Jump to content

Moto Zajednica

MZ ETZ 251-treba mi pomoc oko nekih sitnica...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

To kad tinja lampica za punjenje moze da bude pobudna dioda na alternatoru ili neka od glavnih na ploci.To se kod mene desavalo,ako se pocne opet paliti idi kod nekog da provere prvo to(moze da bude i slab spoj neke diode)

 

za sada radi lepo..ako bude opet zezalo (pu pu,nedaj Boze! :D ) moracu sve da prekontrolisem... dosta je stajao motor pa su neke zice bile pregrizene,kao i sediste...ono sto sam video ja sam popravio al nisam sve rasturao.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova

ta zica drzi semenig na radilici.. 1zvizduk.gif

 

Tako je...žica koja drži semering.To je čest slučaj kad je MZ u pitanju.

Dakle...ponovo skini levi dekl, korpu kvačila i sve ostalo, i zameni semering(vodi računa na položaj istog kad ga montiraš) i obavezno postavi osigurač tako da osiguraš da ponovo ne ispadne.

Što se tiče reglera 12 v za ETZ, najbolje je rešenje da se stavi od automobila(Yugo,golf1,2,fiat i sl), stim da to podrazumeva da se lampica pobude drugačije veže.To rešenje je ubedljivo najsigurnije i najeftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

ta zica drzi semenig na radilici.. 1zvizduk.gif

 

Tako je...žica koja drži semering.To je čest slučaj kad je MZ u pitanju.

Dakle...ponovo skini levi dekl, korpu kvačila i sve ostalo, i zameni semering(vodi računa na položaj istog kad ga montiraš) i obavezno postavi osigurač tako da osiguraš da ponovo ne ispadne.

Što se tiče reglera 12 v za ETZ, najbolje je rešenje da se stavi od automobila(Yugo,golf1,2,fiat i sl), stim da to podrazumeva da se lampica pobude drugačije veže.To rešenje je ubedljivo najsigurnije i najeftinije.

 

to sam sredio odavno..promenio oba semeringa,a regler iliko zna sta je sam proradio..sad puni..sve radi samo me je*e da izvines treca brzina...oce ponekad da omasi..tj ubacujem al nece da ubaci...pokusam opet jednom,dva puta i ubaci..to me muci,moram da rasturam ceo motor zbog toga a nzm sta je tacno problem,mnogo nervira ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

oce ponekad da omasi..tj ubacujem al nece da ubaci...pokusam opet jednom,dva puta i ubaci..to me muci,moram da rasturam ceo motor zbog toga a nzm sta je tacno problem,mnogo nervira ...

 

dzaba ga rasturas!! 1zdravo.gif mene to zezalo nekad, pa sam navikao, nije bila cesta pojava.. 0namigivanje.gif to je do selektora, oce da zaglavi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

oce ponekad da omasi..tj ubacujem al nece da ubaci...pokusam opet jednom,dva puta i ubaci..to me muci,moram da rasturam ceo motor zbog toga a nzm sta je tacno problem,mnogo nervira ...

 

dzaba ga rasturas!! 1zdravo.gif mene to zezalo nekad, pa sam navikao, nije bila cesta pojava.. 0namigivanje.gif to je do selektora, oce da zaglavi..

 

a jel moze to da se popravi? malo ce da zvuci glupo,ko onaj problem sa kurblom al ranije dok je bilo toplo skoro da se i nije desavalo mng retko,a sada malo cesce po hladnom....nije motor za zimu a ja zapeo ko konj pa ne silazim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

 

a jel moze to da se popravi? malo ce da zvuci glupo,ko onaj problem sa kurblom al ranije dok je bilo toplo skoro da se i nije desavalo mng retko,a sada malo cesce po hladnom....nije motor za zimu a ja zapeo ko konj pa ne silazim :D

 

Hladno ulje pa zato zaglavi, inace to nije strasno, samo laganije vozi, nisi na DRAG trkama.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

a jel moze to da se popravi? malo ce da zvuci glupo,ko onaj problem sa kurblom al ranije dok je bilo toplo skoro da se i nije desavalo mng retko,a sada malo cesce po hladnom....nije motor za zimu a ja zapeo ko konj pa ne silazim :D

 

Hladno ulje pa zato zaglavi, inace to nije strasno, samo laganije vozi, nisi na DRAG trkama.. :D

 

polako i vozim,zima bre :D ... a i po putu ima onih kamencica sto prosipaju zbog snega,uopste nije za zezanje.... i ja konj reko da sipam redje ulje preko zime kad sam otvarao deklu ja opet sipao sae 90....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

juce i danas sam presao oko 120 km,50 u jednom pravcu bez stajanja i malo tamo ovamo jos 20-ak....kad se motor zagreje skoro da i ne zeza treca... ide lepo...sto se mene tice ja tu ne bih vise nista dir'o! :D a sto se tice izgleda ima jos da se radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sad kad je hladno, kad upališ motor - prvo ga zagrej ( da radi u mestu 3 - minute ). I kad je toplo, treba ga grejati minut dva .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Sad kad je hladno, kad upališ motor - prvo ga zagrej ( da radi u mestu 3 - minute ). I kad je toplo, treba ga grejati minut dva .

 

kad je hladan ne moze da radi na leru,moram da mu dodajem gas..a kad se zagreje radi na nekih 2000-2200 obrtaja....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

ljudi...pre svega srecan Bozic...

znam da cu zbog ovoga da dobijem negativne komentare tipa:mz nije mz ako se ne cuje brm brm i to :D ...al postoji jos samo jedna stvar koju bih da uradim na mom mz-u....to je upravo to,kako uz,po mogucstvu,minimalne prepravke uklonim taj zvuk brm brm...da li je to do auspuha pa njega da budzim ili do karba? da li da nabavim auspuh od neke druge 2t 250-ice ili sta....msm ako je neko vec to radio pa zna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Vec je to negde pisano ali ajde da ponovimo .

Moguce je to uraditi sto bi ti voleo , ALI , prava je Rec uz"minimalne" prepravke , Ali to ne znaci male finansijski . Sta god radio za promenom : karburatora , auspuha !

Zato po meni bolje , ubedi sebe da ti to uopste ne smeta :) , cak da ti se svidja :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Vec je to negde pisano ali ajde da ponovimo .

Moguce je to uraditi sto bi ti voleo , ALI , prava je Rec uz"minimalne" prepravke , Ali to ne znaci male finansijski . Sta god radio za promenom : karburatora , auspuha !

Zato po meni bolje , ubedi sebe da ti to uopste ne smeta :) , cak da ti se svidja :zdravo:

 

evo,do sada sam citao i po forumu i po netu trazio..izgleda da cu stvarno morati da ubedim sebe da mi se svidja...kakve su price iskusnih mz vrlo zaje*an u vezi sa auspuhom...tako da cu samo da ga recnem na dva mesta i iskrivim na gore..ako bih samo na jednom mesti veliki ugao bi se napravio odjednom.....a i ne bih da pocne da "srce" ko lud..sipao sam 7 l,preso 100km,posle toga se vozio 2 dana po selu,..i sada kad ga zaljuljam oseti se da ima dosta goriva u njemu,nije kao pola litra litar pa da samo bucne :D ..mrzelo me da merim koliko je ostalo,a i vozio sam ga od 3000 do 5000 o/min ...znaci peta na nekih 3500 pa polako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

lep ovaj treci sto dimi ko da trosi unutrasnje gume,a cuje se ko apenac :D ....ma ja cu samo ovaj fabricki da iskrivim na gore malo i ti je to..cisto da prati liniju repa ....samo da ne povredim unutra komore ako ih uopste ima na mestu gde je fabricki varen..neko mi je vec rekao to,moram da potrazim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

zamenio sam ulje...sipao sam sae30 pa cu aprila,maja da sipam sae 80 za leto..nego...sad kad je ovo redje cuje se neko lupkanje kad radi na leru..stisnem kvacilo i ono prestane...pa razmisljam da nije ko na kolima "druk lezaj" ...

 

druga stvar,nije hteo da izbaci u ler dok radi..istegao sam malo oprugicu i vratio al opet nece...mada i nije neki problem gasim ga u brzini..na kljuc naravno,pa mi nekako refleksno da cim dam kontakt izbacim ...al i bolje je da stoji u brzini parkiran...

 

treca stvar :) ....opet me zeza punjenje...na nekih 2000obrtaja ugasena lampica..sve preko toga pali lampicu...e sad,meni je malo kolektor ostecen cuknut i odpao je delic na jednom mestu ali nije mnogo prolazi cetkica tu normalno nije odpalo celom povrsinom....nisam imao kako da drugacije isprobam da vidim da li puni skinem klemu i radi motor iako svetli lampica..doduse ugasi se lampica kad skinem klemu ali motor i dalje radi....star je akumulator,videcu da stavim sa skutera pa da probam....ako neko ima neki savet,dobrodosao je....za sve tri stvari :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

lupanje je normalno!

 

znaci prvi od ova tri problema resen...idemo dalje :)

 

da, lupanje i mene nerviralo, al kad sam video kod Igora iz NS kad smo bili u Rumuniji da isto tako lupa, onda sam shvatio da tako treba.. 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Problem broj 2:

 

Malo lepse usteluj kvacilo!! ne odvaja dovoljno pa zupcanici ostanu napeti kad stanes.. 1zdravo.gif

I jos bolje izbacis na ler pre nego sto potpuno zaustavis(kad usporavas)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Na deklici obrtomera (kada se skine) , vratiti 1-2 mm stelujucu plocu . Na taj nacin ce kvacilo lepse raditi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Problem broj 2:

 

Malo lepse usteluj kvacilo!! ne odvaja dovoljno pa zupcanici ostanu napeti kad stanes.. 1zdravo.gif

I jos bolje izbacis na ler pre nego sto potpuno zaustavis(kad usporavas)

 

tako i radim..izbacim pre nego sto stanem..ali cu videt da uradim da moze i iz mesta da izbaci...problem br 2 resen..idemo dalje :D

za treci problem cu da vidim ako isprazni akumulator posle nekog vremena da popravljam ako ne teram ovako jer kao sto sam rekao na 2000 lampica je ugasena,kad dam gas upali se ali skinem klemu i motor i dalje radi,sto znaci da ipak puni...

hvala na savetima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

2000 lampica je ugasena,kad dam gas upali se ali skinem klemu i motor i dalje radi,sto znaci da ipak puni...

hvala na savetima :)

 

lepo ti uzmes neki voltermetar i premeris.. 1zdravo.gif imas one mehanicke od LADE Rive(2105) ili neki pouzdan elektronski.. + i - na klemama akumulatora i videces dali puni... verovatno je da opet nemas 1 fazu.. 1zdravo.gif (stator ili diodna ploca)1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

2000 lampica je ugasena,kad dam gas upali se ali skinem klemu i motor i dalje radi,sto znaci da ipak puni...

hvala na savetima :)

 

lepo ti uzmes neki voltermetar i premeris.. 1zdravo.gif imas one mehanicke od LADE Rive(2105) ili neki pouzdan elektronski.. + i - na klemama akumulatora i videces dali puni... verovatno je da opet nemas 1 fazu.. 1zdravo.gif (stator ili diodna ploca)1zvizduk.gif

 

e e e taj planiram da ugradim izmedju ova dva velika sata ..bas taj mali od lade ...videcu kako ce da pokazuje..hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ti imas alternator koliko znam a da bi on radio potrebna mu je pobuda(akumulator).E, kad skines akumulator dok motor radi,imaces napon ali mozes da izgoris alternator.Ako je akumulator prazan, onda to regler "oseti" i daje rotoru punu pobudu da bi što pre napunio akumulator. Takva puna pobuda stvara jako magnetno polje, što je opterećenje za radilicu motora, što se može odraziti kao pad broja obrtaja radilice i nemiran rad motora ili čak i gašenje motora na ler-gasu.Toliko opet od mene :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja