Jump to content

Moto Zajednica

Velicine kaciga

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova

Jedan dobar link od mene kao pocetnika, lepo i razlozno objasnjena tematika kupovine kacige:

 

 

Meni kao nekome ko upravo kupuje svoju prvu kacigu prilicno je pomogao da shvatim osnovne stvari, sto kazu jedna slika vredi hiljadu reci :aha:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prošao, 184 postova
  • Lokacija: Kotor Varoš (Republika Srpska)
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 250R

E ovako, hocu sebi da narucim neku kacigu preko Louisa i obim moje glave je 57,5cm a imam 16 godina i da li da uzimam vecu s obzirom da ce glava jos rasti. A kacigu koju kupim ne planiram mijenjati dugo vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: KTM 400

A sta ako kupite bas tesnu kacigu, i odgovara ok, a kad dodje hladnije vreme zelite da stavite podkapu, kako kad je vec tesna???

 

podkapa ti ne zahteva prostora previse, a bar u mom slucaju glava lakse upadne u kacigu kad imam podkapu.... cak ne zahteva naknadno namestanje kacige....

tako da mislim da je to ipak individualno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Ducati Crveniiiiii

Nikad ne kupujte kacigu bez probe.Kad izmerim glavu 57cm to je M, probao u Sharku S velika mi, kupio Suomy M veca za malo,na kraju uzeo Shoei u s velicini taman je tako da nema veze broj na papiru, sve mora da se proba.Veca kaciga nema smisla zato sto ne stiti glavu, drugar dao zeni svoju pali sa motora, zena slomila vilicu jel joj kaciga bila velika.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Ja sam recimo narucio kacigu bez probe tj. prethodna mi je bila L velicina i bas tu velicinu i narucim i bas mi je po mojim merama ali dosta njih je tako radilo i kacige im nisu odgovarale :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 373 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Lako je vama.Ja sam probao sve marke po svim radnjama u Parizu i Salzburgu i najzad sam morao da čekam 6 nedelja kod BMW-a da mi naprave neki broj za moju glavu.

 

znam brate taj problem. I ja imam glavu xxxl. šišam se po kvadratu ili na dnevnicu. Pozdrav svima

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Posto sam jos uvek u procesu trazenja kacige a neke sam vec i probao, hteo bih samo da napomenem da prodavaca ima raznih i ono sto me je najvise iznerviralo je kada sam na jednom mestu probao kacigu. Kaze covek ee od te imamo samo xl i to je to... reko hmm tesko al ajde da probam:) Stavim ja na glavu, zategnem na dva prsta, pre toga sam pogledao sve moguce tutorijale i savete o velicini kacige(na sharp testu ima jedno skroz ok objasnjenje) elem.. kacigu mogu bukvlano da stresem sa glave, pomera se na sve strane mogu da je prevucem i od pozadi i spreda, i vidis ti coveka kaze uuuu odlicno ta ti je bas taman :lud: ko da mi prodaje kinesku trenerku, jos mi vadi ogledalo i kaze vidi kako ti super stoji i nastavlja dalje sa ubedjivanjem. Ja sam jos uvek u neverici da neko takve stvari prodaje na taj nacin :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 Diversion

Pozdrav,

 

položio sam za motor pre par dana, i sad naravno trebam da kupim kacigu. Interesuje me, na koji način se bira kaciga, tj veličina. Kako treba da mi stoji da bih znao da sam bezbedan koliko je to moguće dok nosim kacigu i da je nisam stavio na takav način da možda ugrožavam sebe.

 

Unapred Vam hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Za pocetak izmeri obim glave i sa tim saznanjem idi u prodavnicu, sve ostalo u vezi toga "kako treba da ti stoji da bi bio bezbedan" itd, zna prodavac.

 

A, ono sto bi ti trebalo da znas je da je glagol trebati, bezlican tj, ne menja se po licima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

prepravka za shoei,ista vazi i za arai..L je 59-60..XL 60-61,imam i jednu i drugu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 Diversion

Iskreno, ne mogu ići u prodavnicu očekivajući da će mi prodavac kome je u interesu da ostvari što veći profit time što prodaje više i skuplje staviti moj interes (bezbednost) pre svog (da ostvari profit). Baš zbog toga sam se učlanio ovde kako bih dobio konkretnije odgovore i informacije, nadajući se da će mi odgovoriti ljudi koji imaju iskustva pri izboru kaciga, i sa voljom da ta iskustva i podele. Takođe, zaista ne mogu da računam na to da će prodavac biti dovoljno stručan, jer on apsolutno to ne mora da bude.

 

Zahvalio bih se korisniku IgorBGD na video klipu koji je postavio a nisam video pre. Podeliću ga i ja ovde jer je jako koristan.

 

 

 

Najlepše Vam hvala na gramatičkoj korekciji, uvek je lepo ispraviti greške koje vremenom svi počnemo da pravimo. U tom duhu i ja bih Vama sugerisao na Vašu, a to je da u srpskom jeziku kada se koristi latinično pismo postoje i slova sa kukicama, odnosno šđćčž . Nadam se da sam i ja Vama bio od koristi u tom smislu.

 

Srdačan pozdrav!

Za pocetak izmeri obim glave i sa tim saznanjem idi u prodavnicu, sve ostalo u vezi toga "kako treba da ti stoji da bi bio bezbedan" itd, zna prodavac.

 

A, ono sto bi ti trebalo da znas je da je glagol trebati, bezlican tj, ne menja se po licima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Odlicna tema. Nazalost ja sam od onih sto je kupio kacigu sa neta, zato sto je bila "lepa" i nikako mi nije godila od prvog dana, tako da sam prakticno bacio pare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

uzmes brate snajderski metar pa izmeris sam sebi obim glave,preko celenke jel :)...na 99% kaciga je tako i napisano,pre onog S,M,L itd..pa ti je ta mera reper da izaberes pravu velicinu u slovima iskazanu S,M,L...a zadnja i najbitnija stavka je da kad je stavis na glavu,dobro zategnes,ne sme da ti nos udara u deo ispred (bem li ga kako se zove na srpskom),mentoniera jel,cast malo vecim nosevima :),ne sme da ti seta levo desno i napred nazad,a sto steze,jbg,treba da steze dok ti ne legne kako treba tokom koriscenja pa ce vremenom sundjercici da se stanje ali otom potom....nije velika mudrost,samo treba malo iskustva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Kawa z750s

evo i ja da priupitam nesto ....:zdravo::zdravo:imam ovu kacigu dobio sam je sa motorom super mi stoji al tu gde je dugme za flip up ubi me vetar sta da radim jel da menjam kacigu il :neznam:al tek sad vidim da ova ima neku plastiku preko dugmeta a ja to nemam 1hmm.gif jel zna neko gde bi mogao da se nabavi taj deo...:care:

http://www.fc-moto.d...ns&siteid=87979

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Vidim da nema za IXS kacige, pa da dodam... (molio bih urednike da prebace na prvu stranu, radi lakšeg pregleda)

 

X-Small 53/54

Small 55/56

Medium 57/58

Large 59/60

X-Large 61/62

XX-Large 63/64

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova

evo i ja da priupitam nesto ....:zdravo::zdravo:imam ovu kacigu dobio sam je sa motorom super mi stoji al tu gde je dugme za flip up ubi me vetar sta da radim jel da menjam kacigu il :neznam:al tek sad vidim da ova ima neku plastiku preko dugmeta a ja to nemam 1hmm.gif jel zna neko gde bi mogao da se nabavi taj deo...:care:

http://www.fc-moto.d...ns&siteid=87979

druze kupuj ti full face,batali to kad duva vetar,to moze biti poprilicno opasno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: ZaPir; Osa

Pozdrav, imao Givi jet kacigu, i prezadovoljan. Sada hoću neku fullface, za naked, šta preporučujete. Da li je Givi fullface ok izbor, hoću ipak neku kvalitetniju kacigu zbog vetra itd... Nemam 500 jevreja, ali oko 200 bih izdvojio, jer ne postoji ništa bolje neko kvalitetna kaciga koja ti dobro stoji ( msm na veličinu naravno :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova

AGV K4 EVO, meni se dopala, dosta dobre utiske sam citao i cuo o njoj, kosta oko 190e sad kod nas... Meni oblik nije odgovarao, nekako mi je "plitka", al mozes da pogledas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Pozdrav,kupio sam kacigu M velicine, Obim glave mi je 58cm,mada sada kada je stavim na glavu,kopca me gusi kada je stegnem a kada pomeram glavu gore,brada hoce da iskoci kroz otvor za vizir, sto se ostalog tice, nema bolnih tacaka,nema prostora iznad cela niti bilo cega drugog.... Da li bih mi trebala S velicina ili previse panicim? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja