Jump to content

Moto Zajednica

MZ ETZ 251-treba mi pomoc oko nekih sitnica...

Recommended Posts

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Шта ће ти МЗ ако нема то карактеристично брм-брм? Ал' озбиљно.

Vala bas... To je bre zastitini znak-zvuk MZ-a!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

dobro je kad nije to neki problem na njemu,nisam znao da fabricki sporo vraca na ler....onda necu nista da menjam samo da auspuh malo 'recnem' i ukosim malo vise na gore....jbg kad ocu za male pare da ide ko R ,da se cuje ko R i da izgleda ko R....ipak bolje da ostane fabricki auspuh,hvala na savetima.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Brže vraćanje iz viših u ler obrtaje zavisi i od pravilnog podešavanja odnosa vazduha i goriva na karbu. Po mojim saznanjima sporije se vraća kad je više vazduha, a takva mršava smeša slabije podmazuje sve što treba, a može i da progori klip.

Proveri boju elektroda na svećici. One ne treba da budu svetlo sive - skoro bele boje, što je slučaj kad je smeša mršava, već sivo sa primesama otvoreno braon boje. Ako ti je smeša mršava proveri ovde na MZ forumu kako se to podešava.

 

A "brm-rm-tm-tm" treba da se čuje na ler gasu, jer to je cvaja. MZ-i koji ne rade tako na leru, nepravilno rade i nisu dobro podešeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

ljudi jel bi mogla da se nabavi ovakva ralica dole,ili kako se vec zove,slicno ovakva da ne bude nesto preterano velika ,cisto da znam ako ima da se nadje za ne mng velike pare da ne pravim sam.....

post-26259-0-86217900-1352722382_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Pitaj nash-a sa foruma gde je nabavio i stavio na taj motor sa sličke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

ljudi jel bi mogla da se nabavi ovakva ralica dole,ili kako se vec zove,slicno ovakva da ne bude nesto preterano velika ,cisto da znam ako ima da se nadje za ne mng velike pare da ne pravim sam.....

post-26259-0-86217900-1352722382_thumb.jpg

 

Mislim da Jigoro Cano ima jednu namenski pravljenu za MZ ETZ 250 - vidi sa njim .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Malo mi je ova sa slike ruzna mozda zato sto je mala

Imas neke momke iz Obrenovca dolaze u stari kuglas u BG na moto berzu video sam da su imali mislim dva tipa i mislim da nije bilo mnogo para

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

meni je ostala ta ralica od mog MZ-a pa ako ti treba daj adresu na PP da ti je posaljem

 

koliko kosta druze?

javi u pp,da ne bude nekih problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Malo mi je ova sa slike ruzna mozda zato sto je mala

Imas neke momke iz Obrenovca dolaze u stari kuglas u BG na moto berzu video sam da su imali mislim dva tipa i mislim da nije bilo mnogo para

 

mala mi i treba,ne bih da stavljam nesto mng veliko..hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Eto kako drugari iz MZ sveta završavaju posao i ispunjavaju snove i želje jedni drugima... :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

ljudi jel bi mogla da se nabavi ovakva ralica dole,ili kako se vec zove,slicno ovakva da ne bude nesto preterano velika ,cisto da znam ako ima da se nadje za ne mng velike pare da ne pravim sam.....

post-26259-0-86217900-1352722382_thumb.jpg

http://www.kupindo.com/Do-750-ccm/10839199_MZ-maska-donja-masine-ETZ-250

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

opet problem! msm nije problem nego nedoumica,pomagajte.... posto kao preradjujem mz u streetfighter,dizem rep pozadi,hteo bih da malo spustim prednji deo,koliko-toliko,posto mi viljuska izgleda mng duga,e sad da li je pametno da skratim opruge,pa ako ne valja da podbacim nesto i vratim na standardnu visinu.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Pogledaj mog trkackog kod njega je hod 7cm ako ti odgovara imam resenje0takoje.gif

 

verovatno je i tvrdo a? pa to mi vise nego odgovara,cim ga prepravljam (bar pokusavam) u streetfighter,ne treba mi za offroad,mozda ponekad van asfalta ali istrpecu tih 5 dana u godini..... :)

 

ako mislis na crvenog ok,ali ako mislis na belog-moj je od tog za par svetlosnih godina dalji od streetfightera,pokusavam da skrpim neki low budget sf....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

najgore je sto ostavljam standardno sediste,nego o zadnjem delu cu kasnije,prvo prednji....stavicu mu far od derbija sende sa maskom,stari skidam....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

drage kolege..MZ -ovci,opet problem,smorio sam vise sa svojim problemima al jbg,nemam gde drugo da se obratim....od kada sam pakovao masinu na motoru desavalo se da kurbla po nekad 'preskoci' tj okrene u prazno a oseca se da zakacinje pomalo po zupcima unutra...e sad jesu se malo pojeli vrhovi zuba..ali pre nego sto sam ga otvarao nije se to desavalo uopste...a sada stalno, ... sad po mom misljenju ili sam malo pretego oprugu pa joj se zbog toga smanjila duzina ili se jednostavno sama sabila....da li ce birti dovoljno da je samo malo istegnem i vratim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

da ti nije pretegnuto kvacilo..

imas tu u kusiljevu puskara da ti to pogleda..

a viljusku iseces,narezes navoj,skratis opruge,kolko si isekao vilu,tolko kratis opruge,tacno toliko,ni manje ni vise,sve mora u milimetar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

da ti nije pretegnuto kvacilo..

imas tu u kusiljevu puskara da ti to pogleda..

a viljusku iseces,narezes navoj,skratis opruge,kolko si isekao vilu,tolko kratis opruge,tacno toliko,ni manje ni vise,sve mora u milimetar...

 

nije kvacilo sigurno..kurbla je problem..opruga kurble najverovatnije...a za viljusku sam dobio resenje kako da spustim bez secenja.....cekam samo da cale ne bude kod kuce pa da ga ubacim u kucu da ga sredjujem kad vec ne radim nista po ceo dan :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja