Jump to content

Moto Zajednica

MZ ETZ 251-treba mi pomoc oko nekih sitnica...

Recommended Posts

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

znaci rupica na kolektoru ne smeta mnogo? mozda sam sjebo to kad sam ga prskao,skoro da sam sve nalio wd-om....... je*o me WD!

 

pa normalno, sad je masan kolektor.. 1lol.gif kako mislis da ima kontakt?? skini cetkce(onu crnu kutiju) i ocisti lepo krpicom kolektor..

 

kod mene ima rupa na jednom krugu, ali cetkice ne kace taj deo(80% kaci) i raaadi!!! a imam i drugi ceo alternator(sa novim kolektorom) i necu to da stavljam dok radi!!

 

daj sliku te rupe! uz svaki problem valjalo bi i slika problematicnog dela!! slikaj struju ispod sedista i alternator dole i postavi slike!!! 0takoje.gif resicemo to!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Zmajcek,pa ti rasadjujes MZ-ove,drzis ih u rasadniku,zato ti imas toliko delova,ccc!A na zadnjoj slici ti je izleteo osigurac(makaze) :lol: :lol: :nanana:

 

Namerno sam stavio sliku! makaze umesto osiguraca! imao sam spoj ispod sedista pa dok sam to nasao ostao bez rezervnih osiguraca, pa sam 10km vozio do kuce bez sedista i sa makazama... 1lol.gif

 

Delova se nakupilo skuplja se vec 5 godina.. :) neki mi nece nikad trebati ali neka ih.. :) zatrebace nekom drugom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

znaci rupica na kolektoru ne smeta mnogo? mozda sam sjebo to kad sam ga prskao,skoro da sam sve nalio wd-om....... je*o me WD!

 

pa normalno, sad je masan kolektor.. 1lol.gif kako mislis da ima kontakt?? skini cetkce(onu crnu kutiju) i ocisti lepo krpicom kolektor..

 

kod mene ima rupa na jednom krugu, ali cetkice ne kace taj deo(80% kaci) i raaadi!!! a imam i drugi ceo alternator(sa novim kolektorom) i necu to da stavljam dok radi!!

 

daj sliku te rupe! uz svaki problem valjalo bi i slika problematicnog dela!! slikaj struju ispod sedista i alternator dole i postavi slike!!! 0takoje.gif resicemo to!!

nisam po kolektoru prskao vec po onoj diodnoj ploci,a cistio sam ga smirglom....kod mene bas sjeban kolektor na jednom mestu slikacu sutra....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

evo kako je covek resio moj problem

ovo sam kopirao sa nekog sajta,da ne stavljam link teme,valjda nije ni dozvoljeno

isto mu je ko meni na leru bila ugasena lampica a posle se palila na vecim obrtajima

 

"Danas skinuo zamijenio četkice, kondenzator, diode i ništa icon_sad.gif Već skoro izgubio živce, ali reko idem skinuti regler dolje, pa ga cijelog ispregledat... ispostavilo se da je jedan lem puknuo i žica je malo imala kontakt, a malo ne. Zato je pri višim okretajima gubio kontakt. Zalemio, malo prekontrolirao regler, stavio nazad i za sad radi."

 

od prilike me zeza neka sitnica......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Hoce da se odlemi debela zica to jest namotaj reglera koji regulise struju punjenja od vibracija i prevelike struje a to se desava zbog prevelikog broja obrtaja nije napravljen da radi na preko 5000 obr vec polako da se vrti i da traje stavi elektronski0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

diodnoj ploci nebi trebalo da steti!! ali kolektor smirglati?? 1neznam.gif on je od grafita!! 1zvizduk.gif

Zmajcek,kolektor je sigurno od bakra a cetkice su grafitne :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

diodnoj ploci nebi trebalo da steti!! ali kolektor smirglati?? 1neznam.gif on je od grafita!! 1zvizduk.gif

Zmajcek,kolektor je sigurno od bakra a cetkice su grafitne :zdravo:

 

nije od bakra kolektor..isti materijal kao i cetkice,grafit.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

ovako..iako je led na putu i sneg pored puta i u mom sokaku..ja izaso malo eMZom...da zanemarim cudjenje ljudi,nije to sad bitno...

opet na malim obrtajima ugasena lampica na velikim sija.....i primetio sam da kad naidjem na prelaz asfalta i drmne malo dobije kontakt...tj radi sa slabijim svetlom(trosi akumulator)..drmne... svetlo se pojaca a lampica manje sija(pocne da puni)...tako se smenjivalo jer nije bas najbolji asfalt u selu,ima dosta prelaza (stari-novi).... negde gubi kontakt izgleda...

ipak se isplati ponekad biti budala (u mom slucaju nadjeno resenje) tj tek sutra da isproveravam sve moguce kontakte...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Nisam znao da je i kolektor od grafita,malo mi je to cudno,obicno su bakarni prstenovi,grafitne jos nisam video iskreno.I na svim slikama koje sam nasao za alternator za etz250 su bakarni.A lepo smo ti rekli da proveris sve lemove !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Nisam znao da je i kolektor od grafita,malo mi je to cudno,obicno su bakarni prstenovi,grafitne jos nisam video iskreno.I na svim slikama koje sam nasao za alternator za etz250 su bakarni.A lepo smo ti rekli da proveris sve lemove !

 

ovo je 251..mada im masine iste...provericu sve...mora negde da bude....sad sumnam da nije kod reglera nesto jer sam ga pomerio sad mi stoji iznad akumulatora i nije ucvrscen..mora da se tu negde od vibracija nesto odlemilo....morao sam da pomerim regler zbog sedista....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

post-26259-0-86162000-1358687470_thumb.jpg

nisam uspeo da ubacim snimak,ali evo slika dok radi na leru sa upaljenim svetlom... na snimku bi se videlo da je ugasena lampica na svim rezimima rada....ALI! MOSA!

ili PRC! kako bi se kod mene reklo....sa upaljenim svetlom normalno..ugasim svetlo lampica ugasena ali dosta puta trepne trepne kad dam gas,ne punim sjajem ali vidi se......u toku voznje manje jer radi na nekih 3-4000 obrtaja konstantno a u mestu skoro posle svakog BRM ...pa mislim da kad upalim svetlo far "pokupi" struju i ne moze da svetli lampica..

..ko da i dalje nema neki kontakt.... :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

evo sad malo preciznije objasnjenje...na leru puni na nekih ( oko 12v) a cim dam gas voltaza skace gore dole od 12 do 15,5-16...merio sam onim ladinim saticem..nije precizan mozda ali pokazuje da je neravnomerna struja.... pomagajte! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Pa zameni one pobudne diode-imas ih tri pa probaj!Koliko puta da ti kazem,kad crkne neka od njih oce tako da se ponasa,poslusaj :gaa:

Ili treperi lampica ili tinja i sto je najvaznije ne puni kako valja,a diode nisu skupe barem! ;)

Na leru ti NE puni onda,posto treba da bude napon barem 13,8 V!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Pa zameni one pobudne diode-imas ih tri pa probaj!Koliko puta da ti kazem,kad crkne neka od njih oce tako da se ponasa,poslusaj :gaa:

Ili treperi lampica ili tinja i sto je najvaznije ne puni kako valja,a diode nisu skupe barem! ;)

Na leru ti NE puni onda,posto treba da bude napon barem 13,8 V!

 

ajd pokusacu i to,ako ih nadjem..hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ma znaš šta, nađi nekog autoelektričara da ti to pogleda i napravi. Veruj mi, biće ti jeftinije da platiš jednom popravku i da to bude urađeno kako treba, nego da ti sam eksperimentišeš, a nisi stručan . Kupovaćeš diode i još ponešto i na kraju ćeš opet da odeš kod električara, samo što ćeš onda plasstiti popravku onog što je bilo pokvareno + popravku onog što si sam zeznuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Ma znaš šta, nađi nekog autoelektričara da ti to pogleda i napravi. Veruj mi, biće ti jeftinije da platiš jednom popravku i da to bude urađeno kako treba, nego da ti sam eksperimentišeš, a nisi stručan . Kupovaćeš diode i još ponešto i na kraju ćeš opet da odeš kod električara, samo što ćeš onda plasstiti popravku onog što je bilo pokvareno + popravku onog što si sam zeznuo.

 

pazi..neko mi reko regler..neko stator..neko diodna ploca...ja narucio sva tri dela ...da zamenim znam i sam :D...pa visak neka ostane u rezervi....pa mozda kasnije kupim jos jednog..za coper varijantu,posto mi je ova R varijanta...a ovo BRM BRM za coper dusu dalo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

pazi..neko mi reko regler..neko stator..neko diodna ploca.

 

Ja ipak mislim da je tu nesto u kvaru! :lol: :lol: :lol:

Ono sto ti je rekao Lisac reko sam ti i ja odmah,ako stvarno ne znas da se bakces oko toga idi kod nekog ko zna i jeftinije ce da te kosta sigurno!Pa meni je prosle nedelje na autu crko lager na alternatoru,otisao sam u autoelektricarsku radionicu i zamenili mi taj lager,ispitali rad komplet na ispitnom stolu za 1000 dinara(moj lager je ugradjen).To sam i ja sam mogao,ali me mrzelo da se bakcem sa tim+nemam ispitni sto pa bi se zezao sa merenjem. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

https://www.facebook.com/photo.php?v=440110419394287&set=vb.100001859983530&type=3&theater


nzm zasto je ovako los snimak a kamera je 2mpx...pre nego sto sam ga upload-ovao mng je bolji bio..nego nema veze...zamenio sam regler...ne skace gore-dole voltaza....izmericu kasnije preciznije koliko puni....izgleda da je malo vise nego sto treba....mozda mi riknula sijalica napred...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Možda...

 

Ali sigurno je kad stručan čovek sve izmeri instrumentom, ako je potrebno otkloni kvar i proveri rad cele struje na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

recekose mi da ce da se smanji malo voltaza kad se dodaju potrosaci..meni je ovo bilo bez svetla...jedini potrosac je LED zadnje svetlo...nabavio sam instrument...pa cu sam da izmerim kad se optereti potrosacima....terao bih kod majstora ali kod mene je malo zeznuto..neko nece..neko kaze da ne zna..a neko kaze "e aj za koji dan u guzvi sam"..a ja bih da jednom resim to i da ne lezem uvece i budim se ujutru sa reglerom u glavi :D ....naucicu sve oko njega vremenom..ako nesto pokvarim usput,eto mi lekcije za ubuduce...... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Prvo pravilo nemoj nista da budzis kreni iz pocetka redom ako mozes nabavi regler od stare lade onaj sto je na kosu ispravan i zakaci njega imas samo tri zice telo je masa +15 ti je pozitivan kraj a d+ ti ide na rotor na cetkicu koja nije na masi zakaci upali i izmeri napon treba da bude min 13,5 ili max 14,7 pa konacno utvrdi sta te zeza ako se ponasa isto idi dalje

Imas celu semu u manuelu pa isprati kabl po kabl i moras ga resiti

Mozes uzeti neki veliki akumulator od auta pa ga vezi da radi preko njega naravno u mestu pa teraj dalje0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

rešio je on problem punjena! :)

 

da...nabavio sam instrument da izmerim tacno..taman da sredim svetlo i jos po nesto...problem punjenja otklonjen :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja