Jump to content

Moto Zajednica

ultrazvucna kadica i ciscenje dizni i karburatora

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2839 postova

radio sam pre dve nedelje elektrolizu u rezervoaru koji je bio zardjao ko djavo i uspesno ga ocistio sa kalcinisanom sodom,i strujom iz punjaca akumulatora.Radio sam po uputstvu sa foruma i sa savetima dva inzinjera iz impuls hemije-novi sad.Neke stvari sa foruma nisu bas i tacne a ni dovoljo precizne,ali to covek moze sam da otkrije radeci.U medjuvremenu mi se prohte da osposobim da mi indzeksn auto proradi i na benzin a ne samo na plin.Ali benzin nije sipan bar pet godina i na dnu rezervoara i u pumpi visokog pritiska se pretvorio u neku extra tvrdu i jaku smolu kojoj nitro razredjivac nista nije mogao.Razni novosadski majstori koji ciste dizne mi davali neke savete ali to nista ne vredi,ali inzinjeri kazu uzmi opet kacinisanu sodu bez struje i potopi sve u nju.Stojalo pet sati i isprano obicnom vodom bez ikakvog problema.E sad se posle dugackog uvoda vracam na moj problem.Sta je ultrazvucna kadica i da li se dizne mogu ocistiti u kalcinisanoj sodi.Inzinjeri kazu da elekrolizom-kao i rezervoar moze da se ocisti karburator,a verovatno hemijski mogu i dizne .Ali sta je se strujom koja izaziva elektrolizu da li ona nesto smeta dizni i da li dizna na neki nacin radi dok se cisti.U novom sadu kad majstoru donesete dizne naplacuju ciscenje 10 eura po komadu,,pa da li se moze i na ovaj nacin nesto ustedeti.

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Ne znam tačno postupak čišćenja dizni, ali sam platio 1600rsd za četiri dizne. Čisto da imaš i taj podatak da te ne deru.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Predstavnik za Alfa Romeo i Smudja, 402 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol
  • Motocikl: rd07 oca mu jebem

U Beogradu je vec godinama 5 e po dizni ako ih doneses skinute (sto je posao od 10 minuta na 90% automobila), a 10 e ako ti ih oni skidaju i vracaju..Bar na tih par mesta na koja sam ja isao. A ultrazvucna kadica sama po sebi ne moze da ocisti diznu, moze malo da je "propere samo". Ona funkcionise po principu extremno brzih vibracija koje otklanjaju necistocu. Dizna stavlja na aparat koji sluzi namenski za to, gde se pod velikim pritiskom na dizne pusta sredstvo za pranje dizni, a posle se pusta benzin i proverava kako dizne bacaju gorivo...Znaci mozes da probas da ocistis dizne u kadici, ne nadaj se nekim specijalnim rezultatima, ali svakako ce biti daleko bolje nego pre ciscenja, ako hoces da se to odradi profi, bolje odnesi kod nekoga ko to zna da radi i ima aparaturu 0namigivanje.gif

 

P.S. Obavezno povedi racuna, ako sam budes skidao dizne, na gumice koje ih zaptivaju. Cesto se desi da te gumice prilikom skidanja popucaju jer zapeknu, pa budi pazljiv. Ume da bude sex posle da se nadju te gumice 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

.E sad se posle dugackog uvoda vracam na moj problem.Sta je ultrazvucna kadica i da li se dizne mogu ocistiti u kalcinisanoj sodi.Inzinjeri kazu da elekrolizom-kao i rezervoar moze da se ocisti karburator,a verovatno hemijski mogu i dizne .Ali sta je se strujom koja izaziva elektrolizu da li ona nesto smeta dizni i da li dizna na neki nacin radi dok se cisti.U novom sadu kad majstoru donesete dizne naplacuju ciscenje 10 eura po komadu,,pa da li se moze i na ovaj nacin nesto ustedeti.

 

Ja ti ovde ne mogu pomoci, ali sto ne pitas doticne inzenjere?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

izgleda da sam se prevario jer pre 4 godine je stvarno bilo 10e po dizni-ja skino i doneo ,a sad vidim da ima na 20 mesta u gradu i cena 5e po dizni,ali nije zgoreg znati kako ocistiti karburator ili nju u kucnoj varijanti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mogao bi neko da postavi par adresa sa telefonima na koje mogu da se odnesu dizne na ciscenje, kako za BG tako i za NS ili ostatak zemlje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Ne moze se svaka dizna ocistiti. Ima vise metoda, ali najbolja je da dizna radi dok traje ciscenje.

Postoji ciscenje nekom tecnoscu direktno na vozilu (prednost jer cisti deo dovoda goriva)

i ultrazvukom, dok radi, kada se dizna demontira.(prednost jer se vidi rezultat)

Nije dovoljno samo ocistiti dizne vec se mora proveriti kako rasprsuju gorivo i koliko goriva propuste za dati vremenski period.

 

Moj slucaj: dizne ciscene na oba nacina. Kad je radjena provera ustanovljeno da dve ne propustaju dovoljno goriva (takodje je bitno da ne cure kad su iskljucene) pa su odmah poslate put kante za smece, a ja dobih dve druge koje su bile ok. Obe metode su radjene u servisu zbog mogucih problema sa gumicama i spojevima sistema za dovod goriva, jer je vozilo bilo staro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Mogao bi neko da postavi par adresa sa telefonima na koje mogu da se odnesu dizne na ciscenje, kako za BG tako i za NS ili ostatak zemlje.

 

Za mog brata po :BMW2: , čišćenje u profesinalnoj, CAV-Lukas kadici. Zato što je namenska tečnost izuzetno skupa dizne se meću u malu teglicu sa njom, em se manje tečnosti troši em se vidi koliko je prljavštine skinuto. Na žalost drugar nema priključni holender tako da nije izvršena kontrola raspršivanja već je moj subjektivni osećaj na motoru potvrdio malo poboljšanje.

 

post-6989-0-66038400-1329440087_thumb.jpgpost-6989-0-76841800-1329440089_thumb.jpgpost-6989-0-68456200-1329440095_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

radio sam pre dve nedelje elektrolizu u rezervoaru koji je bio zardjao ko djavo i uspesno ga ocistio sa kalcinisanom sodom,i strujom iz punjaca akumulatora.Radio sam po uputstvu sa foruma i sa savetima dva inzinjera iz impuls hemije-novi sad.Neke stvari sa foruma nisu bas i tacne a ni dovoljo precizne,ali to covek moze sam da otkrije radeci.

 

 

Gde si našao ovu temu na forumu? I nebi bilo loše da postaviš post šta to nije baš tačno opisano na forumu. Zbog nas koji bi to eventualno porbali na svojim motorima. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

mislim da sam nasao temu o ciscenju rezervoara na ,,sam svoj majstor,,a stvar koja me je zbunjivala je ta da su ljudi govorili i slikali unutrasnji komad gvozdja koji se stavlja u rezervoar kako se nahvatalo strahovito rdje na njega.Ja sam pomislio da se rjda prenosi sa rezervoara na tu sipku sto nije tacno-rdja otpada sa rezervoara i ostaje u vodi,a rdja koju sam ja imao je od toga sto se razlagala metalna sipka u rezervoaru i tek kad sm stavio prohrom ,shvatio sam u cemu je stvar-da rdja na sipci je od njenog raspadanja a od rezervoara je u vodi.Ali misljenja su razlicita o tome kako posle ocistiti rezervoar.Inzinjeri kazu NE VODA,NE VODA.I oni su 100% u pravu jer rezervoar odma pocne da rdja.Ali kako ocistiti rezervoar.Mi u kucnoj varijanti nikako nego samo vodom-muckao sam oko 4 sata bez prekida dok nije izisla sva prljavstina iz rezervoara i isprao ga nekoliko desetina puta vodom.Problem je sto je jako zeznuto izvaditi svu prljavsinu iz rezervoara osim velikom kolicinom tecnosti.Susio sam sa 3 fena naizmenmicno da bi se hladili, osusio skroz, sacekao da prenoci, kad opet fleke od rdje.Sipao antirost ali mozda jedan deci i skroz ga izmucko iznutra i prosuo i ocedio ostatak. Ali posto i sam radim sa njim ,jer varim gvozdje znam da ga nesmete ostaviti da se skroz osusi osim ako ga nemozete ocistiti zicanom cetkom.T o je u rezervoaru nemoguce pa sam probao da ga ostavim sat vremena,lim je blago pobeleo-ne onaj beli oksid nego izgleda samo kao cist lim i potpuno su nestale fleke od rdje koje su nastale od ispiranja.I onda sam opet uzeo fenove i skroz osusio rezervoar od antirosta-NISAM DOZVOLIO DA GA DALJE JEDE JER BI STE DOBILI BELI OKSID I KVRZICE OD POJEDENE RDJE KOJU NIKO NICIM VISE NE BI OCISTIO.Onda sam uzeo cetku za ciscenje flasa od plasticne a ne konjske dlake jer je tvrdja i i ocistio skroz iznutra to malo belog oksida sto je ostalo i izduvao kompresorom. Za taj proces vam treba ceo dan rada posle eletrolize.I na kraju farbanje zorka maestral osnovna boja za camce i nju par sati muckas da se dobro rasporedi i ostatak prospes.Ja sam u mali rezervoar od 5 litara sipao 2 deci boje i mozda pola na kraju prosuo.Mogu da zamislim kako je nekom ko to radi na velikom rezervoaru jer posle 2 dana nisam mogao da se oporavim od muckanja i okretanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Auuuuuuuuuuuuuu :staa2: Čoveče koja komplikacija. Ja ću moj ipak samo isprati sa dosta benzina. Siguran sam da je to dovoljno. Imam filtere u rezervoavu na slavinama, filter između rezervoara i pumpe i na kraju filteri u karburatorima. Ako prođe kroz sve to onda u p.... m...:motka:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

moj rezervoar je bio jako zardjo,slavina ima filter koji je unutar rerervoara a konstruksijski ima malo cance za secovanje-ja unutra nagurao kolko moze zenske carape i jos filter na crevu i ne vredi .Lonce karburatora puno rdje i svakih par stotina km krene da stuca narocito nece da primi gas na leru pa se mora cistiti karburator.Ja neznam koliko rdja sagori a koliko dere cilindre i menjac kad ostane u ulju pa svakom preporucujem da ocisti rezervoar.Bice lose vreme sve do 15 marta kisa,sneg hladno mislim da necemo imati nijadan dan za iole voznju pa makar i po hladnom pa se bacite na ciscenje ko vec mora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

I na kraju farbanje zorka maestral osnovna boja za camce i nju par sati muckas da se dobro rasporedi i ostatak prospes.Ja sam u mali rezervoar od 5 litara sipao 2 deci boje i mozda pola na kraju prosuo.Mogu da zamislim kako je nekom ko to radi na velikom rezervoaru jer posle 2 dana nisam mogao da se oporavim od muckanja i okretanja

Ja nisam znao da postoji farba za farbanje rezervoara iznutra. Bio sam ubedjen da ce bilo koju boju (zastitu) pojesti benzin. Mozes li mi malo detaljnije objasniti gde ima da se kupi ta farba i kako se priprema za farbanje rezervoar?

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Tuc, muc i na kraju niko ne odgovori konkretno GDE u Beogradu ocistiti dizne. :neznam:

Gde ocistiti recimo ultrazvucnom kadicom, gde na protocnom aparatu, a gde po sistemu ukljucivanja direktno injection sistema na masinu.

I to sve povoljno, efikasno, i brzo (po mogucnosti).

Kljuco pitanje, GDE ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Altina, Servis za Fiata Goran. Znam da je on imao ciscenje. Koliko je i koliko traje ne znam. Zvovi pa vidi. Van bg-a znam da ima i to dosta dobro ciscenje kadice sve sa simulaciom rada dizni dok su u kadici tako da se bolje ciste. Ali ako ti nisu daleko N. Banovci.

I jos jedna stvar, dobro ciscenje traje oko 2-3h sigurno ako hoces da se lepo ocisti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Hvala na odgovoru. :zdravo:

Nigde nije predaleko za kvalitetno odradjen posao, a svakako ni neko vreme, tipa sat ili tri, opet manje bitno ako je kvalitet posla u pitanju. ;)

Mada ne bi bilo lose da neki clan sa iskustvom preporuci i neki ozbiljan i dobar servis u gradu, moze biti dosta bitno za nekoga ko je ostao pesak :-))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Pa ja sam ti iz iskustva rekao. Drugar i ja smo nosili dosta dizni kod Gorana na Altinu. On sada ima kadicu sve sa tom imitaciom rada dok su u kadici da bi se bolje ocistile.(Mislim na drugara da to ima.) Nekada se desava kada su bas zapekle da mora da ih stavi i po dva ciklusa pa to zna da potraje bas posteno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Hvala na odgovoru ;)

Skinuo sam dizne, koje su bile prilicno prljave, odneo po tvom savetu kod Gorana, FIAT Servis Altina.

Proverio ih je, rekao da dve dobro bacaju, a dve ne, i da ce morati na vise ciklusa u ultrazvucnoj kadici sa simulacijom rada.

Aparat za ciscenje prolaskom kiseline pod pritiskom kroz dizne koje rade kaze da nema, niti zna ko bi mogao da ga ima.

Garantovali su mi da je taj njihov metod dobar i efikasan, i da cu biti zadovoljan.

Cena je 1200Din za 4 dizne motocikla.

Ostavio sam dizne kod njih na ciscenje, idem da ih pokupim u ponedeljak, pa cemo da montiramo sve to i da vidimo da li je to to. :moto3:

U svakom slucaju hvala na savetu, i konkretnoj preporuci kroz pozitivno iskustvo sa doticnim servisom. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Javite se na 063 7706512...Bata.

Ciscenje jedne dizne 500 kinti, pravom masinerijom. Svaka dizna se pusta minimum na 4 ciklusa od po 10 minuta.

Moguce i ciscenje karburatora, sa skidanjem, bez skidanja...kako hocete. Cena - dogovor.

Beograd - Zarkovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Altina, Servis za Fiata Goran. Znam da je on imao ciscenje. Koliko je i koliko traje ne znam. Zvovi pa vidi. Van bg-a znam da ima i to dosta dobro ciscenje kadice sve sa simulaciom rada dizni dok su u kadici tako da se bolje ciste. Ali ako ti nisu daleko N. Banovci.

I jos jedna stvar, dobro ciscenje traje oko 2-3h sigurno ako hoces da se lepo ocisti.

za nas koji nismo blizu bg. nije lose da das i majstorov kontakt telefon

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Altina, Servis za Fiata Goran. Znam da je on imao ciscenje. Koliko je i koliko traje ne znam. Zvovi pa vidi. Van bg-a znam da ima i to dosta dobro ciscenje kadice sve sa simulaciom rada dizni dok su u kadici tako da se bolje ciste. Ali ako ti nisu daleko N. Banovci.

I jos jedna stvar, dobro ciscenje traje oko 2-3h sigurno ako hoces da se lepo ocisti.

za nas koji nismo blizu bg. nije lose da das i majstorov kontakt telefon

 

Fiat Servis Goran 011/21-93-543 :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

Pozz, vezano za Novi Sad, ko radi ciscenje dizni i koja je cijena ? I koju metodu da trazim ? Sa ultrazvucnom kadicom i simulacijom rada i pregled rasprsivanja benzina na kraju ako sam razumio ? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Prvo se radi provera dizni (gleda se da li pravi maglu ili pljucka mlaz pri radu i za odredjeni vremenski period koliko koja dizna napuni menzuru jer neka zna vise, neka manje a neka bas koliko treba, zatim..... da li propusta gorivo u stanju kada nije aktivna, ako propusta gorivo....eto problema pri hladnom strtu) pa ako ima poremecaja tek se onda cisti ili menja, zavisno o problemu na istoj.

 

Ciscenje ultrazvukom (kada sa ultrazvukom + grejac, dest. voda, tecnost za ciscenje) jeste dobro ali zna biti nedovoljno, da bi dizna bila 100% cista.

Zato, ciscenje treba obaviti ultrazvukom pa Wynn's aparatom (ujedno doprinosi ciscenje ventila) jer ultrazvuk nekad ne moze lepo ocistiti put kroz diznu dok Wynn's prolazi kroz diznu (licno se uverio xx puta)

 

E sad, zaprljane dizne nisu jedini faktor loseg rada, manjka snage, slabiji odziv na gas i td......bitnu ulogu imaju ventili (rastelovanost, garez na pecurci) tako da prvo treba krenuti od ventila pa tek onda dizne, svecice, f. vazduha i td.

 

Ko radi i kolika je cena u NS......pojma ti nemam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja