Jump to content

Moto Zajednica

Gume za maxiskutere

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Ne bi da lupam. Zadnje koje sam skinuo su bile 2021. Moguce da je 1 po sari su iste... A mozda su i 2. Uglavnom svevkoje sam vozio do sada su bile nove na skuterima i bas su mi ljigave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 271 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Ne znam koji skuter voziš, ali dosta toga bi nam otkrio. MCG je meka guma i bolje će ići na neki laši skuter poput mog Beva, a Dunlop je bolja za teže motore jer je tvrđa guma. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Pozdrav narode, 

 

Treba mi savet za gume za moj skut, naravno nove za Derbi GP1 250, da je neki drugi skut ne bih se mnogo razmišljao, no ono što me najviše remeti u razmisljanju jeste mala težina skutera, svega 140kg a snage "ima" i onda sam malo u strahu da ne napravim pogrešan izbor. 

Imao sam Power Pure 2ct na prethodnom skuteru nove kupio, po suvom extra, po mokrom, nedaj bože. Pirelli sam takodje kupio nove za Aerox-a davnih dana, ne secam se koji je model bio, odlicno su drzale i po suvom i po mokrom. 

 

Čak ni trenutne Dunlop ScootSmart nisu toliko loše ali su matore dot15, ispucale u kanalima i mislim da su po sredini previše pojedene i da mi to remeti osećaj u vožnji, u krivinama nemam osećaj da beži, ali me nekako non stop ispravlja na blagom naginjanju. Uradjeni semerinzi i ulje u vili, zamenjeni ležajevi u točkovima, zamenjeni ležajevi vrata vile i dalje imam taj osecaj ispravljanja pa rekoh nema šta dalje no gume...

IMG_20230822_145733931.thumb.jpg.cc993801e2d45a4c25c58eae41a4f162.jpgIMG_20230822_145808039_HDR.thumb.jpg.43d103244caa4886e289e550496efad1.jpgIMG_20230822_145652683_HDR.thumb.jpg.62e74a26ee28b9cb41c27831abdca63e.jpg

 

E sad, u garazi ima i 2 tmax-a jedan je na Dunlop ScootSmart, drugi na Pirelli Diablo Rosso scooter, oba drže dobro, čak lično mislim da je malo bolji Pirelli, ali opet njoj treba vremena da se ugreje, a i ne mogu da poredim sa njihovom težinom od 200+kg i njegovom snagom sta bi za mene bilo dobro. 

 

 

 

Generalno trenutno mi je u glavi CG2 kao neka all season proverena varijanta, mada nemam neku želju njih da uzmem. 

 

 

 

Evo nekih info:

- Vozim grubo iskreno što se tiče gasa i kočnica, ali ne idem na koleno što se krivina tiče 

 

- Samo ogibljenje skutera je tvrdo.

 

- Uglavnom krace relacije vozim 2-10km tako da mi ne treba neka kojoj treba mnogo da se ugreje. 

 

- Kako radim od kuce više nemam "moranje" da vozim i po kiši i mokrom da putujem do posla, mada iskreno volim i ne predstavlja mi problem, tako isto otpada i voznja u hladnim danima, da kazem do nekih okvirno + 12 stepeni bih vozio 

 

- Skuter se vozi iskljucivo po gradu, za van grada imam RS-a ili se poslužim tmax-om.

 

Zbog dimenzija guma (Pr: 120/70/14; Z: 140/60/14, mogu da uparim sledeće: 

 

1) Dunlop ScootSmart

2) Michelin CityGrip2 

3) Pirelli Angel (Diablo Rosso Scooter nažalost nema zadnja u toj dimenziji)

4) Mitas Touring Force

5) Metzeler Roadtec Scooter 

 

Ne žuri mi se i ove trenutno obavljaju posao, šare ima na pretek i ne klizaju ali mi je u planu da ih zamenim ili sad do kraja sezone ili početkom sledeće... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nemam mnogo iskustava da ti pomognem konkretnim savetom, ali evo moje zapažanje - Na prošlom Kymco People GTI sam zamenio Pirelli Angel sa MCG2, i razlika je bila drastično bolja. Sa MCG2 kao po oblačićima u odnosu na stare. Ali opet, Pirelli su bile 5 godina stare, pa su se već ispostile.

U stvari, mislim da je kvaka samo da budu dovoljno taze, pa će bude sve mnogo bolje. A ja ću MCG2 svakako kao sledeće.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Kupio covek X10 i dosao kod mene i kaze idi probaj, vidi kako ti se cini, valja li, trebali sta da se radi

 

IMG_6556.thumb.jpeg.7b0ae1bc09ebb6ed92fb9d223d8ca9ad.jpeg

 

+ lezaj u vratu ima lufta koliko hoces. Idi probaj ga sam, ja ne sedam na te klince. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja