  14. Ako bude dovoljno ljudi, biće napravljena i 4. klasa. Kao što sam već napisao, sortiraćemo grupe po vremenu - tako će ljudi voziti sa onima sebi sličnim. I da oktklonim nejasnoće: ne prijavljuje se niko u 1. ili npr 3. grupu. Prijavite se za učešće na trkačkom vikendu, za trku, i onda na kraju po svom motoru (ccm) i po vremenu sa TD, budete sortirani u odgovarajuću klasu, sa sebi sličnima. Nema nekih "amaterskih" i nekih "profi" klasa. Jedino što nas (sve zajedno) ograničava je dovoljan prihod, kako bi mogli da organizujemo događaj.
  15. Zašto bi bila ljutnja (?), zahvalni smo na svakom razmišljanju. I to nije fraza, zaita tako mislimo. Što se predloga tiče, publika je bitna iz dva razloga: čak i da je ne predvidimo, apsolutno izvesno ljudi će dovoditi one koji žele da ih gledaju (to znamo sa TD) i moramo da napravimo uslove za to, na trkačkom vikendu nije moguće da publika šeta po padoku kao na TD. Drugi razlog je taj što po cenama koje nam je NAVAK tražio za trke, kotizacija za dva dana bi ispala oko 18-20.000 rsd (za trkački vikend za jednog vozača). Kako bi kotizaciju držali nisko i time omogućili da imamo dovoljan broj takmičara, računamo na prihode od publike. Veoma je dakle jednostavno. Ima i treći razlog: želimo da popularišemo motociklizam i zato želimo i mogućnost da dođe publika. Što se amatera i trkača tiče: apsolutno mi nije jasno odakle ta priča, kako se kao pravi događaj za neke profi trkače i paralelni šampionat. Mislim jasno mi je, krenula je odavde od jednog posta, ali to nema veze sa životom i nikada nije bilo namera. Dakle, još jednom, da kažemo jasno da jasnije ne može biti: ko želi da se trka na ovom trkačkom vikendu, treba da se prijavi. Biće mesta za sve. Svi prijavljeni biće sortirani po vremenima i motoru i tako poređani u klase. Već smo obećali da će biti onoliko klasa (grupa) koliko bude interesovanja, tj. prijavljenih. Dakle, ako se prijavi 50 ljudi za trku, biće 3 klase. Ako se prijavi npr 68 ljudi, biće 4 klase itd. Biće tako, već smo obećali, makar ukinuli trku na hronometar, ako za to ne ostane vremena u satnici. Inače, jedini razlog zašto smo uveli trku na hronometar je što nam je ne mali broj ljudi na TD (da ne kažem tiha većina) rekao da želi da učestvuje na vikendu, ali ne želi da učestvuje u trci. U tom smislu smo napravili dva takmičenja, kako bi svi imali nešto što ih zanima. Jer ovaj vikend apsolutno zavisi od masovnosti, drugim rečima, ako ne bude dovoljno prijavljenih, ne može da se održi...
  16. Al je Fenati flipnuo... Opet ..
  17. Ja se izgubio i jos se nisam vratio... evo nas lutamo po tatrama
  18. Već sedam godina... vreme ne leči baš sve.
  19. Dosta dobar intervju od 99. Dosta je objasnio situaciju: But as I said before, we are a team: sometimes I make a mistake – many times I have made a mistake, this year I have made many mistakes, for example, in Assen I entered the pits when I didn't have to enter – and this time it was the guys who made this mistake. So you have to accept it, and in this chaos of rules which we have in MotoGP, this can happen.” "It would be difficult to fight with Marc, because Marc is honestly very good to go quick suddenly when he switches from wet tires to dry tires, he's the best one in those conditions, he's very aggressive and he warms up the tyres very quickly" http://www.crash.net/motogp/news/872116/1/strategy-miscommunication-errors-rob-lorenzo-potential
  20. Vidim sad da janone ovoga puta nije kriv... ales mu je uzao prednost
  21. Nisam siguran da je markez bilo sta sjebao pre odlaska na slikove. Naprotiv, verujem da je imao prognozu (kao i ostali) i da je odlucio da se kocka sa slikovima, ali je to uradio u stilu - tj. zamena sto pre. Deluje da je to bila odluka unapred (bila scena kako se nesto dosaptava sa santijem). Meni deluje da je onda namerno usporio taman dovoljno kako vodeca grupa ne bi videla da je usao u box, tj da ga ne bi neko pratio na zamenu. Hteo je nekoliko krugova na slikovima pre ostalih. Rizicna taktika, ali kad vec rizikujes odradi to odlucno i pametno, da u slucaju dobitka dobijes bar 10s razlike. Dobio je 22s. On sad ima drugaciju pricu, ali verujem i da nece da prizna taktiku. Neka misli konkurencija da je imao srece. Najveci gubitnik je Rosi... bio je vidljivo najbrzi na stazi i povuce ga vodjstvo, pa bar 3kr zakasni sa promenom guma. I dalje bude najbrzi, ali gotovo je vec bilo... Opet isto kao u sachsenring-u. Ocajna taktika... ako je uopste taktika. Vise deluje da on to onako na licu mesta. Zarco se jos gore izglupirao na isti nacin... Za Lorenca velika steta. Nego... je l' sam ja ono dobro video? Jajanone pao u boksu?? PS. Obelezje dana je i veoma mudra voznja Mira i sjajna pobeda. Kada neko tako pametno vozi, a ove godine vozi bas zreli, ne moze covek da se ne zapita radja li se to novi veliki sampion? Luti je realno ima srece, pre kise nije imao sansu za podijum, po kisi je vozio tih 6kr sjajno. Al ne pravim pitanje, za njega bas navijam! Mada, zao mi Pasinija jbg...
  22. Violeta glasa: MM93, VR46, DP26 Ja glasam: Dovi, Cru, Rosi
  23. Verovatno kisna trka sutra... Cal bi mogao da se ponovi
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja