Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

@boza_kg 100% si u pravu.

Mislim da je to polaziste svake kupovine bilo kog prevoznog sredstva a kamoli skutera, ako mozes probaj sto vise modela, velicine skutera,zastita od vetra, nacin sedenja, snaga, komocija, cena odrzavanja..

reci sebi koliko ces voziti i kada ces voziti ( po meni veoma bitno).. itd

na kraju dolazi estetika skutera koja je takodje presudna jer lepota je u oku posmatraca.. uvek bilo

 

Promenio član petar_lord

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
Ima neko neki sajt u Bugarskoj za pretragu motocikala?Neka okači ovde bio bi zahvalan default_0a-smiley.gif

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока


mobile.bg ima sve vrste vozila

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, mimahitna je napisao:

Veliko hvala na iscrpnom odgovoru, Satelis.

Ja sam visok 173cm te se bolje uklapam u Silver-a ali mi se nekako vise svidja Integra. E sad, mozda sam ipak blizi odluci za SW jer mi deluje perfektno ocuvan

Nema na cemu.

Mislim da ce ti na tu visinu vise pogodovati SW i mogu ti reci da izgleda bas dobro, ocuvano preko slika.

Svaki detalj treba zagledati, od mastnoce, plastika, uklapanja, srafova raznih do probe dal vuce u neku stranu i samog zvuka agregata.... ako je sve Ok, kupuj pa da castic :)

 

Pre 2 sati, cezarpa je napisao:

Juce popodne zavrsena potera za Beverlyjem.Prvi vlasnik ,19000km,2012,gume originalne i zrele za zamenu.Servisna knjiga.

IMG-a216d63c7cabc89806de317584132f79-V.jpg

Cestitke na kupovini, nek je sa srecom :takoje:

 

Jedan mali savet i jedno upozorenje.....

 

- Savet je da halogenu sijalicu zamenis led sijalicom da bi sacuvao ref. povrsinu samog fara od sigurnog propadanja.

Zbog malog prostora, halogena sijalica pravi veliku temperaturu, toliko veliku da se mozes opeci kad pipnes far. Ta toplota nema kud da ode i ondak pocne zuteti i "goreti" reflektujuca povrsina iza sijalice.

Iz tog razloga treba zameniti sto pre za led sijalicu jer ne greje kao halogena i mirna backa.

 

- Taj model hoce da ima problem sa automatom anlasera pa se bajk ne moze upaliti, samo cakce pri pokusaju verglanja.

 

nalazi se sa leve strane odmah ispod akumulatora i teze je doci do njega

jer se moraju rasklopiti plastike gde su zabice sklopne pucanju sad kad je hladno

IMG-20180508-122537.jpg

 

Malo kosta, ne bi bilo lose da imas jedan za rezervu koji ce cutati u motor.... nikad se ne zna dal ce i kad zatrebati jer problem dolazi bez najave.

 

To ti je savet, sad upozorenje!

 

Model 2012, fabrice gume koje su zrele za zamenu..... zamena moze biti gadan problem.

Fabricke gume, znaci da je 2012 fabrika montirala i niko vise nikad nije skidao do sada.

 

Imao sam bas ovakav slucaj na Bevu, gde preko 2.5h nisam mogao skinuti zadnji tocak a da ne napravim ostecenje na motoru. Pored svih muka, pokusaja, vradzbina i rituala, pozvao sam Milosa (komsije ste jer je i on iz PA) i ponudio dve opcije.

Prva je da prekinem, vratim poskidano pa nek se snalazi na drugom mestu....druga opcija je da napravim ostecenje zarad demontaze pa kasnije da se sanira steta.

 

otisli smo na drugu opciju

IMG-20190906-132436.jpg

 

IMG-20190906-132449.jpg

 

IMG-20190906-132456.jpg

 

IMG-20190906-132520.jpg

 

IMG-20190906-132506.jpg

 

Iz prilozenog moze se videti sta je pravilo problem, lezaj kao da je bio zavaren za osovinu tocka. Travezna zbog svog oblika dodatno pravi problem prihvata dvokrakog radapcigera a na trokraki ne treba ni pomisljati.

Stradala je felna, ostecena je traverzna i umalo nije bio belaj i u reduktoru.

 

sanacija je uradjena perfektno

IMG-20190911-172257.jpg

 

IMG-20190911-172308.jpg

 

komplet zamenjeni i zasticeni lezajevi, osovine

IMG-20190911-182525.jpg

 

Savet..... uzmi i popusti srafove, kucni rastresi navoj, vidi kako ce ici, kupi dobar sprej protiv hrdje i prskaj svaki dan po malo dok gume ne dodju na red za zamenu.... ne teba ti belaj kao sto sam ja ima.

 

Toliko od mene, odo plaknuti jednog SW-a ;)

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1913 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Sad sam se ufonjao.Gume ce da menja drugar koji je i mehanicar.Spricnuo sam malo odvijaca na centralnu maticu.Sutra opet cu da spricnem,i tako svaki dan dok nestignu gume ,sreda.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
pre 55 minuta, Satelis je napisao:

Prva je da prekinem, vratim poskidano pa nek se snalazi na drugom mestu...

Kad je tebi tako doslo, znaci da je bila veeeelika muka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

@Satelis da li bi savet oko menjanja halogene sijalice u led bio koristan i na mom bevu 250 (2007) ili je to zbog konstrukcije samog oblika fara kod ovog beva..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 2 sati, boza_kg je napisao:

Sve se slažem sa tobom, samo opet da dodam i naglasim da je jako bitna ergonomija skutera u odnosu na gabarite vozača. Ako to nije pogođeno kako treba, sve ostalo pada u vodu.. Možda sam sad malo dosadan što ponavljam, ali mene to muči, a čini mi se da mnogi o tome ne razmišljaju, samo gledaju cenu...

Na to sam Bozo skroz zaboravio:). Valjda nisam visok, malo preko 170 cm pa nemam taj osecaj. Imam komsiju 195 cm na GS- u i deluje mu taman, jos jedan poznanik iz grada moje visine na GS- u, sretoh ga na pumpi, ispruzio noge, jedva na prstima gurka motor, imao sam utisak da ce pasti na pumpi svakog trenutka:lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1913 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Jel ugradjivao neko led h4 ili h7 u skutere?Gledam ove h7 sa ventilatorom sve imaju vece dupe od halogenih.Jel moze fizicki da stane u far,posto strci zadnji deo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, petar_lord je napisao:

@Satelis da li bi savet oko menjanja halogene sijalice u led bio koristan i na mom bevu 250 (2007) ili je to zbog konstrukcije samog oblika fara kod ovog beva..?

Na tom modelu nema potrebe, far je bolje rešen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1666 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Obicno nemoze, na Silveru sam imao H7 led i morao sam da skinem onu gumu zastitnu, pa sam zastitio na drugi nacin. A sad na Hondi cbf 1000, cika Rajko je izrezao otvor na gumi u obliku kruga ventilatora, tako da je leglo ko dupe na nosu

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

Ja sam kupio od drugara Integru 2012 sa predjenih 13000 km, znaci salonsko stanje i prezadovoljan sam generalno motorom, i svako ko razmislja o kupovini istog mislim da ne treba da se dvoumi mnogo. Ja sam 175cm visine i noge mi stoje ravno na zemlji, stabilan sam kad stanem u mestu. Jeste drugacije sve za razliku od SW kao sto je Dare napisao gore i ja sam imao istu dilemu dal Integra ili SW 2012 god, ali nakon price sa njim oko nekih generalija motora resio sam se za Integru. Sediste moze da se sredi, jeste malo tvrdje ali nista strasno, koferi da se nabace sa strane sto ce u mom slucaju biti obavezno jer mesta nema ispod sedista nista, i samo gas. Potrosnja goriva 3-4L sto je za ovu kubikazu vrhunski, Burgman od 400 ccm mi je trosio 4L. Za servis i sve ostalo sto treba da se radi na motoru tu je nas Dare, tako da nista nije problem. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Pozdrav, drugari.

Imam Piaggio X8200, i jako sam zadovoljan skuterom.

Došlo je vreme da ga menjam, i mislim da to radim iz čiste dosade, ali nema veze.

Osim Piaggio Free-a, nikada nisam vozio skuter sa takvim položajem sedenja, pa sam malo skeptičan, ali me zanimaju prednosti skutera sa tim položajem sedenja.

Živim u Beogradu, i 90% vožnje je po gradu.

Da li da gledam skuter sa položajem sedenja kao Beverly, ili da ostanem na tragu skutera "fotelja".

Ako bih kupovao skuter na kome se sedi, razmišljam o Beverliju 250ie, Hondi SH150.

Ovde me nervira činjenica što moram da imam vizirčinu, da bih se zaštitio od vetra. Što znači da ću da blenem kroz neki pleksiglas sve vreme.

Ako bih ostao u fotelji, onda razmišljam o X7 250ie, Peugeot Satelis 250ie.

Ovde me zanima koliko je skučen X7, i šta to fali Pežou, kad ga niko ne vozi, a ima Piaggiov agregat.

Da li je papren za održavanje?

Ne bih išao preko 250 zbog cene registracije.

 

Hvala puno unapred

Promenio član Remooz1978

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750D
On 3/20/2021 at 5:09 PM, deJansbc said:

Ja sam kupio od drugara Integru 2012 sa predjenih 13000 km, znaci salonsko stanje i prezadovoljan sam generalno motorom, i svako ko razmislja o kupovini istog mislim da ne treba da se dvoumi mnogo. Ja sam 175cm visine i noge mi stoje ravno na zemlji, stabilan sam kad stanem u mestu. Jeste drugacije sve za razliku od SW kao sto je Dare napisao gore i ja sam imao istu dilemu dal Integra ili SW 2012 god, ali nakon price sa njim oko nekih generalija motora resio sam se za Integru. Sediste moze da se sredi, jeste malo tvrdje ali nista strasno, koferi da se nabace sa strane sto ce u mom slucaju biti obavezno jer mesta nema ispod sedista nista, i samo gas. Potrosnja goriva 3-4L sto je za ovu kubikazu vrhunski, Burgman od 400 ccm mi je trosio 4L. Za servis i sve ostalo sto treba da se radi na motoru tu je nas Dare, tako da nista nije problem. :)

Sve je kako si napisao, jedina mana tog motora jeste prostor ispod sedista, bukvalno je nista i tvrdo sediste...eventualno jedan disk naprd mada lepo koci...ja imam 750D 2017 god sa nekih 15kkm i apsolutn sam prezadovoljan, voznja i kroz grad i prema Mladenovcu i dalje vrlo vrlo uzbudljiva. Samo oko te potrosnje, meni je nekako ovek 4.5-5 :)...sve preporuke za motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Pozdrav, drugari.
Imam Piaggio X8200, i jako sam zadovoljan skuterom.
Došlo je vreme da ga menjam, i mislim da to radim iz čiste dosade, ali nema veze.
Osim Piaggio Free-a, nikada nisam vozio skuter sa takvim položajem sedenja, pa sam malo skeptičan, ali me zanimaju prednosti skutera sa tim položajem sedenja.
Živim u Beogradu, i 90% vožnje je po gradu.
Da li da gledam skuter sa položajem sedenja kao Beverly, ili da ostanem na tragu skutera "fotelja".
Ako bih kupovao skuter na kome se sedi, razmišljam o Beverliju 250ie, Hondi SH150.
Ovde me nervira činjenica što moram da imam vizirčinu, da bih se zaštitio od vetra. Što znači da ću da blenem kroz neki pleksiglas sve vreme.
Ako bih ostao u fotelji, onda razmišljam o X7 250ie, Peugeot Satelis 250ie.
Ovde me zanima koliko je skučen X7, i šta to fali Pežou, kad ga niko ne vozi, a ima Piaggiov agregat.
Da li je papren za održavanje?
Ne bih išao preko 250 zbog cene registracije.
 
Hvala puno unapred
Za tri konja više i da izgubiš onaj gepek pozadi ne vredi. X8 200 je udoban i odličan skuter. Imao sam ga, išao sa njim i na put po Srbiji sa ženom, 100-110 opušteno. Ako ćeš da menjaš za 400-500 kubika maxi skuter onda ima smisla, za +50 kubika ne bih gubio vreme, prenos majstori, mozda registracija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8
On 28.3.2021. at 12:29, Remooz1978 je napisao:

Pozdrav, drugari.

Imam Piaggio X8200, i jako sam zadovoljan skuterom.

Došlo je vreme da ga menjam, i mislim da to radim iz čiste dosade, ali nema veze.

Osim Piaggio Free-a, nikada nisam vozio skuter sa takvim položajem sedenja, pa sam malo skeptičan, ali me zanimaju prednosti skutera sa tim položajem sedenja.

Živim u Beogradu, i 90% vožnje je po gradu.

Da li da gledam skuter sa položajem sedenja kao Beverly, ili da ostanem na tragu skutera "fotelja".

Ako bih kupovao skuter na kome se sedi, razmišljam o Beverliju 250ie, Hondi SH150.

Ovde me nervira činjenica što moram da imam vizirčinu, da bih se zaštitio od vetra. Što znači da ću da blenem kroz neki pleksiglas sve vreme.

Ako bih ostao u fotelji, onda razmišljam o X7 250ie, Peugeot Satelis 250ie.

Ovde me zanima koliko je skučen X7, i šta to fali Pežou, kad ga niko ne vozi, a ima Piaggiov agregat.

Da li je papren za održavanje?

Ne bih išao preko 250 zbog cene registracije.

 

Hvala puno unapred

Jel stanu dve kacige ispod sedista?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Stanu.Jedna ispod sedišta,druga u gepek iza,imao sam taj skuter.Što se tiče mišljenja između x8 200 i x7 250 potpuno se slažem sa članom stilgar

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Piaggio X9 200 evo

Pozdrav

Dugo nisam bio na forumu, jedno 8 godina. Ali i dalje imam isti maxi, X9 200 :)

Hteo bih da kupim drugi, gileru nexus 500, pa mi treba pomoc.

 

Da li je mozda neko gledao ili mu poznat ovaj sa PA. Pratim ga, te bio rezervisan te nije... da ne mlatim dzabe do bg. Ostali su daleko, a i vece su cene

 

 

331a3015adb2-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Gilera nexus 500, 2004. godište, Scooter, vozilo prešlo 49000 km, Beograd. Cena 1.699 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Satelis 250 ili X8 200?

Ne mogu da nadjem da neko prodaje X8 250. Prtljaznik slican, oba imaju mesta. Cena je u blagoj prednosti ka X8. Za odrzavanje Peugeota se Darko (Satelis) zalio da nije jeftino u onoj njegovoj temi. Voznja 80% grad. Razlika u snazi nije neka ili jos vazi ona: "No replacement for displacement"?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

I ja bih voleo da čujem neko mišljenje za Gileru Nexus. Ako ima neko da kaže koju o tom skuterom jer mi se baš sviđa ovako na izgled. Vozio bi se 50/50, grad i neke otvorene relacije tipa 40-50km. Kako se sedi na njemu za nas visočije 190+? Kakvi su im agregati i na šta obratiti pažnju?
Hvala unapred

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Što se tiče skutera i vožnje ne mogu ništa da kažem.A što se tiče agregata nema greške ako je pravilno održavan i ugrađuje se u dosta modela iz Piaggio grupacije i dosta je pisano o tim master agregatima.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 6 sati, zec je napisao:

Satelis 250 ili X8 200?

Ne mogu da nadjem da neko prodaje X8 250. Prtljaznik slican, oba imaju mesta. Cena je u blagoj prednosti ka X8. Za odrzavanje Peugeota se Darko (Satelis) zalio da nije jeftino u onoj njegovoj temi. Voznja 80% grad. Razlika u snazi nije neka ili jos vazi ona: "No replacement for displacement"?

 

Ima jedan Scarabeo 250i 2008 godiste crne boje na pordaju.... dobro stanje.

 

Sto's boldovanog tice, to se odnosi na odrzavanje u Ovlascenom servisu.

Recimo aupuh za Peugeot Satelisa 250 u Veranu (tadasnje vreme) kostao je nesto preko 80.000din dok isti taj cunak u PGS stoji duplo manje para.

 

Menadzeri, strucnjaci, skolovani ljudi se malo zabrojali kad su formirali cene rez. delova.

Kad im skrenes paznju, gledaju te belo u fazonu "koliko pojma nemas".... Ok pojma nemam.

Prodje vreme, vide da ne ide.... shvate ondak ko u stvari pojma nema :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jos jedna stvar, nemojte uzimati karb verzije jer idu u zaborav i bas se radujem tome.

Motoklinika mi rece da vise ni u IT gotovo da nema mopeda karburatorca, skoro svi su IE i bice muka naci isti ako zatreba.

Takodjer info dobi iz jedne moto radnje da se ni novi delovi nece vise praviti (siberi, el. saug i td).

Kako su avtomobili karburatorci otisli u zaborav, tako ce polako i mopedi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 15 sati, k1z4 je napisao:

Kako se sedi na njemu za nas visočije 190+?

Ja nisam vozio, ali moj poznanik, od svojih 190 i par cm ga ima. Nekako, sedište jeste visoko, taman je kada stoji na semaforu, ali nogostopi su visoki. Nezgodan je ugao između kuka i butine u vožnji i pritisak je na trtici. Meni izgleda neudobno, mada se on ne žali.

Sve u svemu, može da prođe za visoke, ali najbolje ako možeš da probaš malo duže da vidiš kako tebi paše. Nije sve u visini, zavisi od dužine nogu i ruku, leđa...

 

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, k1z4 je napisao:

@Satelis Kakva su tvoja iskustva iz radionice sa Nexusom?

Odlican kao i svaki drugi Master ako je sve po PS-u radjeno tj odrzavano.

Na oko jedan od lepsih maxia, meni licno prelep dizajn ima, dobra amortizacija, Ok zastita od vetra ma da sa tvojom visinom glavu gotovo da neces moci zastiti osim sto bolje kacige.

Polozaj sedenja je los, blago nagnut napred, sediste je tvrdje, delovaces i bice ti skuceno na Nexusu sa 1.90cm.

 

Sta je zanimljivo za Nexusa i T-Maxa....

Ne znam zasto, vecina vlasnika je istripovana da vozi ne znam ti ni ja sta, pa noge drze pozadi na fuzasteru suvozaca.... valjda neki komleksi posto ni malo prirodan polozaj nije, masu vidjam da tako drzenoge. :na_glavi:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja