Jump to content

Moto Zajednica

MZ ETZ 251-treba mi pomoc oko nekih sitnica...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

opet nece da puni...lampica svetli ne gasi se....ocistio sam malo cetkice i kolektor i opet nista.... regler izgleda..ili ko zna sta...jesam rasturao zice i sve al je sve vraceno na mesto...secam se da je jedno vreme tinjala i to na visokim obrtajima samo ali sada samo svetli.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Moguce da je regler,tako je bilo i kod mene.Stavio elektronski i sad je ok 1moto3.gif

 

samo regler elektronski ? platine tj paljenje ostalo isto? koliko te je kostalo...videcu da nekako saznam do cega je tacno ako je regler da bar znam koliko ce da me kosta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

pomagajte ljudi..cekao sam 2 meseca da ga registrujem i bas danas kad sam ga registrovao i treba da ga vozim on zeza... :/

kako da saznam sta ne radi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

imam original regler ispravan(kao nov unutra), skinuo sa mog motora, ako hoces mozemo se dogovoriti.. 0takoje.gif a elektronski imas za MZ-a kontaktiraj: Jirgo Cano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

imam original regler ispravan(kao nov unutra), skinuo sa mog motora, ako hoces mozemo se dogovoriti.. 0takoje.gif a elektronski imas za MZ-a kontaktiraj: Jirgo Cano.

 

samo da saznam sta je...ako je on,moram da menjam,nego pre mi se to desilo ja osmirglao malo cetkice i kolektor i prestala da svetli,tj punio je..sad isto to uradio al nece.... dobro pa crko kad imam nesto para,sreca u nesreci....hocu da budem siguran da je do njega...i da,koji je bolji elektronski ili obican?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

elektronski, no ipak fabricki radi odlicno! meni bio od zastave 101, pa nije radio kako treba nasao original i radi, a sad stavio od kola elektronski zbog elektronskog paljenja.. 0takoje.gif

 

proveri jesi lepo povezao one 3 crne zice?? one su 3 faze, ako spadne jedna, onda svetli lampica kad motor radi, das gas lampica pocne da tinja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

tako mi jedno vreme radilo..pri vecem gasu tinjalo..al sad samo svetli..sacu da pogledam,msm da ima jedna zica kod paljenja da je odkacena ali dodirivala je..sve je tada radilo pa nisam hteo nista da diram..odoh da to zalemim..pa se vracam :D ...lemim u kuci pa izbacujem motor napolje da upalim pa opet unutra ako nece..tako vec 2-3 puta veceras :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

tako mi jedno vreme radilo..pri vecem gasu tinjalo..al sad samo svetli..sacu da pogledam,msm da ima jedna zica kod paljenja da je odkacena ali dodirivala je..sve je tada radilo pa nisam hteo nista da diram..odoh da to zalemim..pa se vracam :D ...lemim u kuci pa izbacujem motor napolje da upalim pa opet unutra ako nece..tako vec 2-3 puta veceras :/

 

zica nije lemljena!!!!!! Crna ima buksnu! 0namigivanje.gif1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

da da ,tu gde je 9 idu odozgo 3 crne zice sa buksnama ali iz statora ili vec cega dolaze 3 koje se leme na one plekcice na koje se kace ove 3 crne sa buksnama...ja to zalemio sto nije bilo i nistaaaa.... :/ ... kad bih naso od nekoga da probam regler pa ako je do njega lako se kupi,da ne kupim pa posle isto,prob u necemu drugom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Možemo mi ovde da pretpostavljamo do proleća, pa da nema rezultata. Nadji nekog autoelektričara il nekog ko se razume u struju da ti to sve pregleda i nadje kvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Možemo mi ovde da pretpostavljamo do proleća, pa da nema rezultata. Nadji nekog autoelektričara il nekog ko se razume u struju da ti to sve pregleda i nadje kvar.

 

to sam i planirao...da sam znao pa da upisem skolu za auto elektricara :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

skini stator i proveri da li se neka zica odlemila sa rotora (krajevi namotaja rotora)... to je bio slucaj kod mene, pa mi je majstor Joska otklonio kvar za 2min... prosto da ne verujes koliko glavobolje moze da donese jedna sugava zica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

nisam nista radio vec se odvezo do majstora u sv-u...on mi kaze za nekog drugog majstora.....krenem kod drugog bzvz bacim pogled lampica ugasena,pomislim da nije riknula..stanem ugasim ona svetli,upalim motor lampica ugasena.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

nisam nista radio vec se odvezo do majstora u sv-u...on mi kaze za nekog drugog majstora.....krenem kod drugog bzvz bacim pogled lampica ugasena,pomislim da nije riknula..stanem ugasim ona svetli,upalim motor lampica ugasena.....

 

0takoje.gif1jee1.gif1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

 

upravo to sam bio danas keve mi... :D jeste da na prednjem blatobranu nisam imao onu gumu pa su mi bele patike i carape promenile boju :D al to je sitnica za ukupni dozivljaj....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

"bele patike i čarape..."

 

Kao što imaš letnju i zimsku garderobu tako treba da razmišljaš i o motoru kada si već rešio da ga voziš ili makar vozikaš po zimi.

 

Ponesi garderobu u rancu pa kad dođeš gde si krenuo lepo se presvuci i stvari koje si skinuo gledaj da nekako prosušiš do povratka.

 

Da je prijatno nije ali je nužno, zdravlje je na prvom mestu, čuvaj se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

hvala puno na savetu! namestio sam da mi ne prska sa prednjeg tocka ...provozao se malopre sa opranim patikama :D ...ostale su ciste.....nego da batalimo patike..motor sada radi,puni akumulator,sa upaljenim svetlom moze da radi i bez akumulatora,to mu valjda dokaz da puni.... i da ,za duza putovanja obavezno cu da nosim rezervno odelo,mada nije mi jos za neke duze relacije..nisam ga jos upoznao kako treba ..kad budem prestao da ga popravljam tada je pravo vreme,ovako stalno po neka sitnica fali....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

To kad tinja lampica za punjenje moze da bude pobudna dioda na alternatoru ili neka od glavnih na ploci.To se kod mene desavalo,ako se pocne opet paliti idi kod nekog da provere prvo to(moze da bude i slab spoj neke diode)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Ma samo polako i pun gas 1moto3.gif0takoje.gif

 

mozda kad otopli pun gas...danas sam vozio malo oko stotke smrzo sam se....mada se nisam ni adekvatno obukao...od kako sam ga registrovao ne silazim sa njega :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja